User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
63 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 14 Eylül 2014 - Polo GTI - Istanbul Park 2:36.8

Shendelzare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

14 Eylül 2014 - Polo GTI - Istanbul Park 2:36.8

Tekrar merhabalar, 14 eylüldeki pist gününden bir videomu paylaşmak istiyorum. Coilover gelmeden transponder almak istemedim bu yüzden süreyi gopro çekiminden bakarak ölçtüm 2.37nin başlarındada olabilir tam emin değilim. Geçene seferki setupa ek olarak araca stage 1 revo yazılım yapıldı. Frenlere biraz daha alıştım ve fren noktasını biraz daha ileriye taşıyabildim sanırım virajlarda, Intercity güvenli sürüş eğitimindende doğru düzgün koltuk ayarlamasını öğrendim bu yüzden direksiyona biraz daha iyi hakimdim. Videoda benim ölçtüğüm en iyi tur 18.30 dan sonraki tur.

Helmet Cam :

Video Linki : http://www.youtube.com/watch?v=4SPpuxOUkv4

Bir tane de araç tavanından çekim var ama henüz onu upload edemedim yakında hallederim onuda koyarım buraya.

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onur yine tebrikler )

Lastik ne var arabada?

Ayrıca vitesi tamamen otomatik kullanman bence sana süre kaybettiriyor. 7200 rpm dönüyor gördüğüm kadarıyla ama 6.300'den sonrası boş olması lazım.

Arada da kendi kendine yükseltip küçültmüş, pedal'ları kullanma vakti gelmiş zannımca.
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazmayı unutmuşum konunun altına buraya ekleyeyim,

2012 Polo GTI
    Volkswagen Racing Cold Air Intake
    Forge Recirculation Valve
    Kumho V70A - 215/40R17
    Motul X-Clean 5w-40 oil
    Tarox Big Brake Kit B30-6 323x28 F2000 discs + Motul RBF660 hydraulic fluid
    H&R 12mm Spacers
    Stock suspension and springs
    Stock exhaust system
    Revo Stage 1 ECU Software - 181.2 to 200.2hp

Pedallar konusunda da aslında düşürmek için kullanıyorum zaten bu sefer yükseltme işini araca bıraktım bakalım nasıl olucak diye ama biraz fazla devir çeviriyo gerçekten. Dyno ölçümünde 6600rpm ye kadar iyi bir güç var gibi gözüküyor.

Dyno grafiği : https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...70180031_o.jpg

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada teşekkürler demeyi unutmuşum, dahada iyi olucam umarım tavsiyelerinizle

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    18:30 dan baslayan turun ıcın;
    4 ve 9 cok bozuk....
    Dıger vırajlar su gıbı
    Bazılarında fazla ıcte kalmıssın ama zamanla duzelır.öfrenlerın cok ıyı gorunuyor,sureklı aynı. Bazılarında cok yavaslıyorsun bazılarında martı gıbı suzuluyor(hızlı kalıyorsun). Onden kayarken bıle lastıkler tutunmaya calıyor.Nedır markası,ıyı ısıtmıssın...
    2:37 cıvarı ıyı sadece yazılım varsa. Cooler tak mutlaka pıstte.
    Ekımde gorusuruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    18:30 dan baslayan turun ıcın;
    4 ve 9 cok bozuk....
    Dıger vırajlar su gıbı
    Bazılarında fazla ıcte kalmıssın ama zamanla duzelır.öfrenlerın cok ıyı gorunuyor,sureklı aynı. Bazılarında cok yavaslıyorsun bazılarında martı gıbı suzuluyor(hızlı kalıyorsun). Onden kayarken bıle lastıkler tutunmaya calıyor.Nedır markası,ıyı ısıtmıssın...
    2:37 cıvarı ıyı sadece yazılım varsa. Cooler tak mutlaka pıstte.
    Ekımde gorusuruz
    Yorum için teşekkür ederim.

Şimdi birdaha baktım 9. virajda hızlı kalmışım sanırım kaya kaya dışarı doğru gitmişim. Lastikler Kumhonun V70A modeli, 18.30 dan önceki turda aracı biraz rahatlatmak için yavaşça bir tur atmıştım lastiklerin tutuşunda onun etkisi oldu sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    18 30 dan sonrakı turu ızledım bende genel olarak ıyı 4 ve 9 u duzeltebılırsen(1dede bıraz ıcte kalmıssın) bırde tek kısı olursa 36 80den enkotu 34 sonu yada 35 gelıcektır. Gayet ıyı bence..

ozans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzlediğim en temiz çizgilerden biriydi (18:30 sonraki turu izledim), ellerine sağlık. 8'de de korkmamışsın çoğu insan gibi, yardır yardır gitmişin tebrikler . 4 ve 9'da çok fazla vakit kaybetmemişsin, kafaya takılacak bir hata göremedim ben. Apexi yarım metre kaçırmak, erken frenaj yapmaktan çok daha az zararlı tur zamanına.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarim metreyi nasil hesapladiniz,cozebilirsem bana cok faydasi olur...
    Erken fren,onden cekisli aracda iyidir,slow fast out bize cok yarar yoksa marti gibi 9. Viraj olur. Yani disa kayarak harcadigi o "az" zamanda cokdan 10 nun yolunu tutar. Tabi viraji tararken ki trasladigi lastik tabanindan soz etmiyorum daha
    Geneli cok iyi tabi ama duzeltilebilir hatalar azaldinca,daha pro surus olusmaya basliyacaktir....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Erken fren,onden cekisli aracda iyidir,slow fast out bize cok yarar yoksa marti gibi 9. Viraj olur. Yani disa kayarak harcadigi o "az" zamanda cokdan 10 nun yolunu tutar. Tabi viraji tararken ki trasladigi lastik tabanindan soz etmiyorum daha
    Geneli cok iyi tabi ama duzeltilebilir hatalar azaldinca,daha pro surus olusmaya basliyacaktir....
    Yarım metre göz kararı Curb'ler lastik tabanı kadar geniş desek, 2 curb civarı mesafe var 9. virajda curb ile arasında. 40-60 cm arası birşey işte.

Erken frenden kastım, gereğinden erken fren yapmak. Hiç apex kaçırmıyacam diye kastığımda zaman zaman gereğinden erken fren yapıyorum ben, daha kötü süreler geliyor. Kaçarsa kaçsın dediğimde daha iyi süre geliyor. Arabadan arabaya da değişiyor olabilir, benim arabada fren mesafesi her tur değişiyor fade yüzünden.

4. virajda büyük hata görmedim ben, birazcık uzaklaşmış apex'den. 9. virajda da çok vakit kaybetmemiş, başka turlara da baktım, diğer turlarda da çok yakın yerlerde bir sonraki vitese geçiyor (son curb parçasının hemen başında), köprü altından da hep aynı devirde geçiyor (11 öncesi).

İzlerken gözüme çarptı, hata değil ama 3. virajda bahsettiğim erken frenaj var. Orda biraz daha geç frenaj yapabilir, turn in baya yumuşaktı orda. Ordan da biraz vakit kazanabilirsin Onur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    18 30 dan sonrakı turu ızledım bende genel olarak ıyı 4 ve 9 u duzeltebılırsen(1dede bıraz ıcte kalmıssın) bırde tek kısı olursa 36 80den enkotu 34 sonu yada 35 gelıcektır. Gayet ıyı bence..
    Utkuda hep 35 bekliyorum senden diyo her pist gününden önce ama bir türlü inemedim oralara teşekkürler yorumun için

Alıntı ozans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzlediğim en temiz çizgilerden biriydi (18:30 sonraki turu izledim), ellerine sağlık. 8'de de korkmamışsın çoğu insan gibi, yardır yardır gitmişin tebrikler . 4 ve 9'da çok fazla vakit kaybetmemişsin, kafaya takılacak bir hata göremedim ben. Apexi yarım metre kaçırmak, erken frenaj yapmaktan çok daha az zararlı tur zamanına.
    Teşekkürler ederim, daha iyi olmaya çalışıyorum. 8. virajda gerçekten korkuyor insanlar hep, ben ilk pist gününden beri hiç zorlanmadım orda, ya bizim araçlar yavaş o yüzden korkulacak bir tarafı kalmıyor yada ilk seferde çözmüşüm o virajı

Zamanım el verdikçe hep arabamı hemde sürüşümü geliştirmeye çalışıyorum, hatalarımıda sizlerin yorumlarınızda düzelteceğim umarım, teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarim degil 1-2 metre bile erken yada gec pek birsey fark etmez,bisiklet ile donmuyor. Zaten 70-80km donuyorsun ortala,1-2 metre dahi sorun olmaz,onu ilerleyen metrelerde cizginle one yada arkaya kapatirsin.
    Asil sorun hizli girip 9'u taramasi,orada ciddi zaman var ve 10 da bozuluyor yada 8 dahil bazi virajlarda fazla icte kalmasi yada 7 de buyuzden erken girip sola erken acilmasi vs vs....
    Yani detaya inmek istemiyorum ama geneli guzel.
    35 cok rahat yaparsin. Ne yavas gorunuyorsan aslinda okadar hizlanmissin demektir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarim degil 1-2 metre bile erken yada gec pek birsey fark etmez,bisiklet ile donmuyor. Zaten 70-80km donuyorsun ortala,1-2 metre dahi sorun olmaz,onu ilerleyen metrelerde cizginle one yada arkaya kapatirsin.
    Asil sorun hizli girip 9'u taramasi,orada ciddi zaman var ve 10 da bozuluyor yada 8 dahil bazi virajlarda fazla icte kalmasi yada 7 de buyuzden erken girip sola erken acilmasi vs vs....
    Yani detaya inmek istemiyorum ama geneli guzel.
    35 cok rahat yaparsin. Ne yavas gorunuyorsan aslinda okadar hizlanmissin demektir
    Yarım metre dediğim kaçırdığı apex'ten uzaklığı, frenaj değil. Yarım metre apex'i kaçırmışın kaçırmamışın sorun değil diyorum ben de. 9. virajda giriş/çıkış hızı, sektör zamanı kaçırmadığıyla aynı. İdeal'den daha mı yavaş? Evet. Çok mu daha yavaş? - hayır. Taş çatlasa 200-300ms var ordaki hatada. Daha güçlü bir araba olsaydı gaza oturamasaydı daha fazla çalardı vakitten ama.

Ben 7 ve 8'in çizgilerini sorunsuz buldum.

Hem simulatörde, hem de pistte bir çok çizgiyi karşılaştırdım(mesela 3. virajdan erken açılıp 4. viraja bakarak fren yapmak vs 3.'nün içinde kalıp dıştan dönmek vs). Frenaj limitteyse ve grip'i sonuna kadar kullanıyorsan bütün çizgiler benzer sonucu veriyor (<500ms fark).

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben frenden bahsetmedım zaten. ıdeal apex pılotun cızgısıne gore,aracın ozellıklerı degısır,kımı ınde kımı arkadadır.Sımılator ancak o araca gore yaratılmıs ıdeal cızgıyı sıze gosterır.Yanı smılatorde neye gore ıdeal?
    F1 aracını ızleyıp cızgı olusturmak,onden ceker ıyı bır pılota gore olusturmak yada GT3 e gore olusturmak farklı.
    Kı erken gırersınız ama vıraj ıcınde yada cıkarken telafı edersınız. Ha 9 gıbı hızlı gırersen,kafadan kayarsın martı gıbı,orada yapılıcak tek sey ya kılıt varsa ona guvenmek,bıraz sol ayak,bıraz tutunma ve sans...
    Ayrıca 0,2sec kaybettıgını nasıl hesaplıyorsunuz?Ghost car yok kı farkı gorelım. Farazi ve teorik yorumlar pist ustune cıkınca tutmaz.
    7 ye erken gırıyor ama sıze guzel olabılır yada 8 de 2. apekse gırerken fazla ıcerde ama sıze gore ıdeal olabılır
    Ne kadar pist üstü tecrubenız var bılemem ama aynı aracı hemen aynı tecrubede pılotlar kullanmadıgı surece bu ısler yazıda kalır...

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piste ilgi olmasi sevindirici, yanliz transponder alin video ile zaman olcumleri cok fazla hata payli oluyor, ben alap kullaniyorum onu bile adam gibi olcumden saymam hele ki video iyice sapiyor konudan.

Benim rahatsiz oldugum tek birsey oldu, direksyon tutus pozisyonlari. Cok tedirgin etti beni heran birseyler ters gidecekte toplamak icin yeterli hareket kabiliyeti kalmayacak gibi hisettim cunku kendi kendini limitleyen pozisyonlar oldu kimi virajda, o konuya dikkat etmek lazim.
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben frenden bahsetmedım zaten. ıdeal apex pılotun cızgısıne gore,aracın ozellıklerı degısır,kımı ınde kımı arkadadır.Sımılator ancak o araca gore yaratılmıs ıdeal cızgıyı sıze gosterır.Yanı smılatorde neye gore ıdeal?
    F1 aracını ızleyıp cızgı olusturmak,onden ceker ıyı bır pılota gore olusturmak yada GT3 e gore olusturmak farklı.
    Kı erken gırersınız ama vıraj ıcınde yada cıkarken telafı edersınız. Ha 9 gıbı hızlı gırersen,kafadan kayarsın martı gıbı,orada yapılıcak tek sey ya kılıt varsa ona guvenmek,bıraz sol ayak,bıraz tutunma ve sans...
    Ayrıca 0,2sec kaybettıgını nasıl hesaplıyorsunuz?Ghost car yok kı farkı gorelım. Farazi ve teorik yorumlar pist ustune cıkınca tutmaz.
    7 ye erken gırıyor ama sıze guzel olabılır yada 8 de 2. apekse gırerken fazla ıcerde ama sıze gore ıdeal olabılır
    Ne kadar pist üstü tecrubenız var bılemem ama aynı aracı hemen aynı tecrubede pılotlar kullanmadıgı surece bu ısler yazıda kalır...
    Arkadaşın bahsettiği simulatörde bir çok çeşitli viraj giriş çıkışını deneme şansı oluyor onu söylüyor heralde, sim in verdiği ideal çizgileri değil. Pist gününde 20 dakika 8 tur geçiyor gidiyor ondan sonra 1 aylık veya daha fazla boşluk girebiliyor araya, simulatör başında olunca aynı pisti defalarca farklı yöntemlerle deneyip nasıl daha hızlanabiliriz görebiliyoruz ama tabiki hiçbir zaman gerçekteki gibi olmuyor bazı şeyler.

Alıntı Gunes G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piste ilgi olmasi sevindirici, yanliz transponder alin video ile zaman olcumleri cok fazla hata payli oluyor, ben alap kullaniyorum onu bile adam gibi olcumden saymam hele ki video iyice sapiyor konudan.

Benim rahatsiz oldugum tek birsey oldu, direksyon tutus pozisyonlari. Cok tedirgin etti beni heran birseyler ters gidecekte toplamak icin yeterli hareket kabiliyeti kalmayacak gibi hisettim cunku kendi kendini limitleyen pozisyonlar oldu kimi virajda, o konuya dikkat etmek lazim.
    Evet direksiyon konusunda baya eleştiri aldım onu düzeltmeye çalışacağım. Transponder konusunda ise gerçekten konsantre olduğum zamanlarda alıyorum transponderı çünkü az buz birşeyde değil fiyatı. Böyle videodan bakınca kendi aramızda şu kadar yaptım bu kadar yaptım muhabbeti oluyor ama tabiki official süre değil. Buradan bazı arkadaşlar harry's laptimer kullanıyormuş ve transponderla milisaniye seviyesinde yakın sonuç veriyormuş birdahaki seferlerde bende onu kullanmayı düşünüyorum kendimi görmek açısından, aracın modifikasyonları falan tam oturduğundada zaten alıcam transponder.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ideal apex kişiden kişiye değişse de (early&late), her kişide curb'un dibindedir, yarım metre yanında değil. 4 ve 9 da apex'i görememiş ondan bahsetmiyor muyuz? Başından beri dediğimi tekrar özetliyeyim, 18:30'da ki iki kaçırma da vakite ciddi yansımayacak kadar ufak hatalar. Martı gibi kaymamış 9'da, apex'i tutturduğu diğer turlar kadar hızlı çıkmış düzlüğe. Direkt kendisi ile karşılaştırıyorum.

Uzun süre hot lap peşinde koşunca bir algı kazanıyorsunuz. Sektör zamanlarımı .3 yakınlıkta tahmin edebiliyorum.Hem simulatörde, hem istanbul parkta teker teker bakıyorum nerde ne zaman yapmışım, kendi çizgime bakıyorum, Harry's lap timer'dan sektör zamanlarıma bakıyorum. Yeri geldiği zaman telemetry datalarına bakıyorum. Ben de benzer şekilde apex kaçırdığımda vaktime yansıması 0.2 saniye oldu. 0.2 saniye dediğim teorik ve farazi yorum değil, educated guess.

Analiz etmek için en iyi araç olmasa da video güzel bir kaynak. Bir kullanım örneği olarak viraj çıkışında yol kenarı göze kestirdiğiniz bir noktada devirleri/hızı karşılaştırabilirsiniz iki tur arasında. 9. viraj için bahsettiğim şeyi yaptığında Onur'un temiz çizgisi ile en iyi turundaki apeksi kaçırdığı çizgi arasında gaza oturabildiğinden dolayı çok minimal bir fark var. Video'dan örnek 9. dakika'dan sonra 9. virajı nispeten çizgisinde almış, 9:23 curbler'i bitiriyor, 9:44 köprüyü geçiyor. 9. viraj çok kötü dediğiniz turda curbler'i 20:35'te bitirip köprüyü 20:56'da geçiyor. İki turda da 22 saniye. Yine videodan görebilirsiniz, viraj içi hızları ikisinde de eşit.

Hesabı teoriyi gerçek hayatla tutuşmaz diyip rafa atmayın, kendini geliştirmek için çok faydalı bir kaynak. Pist üzerinde heyecanla herşey birbirine karışıyor, dönüp dikkatli inceliyince çok şey öğreniyor insan.

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ideal apex kişiden kişiye değişse de (early&late), her kişide curb'un dibindedir, yarım metre yanında değil. 4 ve 9 da apex'i görememiş ondan bahsetmiyor muyuz? Başından beri dediğimi tekrar özetliyeyim, 18:30'da ki iki kaçırma da vakite ciddi yansımayacak kadar ufak hatalar. Martı gibi kaymamış 9'da, apex'i tutturduğu diğer turlar kadar hızlı çıkmış düzlüğe. Direkt kendisi ile karşılaştırıyorum.

Uzun süre hot lap peşinde koşunca bir algı kazanıyorsunuz. Sektör zamanlarımı .3 yakınlıkta tahmin edebiliyorum.Hem simulatörde, hem istanbul parkta teker teker bakıyorum nerde ne zaman yapmışım, kendi çizgime bakıyorum, Harry's lap timer'dan sektör zamanlarıma bakıyorum. Yeri geldiği zaman telemetry datalarına bakıyorum. Ben de benzer şekilde apex kaçırdığımda vaktime yansıması 0.2 saniye oldu. 0.2 saniye dediğim teorik ve farazi yorum değil, educated guess.

Analiz etmek için en iyi araç olmasa da video güzel bir kaynak. Bir kullanım örneği olarak viraj çıkışında yol kenarı göze kestirdiğiniz bir noktada devirleri/hızı karşılaştırabilirsiniz iki tur arasında. 9. viraj için bahsettiğim şeyi yaptığında Onur'un temiz çizgisi ile en iyi turundaki apeksi kaçırdığı çizgi arasında gaza oturabildiğinden dolayı çok minimal bir fark var. Video'dan örnek 9. dakika'dan sonra 9. virajı nispeten çizgisinde almış, 9:23 curbler'i bitiriyor, 9:44 köprüyü geçiyor. 9. viraj çok kötü dediğiniz turda curbler'i 20:35'te bitirip köprüyü 20:56'da geçiyor. İki turda da 22 saniye. Yine videodan görebilirsiniz, viraj içi hızları ikisinde de eşit.

Hesabı teoriyi gerçek hayatla tutuşmaz diyip rafa atmayın, kendini geliştirmek için çok faydalı bir kaynak. Pist üzerinde heyecanla herşey birbirine karışıyor, dönüp dikkatli inceliyince çok şey öğreniyor insan.
    İlk günden bu yana kendini geliştirmenden tut, inatçı olup devam etmene, analizlerine hepsine kocaman bir tebrik benden.
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama yıne yanlıs yıne yanlıs
    Hala oncekı turlarıyla kıyas alıyorsun.
    Sadece 18:30 dakı TEK turunu yorumluyorum. Ayrıca kıyas yapıvak olsam surda bu surda bu derım.
    TEK tur var yazdıgım ve oradakı yanlısları yazıyorum.
    4 ve 9 da apeksı kacırmıs,evet ve bunun teorık zamanını sadece o an ıcın yazabılırsın,0,2-0,3 vs. ama sonrakı takıp eden vıraja bu yanlıs tasıyor,onu nasıl hesaplıyacaksın?
    Dıger turları unut,tek tur oda kendısının ıyı dedıgı tura bak... Martı gıbı kaydıgı 9 da 0,2 sec kaybetmısse sadece,demekkı ben bu yasıma kadar pek bır sey ogrenememısım....
    Hala apeks kacırdıgımda dıyorsun,bırak apeksı,adam hızlı gırmıs ve dısa dogru kaymıs ama kolda kılıt olmus sola ama otomobıl sag devam edıyor.Apeks vs arkada kalmıs zaten.... Yanı ogrendıgınle tahmın arkada kaldı,buradakı gormek ıcın sadece goz yeterlı.
    Hala bu paragrafda kıyaslama yapıyorsun Demekkı elma armut karısmıs hala... TEK tur,onu yazıyoruz,en ıyı yerlerı kıyaslamıyoruz. ornek vermek ıcın bıle degıl,neden? kafa karısmasın ve surucu ne demıs,18:30 dan sonrakı tur en ıyı turum.
    Yanı vıraj ıcı hızı yada apeksı alma noktasını kıyaslamıyoruz.....
    Rafa attıgım bır sey yok,teorıde ogrendık ve sahaya uyguladık herseyı zamanında. Burada senın anlamadıgın sey,telemetrı gıbı cok derın bır terımı basıt tura uygulamaya kalkman.Ne yapmak gerek;kendı ıcınde bakmak gerek. Ha eger surucu dersekı bak kardesım burada 7 turum var,hepsı hot lap,bak ozaman herseyı ust uste koyar yorumlarız. Kı sadece telemetrı koyucaksak makaleye bu sadece vıdeo ıle olmıyacak,cıddı "temetri" datalarıyla ıse koyulmamız gerek.
    Heyecanla bırbırıne karıstırıcak kadar az kılometrem yok koltukda Ama adrenalın oldugu herseyde,ınsanın hafızası ıyı calısmıyor,buyuzden kayıt altına alıp sakın kafayla ızlemek dedıgın gıbı bır cok eksıgı teorıde kapatıcaktır.
    Ozetle;tek tur analızı benım yorumlarım....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)