User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
104 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Peugeot RCZ R Intercity Istanbul Park pist rekoru

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yapmayin beyler ne arabalara ne fiyatlar isteniyor, sifir kilometre ve gayet yeterli performansi var daha ne olsun golf olmuş 100bin 308 olmuş 80 90 bin buna bence istenen rakam uygun bile

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iyi de golf ve 308 e de kimse normal demiyor ki.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok astronomik bi rakam degil istenen yani onu kastettim tam kararinda bi fiyat.farkli bi araba tarzi var hizlida ve sifir kilometre.siradan 4 kapili hb ye motor koyup hot hatch diye kakalamaya calisilan bi araba degil yani onu diyorum umarim demek istedigmi anlatabilmisimdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    RCZ R'ın fiyatı listede 49.500 Euro olarak gözüküyor

Kur 2.75'e sabitlenmiş

49.500 x 2.75 = 136.000 TL

gaddar bir çingene pazarlığıyla belki fiyatı 130'a düzlerler

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rcz-R alındı 130'a,sonra kaca satılır? Ve kasa ne zaman degısıyor,bılen var mı?
    Alt yapı farkı hakkında bılgısı olan yazarsa sevınırım. Yanı fren-amortısor yada sase hakkında kı farklılıklar?
    Gp sanırım slık olabılır,yazılım cooler varmıs.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi bizim turk peugeot forumunda test etmislerdi detayli konusu var.motor ayni alt yapida bi fark yok ama kasa yakinda degisir kapsamli bi makyaja ugrayabilir sacma zampirik tamponla farla kucuk bi makyaj yaptilar

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor aynı derken ? Mahle nin normal forged üretimi değil F1'de kullandığı teknoloji ile ürettiği forged piston ve forged kollar mevcut araçta. Ayrıca bir arkadaşım söyledi ben henüz okumadım her motor bloğu ayrıca bir ısıl işlemden geçiriliyor. Bu makinın kapağını açmadan 350 hp alınabileceğini düşünüyorum ben.

ServiceBox'dan bakıyorum. Fren zaten başlı başına farklı. Yay ve amortisörler 200'lük ile farklı. Viraj denge çubukları vs.vs. farklı.

Kasa yeni makyaj gördü ama bence çok çirkin.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor aynı derken ? Mahle nin normal forged üretimi değil F1'de kullandığı teknoloji ile ürettiği forged piston ve forged kollar mevcut araçta. Ayrıca bir arkadaşım söyledi ben henüz okumadım her motor bloğu ayrıca bir ısıl işlemden geçiriliyor. Bu makinın kapağını açmadan 350 hp alınabileceğini düşünüyorum ben.

ServiceBox'dan bakıyorum. Fren zaten başlı başına farklı. Yay ve amortisörler 200'lük ile farklı. Viraj denge çubukları vs.vs. farklı.

Motor konusunda haklısın,dergıde okumustum.
    Fren-amortısorlerde ne gıbı fark var?
    Kasa pek cekıcı gelmıyor bana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

blok vs. ayni ondan bahsetmistim.valla test esnasinda hic bi fark yok diyodu arkadaslar, bu kadar parca eger farkliysa.. peugeot degisik bir iş cikarmis diyorum.yurt disindaki birkac forumda 200lukle bariz tutuş farkinin olmadigindan bahsediyolar.şu yaptiklari işlemleri keske makyajsiz kasaya yapsalardi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rcz-R alındı 130'a,sonra kaca satılır? Ve kasa ne zaman degısıyor,bılen var mı?
    Alt yapı farkı hakkında bılgısı olan yazarsa sevınırım. Yanı fren-amortısor yada sase hakkında kı farklılıklar?
    Gp sanırım slık olabılır,yazılım cooler varmıs.
    mahle motorsport özel alüminyum alışım piston ve piston kolları
    ( + 5 kat maliyeti varmış)

mahle motorsport polimerkaplı Kol ve kol yatakları
    (mahle patentini almış)

özel bir ısı işleminden geçirilen motor

380mm 4 piston AP Racing frenkiti

Torsen Kilitli difransiyel

10 mm alçaltılmış ve özel ayarlanmış şaşi/suspansiyon ayarları
    ön %14 arka %44 daha sert

F1 Asymmetric 2 lastik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200'lükle tutuş farkı yok diyeni Allah çarpar. Kilit diff'li bir araçta tutunma farkı nasıl olmaz. Doğru kullanım ile virajda hafif gazla bile kafayı içeri çekmeye çalışır kilit diffli araç. Açık diffte ise kafa dışarı açmak ister. Bu bile ciddi fark yaratıyorken ve amortisör yay herşeyi değişik bir araca çok fark yok demek ultra saçma. ServisBox'da henüz yok ama İngiliz yayınlarda camber ve caster farklı diyor. Salıncaklar farklı olabilir yani. Yada taşıyıcılar. Henüz onların bilgileri net değil ServiceBox'da.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

Dem-Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peugeot çirkin ama iddalı bir araç yaptığı kesin.380 mm. Lik disc lerde çok iddalı olmuş.hatta süper.1.6 litrelik motordan bu beygirleri çıkarmak ve emisyon normları içinde kalmakta ayrı bir başarı bence.fiyatıda gayet normal ama Muratında dediği gibi 2. Elde çok sıkıntı yaşatabilir.satarken üzülürmüsün sevinirmisin orası belli değil.kısacası zor bir karar bence.
    Team PAŞAOĞLU
    MAGIC Performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet gerçekten çok çirkin araç. İlk çıkan hali gayet normal hatta güzel bile sayılırdı ama bu hali gerçekten çok ama çok çirkin.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o kasa dizaynının hakkı bence arkadan iter. çizgi olarak kötü değil R modeli teknik açıdan güzel donanımlandırılmış frenler amortisör olarak ama bundan önceki base 200 ve 160lık modeller bence teknik olarak kötüydü. Ama fiyat gerçekten uçuk ya. Pug harbi harbi rakipler 2 litre fiyat bu bizde bi tık altında kalalım ama kar ın bi tarafına koyarız diye düşünmüş. Eğer F1 deki kol ve pistonu koyduysa direk 30 R turbo yu tak devam et arkadan bile bakmazsın ama sanmıorum o kol ve piston teknolojisi olduğunu.
    IN BOOST WE TRUST

TechTurkey Ogedov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o kasa dizaynının hakkı bence arkadan iter. çizgi olarak kötü değil R modeli teknik açıdan güzel donanımlandırılmış frenler amortisör olarak ama bundan önceki base 200 ve 160lık modeller bence teknik olarak kötüydü. Ama fiyat gerçekten uçuk ya. Pug harbi harbi rakipler 2 litre fiyat bu bizde bi tık altında kalalım ama kar ın bi tarafına koyarız diye düşünmüş. Eğer F1 deki kol ve pistonu koyduysa direk 30 R turbo yu tak devam et arkadan bile bakmazsın ama sanmıorum o kol ve piston teknolojisi olduğunu.
    Araçların yurtdışı fiyatlarıyla Türkiye fiyatlarını kıyarlanırsa çok bir fark olmadığını görürsünüz.
    Rcz-r sonuçta yılda binlerce adet üretilecek bir araç değil. Markanın biraz prestij modeli olduğu için fiyatının sadece meraklısına hitap edecek bir fiyatta olması gayet normal.
    Motor içindeki mahle motorsport parçalar, fren kiti, kilitli diferansiyel gibi parçalarını bile after market bile alsanız nasıl bir fiyat çıkacağını az çok hepimiz tahmin ediyoruz.
    Bide üstüne bu aracı imrenek izlediğimiz yarış araçlarını hazırlayan peugeot sport mühendislerinin hazırladığını unutmayalım
    İkinci el durumuna gelirsek bu tarz koleksiyonluk araçların her zaman hastası çıkıp alcaktır çünkü TR ye az sayıda gelecektir.
    He o meraklısı diyeceğimiz alıcı ne zaman çıkar ne kadar süre beklersiniz satmak için onu bilemem

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peugeot bu yarışta çok gerilere düştü geçtiğimiz senelerde o yüzdende kimse için büyük bir albenisi kalmadı pejoların bu rakamlara GP2 alırdım sanırım hatta daha ucuza eski pejocuyum ama bnmde bir sıcaklığım kalmamış nedense
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Marka kalıte algısı farklı,bu baslıca bır sebeb.
    Megane RS yada Gp gıbı ıkonık bır model olmadı Rcz.
    Ustune bu fıyat,bıraz ıddıalı TC'de.
    Motorun bu parcaları dogru Alper,Auto motor und sport da okumustum.
    Belkı coıl ıle daha ıyı olur ama aklımda soru ısaretı yaratıyor Pejo.
    200 lukle aynı tutus olsa,200 luklerın derecesı nıye bu kadar uzak?

-Günalp- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    makyajsız 200 lük rcz nin yol tutuş ve fren performansı cok iyiydi. cok dengeli bir sürüşü var. r modelinde bunu cok daha üstlere taşıdıkları aşikar. Peugeot diğer modellerine göre gerçekten özenmiş.bu araçta işçilik peugeotun top seviyesinde. diğer pejo modelleriyle kıyaslanamaz. fiyat konusu kişiye kalmış. bugün aynı forma sahip bir audi tt 211 lik 200bin + olduğu düşünülürse bu araç için 130 bin cok uçuk bir rakam deil. tamamen tercih meselesi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)