User Tag List

Sayfa 3/11 İlkİlk 12345 ... SonSon
199 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Iphone 11 mi samsung 10 plus mi ?

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de karalayayım bişeyler...

Apple artık eskisi gibi piyasaya bir "yenilik" getiremiyor iPhone kanadında, bu bir dezavantaj haline gelmeye başladı. Rakamlara da baktığınızda, piyasanın artık karıştığını, akıllı telefon piyasasını bir anda açık ara domine eden iPhone'un pazar liderliğinden düşüşünü izliyoruz.

İlk iPhone, 3G, 4, 5, 6, 7Plus, HTC OneX, LG G2 kullandım. 7Plus'tan sonra Xiaomi Mix3 aldım.

"iOS ve Stabilite" diyenler bence artık yanılıyor. Yani söylem az buçuk eski kaldı. Çünkü iOS stabilitesini belki %100 olmasa da artık Android de sağlıyor ve üstelik atıyorum 1.500-2.000 TL'lik Asus, Huawei vs gibi telefonlarla...

Şu anda Mix3'ü eski iPhone'larımı nasıl kullanıyorsam öyle kullanıyorum. Eskiden Android'ler şişerdi, yeniden başlatmak gerekirdi falan filan, şimdi o sorunlar da yok, iPhone'larımı aylarca baştan başlatmadan kullandığımı bilirim bir sıkıntı yaşamadığım sürece... Bunu da aynen öyle kullanıyorum.

Bu noktada bu yüzden ben artık Samsung markasına kıl olmama rağmen S10 alır geçerim, şahsi fikrim...

umitech'e katılıyorum...

Dün arkadaşlarla yemekteyiz, masada telefonla İstanbulkart yükledim. OAAAA naptın lannnnn kart mı yükledin nası yaptın falan dediler. NFC ile uzundur yapıyor hacılar... iPhone'da da var ama kullandırmıyor lavuklar, anca iki iPhone arasında alışverişe falan izin veriyor. Artık bi geçelim bunları ya... Millet artık o olmasın bu olmasın değil, o olsun, bu da olsun, şu da olsun istiyor. iOS veya Apple stabilitesini de bu yolla koruyor, tamam çok güzel ama nereye kadar gidecek bu?

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3gs modeli ile iphoneu bırakmıştım, o gün bugün samsung kullanıyorum.

Ama açıkçası sıkıldım samsungtan, hep note serisi kullanmama rağmen özellikleri pek işime yaramıyor.

Özellikle instagram story mevzusunda iphone açık ara önde. Samsung kamerası daha güzel de olsa instagram storyde mesela kalite çok düşüyor.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3gs modeli ile iphoneu bırakmıştım, o gün bugün samsung kullanıyorum.

Ama açıkçası sıkıldım samsungtan, hep note serisi kullanmama rağmen özellikleri pek işime yaramıyor.

Özellikle instagram story mevzusunda iphone açık ara önde. Samsung kamerası daha güzel de olsa instagram storyde mesela kalite çok düşüyor.
    Son güncellemelerle çözdüler o sıkıntıyı.

Note9 almıştım onda vardı bahsettiğin instagram problemi sonra çözüldü.

S10+ var şimdi o da sorunsuz instagram'da.

Eski hali çok kötüydü hakikaten sinir bozucu.

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

gece çekimi nasıl ? video güzel diyorlar. Yakınlaştırma olduğu zaman çok bozuyor ve kameranın hareket sensörü çok hassas olduğu için çok bozuluyor diye görüntü kalitesi şikayeti var
    doğuştan araba manyağı

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı speed_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gece çekimi nasıl ? video güzel diyorlar. Yakınlaştırma olduğu zaman çok bozuyor ve kameranın hareket sensörü çok hassas olduğu için çok bozuluyor diye görüntü kalitesi şikayeti var
    Kamerası baya baya iyi, çoğu zaman renk ayarı vs bir şey yapmaya bile gerek kalmıyor.

Video da çok başarılı.

Gece çok fazla fotoğraf çekmedim ama bir güncelleme ile gece modu gelmişti. Onu denedim birkaç kez.

Gece modu ile çekince tatmin ediyor.

Yakınlaşma her cihaz da olduğu kadar bozuyor, optik zoom Huawei'ler kadar yüksek değil tabi kısıtlı biraz.

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana göre akıllı telefonlar iphone ve diğerleri olarak ayrılıyor. 4s ten beri ıphone kullanıyorum bundan sonrada ıphonedan şaşmam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kamerası baya baya iyi, çoğu zaman renk ayarı vs bir şey yapmaya bile gerek kalmıyor.

Video da çok başarılı.

Gece çok fazla fotoğraf çekmedim ama bir güncelleme ile gece modu gelmişti. Onu denedim birkaç kez.

Gece modu ile çekince tatmin ediyor.

Yakınlaşma her cihaz da olduğu kadar bozuyor, optik zoom Huawei'ler kadar yüksek değil tabi kısıtlı biraz.
    gece bir kaç fotoğraf çekince paylaşırmısın ? gece videosu birde. Selfie iyi diyorlar ama bilemedim. Yardımcı olabilirsen memnun olurum.
    doğuştan araba manyağı

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Note8 var bende bize hala gelmedi heralde o güncelleme, storyden video facia kalitede.

Hoş yine almam samsung herhalde, p30 alırım onu alacağıma ama ondan da çabuk sıkılırım diye düşünüyorum.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yıl olmuş 2019 ve bitiyor 2020 olacaz hala iphone da iphone
    dünyada satış rakamlarının geçtiğimiz yıllarda nasıl tepe noktadayken diplere vurduğuna bir bakın
    iphone eskiden iphone du, android donarken, kasarken (takriben 8-9 yıl önce) , huawei markalaşamamışken, xiaomi yokken vs vs vs
    huawei markasına trump ın neden çelme takmaya çalıştığına bakın , foto kalitelerine bakın özellikle gece çekimlerine7
    genişletilebilir hafızasına ve özelleştirilebilirliğine bakın
    hızlı şarj olayına bir bakın mesela
    yazsam burdan istanbula yol olur ne iphone u Allahınızı severseniz ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abd de bile android cihazların apple cihazlarına oranla kulanımının % bilmem kaç arttığını bir araştırın ve göreceksiniz ki apple eskiden apple idi artık öyle bir dünya yok şartlar çok değişti
    bu arada herhangibir android markası bana reklam ödemesi yapmıyor ve reklam yüzü de değilim

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stabilite ? Bana sanki nükleer santralin yönetim panelini telefona yüklemişsiniz gibi stabilite felan diyorlar. Kulaklarım kanıyor duyunca. İkiside stabil. İkisinde de programlar kapanabiliyor. Hatta IOS esnek olmadığı için bir sorun olunca resmi çözümü yoksa genelde arka kapılardan başka bir çözümde yapılamıyor ?

Birde alacağı ürünü daha kullanmadan satmayı düşünen ikinci el değeri denilen olgu Türk milletinin DNA'sına işledi galiba.

Son olarak. Düşebilen. Bozulabilen. Kaybolup çalınması çok kolay ufak bir elektronik ürüne 10 bin TL gibi fiyatlar nasıl veriyorsunuz. Ben bilişim uzmanıyım. Halim vaktim yerinde. Ama genede bir telefona 15 bin vermem.
    Konu Schumi tarafından (15-10-2019 Saat 21:40 ) değiştirilmiştir.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vallaha bende her sene 2 senede bir telefon değiştiren değilim. Sony var bende Z5 kasılıp duruyor. Aldımmı 5 sene gitsin istiyorum. Özellikle kamerası bakımından iyi olsun istiyorum Max 7 ye çıkabilirim.
    doğuştan araba manyağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Samsung s11 plus kullanan varmı başka ?
    doğuştan araba manyağı

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yıllardır Samsung kullanıyorum. Şirket hattım ise iphone.

S4, S5, S7 ve şu anda da S9+ kullanıyorum.

S7 ile beraber stabilite, performans sorunları çözüldü. S9 ise kusursuz bir cihaz, 1.5 senedir bende daha en ufak bir problem yaşamadım. Kamera, özellikle gece kamera performansı eşimdeki iphone X'i çok geride bırakıyor.
    Eskilerde kaldı o stabil değil, sorunlu yorumları. veya zayıf cihazlarda görülüyor takılmalar.

S11'de en ufak sorun yaşamazsın. Zira firmanın amiral gemisi cihazı.

İphone'a gelince, bugün şirkette son sürümle beraber gece modu geldi diye gösteriyordu arkadaşlar mesela.
    Dedim ki, ben telefonumu 1.5 sene önce aldım. 1,5 senedir bende var. Bozulup gittiler.

Demem o ki, apple yeniliklerin öncüsü sıfatına eskiden sahipti. artık sadece takipçi.
    Konu Evrenoz tarafından (16-10-2019 Saat 19:38 ) değiştirilmiştir.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskiden bir sebep olurdu yeni cihaz almaya yönlenirdik ama şimdi örneğin elimde s8 duos um var ve baktığım zaman çoklu kamera haricinde aradığım hiçbirşey yok. Donma vs zaten yok. Mili saniyelerle olan kullanımdaki süreleri stabilite olarak yorumlamak yanlış. Keza benzeri yavaşlamalar ki adına ne kadar yavaşlama denirse, biraderimdeki iphone 7 de de var. Ekran gövde oranı, fotoğraf kalitesi, dosya aktarma kopyalama düzenleme paylaşma vb konulardaki sınırsızlık uygun fiyatlar bol aksesuar vs derken ben ios un yüzüne dahi bakmıyorum 2 yıldan beri. İos kullanırken menülerde gezerken vs daha hoş evet ama hepsi o kadar. Bana artı anlamında artık ios in hiçbir özelliği iphone almamı gerektirecek bir sebep olarak gelmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Android işletim sistemini hiç kullanmadım, kullanmayı bilmiyorum ve android işletim sistemi olan bir telefonu elime alınca o bana ben ona bakıyorum desem linç yer miyim

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Android işletim sistemini hiç kullanmadım, kullanmayı bilmiyorum ve android işletim sistemi olan bir telefonu elime alınca o bana ben ona bakıyorum desem linç yer miyim
    Sizin meslek teknoloji üzerine değil miydi ? Bende iPhone kullanmıyorum hiç sahip olmadım. Ama elime alınca o bana bakmıyor.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin meslek teknoloji üzerine değil miydi ? Bende iPhone kullanmıyorum hiç sahip olmadım. Ama elime alınca o bana bakmıyor.
    Belki bilmeyi öğrenmeyi canım istemiyor. Resme her zaman daha geniş bakmayı denemelisin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    s10 olupta geçe fotoğrafı çekip atabilecek varmı ?
    doğuştan araba manyağı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler