User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 20 ile 29 arası

Konu: Yen Cupra İstanbul Park - 23 Ekim 2016 - 2:29.837

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sokak yarıslarından pistlere
    sure olarakta beklentimden iyi yaptın helal olsun maşallahh arabada sıkıntısız gitti geldi yuzumuzu guldurdu..

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah İbrahim tebrikler önemli olan zevk almak
    Team PAŞAOĞLU

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sokak yarıslarından pistlere
    sure olarakta beklentimden iyi yaptın helal olsun maşallahh arabada sıkıntısız gitti geldi yuzumuzu guldurdu..
    Nerden bulaştirdin beni bu işlere Piste girdiğimiz araclara bisey olmuyo, binek kullandiklarimiz yolda dağılıyor

Alıntı Cem.B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah İbrahim tebrikler önemli olan zevk almak
    Eyvallah cem. aynen baska bi amacimiz yok zaten.

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu atılan turlar esnasında
    1-briefing de anlattığımız viraj geçişleri ile ilgili kısım ciddiye alınmamış
    2-Arka düzlükte lastik ısıtma denemeleri ve neticesinde ucuz atlatilmis bir kazaya ramak kalmış.

Bunları yapmamak gerekiyor. Gereksiz risk almanın alemi yok bu bir yarış değil defalarca anlattığımızi düşünüyorum.
    Buna izin vermiyoruz. Bir sonraki Pist gününe katılacak isen benzer bir harekette direk olarak pistten alınırsın baştan söyleyeyim. Özellikle takip ediyor olacağım videoları izledikçe gerçekten çok üzüldüm büyük ve gereksiz risk almışsın diğer katılımcılar adına bunu yapmaman gerekliydi.
    Buda son bir uyarı olarak burada dursun.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu atılan turlar esnasında
    1-briefing de anlattığımız viraj geçişleri ile ilgili kısım ciddiye alınmamış
    2-Arka düzlükte lastik ısıtma denemeleri ve neticesinde ucuz atlatilmis bir kazaya ramak kalmış.

Bunları yapmamak gerekiyor. Gereksiz risk almanın alemi yok bu bir yarış değil defalarca anlattığımızi düşünüyorum.
    Buna izin vermiyoruz. Bir sonraki Pist gününe katılacak isen benzer bir harekette direk olarak pistten alınırsın baştan söyleyeyim. Özellikle takip ediyor olacağım videoları izledikçe gerçekten çok üzüldüm büyük ve gereksiz risk almışsın diğer katılımcılar adına bunu yapmaman gerekliydi.
    Buda son bir uyarı olarak burada dursun.
    11. vırajda kı acıklamayı tekrar yapayım.Cok gecerlı bı mazeret degıl ama yol verecegını dusundugum ıcın gırdım o vıraja.

Neyse burda hatalıyım

ARka duzluktekı olay cıddı degerlendırılmelı bence. Brıfıngde soylenen baska bısey daha var. Pistı yavas yavas tanıyın ve hızıızı oyle arttırın dedınız degılmı?

Ben daha ılk turu atmamısım.Lastık ısıtıyorum.Aynı hareketı 10 sanıye once Beyaz Leon yapıyor.Lastık ısıtarak devam edıyor.

İlk turda lastık ısıtmakmı s hatalı yoksa Murat Engının ılk turda 13 aracı bırden gecmesımı. Bu uyarıyı murata beye yaptınızmı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    11. vırajda kı acıklamayı tekrar yapayım.Cok gecerlı bı mazeret degıl ama yol verecegını dusundugum ıcın gırdım o vıraja.

Neyse burda hatalıyım

ARka duzluktekı olay cıddı degerlendırılmelı bence. Brıfıngde soylenen baska bısey daha var. Pistı yavas yavas tanıyın ve hızıızı oyle arttırın dedınız degılmı?

Ben daha ılk turu atmamısım.Lastık ısıtıyorum.Aynı hareketı 10 sanıye once Beyaz Leon yapıyor.Lastık ısıtarak devam edıyor.

İlk turda lastık ısıtmakmı s hatalı yoksa Murat Engının ılk turda 13 aracı bırden gecmesımı. Bu uyarıyı murata beye yaptınızmı ?
    Seninde sölediğin gibi mazeret değil orda çizgisinde giden bir aracın içine dalıyorsun. 208 uyanık olmasa temas kaçınılmaz ki bu bi yarış değil . Neyse bu hususta hatanın farkında olman sevindirici o nedenle bunu geçiyorum.
    Arka düzlüğün ortasında sağa sola direksiyon kırarak lastik ısıtılmaz. Lastik tur atarak ısıtılır ''yavaş yavaş pisti tanıyın'' demek piste çıkın 60 km ile pistte sağa sola direksiyonu çevirerek pistin en hızlı noktası arka düzlük sonunda arkanızdan gelen araçları riske atın demek değil.
    Kısaca arka düzlük ortasında direksiyonu sağa sola çevirerek pisti tanımaya çalıştığını idda etmeyeceksin herhalde ?
    Amacım tartışmak yada yermek değil ben organizatör tarafım benim için herkez eşit sende ölesin ve bir sonraki pist gününde bunları yaparsan ve pistten atılırsan benim için kayıpsın . Ben seni kazanmak derdinde yazıyorum bunları beni yanlış anlama sadece yapman gereken ve yapmaman gerekenler var yazdıklarımda. Altında başka bişey gelmesin aklınada.

Ayrıca sorduğun için sölüyorum, Murata da 2 geçişi ile alakalı gerekli uyarı yapıldı ki hiçbiri senin 11. virajdaki geçişin ile boy ölçüşemezdi fakat kural ihlali idi.

200 km hız ile saniyede 55 metre geçiyorsun.... 11. virajda aşağı yukarı buralardasın hesapla nasıl bir kaza atlattınız ....
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seninde sölediğin gibi mazeret değil orda çizgisinde giden bir aracın içine dalıyorsun. 208 uyanık olmasa temas kaçınılmaz ki bu bi yarış değil . Neyse bu hususta hatanın farkında olman sevindirici o nedenle bunu geçiyorum.
    Arka düzlüğün ortasında sağa sola direksiyon kırarak lastik ısıtılmaz. Lastik tur atarak ısıtılır ''yavaş yavaş pisti tanıyın'' demek piste çıkın 60 km ile pistte sağa sola direksiyonu çevirerek pistin en hızlı noktası arka düzlük sonunda arkanızdan gelen araçları riske atın demek değil.
    Kısaca arka düzlük ortasında direksiyonu sağa sola çevirerek pisti tanımaya çalıştığını idda etmeyeceksin herhalde ?
    Amacım tartışmak yada yermek değil ben organizatör tarafım benim için herkez eşit sende ölesin ve bir sonraki pist gününde bunları yaparsan ve pistten atılırsan benim için kayıpsın . Ben seni kazanmak derdinde yazıyorum bunları beni yanlış anlama sadece yapman gereken ve yapmaman gerekenler var yazdıklarımda. Altında başka bişey gelmesin aklınada.

Ayrıca sorduğun için sölüyorum, Murata da 2 geçişi ile alakalı gerekli uyarı yapıldı ki hiçbiri senin 11. virajdaki geçişin ile boy ölçüşemezdi fakat kural ihlali idi.

200 km hız ile saniyede 55 metre geçiyorsun.... 11. virajda aşağı yukarı buralardasın hesapla nasıl bir kaza atlattınız ....

11. de soyledıgım gıbı ıkılemde kaldım yol verdıgını dusundum , frene de basınca ıcerı daldım. Hata 208 ıcerı kırınca sasırdım hem yol verdı hem vıraja gırıyor dıye.

Arka duzluk konusu cıdden tartısmaya acık.Barız hatalı oldugumu dusunmuyorum. Vıdeoyu hıc kemeden attım ızlemıssınız. Lastk ısıtmak ıcn sag sol yapan tek ben degılım. orda cızgıdede degıldım aslında en saga yanasmı açmayı unuttugum methanolu acıyordum. o sırada bıraz yavaslamısım. Sonra tekrar hızlanmaya baslıyorum. Aynaları kontrol ederek sadece 2 metre kadar sola kayıyorum(boydan boya capraz kesmıyorum pıstı) tekrar saga gececekken arkadan arac geldıgını gorup tekrar sola bı hamle daha yaparak yol verıyorum.İlk tur olmasa kesınlıkle boyle bısey yapmam zaten.İlk tur ıcın beklenmedık bı durumdu.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hala mi ben? Ben neymisim ben....
    İsiticaksan arkani kollayip,sol tarafda,ideal cizgide yapicaksin. Ne zormus hatayi kabullenip,daha iyisini yapmaya calismak...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    11. de soyledıgım gıbı ıkılemde kaldım yol verdıgını dusundum , frene de basınca ıcerı daldım. Hata 208 ıcerı kırınca sasırdım hem yol verdı hem vıraja gırıyor dıye.

Arka duzluk konusu cıdden tartısmaya acık.Barız hatalı oldugumu dusunmuyorum. Vıdeoyu hıc kemeden attım ızlemıssınız. Lastk ısıtmak ıcn sag sol yapan tek ben degılım. orda cızgıdede degıldım aslında en saga yanasmı açmayı unuttugum methanolu acıyordum. o sırada bıraz yavaslamısım. Sonra tekrar hızlanmaya baslıyorum. Aynaları kontrol ederek sadece 2 metre kadar sola kayıyorum(boydan boya capraz kesmıyorum pıstı) tekrar saga gececekken arkadan arac geldıgını gorup tekrar sola bı hamle daha yaparak yol verıyorum.İlk tur olmasa kesınlıkle boyle bısey yapmam zaten.İlk tur ıcın beklenmedık bı durumdu.
    Bu zaten tartışılacak bir konu değil . Bariz hatalısın.
    Ha bu tukaka demek değil hatanı bil ki birdaha böle bir aksilik yaşanmasın neticeleri acı olmasın. Yoksa burda kimsenin haddi değil insanların şahıslarını değerlendirmek.
    Ben olmaması gerekeni sölüyorum. Bu kurallara uyduğun sürece pistte sorun yaşamazsın. Kurallara uymazsan da brief de de anlattığım üzere pistten alırız senin keyfine emeğine yazık olur başkada bişey olmaz neticede pist bu ekmek değil su değil ...
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ibo iki konuda da bariz olarak hatalısın. Önündeki aracın ne yapacağını varsayarak hareket ederse herkes pist kan gölüne araç çöplüğüne döner ki o yüzden de o hızlarda giden arabayı virajda geçmeyin deniyor. Haa senin gösterdiğin Muratın videosundaki gibi adam frene basıp viraj dışına kaçıp yol veriyorsa o zaman geçersin. Orada muratın hatası yok. Arka düzlükte ise yaptığın tam facia. 60 ile direksiyon çevirerek lastik ısıtmaya çalışmak nedir. Bariz olarak lastiği ufalamaktan başka birşey değil. Hem teknik hem de pist kuralına göre hatalı. Hızlandıkça lastik ısınır belli bir hızdan sonra da yön vererek daha çok ısıtırsın ama 60 ile giderken yaparsan lastiği paralarsın. Bide şu var ki pole pozisyonunda değilsin ki arabalar seni geçmeden ısınma turu atsın. Buğra orada kural budur ilk turda gazlamayın diye kural koymuyor sadece pisti ve arabanızı tanımak lastiğinizi ısıtmak açısından yavaş yavaş temponuzu arttırın diyor. Kural ile tavsiye arasında bayaa fark var.
    IN BOOST WE TRUST

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler