User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
72 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 2 Ağustos 2015 İstanbul Park Mk3 Leon Cupra 280 Dsg

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sistem plateler sayesinde gücü %100 bir tekere aktarabilen mekanik diff kilidi ile aynı işi yapan bir sistem. Gerçekten daha mı iyi daha mı kötü bilmiyorum ama kullanışlı geliyor bana şu an. Dediğim gibi haldexin bir versiyonu ama mekanik olarak çalışıyor sadece tetiklemesi elektronik. Eminim birşeyin yükünü alıyordur tetiklenmediği zamanlarda bir faydası vardır. Peki ringdeki sonradan satılmaya başlanan sub 8 package lı araçlarda aynı sistem varsa ringdeki hiç satılmayan sadece orası için üretilmiş özel bir araç mı? Ben avrupadakilerde de aynı sistem var diye biliyorum iddia edemem ama bütün araştırmalarımda öyle gördüm.. Bşrde ringdeki haldex kilit mi değil mi nasıl ulaşacağız sağlıklı bilgiye?

Müzik konusuna gelince her çıktığımda ama az ama çok dinliyorum. Belkide stresimi aldığı için hoşuma gidiyordur ne de olsa prof yarışmıyoruz,e arabada full stock zaten sesi çıkmıyor dinlenecek bir yanı yok

ukku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektronik kilitler, Ömer de yazmış gerçi, ABS ve ESP ile birlikte çalışır. Torkun paylaştırılması ya da bir tekerlekten ötekine aktarılması üzerine somut, elle tutulur bir parça/düzenek yoktur.
    Cupra 280'de ise bu işi yapması için elle tutulur gözle görülür bir kavrama var (Haldex).
    Dolayısıyla, elle tutulur, gözle görülür bir malzemeye, sırf sıvı basıncı ile çalışıyor diye mekanik değil demek bence haksızlık olur.
    if in doubt, flat out.

instagram: utkuuzunoglu

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende karalayayım birşeyler,
    Ömerin ve utkunun dediği gibi cupra280de xds yerine sınırlı kaydırmalı bir diff var. Sonuçta open diff değil veya abuk subuk bir elektronik frenleme sistemi yok. Sıvı basıncı ile çalışan limitli bir diff var. Davranış olarak da kilitli ne yapıyorsa aynısını yapıyor.
    .

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eger yazimi onursaniz, "SEAT MUHENDİS"lerinin aciklamasini paylastim.
    Burada oyke bir hava olustuki,mekanik diff kilit cok iyi,gerisi tukaka... Yahu tukaka olan belli,adi sanida belli.
    Adamlar yeni birsey uzerinde cismis ve mekanik diff gorevini goren bir parca geistirmisler. Evet hidrolik basincla calisiyor ama adamlar ne diyor? %100'e kadar tek tekerlige gucu aktarabiliyoruz... Mutlaka mekanik diff gibi agresif bir mudahale yapmiyor cunku yol kullanimi icinde dusunulmus ama pistte de basarili olsun diye her iki kullanim amacini mutlu edicek bir sistem bulmuslar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    This model is lighter and nimbler than its immediate predecessor, which in combination with an electronically-actuated mechanical limited-slip differential

http://www.theaa.com/allaboutcars/ca...s/2014015.html

The Dynamic Chassis Control and mechanical front diff help
    http://www.topgear.com/car-reviews/seat/leon-cupra

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben tartisilcak bir durum goremiyorum. Seat muhendislerini bilemem ama turkiyede kimse bu arabada kilit oldugunu dahi bilmiyordu. Arabada mekanik olan ve elektronik ile ateslenen haldex destekli kilit var. piyasadaki bence sinifinin en mantikli arabasi olmasi da bu yuzden. Trophy de kullandim bunu da arada oyle sandiginiz kadar bir fark yok.
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Mühendis olmayanlar çıksın sayfa kasıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Flood olucak ama sormayı unuttum.

Seat tek kapısını getiriyor mu? Ayrıca İngiltere sitesin de performance paketi gördüm özel sipariş ile alınabilir miydi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Müdahalelerdeki agresifliğini içeriden ayarlayabiliyorsunuz bu arada. Comfortta haydaa nere gidiyor kafa derken cuprada direksiyonun açısını azaltma ihtiyaco duyacağınız kadar ani ve keskin giriyor devreye. Ben hala ringde dönenin başka kilit sistemine sahip olduğu bilgisine nereden ulaşabileceğimizi bulamadım varsa link verebilir mi biri?
    Soran olmuş sub 8 paketini getirmediler siparişle kaporayla hatta tamamının parasıyla bile cam tavansız tek kapı düz vites ve 370 mm disklisini alamadım maalesef ki çok ciddi bir torpille zorlamamıza rağmen. Belki olmazsa olmaz desek getirirlermiydi bilemiyorum ama dsg ve 4 kapı rahatlığı daha keyifli varsın İst parkta daha yavaş dönsün

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen memnunsan guzel. Zaten amacda yol ve pisti harmanlamak. Ve adamlar gelistirdikleri sisteme guveniyorlar.
    Muhendislik okuyacagim 40 yasindan sonra... Anlamiyorum bazi terimleri,dogru kullanamayinca,diff kiliti derken kapi kiliti anlasiliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Düz vitesi anlarım çünkü düz vites getirirlerse onların parçasını da getirmek zorundalar debriyaj vs. Doğuş grubuna money talks da işlemiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cam tavan olmasın az hafif olsun dedik o da olmadı. Bu dediğim gibi yunanistanda yakaladık bir adet sanırım onuda başka ülkeden sömürdüler şimdilik memnunum ama pist için birşeyler ekleriz belki yavaş yavaş. Belki slick ya da iyi bir semi slickle kilit ya da neyse artık daha iyi iş yapar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben sormuştum,,demekki zorlamaya rağmen getirmiyorlar,,cevap için tşk,,
    Cam tavan + dsg farkı rahat 15k yapar,,,normal fiyattan düşünce 124k,,pazarlıkla 120k altına iner,,,fiyat bakımından açık ara en iyisi olurdu,,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu o lastiklere rağmen gayet iyi tutunuyordun,maşallah

Alıntı Cem.B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suan en iyi golf r,s3 yada cupra suresi nedir istpark ta bilen varmi

Yani soylede diebiliriz en iyi 2,0 tfsi olarak kac acaba
    2.30.826 resmi listeye göre octavia şuan 2.0 tfsi larda,ama listede olmayan golf r ve s3 vardı bildiğim kadarıyla 30 un altında(yanlış hatırlıyo olabilirim)

Bide 2.14.833 gözüken Audi A5 var,yanlış sanırım??

Çöllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Slick ya da iyi bir semi slick lastikle nürburgring de yaptığını istanbulParkta yapması an meselesi ozaman, hemde müzik dinleyerek

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gercekten tutunmasincok iyi
    Slick lastik,cooler,remap,egzoz, ile 370-80hplik bir pist canavari cikar sanirim ortaya

UMİT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seat'ın sitesinde 22. haftadan sonra üretilen araçlar için XDS var diyor. 22. haftadan sonra mekanik kilitli araç getirdiler mi acaba?

_AS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı UMİT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seat'ın sitesinde 22. haftadan sonra üretilen araçlar için XDS var diyor. 22. haftadan sonra mekanik kilitli araç getirdiler mi acaba?
    22. haftadan önce gelen 280'lik yok zaten Türkiye'ye.

Aracada maaşallah. Bence şuan alınabilecek fiyat performans açısından en iyi hothach.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orada bir bilgi karmaşası var. 22.hafta sonrası üretilen araçlarda kilit olacaktır yazılmış. Söylenmek istenen 22.haftadan sonra gelen araçlar 280 lik olacak ve kilitli olacak, 265 sipariş edilemeyecek bu tarihten sonra denmek istenmiş
    Remap düşünmüyorum bir süre gidişi ile ilgili çok sorunum yok ilk izlenim olarak. Potansiyel çok motorda ama standart olsun zaten uzunca bir süre garanti var. Birde stage 2 de 370-390 aralığında oluyor yakıtlı biçimde o güçler pist için çok fazla gelir hem sürüş hem motora binen stres açısından. Belki cooler filtre cat back yapabilirim yazılımsız daha soğuk çalışması için.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)