User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İsot Tdi / Intercity İstanbul Park / 05.06.2016

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İsot Tdi / Intercity İstanbul Park / 05.06.2016

Cumartesi B seansında güzel stres attık, seansı paylaştığımız arkadaşlara teşekkür eder, bir kusur olduysa af dilerim. Havalar tam tavan yapmadan stock intercooler la da çok patatese bağlamadan 2 hotlap atmak niyetiyle çıktım, öyle de oldu. Sonrasında da güzel muhabbet ettik, pist fiyatlarıyla ilgili Buğra abiyi sıkıştırdık

02.44.10 ve 02.44.74 süre geldi. Araçla ilgili bilgileri videonun sonuna ekledim.

1080p tavsiye edilir

Link : https://www.youtube.com/watch?v=_h6nyaEFcag
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık. Videonun açısı ve görüntüsü çok iyi olmuş. Nereye sabitlediniz kamerayı?
    "life is too short to drive boring cars"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık. Videonun açısı ve görüntüsü çok iyi olmuş. Nereye sabitlediniz kamerayı?
    Sunroof'un iç camına. Teşekkür ederim.

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah daha ineri var sürenin gördüğüm 11'e biraz daha erken girmeye başlayıp körb'ü kesersen biraz daha zaman kazanabilirsin onun dışında gayet iyi çizgi tutturmuşsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı volume81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah daha ineri var sürenin gördüğüm 11'e biraz daha erken girmeye başlayıp körb'ü kesersen biraz daha zaman kazanabilirsin onun dışında gayet iyi çizgi tutturmuşsun
    Şimdi açtım baktım da 11'e daha erken girersem tam gaz giremem gibi sanki, acaba farklı bi virajdan mı bahsediyoruz ?

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet 11'i kastediyorum ama videodan o anki aracın tepkisini anlamak zor tabiki de bana daha erken girmeye başlayıp soft bir hareket ile dönülebilir gibi geldi

dip gaz dönüyorsan zaten viraj çıkışında çok fazla fark edeceğini sanmıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı volume81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet 11'i kastediyorum ama videodan o anki aracın tepkisini anlamak zor tabiki de bana daha erken girmeye başlayıp soft bir hareket ile dönülebilir gibi geldi

dip gaz dönüyorsan zaten viraj çıkışında çok fazla fark edeceğini sanmıyorum
    Valla aslında 11'den hızlı çıkıp düzlüğü kullanmak istiyorum,
    kadranda 140-150 gibi bir hızla giriyorum 11'e,
    daha tecrübeli arkadaşlar doğru mu yanlış mı yapıyorum fikir verirse sevinirim

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mehmet zaten torkun fazla 11 de daha erken girip kerbe yakın geçip yolu biraz kısaltmayı deneyebilirsin ortadan dönmen bence pek katkı sağlamamış gibi 7 çıkışı açılman fayda sağlayabilirmiş 9 da çok uzak kalmışsın apekse direksiyon açından gaz açamadan zaman kaybetmişsin bu esnalarda lastiğide çok ısıtıp hırpalıyorsun haliyle. Sağ ön lastiğin neden öyle olduğunu anladım izleyince limitinden hızlı girmişsin her seferinde virajlara ne gaz ne frende kalmışsın süreye - yine. Biraz viraj içine atıyorsun gibi arabayı zaten önü ağır bide gazsız girince iyice öne yığılmış ağırlık ns2r ın tutunma kabiliyetinin üzerinde yük vermişsin sağ ön tarafa ilk izlemede gözüme bunlar çarptı yani daha bilgili arkadaşlar ve büyüklerim daha iyi yorumlayabilir.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Bro git gide alışıyorsun ben onu farkettim, debriyaj - frenlerin ömrünü tamamlamasına ramak kalmasına rağmen süre iyileşti, onları giderip biraz da söylenen bazı şeylere kulak verirsen bence daha da iner süre aşağılara

Direksiyonuna sağlık
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen tebrik etmeyi unutmuşum videoyu tek seferde dikkatli izlemeye çalışırken Levent imzan güzel olmuş unutma Mehmet slick lastiklerle alakalı süreyi baz alma kendine, ns2r için zaten güzel süre yaptığın. Önleri yenileyip bazı ağırlık transferi hareketini toparlarsan inersin daha bayağı.

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    izleyerek yazıyorum:
    1nci viraj: çok hızlı girmişsin, kafa dönememiş. apexe 1 m var daha.
    2: sola yanaşmaman olumlu. 1den yavaş çıkan araçların 2de sola açmasına gerek yok. vakit kaybı.
    3 ve 4: 3'e giriş noktan doğru. ama içeri değdiğin nokta 1-2 metre daha ileride olabilir. 3'ten çıkışta arabayı sola yaslamana gerek yok. 4'e giriş yine hızlı. apexe 1 metre var.
    5 ve 6: 5 çok hızlı girmişsin. apex gene uzak. zaten araba dönmedikçe direksiyonu daha da çeviriyorsun ama nafile oluyor. bu viraj çok önemli bir viraj. pistin en önemli ve süre getiren virajlarından. 7'ye kadar ki uzun düzlükteki süre bu virajdan geliyor.
    7: pek güzel
    8: 8'e söylenebilecek çok söz yok, herksin kendine göre bir çizgisi var. kimi kaydırarak giriyor içeride düzeltiyor. kimi yavaş girip içeride hızlanıyor. ama 8'in çıkışında sanki 1 çıt rahat çıkmışsın, giderin varmış gibi.
    9 ve 10: 9'da fazladan ufak bir hızın var, araba sağa açıyor apexten uzaklaşıyor gene. çok fena değil ben beğendim valla, biraz da eğlenecez arabada tabi
    11: çok soldan girmişsin viraja. senin hızlarda daha ortadan girip, sağa yanaşıp ortalara doğru tırmanmak daha iyi süre getirir.
    12-13-14: 12'de vitesi 2'ye atarken hafif sağa açmış araba, biraz daha solda kalabilirsin ama genel çizgi güzel. vir13 apex üstü, süper. 14 temiz.

Mr.Bilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç tahmini kaç hp bu speclerle

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Tebrikler bro, bir öncekine göre gelişme var zaten süreye de yansımış.

Yorumlarımı biliyorsun, benzer yorumlar gelmiş.

Git gide aşağı iner süre.

KMR2-GT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel olmuş mehmet gelişiyor zamanla. ufak tefek hatalar olur elbet onun dışında bende beğendim çizgini.bı cooler şart artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mehmet biraz daha yakın oturman gerek o nedenle tepkilerin biraz gecikiyor ve araba tam kontrolünde değilmiş gibi gözüküyor. Genel çizgi dışında virajlara arabanın tutunabileceğinden daha hızlı girip çok fazla kafadan kayarak hem hız hem de zaman kaybediyorsun. Kafadan kaymaya başladıkça da dışta kalan lastiklerin çok fazla ısınıp bir sonraki virajda hiç iş yapmamaya başlıyor. Arabanın ağırlık dağılımı ve karakteri zaten bu şekilde kullanıma ve bu güce uygun olmadığı için hızları tolere etmekte zorlanıyor. Arabanın kafası belli ki çok ağır geliyor o nedenle kafayı çeviremiyor dar dönüşlerde sol ayak freni bir miktar kıçı dışa açarsa daha rahat çizgiye oturabilir gibi geliyor. Daha hızlı virajlarda da fren noktanı bir iki tık geriye alıp viraja daha dengeli girip daha hızlı çıkabilirsin. Ama en önemlisi oturma pozisyonunu düzelt. Oradan bile zaman kazanacaksın emin ol.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Nisan'da çekmiştim, güzel bir tur çıkmış bileğine sağlık abi
    '98 Peugeot 106 XS

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksiyona az daha yaklaş kol kısa kalıyor vucudunu ve omuzları biraz zorluyorsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet zaten torkun fazla 11 de daha erken girip kerbe yakın geçip yolu biraz kısaltmayı deneyebilirsin ortadan dönmen bence pek katkı sağlamamış gibi 7 çıkışı açılman fayda sağlayabilirmiş 9 da çok uzak kalmışsın apekse direksiyon açından gaz açamadan zaman kaybetmişsin bu esnalarda lastiğide çok ısıtıp hırpalıyorsun haliyle. Sağ ön lastiğin neden öyle olduğunu anladım izleyince limitinden hızlı girmişsin her seferinde virajlara ne gaz ne frende kalmışsın süreye - yine. Biraz viraj içine atıyorsun gibi arabayı zaten önü ağır bide gazsız girince iyice öne yığılmış ağırlık ns2r ın tutunma kabiliyetinin üzerinde yük vermişsin sağ ön tarafa ilk izlemede gözüme bunlar çarptı yani daha bilgili arkadaşlar ve büyüklerim daha iyi yorumlayabilir.
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen tebrik etmeyi unutmuşum videoyu tek seferde dikkatli izlemeye çalışırken Levent imzan güzel olmuş unutma Mehmet slick lastiklerle alakalı süreyi baz alma kendine, ns2r için zaten güzel süre yaptığın. Önleri yenileyip bazı ağırlık transferi hareketini toparlarsan inersin daha bayağı.

Zeki öncelikle teşekkür ederim tebrik ve detaylı yorum için, ayrıca estağfirullah senden dönüt almak çok değerli
    11 ve 9 u biraz daha videolardan çalışıp,pistte uygulamam lazım 7 çıkışı normalde açılıyordum da bu tur biraz daha içte kalmışım , 9' için biraz daha dışarı apex e açılarak gaz vererek mi gir diyorsun ?

Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bro git gide alışıyorsun ben onu farkettim, debriyaj - frenlerin ömrünü tamamlamasına ramak kalmasına rağmen süre iyileşti, onları giderip biraz da söylenen bazı şeylere kulak verirsen bence daha da iner süre aşağılara

Direksiyonuna sağlık
    Levo'm teşekkür ederim, debriyaj yolda bırakır beni dedim ama bırakmadı (eli kulağında ). Haftasonu vakit bulursam bronz için maslakta araştırma yapacağım. Teoride kulak veriyorum,umarım uygulamada da öyle olur

Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    izleyerek yazıyorum:
    1nci viraj: çok hızlı girmişsin, kafa dönememiş. apexe 1 m var daha.
    2: sola yanaşmaman olumlu. 1den yavaş çıkan araçların 2de sola açmasına gerek yok. vakit kaybı.
    3 ve 4: 3'e giriş noktan doğru. ama içeri değdiğin nokta 1-2 metre daha ileride olabilir. 3'ten çıkışta arabayı sola yaslamana gerek yok. 4'e giriş yine hızlı. apexe 1 metre var.
    5 ve 6: 5 çok hızlı girmişsin. apex gene uzak. zaten araba dönmedikçe direksiyonu daha da çeviriyorsun ama nafile oluyor. bu viraj çok önemli bir viraj. pistin en önemli ve süre getiren virajlarından. 7'ye kadar ki uzun düzlükteki süre bu virajdan geliyor.
    7: pek güzel
    8: 8'e söylenebilecek çok söz yok, herksin kendine göre bir çizgisi var. kimi kaydırarak giriyor içeride düzeltiyor. kimi yavaş girip içeride hızlanıyor. ama 8'in çıkışında sanki 1 çıt rahat çıkmışsın, giderin varmış gibi.
    9 ve 10: 9'da fazladan ufak bir hızın var, araba sağa açıyor apexten uzaklaşıyor gene. çok fena değil ben beğendim valla, biraz da eğlenecez arabada tabi
    11: çok soldan girmişsin viraja. senin hızlarda daha ortadan girip, sağa yanaşıp ortalara doğru tırmanmak daha iyi süre getirir.
    12-13-14: 12'de vitesi 2'ye atarken hafif sağa açmış araba, biraz daha solda kalabilirsin ama genel çizgi güzel. vir13 apex üstü, süper. 14 temiz.
    Abi öncelikle bu kadar emek verip tek tek yazdığın için teşekkür ederim harika bir feedback mesajı oldu,tek tek videodan inceledim baktım hatalara.Süre son tur (7) da geldigi için frenlerim evlere şenlikti bir çok nokta da ordan kaybettim ,start finish sonu frene bastığımda zaten bir arkası kopuyor arabanın anlık (videoda da farkediliyor ). 5 ve 6 virajı özellikle not aldım çünkü buraya şimdiye kadar hep hatalı,yüksek hızlı patinajlı girmişim

Alıntı Mr.Bilal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araç tahmini kaç hp bu speclerle
    Geçen haftalarda bir çıktım 167 hp çıktı, debriyajım ciddi kaçırıyor, dyno da kaçırdı . Düzeltince tekrar çıkacagım.Sağlıklı debriyajla 190 hp /430 nm (serp dyno) çıkmıştı.

Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrikler bro, bir öncekine göre gelişme var zaten süreye de yansımış.

Yorumlarımı biliyorsun, benzer yorumlar gelmiş.

Git gide aşağı iner süre.
    Eyvallah Low' teoriyi,piste aktarma oranı arttıkça güzelleşecek gibi süre ,teşekkür ederim kardeşim

Alıntı KMR2-GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel olmuş mehmet gelişiyor zamanla. ufak tefek hatalar olur elbet onun dışında bende beğendim çizgini.bı cooler şart artık
    Kamer'im teşekkür ederim.
    Yok canım ne cooler'ı ne eksiğii ( 6 aydır fren,intercooler değişecegim deyip durdu, değişemedi )

Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mehmet biraz daha yakın oturman gerek o nedenle tepkilerin biraz gecikiyor ve araba tam kontrolünde değilmiş gibi gözüküyor. Genel çizgi dışında virajlara arabanın tutunabileceğinden daha hızlı girip çok fazla kafadan kayarak hem hız hem de zaman kaybediyorsun. Kafadan kaymaya başladıkça da dışta kalan lastiklerin çok fazla ısınıp bir sonraki virajda hiç iş yapmamaya başlıyor. Arabanın ağırlık dağılımı ve karakteri zaten bu şekilde kullanıma ve bu güce uygun olmadığı için hızları tolere etmekte zorlanıyor. Arabanın kafası belli ki çok ağır geliyor o nedenle kafayı çeviremiyor dar dönüşlerde sol ayak freni bir miktar kıçı dışa açarsa daha rahat çizgiye oturabilir gibi geliyor. Daha hızlı virajlarda da fren noktanı bir iki tık geriye alıp viraja daha dengeli girip daha hızlı çıkabilirsin. Ama en önemlisi oturma pozisyonunu düzelt. Oradan bile zaman kazanacaksın emin ol.
    Abi teşekkür ederim yorumun için oturmayı ancak bu kadar toparlayabildim henüz , still loading Bu sefer de sanırım koltuğu çok öne çekip,omuz kısmı çok geriye yatırmışım,daha dik oturabilirmişim haklısın, bir de zaten koltukta omuz olmadıgı için her virajda ben sağa sola sallanıyorum Hala virajlara agresif olmak adına olduğundan fazla giriyorum o heyecanla daha hızlı olmak istiyor insan Koltuğu birdahakine daha dikkatli ayarlayacagım.

Alıntı mertkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Nisan'da çekmiştim, güzel bir tur çıkmış bileğine sağlık abi

Ooo eline sağlık güzel süpriz oldu, çok teşekkür ederim. başka karesi var mı ?

Durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her defasında daha iyi ��

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler