User Tag List

Sayfa 552/691 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
13126 sonuçtan 10.470 ile 10.488 arası

Konu: iPhone & iPad & iOS Hakkında Herşey ( sorular & sorunlar )

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resimlerini çektim şimdi ilan açıcam vazgeçmicem gb yükselticem kardeşim ben bu şekilde kullanamam tlf.
    şuan sıfır resimle bu uyarıyı veriyor bana gelen mailler hep ekli ya resim ya pdf oluyor ekinde.

misal facebook 500 mb yer kaplıyor..tıklıyorum tek seçenek çıkıyor (uygulamayı sil) saçmalık
    en az 64 gb olmalı yeni telefon bunu anladım ben
    abi, Gene < saklama alanı ve icloud kullanımı < saklama alanında ki alanı yönet de en yüksek hangileri mevcut ?

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir kaç prg sildim tüm konuşmaları sildim gereksiz bulduğum mailleri sildim ama whatsapptan biri bişey yazsın okumak için açtığımda hemen uyarı geliyor
    sıfır resim sıfır video son durum bu
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herşeyi sildim reset attım yeniden kurulum yapıyorum bakalım ne olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet arkadaşlar telefonu sıfırladım tüm uygulamaları yeniden yükledim şuan 10 GB gibi bir boş alanım var sorunu aştık şimdilik ama tlf satılık orası kesin bu korkuyla yaşanmaz amk

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben düzenli olarak çok yer kaplayan programları silip tekrar yüklüyorum. facebookun kendisi 60 mb, ama zaman içinde çerezlerle verilerle 1 gb oluyor. silip tekrar yükleyince sıfırlanıyor.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendim Asus Zenfone6 kullanıyorum eşime 6s 16gb aldım ama çekilen fotolar bile felaket yer kaplıyor. Birde şu default olarak gelen programlar silinemiyor onlara uyuz oluyorum. neredeyse 1 aylık olmasına rağmen 5-6 gb hafıza alanı kalmış. SD kart takmakta mümkün değil. Kesinlikle 64gb almak gerekliymiş. Hiç sevemedim nedense İphone'u. Kendi telefonumu satınca da Zenfone2 32gb alıcam. Android candır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende şuan geçiçi olarak öyle bir çözüm buldum ama sürekli böyle uğraşamam 2 hafta sonra Portekize deplasmana gidicem ucuzsa alırım bunun satılmasını beklemeden bunu da gelince hızlandırırım artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    552 sayfadır konuya hiçbir şey yazmamışım ama şu kapasite sorunuyla alakalı bir fikir belirtmek isterim;

Android cihazlar yüklediğiniz uygulamaları sürekli olarak arka planda aralıklı olarak çalıştırır ve siz simgelerine tıkladığınızda mümkün olan en kısa sürede açılması için data feed ile beraber sizin kullanımıza hazır bekler. Çalıştırdığınız programları görev yöneticisiyle temizlediğinizde RAM boşaltma işlemiyle beraber cache temizliği yapılırsa ram kapasitesi artar, internet paketi tüketimi ise program tekrar açıldığı ve kullanıma hazır tutulduğundan yine yükselecektir.

iOS cihazlar ise siz programı açmadığınız sürece "arkaplanda uygulama yenile" özelliği açık olsa bile sadece bildirim belirtir ekranda. Siz bildirime tıklayıp programı açınca da en güncel haline günceller sayfanızı. Önemli olan noktalardan biri diyelim ki instagram kullanıyorsunuz. Şu andan 2 saat öncesine kadar yüklenen fotoğraflarına baktınız arkadaşlarınızın. Cihaz bunları ram veya cache üzerinde değil, CİHAZIN BOŞ HAFIZASINDA depolar. Bundan 3 saat sonra girip bakıyorsunuz instagrama. Haliyle 3 saatlik feed'e bakıyorsunuz ve o sırada önceki baktığınız fotoğraflara denk geldiğinizde tekrar o fotoğraflar yüklenmeye ve paketten yer almaya başlar ve yine cihaza yüklenir. Özellikle fazla görsel olan uygulamaları kullandığınızda Kullanım boyutlarına bakarak verileri temizle diyebilirsiniz; bu özellik açılmaz ise SADECE FAZLA YER TUTAN UYGULAMALARI KALDIRIP TEKRAR KURARSANIZ Appstore'dan indirdiğiniz program boyutunda yer tuttuğunu göreceksiniz.

Periyodik olarak 3-4 ayda uygulamaları silmeniz durumunda kapasite sorunu yaşayacağınızı sanmıyorum. 4 yıldır 16 gb Apple cihazı kullanıyorum. Kapasitenin yetmediğine veya cihazın ısındığına (zorlandığına) şahit olmadım.

SerkanYazgan. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    App store dan battery doctoru indirin (yeşil olan). Programların önbelleğini temizler Devamlı program silip yüklemenize gerek yok. Ayrıca iphone da yeterli hafıza kalmayınca kendi önbellek temizlemeye başlar. Program siliniyormuş gibi görünür.
    "Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer de ilgisizdir."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar merhaba tekrardan bir şey sormak istiyorum sizlere şimdi apple kimliği olan mail adresi hotmail ama bir türlü mail olarak giremiyorum hotmail adresinden de girmeyi denedim gene giremedim şifresi unuttum diyorum bu mail adresi geçersiz diyor nasıl bir yol izlemem lazım bu arada telefon numaralarımı kurtardım turkcell yedekleme yapmışım bütün hepsi geldi bu arada bende yeni 6s 64 gb aldım belki yetmez diye demek ki iyi yapmışım daha önceden 5s 16 gb kullandım hiç bir sıkıntı yaşamadım gerçi çok foto çeken biri değilim ama ne bilim bana her zaman yetti ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilgiler için teşekkürler arkadaşlar komple reset attım 9-10 GB gibi bir yerim var şuan..demek ki 3-4 ayda bir yenilemek gerek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Apple müşteri hizmetleri ve pupa ile görüştüm. Kapasite dolu hatasının sebebi whatsApp güncellemesinden sonra olmuş. Pupa'ya gittiğim de orada ki eleman abi dünden beri 20 kişi geldi whatsapp güncellemesinden sonra böyle oldu dedi.
    Telefonun hafızası ile ilgili bir sıkıntı yok. Yer açabileyim diye 3.0 gb'lık spotify'ı sildim telefon silinen hafızayı göremedi. Whatsapp'tan yeni güncelleme geliceği zaman sorun ortadan kalkmış olur.

atakan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün akşam benimde başıma geldi telefkn sabahtan beri saklama alanı dolu uyarısı veriyordu ama telefonda 100 küsür resim whatsap 2 tane küçük boyutlu oyun vardı herşeyi sildim yine uyarı veriyordu sonra internette biraz araştırdım telefonu itunese bağlayınca altta renkli çubukda telefonda ne ne kadar alan kaplıyor diye gösteriyor diğer isimli sarı çubuk 5.39 gb olmuş internette okuduğum kadarıyla o dosya 500 mbden yukarı olmamalı olursa bi kaç yöntem göstermişler onları denedim olmadı onlar olmazsa telefonu sıfırlayın demişler şimdilik sıfırladım eski yedeğimi yükledim şimdilik uyarı filan vermiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı salih_560 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba tekrardan bir şey sormak istiyorum sizlere şimdi apple kimliği olan mail adresi hotmail ama bir türlü mail olarak giremiyorum hotmail adresinden de girmeyi denedim gene giremedim şifresi unuttum diyorum bu mail adresi geçersiz diyor nasıl bir yol izlemem lazım bu arada telefon numaralarımı kurtardım turkcell yedekleme yapmışım bütün hepsi geldi bu arada bende yeni 6s 64 gb aldım belki yetmez diye demek ki iyi yapmışım daha önceden 5s 16 gb kullandım hiç bir sıkıntı yaşamadım gerçi çok foto çeken biri değilim ama ne bilim bana her zaman yetti ...
    güncel çekeyim bilgi verebilecek var mı ??

korkmazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar apple un Üsküdar'daki (R2 servis diye yazıyo sitesinde)servisine cihaz götüren varmıdır .??teknik destek hattında en yakın Orayı söylüyorlar adres olarak.zorlu center dan vs randevu almaya çalışmak bezdirdi artık sizce nasıldır ???

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı korkmazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar apple un Üsküdar'daki (R2 servis diye yazıyo sitesinde)servisine cihaz götüren varmıdır .??teknik destek hattında en yakın Orayı söylüyorlar adres olarak.zorlu center dan vs randevu almaya çalışmak bezdirdi artık sizce nasıldır ???
    İşlemler biraz yavaş ilerliyor.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

evedüşenkaldırm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1-2 sayfa geriye baktım ama göremedim icloud yedekleme sorunu çözüldü mü ?
    Benim en son 20 Ağustos 2015te yedeklenmiş olarak gözüküyor.

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hala garantisi olan telefonumu değişim için zorlu centera nasıl ulaştırabilrim Giresunda ikamet ediyorum

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Giresunda Atarlarda Salih veya Rıfat var kapalıçarşıda onlardan biribe danışın yardımcı olabilirler
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler