User Tag List

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
137 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 23.10.2016 B seansı Astra GTC 1.6 Turbo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yav anlamadığım şey adam mis gibi videosunu paylaşmışken olay nasıl YİNE megane rs'e geliyo cidden biri açıklasa ya şunu
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Selamlar, yapilmamisini yapmak derken nedir ? 2 sene once 1.6 t gtc aracimi kol piston turbo seklinde yukleme yaptim. Sagolsun custom garaj Gokhan abiler yardimci oldu bazi parcalarda. 996 porsche turbosu kullandik. Yanlis anlasilma olmasin ama hayatimda yapmis oldugum en gereksiz is oldu benim icin Buyuk turbo icin motor icinde yer yok. Yer acmaniz icin klima vs sokmek biraz kesip bicmek gerekiyor. Tam 4 sene toplamda 90.000 km den fazla kullandim. Hic oyle pist araci degil inanin. Harcanan emek ve zaman + para baska bir araca harcansa hedeflenenden cok daha fazla guc alinir. Tabi bu benim fikrim.
    Bu arada masallah aracinada.

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    260 HP Guilietta ile 2:30 dönüldü. Biraz daha az beygirle Erhan 2:29 küsür yaptı.
    Megane 2 RS iyiyse 2:26 yapmalı diyecem de, Muratlı Jason'lı mekanik kilitli 265+ HP Megane 3 RS bile anca 2:26 yaptı arkadaş.

Diğer pistleri bilmem de, İstanbul Park'ta MQB Cupra'lar hileyi bulmuş, güle oynaya dönüp, çatır çatır da gidiyorlar. Gıdıklasan 340-390 HP oluyorlar. Arka düzlükte 240 kadran hızları nedir, 2:18 hedefler nedir arkadaş..
    Megane 3 rs megane 2 rs ten baya iyi bir araba ve trofeolu yazilimli jason li olan 26 yapti aynen soyledigin gibi.. megane 3 rs hadi bi nebze iyi astradan da megane 2 rs alsam su anki derecemi bile gormek hayal olcak.. aynen soyledigin gibi baybars abi katiliyorum yazina

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayatında, emmisinin dayısının ya da arkadaşının Megane RS'inde bi iki tur harici binmişliği anca olan kişiler şu RS'lere *** atmıyor mu; ayar oluyorum...
    Ben 3 kez RS sahibi oldum, sen kaç kez oldun? Ne yaptın da ne gördün sorun olarak? Yaz da bizi de aydınlat o ışığınla.
    İspat istemiyorum bak; ne yaptın da ne gördün? Onu yaz yeter, ben kabul edecem senin yaşadığın sorunları "sorun" olarak.
    Bu laflarım, sorunlu olduğunu iddia eden herkese...
    Buyrun... Dinliyorum.

Öyle yağma yok. Bişey biliyorsan yaz
    adini bilmiyorum ama sakin ol sampiyon iyi guzel megane rs in var anladikta daha senin rs in yokken muhtemelen ben tune ediyordum oyle bahsettigin gibi emmisinin arabasi degil insanlar al arabami yap diye bana getirdiklerinden baya bi tecrubem var.. 2007 yilinda ilk rs i tune ettim sen o zaman rs kullaniyomuydun ? Seninle su an ne megane rs i tartismak istiyorum, ne sorunlarini nede baska biseyi.. ben yillardir bu sektordeyim. Daha megane rs in 300 hp ustune canli goremedim turkiyede de duymadim. Cok tecrubelisin cokta iddiacisin anliyorum. Madem oyle yap megane rs gorelim bizde senden ozur dileyelim.. yaparsan olur yerine 10 yildan fazladir turkiye gerceklerini aksine cikaracak birsey goster bize o zaman..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Commander696 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence astra 2.0 olmalıydı diğer rakipleriyle başetmesi daha kolay olurdu sanki.Yinede gücüne göre güzel süre bence tebrikler.
    Meganecı arkadaşlarda böyle konularda gereksiz fanatiklik yapıyolar bence.Yol tutuş,Fren gayet başarılı ama motor gerçekten başarısız.
    vw,opel gibi aynı hacimde araçlar 500-600hp gibi güçlere çıkarken 11-12 senedir piyasada olan rs den 300hp üstüne çıkan yok nerdeyse.
    Hatta forumda bir arkadaş vardı en yüklü onunkiydi sanırım o bile bişey olmayacağını anlayıp tfsi geçtiğini söylüyordu.
    http://www.techturkey.com/forum/proj...tml?highlight=
    2.0 olmus olsa motor acmadan su an pistte amacima ulasmistim ztn.. ama 1.6 ile de ayni gucu daha fazla malzemeye ihtiyac duyarak cok rahat aliyosun..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vtec_2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Selamlar, yapilmamisini yapmak derken nedir ? 2 sene once 1.6 t gtc aracimi kol piston turbo seklinde yukleme yaptim. Sagolsun custom garaj Gokhan abiler yardimci oldu bazi parcalarda. 996 porsche turbosu kullandik. Yanlis anlasilma olmasin ama hayatimda yapmis oldugum en gereksiz is oldu benim icin Buyuk turbo icin motor icinde yer yok. Yer acmaniz icin klima vs sokmek biraz kesip bicmek gerekiyor. Tam 4 sene toplamda 90.000 km den fazla kullandim. Hic oyle pist araci degil inanin. Harcanan emek ve zaman + para baska bir araca harcansa hedeflenenden cok daha fazla guc alinir. Tabi bu benim fikrim.
    Bu arada masallah aracinada.
    Yapilmamisi yapmak derken turkiyede senin aracin dahil ayni setupa sahip bir arac yok.. aracini biliyorum baya takip etmistim.. yasadigin sikintilari, usta sikintilarini, yanlis garaj secimlerini (kendin soylemistin bunu da senden turbo almistim) yazilim ci sikintilarini hepsini cok iyi biliyorum. Malesef seni hayattan bezdirdigini de soylemistin hatirliyorum.. ama hangi araba olursa olsun yanlislarla dolu bir projeden sakat olmayan cocuk dogmesini beklemek hata olur.. aracinin gucu de setup i da benim setuptan baya farkli o yuzden karsilastirmakta pek uygun olmaz. Bitirince aracimi uygun bi vakitte eger istersen incelemeni isterim.. tesekkurler dusuncelerin icin

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eger isi rakam/sure ile daraltmaksak,megane rs Cup aracim,simdiye kadar sahip oldugum en keyifli onden ceker,acik ara...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eger isi rakam/sure ile daraltmaksak,megane rs Cup aracim,simdiye kadar sahip oldugum en keyifli onden ceker,acik ara...
    Megane 3 ama degil mi ? Bahsedilen 2 rs burda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazdığım şeyi anlayamamışsın sanırım.
    Gücü karıştırmadan bana ortaya çıkan problemleri var demiştin. ONLARI sordum...

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gtc ler kg olarak biraz agir. Biraz hafifletme sonrasinda cok daha guzel sureler yapacaksindir. Tekrardan masallah aracina

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megane2 sahip olmadi,benim yorumum Megane3 ve makyajli olanla alakali. Arada surus farki bariz.
    Ama isin icine sure girince megane garajda,cupra pistte. Su sure isini kasimda son kez yapip Megane ile mutlu mesut takilmak istiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazdığım şeyi anlayamamışsın sanırım.
    Gücü karıştırmadan bana ortaya çıkan problemleri var demiştin. ONLARI sordum...
    Bende bunu tartismak istemiorum dedim ama istersen siralayabilirim..

1- 300 hp limiti..
    2- elektronik arizalari
    3- parca temin sikintisi

Daha istersen eklerim de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vtec_2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gtc ler kg olarak biraz agir. Biraz hafifletme sonrasinda cok daha guzel sureler yapacaksindir. Tekrardan masallah aracina
    Aracimin kantar verisi net 1200 kg.. cok agir sayilmaz.. tesekkurler cok sagol

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bunu tartismak istemiorum dedim ama istersen siralayabilirim..

1- 300 hp limiti..
    2- elektronik arizalari
    3- parca temin sikintisi

Daha istersen eklerim de
    1 numarayı geç. Orayı karıştırmadan konuşalım diyorum ama oraya takıldın nedense...
    2 numara için neredeyse hiç duymadım diye yemin etsem başım ağrımaz.
    3 numara ise güldürdü Vel Satis değil di mi bahsettiğin?

Başka var mı?

KVNC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 numarayı geç. Orayı karıştırmadan konuşalım diyorum ama oraya takıldın nedense...
    2 numara için neredeyse hiç duymadım diye yemin etsem başım ağrımaz.
    3 numara ise güldürdü Vel Satis değil di mi bahsettiğin?

Başka var mı?
    Arkadasim adam pist diyor sen o bu diyorsun, gunluk kullanim vs degil adamin dedigi, pist araci...
    100k km yapmis, stock motor icli, yazilimli vs araba ila pist kosuyor adam bilmem kac seanstir daha debriyaj degismedi, turbo otmuyor, en ufak perf kaybi yok, yuruyen zaten 10 numara, vs vs vs

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya arkadaş...
    Adam şöyle bişey mi dedi? "Megane RS günlükte çok iyi, pistte sorunlu..."
    Hayır.

Ne yapmam lazım şimdi? Adam piste girecek mi acaba diye çıkarımda mı bulunmam lazım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Erhan dost aci soyler yuzune soyledim, pistte yaninda isyan ettim, motor guclenmeli hemfikiriz, balatayi gectim diskler de miyadini doldurdu evet ama surusunu/cizgini/disiplinini gelistirmen lazim, ha sen su an kasmadigin icin onemsemiyorsun seni cok iyi taniyorum asiri coolsun ( ) ama hem aliskanlik edinmen hemde elin agzina laf vermemen icin bence biraz daha ozen goster lol

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya arkadaş...
    Adam şöyle bişey mi dedi? "Megane RS günlükte çok iyi, pistte sorunlu..."
    Hayır.

Ne yapmam lazım şimdi? Adam piste girecek mi acaba diye çıkarımda mı bulunmam lazım?
    Konuyu dikkatlice okursan pist araci olarak deverlendirip o yonde megane onerilmis ve ona istinaden cevap verilmis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ona eyvallah.
    Peki Megane RS sorunlu denecek ise şayet; genelleme yapmadan belirtilmesi gerekmez mi? Zaten arkadaşın bana verdiği cevapta da yazdığı hususlar farkındaysan pist ile doğrudan alakalı hususlar değil. Velev ki parça sıkıntısı olsun.... Bunun pist ile alakası ne olabilir ki? Söyler misin? Pist için "ayrıca" OEM parçası üretilmiş bi marka söyler misin yeryüzünde? OEM diyorum bak. Tuning değil.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler