User Tag List

Sayfa 4/11 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
199 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Iphone 11 mi samsung 10 plus mi ?

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuya iki cihazı da 2şer gün kullanıp sonra karar veren kişi olarak yanıt vereyim ;

Iphone 5s ten sonra Samsung S7 ile bir hayli ön yargı ile tanıştım ancak sistemi kavrayınca Androidle mutlu olabildiğimi gördüm . Sonrasında hala saygımın çok büyük olduğu S8 ile tanıştım ve muazzam 3 yıl geçirdim. Kendisini onca haşin kullanımıma rağmen kıramadım, bozamadım. Kulaklık sesiyle yaşadığım problemlerden sonra sıra geldi yeni telefon arayışına..

Telefoncu dostumda çok temiz IphoneX ve S10 Plus vardı. İlk niyetim S10+ üzerineyken ani ve radikal bir karar ile neden Ios olmasın diyip Iphone X 'e geçiş yaptım.

Yaptığım cihazın pil ömrü %88'di. 13 aylık kasası aksesuarları tertemiz bir cihaz.

Android ile geçen 5 sene sonunda IOS 'un ne kadar basitleştirilmiş yazılım olduğunu sandıysam da aslında Android kadar asla pratik olamadığını keşfettim. Mesela ;

Rehbere erişmek ve içinden birini bulmak için gerçekten ad yazmak, bir yerlere girmek ve hatta bunun için harf harf atlamak gerekiyor. Halbuki Androidde numarayla eski nesil telefonlarda yazdığınız gibi numara yazdığınızda çok hızlı ve pratik sekilde doğru kişi ve kişilere ulaşabiliyorsunuz.

Keza kişi kaydetmek ayrı bir kaos.

Günde 100 den fazla telefon görüşmesi yaptığım oluyor. Arayanlarla en son ne zmn kaç gün evvel konuştuğumun önemi bir hayli yüksek. Kişinin kartına yada arama kaydına girdiğinizde Android tüm secereyi döküyor. Iphone bu konuda çok çok saçma biçimde tek tek kayıt tutuyor.

Aplikasyonların %99unun IOS tabanlı yazılıyor olması, Androidde kullanırken kesfedemediğim bazı özellikleri gösterdi ancak bu terazide hala ağır basmaya sebep olmadı.

Kamera kullanımını bir hayli merak ediyordum. Başarılı ama Samsung S8'im daha üstün sekilde cekiyordu diyebilirim.

Şarj konusuna gelince benim bu kadar konuşma ve telefon kullanımıma Iphone X ne yazık ki tüm gün dayanamazdı ve dayanamadıda..

Iphone da tek sevebildiğim şey car playler ve kablo ile bagladığınızda hemen aktifleşen araç içi multimedia sistemler.

Bu 2 günlük serüveni hızlı bitirip bahsi geçen S10+ la değiştirmek üzere tekrar arkadaşıma uğradım ve konforlu hayatıma tekrar geri döndüm.

Aynı tempodaki kullanımda günün sonuna hala sarjı %20-25lerde kalabilen bir cihaz. Asla takılmıyor..

S8 den sonra çok muazzam fark olarak gördüğüm herşeyin daha iyileşmiş olması. S8 aşırı ısınır haldeydi. S10 ısınmıyor.

Kısacası pc, tv, saat vs Iphone sa Android tel size kötü oyuncu olur. Ancak serbestseniz Android ile hayatınız kolaylaşır.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki bilmeyi öğrenmeyi canım istemiyor. Resme her zaman daha geniş bakmayı denemelisin..
    Belki de çok geniş baktığım için şaşırmışımdır? At gözlüğü ile dar açıdan bakmayı deneyeyim bir dahakine.

Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iphone da tek sevebildiğim şey car playler ve kablo ile bagladığınızda hemen aktifleşen araç içi multimedia sistemler.
    Bende Android Auto hemen bağlanıyor araca kabloyu takar takmaz. Telefondan hiçbirşey yapmam gerekmiyor. Telefon da geçici olarak dandik Blackberry Keyone - Android 8.
    Konu Schumi tarafından (17-10-2019 Saat 21:52 ) değiştirilmiştir.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanın kendisine yakışanı bilmesi güzel bişey tabi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanın kendisine yakışanı bilmesi güzel bişey tabi
    Bana yakışan karşıdakinin karşıdakinin seviyesine inme teveccühü. Kendini ezik hissetmesin diye.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi anam hadi.. İkile.. Uzatma.. Durduk yere bulaşma.. Boş adam değilim senin gibi.. Uza..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi anam hadi.. İkile.. Uzatma.. Durduk yere bulaşma.. Boş adam değilim senin gibi.. Uza..
    Belli ne kadar dolu olduğun. Gayet normal yaptığım bir alıntıya, "resme geniş bak" gibi trump tweeti şeklinde mesajın ile belli ettin. Neyine bulaşayım "senin üstün bilgeliğine".
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya şumaher regl döneminde misin? Hallerin var gibi sanki?..
    Durduk yere sen laf attın.. Bayram değil seyran değil, eniştem beni niye öptü dememelisin o zaman.. Yarım saatlik kronolojiyi bile karıştırıyorsan, çalışmaktan beynin reçele döndüyse az çalış. Hani anam.. Hadi canım.. Hadi güzelim.. Uza..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya şumaher regl döneminde misin? Hallerin var gibi sanki?..
    Durduk yere sen laf attın.. Bayram değil seyran değil, eniştem beni niye öptü dememelisin o zaman.. Yarım saatlik kronolojiyi bile karıştırıyorsan, çalışmaktan beynin reçele döndüyse az çalış. Hani anam.. Hadi canım.. Hadi güzelim.. Uza..
    Alıntı yada laf atma aynı şey değil. Makara yapmak için "linç yer miyim?" diye soran sensin. Sonra "durduk yere diye" de yazan sensin. Kronolojinin neresine koydun bunu? Neyse ata sözündeki gibi sabaha bırakıyorum..
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Azıcık diğer moderatörlerden feyz al.. Onlarınki gibi bir ağırlık olsun üzerinde.. Neyse.. Kime ne söylüyorum ki.. Yaş 15..
    Ben de seni seviyorum şumahercim. Uykum geldi iyi geceler..

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elit uye tartismalarida bir baska seviyeli oluyor haha

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncel......
    doğuştan araba manyağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün gidip iphone 11 baktım. XR ile aynı zaten. Elime aldığım anda öyle kaliteli etkileyici bir yapısı yoktu. Herkes 11 satın almış. Mağazada 11 kalmamış şaşırdım.

s10 plus elime aldım gerçektende telefon burdayım diyor. Görüntüsü kalitesi hoş hızlı baya gerçektende. Fotoğraf çekimi güzeldi. Videoda yakınlaştırma ikiside kötüydü.

P30 Pro baktım. Oda samsungtan sonra geliyor kalite olarak. Ama fotoğraf çekimleri süper. Video görüntüleri baya zayıf geldi gözüme. Gece çekimleri efsane.

Gerçektende baya zor durumda kaldım. İphone 11 indirime giderse kara cuma günü alabilirim diye düşünüyorum. Klasik standart kullanan kullanıcıyım.

Alanlar varsa yazarlarsa sevinirim. Kasımın 11 ne kadar zamanım var
    doğuştan araba manyağı

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Android ile geçen 5 sene sonunda IOS 'un ne kadar basitleştirilmiş yazılım olduğunu sandıysam da aslında Android kadar asla pratik olamadığını keşfettim. Mesela ;
    İşin özü bu işte..

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı speed_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s10 olupta geçe fotoğrafı çekip atabilecek varmı ?
    yahu internette onlarca foto video inceleme var, bir baksan istediğine ulaşacaksın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yahu internette onlarca foto video inceleme var, bir baksan istediğine ulaşacaksın
    varda çok oynuyorlar çok fanatik var. Güvenemiyorsun. O yüzden tanıdıkta varsa daha iyi oluyor.
    doğuştan araba manyağı

GEB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 yılı aşkın ios kullanıyordum. En son 6S Plus ile 3 hafta önce veda ettim iPhone'a. Evet çok stabil bir yazılımı var, jailbreak ile kişiselleştiriliyor ama artık bataryası beni yıldırdı. Şimdi OnePlus 7 pro aldım Androide alışma sürecindeyim bir iki alışkanlık harici pişman değilim. 4000₺'ye iPhone da bu özelliklerde alınacak bir cihaz yok.

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iphone mercedes , nirvana diyen marka fanatikligi yapıyordur

Aslinda en guzeli huawei 30 serileri , abd nasil korktu ise markadan google anlasmasini kesti

Guzelligi ne peki ? Cihaz android istedigi kadar yasaklasin tum programlari yine kurabilirsiniz.

Ios da kurunda izliyelim

Kendi görüşüm android kullanci dostu ve ozgurluk sağladığı . Telefon markasi olarak ise samsung tipki iphone gibi evet hala kafadaki iki marka ancak telefon muhabbeti acilinca hic hafife alinmicak , s10+ ve 11pro'nun içinden gecicek cihazlar var ve daha uygun rakamlar..
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    P30 PRO baktım. Çok güzel cihaz ama Selfie kamerası baya zayıf. Video desen oda performansı düşük. Sadece fotoğrafta çok iyi ve 4K çekimi yok.

S10 Plus baktım kaliteli çok malzemesi görüntüsü çok iyi telefonda. S11 gelecek ve fiyatı 5 lere düşecek diye söylenti var şimdide. Hatta bazı samsung mağazalarda yok.

İphone 11 5 sene gider diye düşünüyorum. Bataryası ve kamerası iyi sanırım alan yok mu
    doğuştan araba manyağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    N11 indirime gidip ve kupon kullanılırsa şayet s10 plus mantıklı olur.

Iphone 11 yeni çıktı. Sadece kupon kullanılır sanırım. İndirime gitmez sanırım.

Turkcell'de nakit alımlarda İphone 11 cihazlarında 250 tl hediye çeki veriyorlar.
    doğuştan araba manyağı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler