User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
72 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 2 Ağustos 2015 İstanbul Park Mk3 Leon Cupra 280 Dsg

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok daha guzel sureler cıkacak gibi gorunuyor.. Merak ettigim bir arabaydı..
    Bu arada lastiklerin nesini begenmediniz? Ben 120tw olanını kullanıyorum ve gercekten cok memnun kaldım fiyatına gore..
    Kullandığın araba ne abi?
    Lastikler benim mrs'ten çıkma, bende nefret ettim kendisinden. Çok çabuk ısınıyor, 1.5 turdan sonra kendini bırakıyor zaten. Hamur sakıza dönüyor.
    120tw'sini de Ahmet kullandı, 300+hp'de iş görmüyormuş.
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullandığım Nankanglar 180 tw (road use) ve eski, hamuru falan bozulmuş. Belki yeni ve 120 tw (track use) olsa bu kadar kötü olmayabilirdi,mk2 leon cupra da kullandık o gün yine güce karşı koyamadı ama daha iyiydi benimkinden. Sorunu şu, alet tutunmaya çalıştıkça lastiğin tabanına binen yük artıyor ve hamuru fazla ısınıyor veya diğer lastiklerle aynı ısınsada hamur kalitesinden dolayı hem tutunma kayboluyor hemde büyük büyük parça bırakıyor asfalta dayanımı düşüyor ısındıkça. Benim sağ ön köpek balığı saldırısına uğramış gibi simetrik olan lastik kanalları artık gelişigüzel gidiyor Kilidin hiç bir esprisi kalmıyor tabi çünkü lastik tutunsa kilit devreye girmek zorunda kalmayacak zorunda kaldığında da tek tekere gücü verdiğinde yönlenme olacak. Garibim 180 tw nankanga tek tekere gücü verince şah olan lastik şahbaz oldu

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ayvalığa ne zaman geliyorsun Zeki kurcalayalım

Maaşallah, zamanla alıştıkça daha da iyi süreler gelir.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çocuğa km yaptırmayıp taş falan gelmesin diye uzun yola çıkarmama kararı aldım , clio 4 var yazılımlı onu kurcalayalım

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buradaki sistem tam yani iki lastik arasindaki iletisimi sagliyacak parca tam mekanik kilit sistemi degil ama dedigim gibi esp ile birlikte calisan spastik xds(GP de oyle) de degil. 265 likde ki gibi mesela...
    Sistem suymus;Hidrolik cok tabakali bir diferansiyel kullaniliyor,bu sistem viraj disinda kalan on lastige gucu daha gazla iletiyor. Yani 265 likteki gibi esp mudahelesiyle frenlemiyor gucu kisarak,bu olagan gucu paylastiriyor. Mekanik kilit gibi calisan hidrolik bir sistem. Haldex gibi...
    Seat muhendisleri,bu sistemin gucu %100'e kadar tek lastige ilettiklerini iddia ediyorlar ki,agresif bir kilitde anca bunu yapardi.
    İsin ozu bu
    Yani su rekor kiran cupra yada meg trophy deki kilitden degil ama onun kadar is goren,yeni tech harikasi bir hidrolik sistem....

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullandığın araba ne abi?
    Lastikler benim mrs'ten çıkma, bende nefret ettim kendisinden. Çok çabuk ısınıyor, 1.5 turdan sonra kendini bırakıyor zaten. Hamur sakıza dönüyor.
    120tw'sini de Ahmet kullandı, 300+hp'de iş görmüyormuş.
    Ben astrada kullanıyorum. ama tabi soyle bişey var, ne kadar ekmek o kdar kofte.. bi trofeo deildir bencede. ama ben kullandıgımda coook sıcak bir gunde coook ısıtmama ragmen oldukca iyiydi.. lastik basıncınız ne durumdaydı pistte? 180 tw olanı ile 120 tw cok farklı diye okumustum bende 180 i hiç kullanmadım.

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullandığım Nankanglar 180 tw (road use) ve eski, hamuru falan bozulmuş. Belki yeni ve 120 tw (track use) olsa bu kadar kötü olmayabilirdi,mk2 leon cupra da kullandık o gün yine güce karşı koyamadı ama daha iyiydi benimkinden. Sorunu şu, alet tutunmaya çalıştıkça lastiğin tabanına binen yük artıyor ve hamuru fazla ısınıyor veya diğer lastiklerle aynı ısınsada hamur kalitesinden dolayı hem tutunma kayboluyor hemde büyük büyük parça bırakıyor asfalta dayanımı düşüyor ısındıkça. Benim sağ ön köpek balığı saldırısına uğramış gibi simetrik olan lastik kanalları artık gelişigüzel gidiyor Kilidin hiç bir esprisi kalmıyor tabi çünkü lastik tutunsa kilit devreye girmek zorunda kalmayacak zorunda kaldığında da tek tekere gücü verdiğinde yönlenme olacak. Garibim 180 tw nankanga tek tekere gücü verince şah olan lastik şahbaz oldu
    lastigin durumu cok iyi değil anlasılan sizinde soylediginiz gibi. sizin bu pist videosunda lastik basıncınız neydi ? ben istanbulparkta kullanmadım fakat izmirde cok iyiydi. bir de soyle bişey var, bence su an ne kadar kotu olarak soylesenizde, bu lastik olabilecek herhangi bir yol lastiginden cok daha iyi tutuyordur. elbette en iyisi değil. cok daha iyi sure cıkarılabilir tabiki ama ben kullanımlarımda simdiye kadar rakibi olan kumho semi slicklerinden cok daha iyi oldugunu gordum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buradaki sistem tam yani iki lastik arasindaki iletisimi sagliyacak parca tam mekanik kilit sistemi degil ama dedigim gibi esp ile birlikte calisan spastik xds(GP de oyle) de degil. 265 likde ki gibi mesela...
    Sistem suymus;Hidrolik cok tabakali bir diferansiyel kullaniliyor,bu sistem viraj disinda kalan on lastige gucu daha gazla iletiyor. Yani 265 likteki gibi esp mudahelesiyle frenlemiyor gucu kisarak,bu olagan gucu paylastiriyor. Mekanik kilit gibi calisan hidrolik bir sistem. Haldex gibi...
    Seat muhendisleri,bu sistemin gucu %100'e kadar tek lastige ilettiklerini iddia ediyorlar ki,agresif bir kilitde anca bunu yapardi.
    İsin ozu bu
    Yani su rekor kiran cupra yada meg trophy deki kilitden degil ama onun kadar is goren,yeni tech harikasi bir hidrolik sistem....
    Rekor kıran cupradaki sistemde tam mekanik %100 kilit mi var (trophy gibi) yoksa bendeki gibi mekanikle aynı işlemi yapıp elektronik olarak tetiklenen bir sistem mi var bilemiyorum. Bunun tepkileri devreye girdiğinde aşağıdan sesler gelip devreye girdiğini bariz belli eden ve yönlenmeye çok yardım eden haldex in bir versiyonu. Gücü %100 iletebilmesi zaten fazlasıyla iş görüyor şu an özellikle yolda tam mekanikten ne kadar iyidir ne kadar kötüdür bilemiyorum tabi ama arkası gelme eğilimi trophy kadar fazla olmasa bile oldukça baskın genel karakter olarak bakalım type r ın nasıl olacak çok merak ediyorum.

Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lastigin durumu cok iyi değil anlasılan sizinde soylediginiz gibi. sizin bu pist videosunda lastik basıncınız neydi ? ben istanbulparkta kullanmadım fakat izmirde cok iyiydi. bir de soyle bişey var, bence su an ne kadar kotu olarak soylesenizde, bu lastik olabilecek herhangi bir yol lastiginden cok daha iyi tutuyordur. elbette en iyisi değil. cok daha iyi sure cıkarılabilir tabiki ama ben kullanımlarımda simdiye kadar rakibi olan kumho semi slicklerinden cok daha iyi oldugunu gordum.
    Evet lastiğin durumu genel olarak çok kötüydü zaten. Ama piste çıkmadan önce de oem ''140 tw re050'' kadar tutunmuyordu yolda da. Normalde re050 ler 280 tw ama cupraya 140 tw olarak üretmişler. Pistte 1 tur daha iyi süre çıkarabilirdi 140tw re050 ama heba etmek istemedim. Yoksa 120 tw ns2r ömür olarak çok dayanıklı pistte tutunma olarak orta fiyat olaraksa çok çok uygun. Yanağı kumhodan daha sert, bu daha sert ama daha anlaşılır tepkiler verdirtiyor lastiğe ku36 ya göre. Hamur tutunması olarak pistte kullanıma bağlı olarak tabanda ku36 birazcık daha iyi tutunuyor olabilir. Gzl 106 çok hafif bir araç önümde giderken dikkatle izledim ns2r la çok güzel yönleniyordu. Ns2r fazla ağırlık ve ısıya dayanamıyor. Standart Megane 2 RS te kullandığımızda oldukça iyiydi halbuki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mekanik olmadigini bildigim icin arastirayim dedim. Fuarda anlasmistim,rekor kiran aracdaki kilit var diyorlardi ama olmadigini ogrenince vazgecmistim. Aslinda mekanik kilit opsiyonu var avrupada ama TC mahremiyet yeri anasini satayim,distributor ne getiriyorsa ona talim
    Bu sistemde iyi ancak pro kullanimda hidrolik kavramali sistem isini gormiyecektir.(ist parkdaki son 3 kombine yada uzunn sag yada sol donusler mesela)
    Re050 ler bu araca ozel degil,mesela 2012 megane rs lerde 140tw re 050 var yada ben 2007 aldigim 335 de de 140tw re050 vardi. Tutunmasi isininca bir cokkk lastigi bozar. Hele bu semi slick diye satilan yang yong vs markalari,duzgun isi ve hava basincinda aglatir
    Oyuzden ilk pistte kullan,tam tersi yolda heba etme derim...
    Aynsonu gelirsin heralde?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    180tw olan yol versiyonu olduğu için yüksek isi altında hele bu yaz sıcaklıklarında is görmesi zorlaşır.
    ama güç fazla olduğu için advan serisi seni paklar zeko macera aramatabanına büyütürsun ordanda avantajı olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikler hayırlı olsun,,allah kaza bela vermesin,,,,benimde merak ettğim bi konu var..
    Doğuş performans paket olarak sipariş kabul etmiyor galiba,,,
    19 hafif jant--37 cm brembo-- cup 2 lastiklerle fabrika çıkışı olarak pist rekoruna talip olurdu diye tahmin ediyorum..

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel süre, biraz güncellemeyle pist fwd rekoruna göz kırpabilecek potansiyel de görüyorum ben yeni cupra'ları..Maşallah.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsin ozu bu
    Burada bir yanlış değerlendirme var. Seat Leon Cupra 280 versiyonunda bulunan diferansiyel kesinlikle gerçek anlamda mekanik diferansiyel kilididir. LSD dediğimiz sınırlı kaydırmalı diferansiyeller(limited slip diff) viscous, haldex, torsen ya da balatalı gibi farklı tiplerde olabilir. Seat'ta bulunan sistem ise haldex dediğimiz kavramaların hidrolik kuvvetler ile kavramayı sağlaması esasında çalışır. Sağ ve sol tekerlekler arasında bir hız farkı ya da direksiyon açısında belirli bir eşik değeri aşılması durumu varsa hız farkları haldex kavrama sayesinde manipule edilir. Bu cupra da elektronik le desteklenmiştir ancak sadece mekanik tetikleme ile de çalışan versiyonlar mevcut.

Kısacası kullanılan sistem mekanik diferansiyel kilididir. Elektronik diferansiyel kilidi olarak adlandırılan düşük maliyetli sistemler sadece ESP sayesinde frenleme yaparak çalışırlar.

Birkaç mesajınızda gördüğüm üzere sizin "mekanik" terimler üzerinde biraz karışıklık yaşadığınızı görüyorum. Örneğin mekanik yol tutuş konusu geçmişti hatırlarsanız. Kısaca mekanik yol tutuş terimi araçlar üzerinde aerodinamik etki haricinde görülen yol tutuşu temsil eder. Fazlası ya da eksiği değildir, buna amortisörler, lastikler ağırlık dağılımı diferansiyeller de dahildir, sadece downforce ve drag etkileri mekanik yol tutuşun içinde yer almaz.

Cupra'da bulunan sistemi açıklayan resmi bir videoyu ekliyorum:

Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videoyu ilk sessiz izlemistim. Simdi vakit bulunca tekrar izledim. Cupra suresini bir hayli iyilestirir gibi. Daha fazla zorlanabilir limitler.

Birde pistte gazlarken bir yandan muzik dinlemekte biraz garibime gitti.

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suan en iyi golf r,s3 yada cupra suresi nedir istpark ta bilen varmi

Yani soylede diebiliriz en iyi 2,0 tfsi olarak kac acaba
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu videonun yanina standart mekanik diferansiyel kilidinin nasil calistiginin videosunuda koyalimda,ne ne degil ogrenelim??
    Seat muhendislerinin yazisini yazdim ama demekki sen onlardan daha iyi biliyorsun yada videoyu farkli yorumluyorsun...
    Kavram karmasasini duzeltirken benim yaptigim aciklamanin kelimelerini degistirerek yeni birsey yazman,nasil bir karmasa yasadiginin gostergesi... Mekanik yol tutus icin ben ne yazdim sen ne yazdin? Sen farkli kelimelerle anlatinca is degismis mi oluyor?? Aksam aksam tebessum ettim yazarken

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu videonun yanina standart mekanik diferansiyel kilidinin nasil calistiginin videosunuda koyalimda,ne ne degil ogrenelim??
    Seat muhendislerinin yazisini yazdim ama demekki sen onlardan daha iyi biliyorsun yada videoyu farkli yorumluyorsun...
    Kavram karmasasini duzeltirken benim yaptigim aciklamanin kelimelerini degistirerek yeni birsey yazman,nasil bir karmasa yasadiginin gostergesi... Mekanik yol tutus icin ben ne yazdim sen ne yazdin? Sen farkli kelimelerle anlatinca is degismis mi oluyor?? Aksam aksam tebessum ettim yazarken
    Tartışılabilecek bir konu göremiyorum, sadece terimleri doğru kullanmak gerekli.
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haha!...
    Yahu alinti yapip yazan,karmasadan bahseden sensin,simdi tartisilicak birsey yok diyorsun...
    Ok

ahm_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cem.B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suan en iyi golf r,s3 yada cupra suresi nedir istpark ta bilen varmi

Yani soylede diebiliriz en iyi 2,0 tfsi olarak kac acaba
    2.30.8 döndüm daha iyisi varmı bilmiyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)