User Tag List

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
137 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 23.10.2016 B seansı Astra GTC 1.6 Turbo

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hernekadar yakın arkadaslarım sureyi geliştirecegime kötülestiriyorum diye dalga gecsede yeni mtorla seneye insallah suprizler yasanıcak
    Halt etmis onlar.Sen bakma kardesim onlara

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GTI'da lastikler ne bilmiyorum ama ısınıp şişmiş; ruhunu teslim edip, "bırak abi beni gidiyim anca sahil yolunda gazlayayım buralar benim harcım değil, starbucksta oturup kahve içelim mi abim" moduna geçmiş. kilit de "nereyi sıksam öteki açıyor, istifayı basarım alın lan şuna bir lastik de işimizi yapalım artık" kıvamında.
    Fabrika çıkışı Pilot Super Sport. Aynen dediğiniz gibi olmuş, malesef 2 turdan sonra pert.
    "life is too short to drive boring cars"

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden yanlis anliyim herkesin fikri farkli hayatimda en son ugrasacagim araba megane rs olur benimde mesela.. onun problemiyle ugrasana kadar 106 gti ile stock girerim daha huzurlu ama bilmiyorum astra h ile tecrubeniz ne ama bence fazla hakkini yiyorsunuz
    Astra H ile tecrübem yok açıkçası aslında yapılmamışı yapmaya çalışmanı da takdir ediyorum ama çok emek zaman para harcıyorsun bu bir hedefin var demek bu hedefe ulaşmaktaki en önemli noktalardan biri de fabrikasyon torpilli bir araçla başlamak aslında. Megane 225 sandığın kadar problemli değil ve bu tip işler için gerçekten bence fp olarak en başarılı araba bu sınıfta. Bana göre stok motorla süresi yaklaşık 2.30 a yaklaşabilecek bir araç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    225 lik meg rs den bahsediyoruz demi.
    Senden baska savunan yok abi o arabayi.
    pistte de yaptigi bi iş yok.
    250 hp nin ustune cikabilende gormedim. ustunu yaptigini soyleyenlerde hep sehir efsanesi.
    benim dynodynamicsde 266hp var. o da yaklaşık 290 hp yapar. Candan da 275 hp aldı. Reçeteleri belli yapamayanlar var diye yapılamaz anlamına gelmiyor.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    videoyu daha izleyemedim ama elinize sağlık.

Farklı araçlarla uğraşıp emek verip cevap almak daha zevkli olsa gerek bilindik arabalardansa benim fikrime göre, sizde gayet zevk alıyosanız başka araçlara yönelme durumu düşünülmemesi bile gerekir bence
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim dynodynamicsde 266hp var. o da yaklaşık 290 hp yapar. Candan da 275 hp aldı. Reçeteleri belli yapamayanlar var diye yapılamaz anlamına gelmiyor.
    Dynoda yapan cok abi.Benim clio ile 10. yilim. Ve meg rs ler ilede ister istemez bi bilgi birikimimiz var. Dynoda aliyor ama yolda bisey yok , yolda biraz disini gosterenlerde limitte oluyor bi bakiyosun haftasina elinde pistonlarla geziyo sanayide.Ben bu gune kadar 2.0 turbo num hakkini veren meg rs gormedim.Bunu reanault sever olarak uzulerek soyluyorum.

Pistteki basarisina gelirsek yakin guclerde rakiplerinden iyi olduğu bariz.Ama rakipler cok kolay guclenebiliyor. Meg rs yerinde sayiyor. Yol tutus şase de biyere kadar.meg rs in ist parkda inecegi max 2.30

Erhan stock motorla (egzoz,cooler,yazilim disinda filitre dahi yok) sadece yuruyenle 2.29 yapmis.Yuruyende bazi ayar eksikleri olabilir buda zamanla pistr girdikce duzeltilir.

Motor konusuna gelirsek gtc deki motordan alinan ve alinabilecek gucler meg rs icin imkansiza yakin.

Bekleyip gorecegiz gtc neler yapacak.Beklentimiz gerceklesmezsede dunyanin sonu degil,arac degistirir bu hobimize devam ederiz.Ama bu arac meg rs 225 olmaz eminim.

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videoyu izleyemedim ama Astra'dan devam etmeni öneririm bende. Hem bildiğin araç hemde amaç sadece en iyi süreyi yapmak değil aynı zamanda araç geliştirmek ve o araç ile süre yapmak olmalı. Eğer kısa turlu direksiyon mili bulamazsan yada komple kutu bundan kullanabilirsin. Ama ESP komple iptal olur direksiyon açısı ile teker açısı çok alakası olacağı için.

Steering Quickeners

Ben bunun 1 : 1.5 olanını aldım. Çünkü soldan direksiyon kutusu yada pin/rack bulamadım. Henüz monte etmedim araca ama yurt dışında çoğunlukla olumlu yorumlar.
    bu direk mafsalın arasına mı takılıyor ? ESP iptal kullanıyorum zaten surekli hic ESP li kullanmadım pistte o yonden sıkıntım olmaz fiyatı nedir bunun ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    308 GTi da Burak Ertem kullanımı ile 2.29 yapmış pist günlerinde,

Peugeot 308 GTI ile İstanbul Park pist gunu - Benzin TV 2016 - YouTube

Bence Astra o kadar da jöle kıvamında şaseye sahip değil.. Kafası dönmek istemeyen araba bende, direksiyon tam sağ-sol tur sayısı 3.36..
    İzledim videoyu simdi, bunun sasesi iyiyse ben öpüp başıma koyarım arabamı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megane Rs in ne problemlerini duydun bilmiyorum ama 3 sene gazlayarak bindim hiç bir problem yaşamadım. En son turbosu bitti revize oldu. Bu arada eğri oturup doğru konuşalım. Arabanın 205 hpden fazlası var. 255 hp S3 açamadı arayı. Ayrıca benim 1.6dan verdiğim örnek şu pist için 1.6 da gayet yeterli boşuna 1.8 yapıp bloğun ısısını arttırma.
    Son not sol kolun sürekli olarak cam kenarında iki elininde direksiyonda olmasını tavsiye ederim.
    megane rs e sıfırken aldı arkadasım bindik uzun bir sure. guzel arabadır yol tutusu da guzeldir begenirim ama uzerine biseyler yaptıgında ilerisi yok malesef. Kasa olarak guzel olsada motoru verimsiz. Stage 1 olarak belki guzel ve sıkıntısız ama sonrası beni hasta eder..

205 hp ölçülen değer.. Gidişinden memnunum yapılana göre.. Olsun olsun 220 hp olsun dahası cıkamaz malesef.. S3 yeni kasa 300hp olanlardan bu arada 255değil.. 1.8 yaparak blok ısısını artıramayız zaten cunku bore artmıycak strok artıcak.. denenmiş bir setup zaten ve amacım hacmi artirip daha erken turbonun dolmasını sağlamak..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erhan acayip az gazlamışsın bu sefer. Virajlara çok sakin girmişsin.
    Bir de dikkatimi çekiyor, özellikle önüne araba aldığında ciddi hızlanıyorsun. Tavşan kaç Erhan kovala sende bildiğin 3-4 sn daha getirir
    Dediğim gibi zaten keyfi cıktım.. benzer gucteki arabalarla pistte gazlamak cok keyifli oluyor.. Tavsan olayı oyle evet m3 le attıgımız tur en cok keyif aldıgım pist gunuydu mesela

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Erhanin ve benim en iyi suremiz benim önden kactigim erhanin beni kovaladigi turda olmus

ilk 2 tur 1.4 basincla cok daha hizli olmama ragmen daha yavas dönmusum.
    hadi yine iyisin gectin beni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Astra H ile tecrübem yok açıkçası aslında yapılmamışı yapmaya çalışmanı da takdir ediyorum ama çok emek zaman para harcıyorsun bu bir hedefin var demek bu hedefe ulaşmaktaki en önemli noktalardan biri de fabrikasyon torpilli bir araçla başlamak aslında. Megane 225 sandığın kadar problemli değil ve bu tip işler için gerçekten bence fp olarak en başarılı araba bu sınıfta. Bana göre stok motorla süresi yaklaşık 2.30 a yaklaşabilecek bir araç.
    Simdi şöyle bir durum var, megane rs i inanılmaz iyi tanıyorum vidasına kadar bilirim diyemiyorum.. belki gercekten onunda basarıları vardır ve sende onları bilerek bu tavsiyede bulunuyosundur eminim.. AMa astra h gtc hatta astra g sasi olarak ciddi basarılı bir arac. yurtdısında hem cok fazla alternatif track setupları var hemde cok fazla kullanan var. yani şöyle söliyim golf 7 r ı olupta track için sırf astra h opc alan bi arkadasım var ingilterede Su an all in one olarak mk3 cupra tam torpilli söyledigin gibi. onda olan seyleri biz sonradan yapmaya calısıyoruz.. mesela kilit gibi.. ama megane rs stock motorla 30 a yaklasır demişsin ben stock motorla 29 yaptım.. ki iyi balatam olsa ben bu sureyi de bu sekilde geliştiririm ama 1 sn hadi 2 sn assagıya cekmişim ne işe yarar.. söyledigin gibi hedef cok daha asagısı ve onun için de guc lazım. guc kısmı su an benim motorum için en kolay kısım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    videoyu daha izleyemedim ama elinize sağlık.

Farklı araçlarla uğraşıp emek verip cevap almak daha zevkli olsa gerek bilindik arabalardansa benim fikrime göre, sizde gayet zevk alıyosanız başka araçlara yönelme durumu düşünülmemesi bile gerekir bence
    tesekkürler dusunceniz için. her cıktıgımda cok keyif veriyor ama zamanla dahada geliştircem.. sırada motor sonrasında ince ama onemli seyler kalır..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dynoda yapan cok abi.Benim clio ile 10. yilim. Ve meg rs ler ilede ister istemez bi bilgi birikimimiz var. Dynoda aliyor ama yolda bisey yok , yolda biraz disini gosterenlerde limitte oluyor bi bakiyosun haftasina elinde pistonlarla geziyo sanayide.Ben bu gune kadar 2.0 turbo num hakkini veren meg rs gormedim.Bunu reanault sever olarak uzulerek soyluyorum.

Pistteki basarisina gelirsek yakin guclerde rakiplerinden iyi olduğu bariz.Ama rakipler cok kolay guclenebiliyor. Meg rs yerinde sayiyor. Yol tutus şase de biyere kadar.meg rs in ist parkda inecegi max 2.30

Erhan stock motorla (egzoz,cooler,yazilim disinda filitre dahi yok) sadece yuruyenle 2.29 yapmis.Yuruyende bazi ayar eksikleri olabilir buda zamanla pistr girdikce duzeltilir.

Motor konusuna gelirsek gtc deki motordan alinan ve alinabilecek gucler meg rs icin imkansiza yakin.

Bekleyip gorecegiz gtc neler yapacak.Beklentimiz gerceklesmezsede dunyanin sonu degil,arac degistirir bu hobimize devam ederiz.Ama bu arac meg rs 225 olmaz eminim.
    düşüncelerime tercuman olmussunuz sayın tic rs ibo..

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    260 HP Guilietta ile 2:30 dönüldü. Biraz daha az beygirle Erhan 2:29 küsür yaptı.
    Megane 2 RS iyiyse 2:26 yapmalı diyecem de, Muratlı Jason'lı mekanik kilitli 265+ HP Megane 3 RS bile anca 2:26 yaptı arkadaş.

Diğer pistleri bilmem de, İstanbul Park'ta MQB Cupra'lar hileyi bulmuş, güle oynaya dönüp, çatır çatır da gidiyorlar. Gıdıklasan 340-390 HP oluyorlar. Arka düzlükte 240 kadran hızları nedir, 2:18 hedefler nedir arkadaş..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayatında, emmisinin dayısının ya da arkadaşının Megane RS'inde bi iki tur harici binmişliği anca olan kişiler şu RS'lere *** atmıyor mu; ayar oluyorum...
    Ben 3 kez RS sahibi oldum, sen kaç kez oldun? Ne yaptın da ne gördün sorun olarak? Yaz da bizi de aydınlat o ışığınla.
    İspat istemiyorum bak; ne yaptın da ne gördün? Onu yaz yeter, ben kabul edecem senin yaşadığın sorunları "sorun" olarak.
    Bu laflarım, sorunlu olduğunu iddia eden herkese...
    Buyrun... Dinliyorum.

Öyle yağma yok. Bişey biliyorsan yaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hee şunu da ekleyeyim de sıkarken ona göre sıkın...
    Şunu yaptım bunu yaptım ama ala ala şu kadar güç alabildim değil; şunu şunu yaptım ama burası elimde kaldı olarak yazabilen yazsın.
    İngiltere'de bile en çok tutulan hothatch'ler içinde sürekli kendine ilk 3'te yer bulan arabaya sorunlu diyenler bence ya ne yazdıklarının farkında değil, ya modele gıcıklar...

Commander696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence astra 2.0 olmalıydı diğer rakipleriyle başetmesi daha kolay olurdu sanki.Yinede gücüne göre güzel süre bence tebrikler.
    Meganecı arkadaşlarda böyle konularda gereksiz fanatiklik yapıyolar bence.Yol tutuş,Fren gayet başarılı ama motor gerçekten başarısız.
    vw,opel gibi aynı hacimde araçlar 500-600hp gibi güçlere çıkarken 11-12 senedir piyasada olan rs den 300hp üstüne çıkan yok nerdeyse.
    Hatta forumda bir arkadaş vardı en yüklü onunkiydi sanırım o bile bişey olmayacağını anlayıp tfsi geçtiğini söylüyordu.
    http://www.techturkey.com/forum/proj...tml?highlight=

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben açık bir şekilde yazmaya çalıştım. Bahsettiğim şey, alınan güç olayı değil. Sorunluymuşmuş.... Hey Allahım ya sabır.
    Cebine 3 kuruş para koyan, 2 roller bi pist yapan usta oldu memlekette

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler