User Tag List

Sayfa 4/8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
137 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: 23.10.2016 B seansı Astra GTC 1.6 Turbo

KVNC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ona eyvallah.
    Peki Megane RS sorunlu denecek ise şayet; genelleme yapmadan belirtilmesi gerekmez mi? Zaten arkadaşın bana verdiği cevapta da yazdığı hususlar farkındaysan pist ile doğrudan alakalı hususlar değil. Velev ki parça sıkıntısı olsun.... Bunun pist ile alakası ne olabilir ki? Söyler misin? Pist için "ayrıca" OEM parçası üretilmiş bi marka söyler misin yeryüzünde? OEM diyorum bak. Tuning değil.
    Genelleme yapmadan belirtmesi gerekmez cunku konu icindeki cikis noktasi pist araci, gtc ile.pist kosman sacma megane alabilirsin denmesi.

Pist ile dogrudan alakali bahsettigi parcalar cunku sana gore elektronik arizasi olmayabilir aracin ancak pist setup i yaptiginda cikabilecek bir elektronik ariza senin tum setupini baltalayabilir.

Pist icin oem parca diye birsey zaten yok, oem parca demek seri uretimdeki araclarin rutin degismesi gereken parcalarina istinaden uretilen parcalardir, pist icin veya diger uretilenlerin hepsi olmasada cogu modifikasyon maksatli parcalardir ve yine donuyoruz en basa; pist odakli araba yapiyorsan aftermarket (oem olmayan) parcalarin cesitliligi onem arz eder, astra da megane a gore daha coktur bu. Ki bu da global baktihinda astranin megane dan daha piste yatkin oldugunun veya onu gectim populer oldugunun isaretidir.

Burada konusulan hersey psit araci icindir bu yuzden senin serzenisin yersizdir canim kardesim, kkmse megane kotu demedi aslinda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki öyle olsun

halilcan9455 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Süre için Tebrikler. Projenizi merakla bekliyorum.Bu güzel araçların ülkemizde pek kıymetinin bilindiğini düşünmüyorum.
    Ruslar ve yunanlar Opeller ile bayağı uğraşan milletler. Bu motordan 450-500 hp alan kişiler var.
    İnşallah projeniz sorunsuz bir şekilde bitirirsiniz.
    Alıntı gokhan07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uyması için öncelikle arabada bi beyin olması lazım oda senin arabada yok

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piste megane 2 rs çıkarmış, baya uğraşmış biri olarak yazayım, objektifliğimden şüphe etmeyiniz.

Olumlu yanlar:
    1- kullanması zevkli, mekanik hissi yüksek.
    2- frenleri çok iyi.
    3- direksiyona tepki veren bir şasisi var.
    4- fiyat/performans yüksek

bunları piste çıkmayan biri de bilir, buraya kadar okeyiz.

olumsuzları şöyle anlatayım:

1) aletin kaput altı çok sıcak, şaka falan değil gerçekten çok sıcak. piste çıkmayı bırakın yolda kullanacak olsanız bile o çük kadar intercooler'ı değiştirmek zorundasınız. ben açıkçası cooler'sız kullanılmış meggy almam eğer kilometresi yüksekse. pistte 10 litre intercooler, mantar filtre, milltek komple egzoz ile 2. turun sonunda hararet görüyordum. yazılım henk stage 1'di, 2 falan olsa anlarım. stock harici piste çıkmak bence riskli ya da çok baba soğutma yapmak gerek.

2) stg1 henk ile 265 beygir almıştık benim otomobilde, üzerinde komple milltek - hks - cooler vardı. bunun bir tık üstü candan'ınki idi, o da 275 beygir vermişti. önü açık bir motor denemez tfsi varken. burada erhan'a katılıyorum. 265 beygir de bir yerden sonra zaten yetmiyor. çok para harcayıp kol - piston - turbo girmek gerekiyor.

3) yazılım konusu. henk dışında kimsenin yaptığı yazılımı beğenmedim, candan'la hemen hemen her yazılımı log'ladık. henk stg1'de enjektör duty'si %89'lardaydı, bir tık üstü direk %95 falan demek oluyor ki bu risk. arabanın beyni de bir saçma zaten, avans diye basınç açılıp kırılan çok meggy vardı.

4) benim arada sırada cam inip çıkmıyordu, bazen otomatik far arızası yanıyordu ama hepsi geçiyordu. hiç büyük bir arıza yaşamadım, 10 yıllık hothatch sonuçta.

5) yedek parça. evet yurtdışından malzeme getirtmek ile uğraşmak istemiyorsanız sorun yaşıyorsunuz. en son ön takım için merdan'a gittiğimde fabrikanın üretimi durdurduğunu söyledi. bir çok parça için sıraya falan girmek gerekiyordu. ben bundan nefret ediyorum, istediğim oem parça elimin altında olmalı.

ben piste 2 kez çıktım, hepsinde de bitik nankang ile, yapabildiğim maksimum 2.33'tü. iyi lastik ile 2.30'un altı gelirdi ama anca 2.29 olurdu. daha fazlası için kilide falan değil, güce ihtiyaç var. onu da megane'dan almak imkansıza yakın çok para harcamadan.

sevgiler.
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 senedir megane rs ile uğraşıyorum pist için bilindiği üzere.megane öyle ucuza istanbulparkta başarılı olabilecek bi araç değil çok para,zaman ve emek harcamanız lazım.heleki megane 2 rs ile daha geriden başlicak daha zayıf bi araç pist için.komple forgedli büyük turbolu beyinli enjektörlü bi motor setup olmadan gücü yetersiz kalıcak.iyi bi fren ve coil bushing kit viraj demiri jant lastik hafifletme vs isticek yani listesi kabarık maliyeti tuzlu olur ama bitince en çok keyif alınabilecek ve başarılı olabilecek bi tercih.
    INFINITE PERFORMANCE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olay, Megane RS çok iyi yürüyor, siz yürütmesini bilmiyorsunuz ya da yürütemiyorsunuz gibi bişey değil.

Sorunlu ya da problemli gibi lanse edilmesi.

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavsiyemi geri aldım ne uzadı mevzu ben Erhan uğraşıyor severek emek harcıyor diye biraz daha keyif alacağı bir tavsiye olarak söylemiştim astra kötü ya da öbürü süper manasında demedim konu amacının dışına sapmasın en azından benim yazdığımdan sebep

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olay, Megane RS çok iyi yürüyor, siz yürütmesini bilmiyorsunuz ya da yürütemiyorsunuz gibi bişey değil.

Sorunlu ya da problemli gibi lanse edilmesi.
    10 yildir clio rs e biniyorum ve gazlamaktan baska hicbisey yapmıyorum. 16 yasina gelmiş motor hala saat gibi çalışıyor hic bi sorun yasamadim.Ama tutupda clio rs sorunsuz bi arabadir demiyorun.Yakin cevreme de kimseye clio rs aldirmiyorum.

Sonucu iyi biten her is duyulur ama kotu sonuclari kimse dillendirmez. kimse cikipta meg rs e 40 bin harcadim hic bi sonuç alamadim demez. Meg rs 225 in en yuklusu stage 2 yazilim daha otesi yok.Bunu kabul etmek niye zor geliyor.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Opel 22 yildir kullanmadim. 94'de Astra gsi ve corsa gsi sahibiydim,cok keyifli idi hatta hizli.
    Megane2 icin yorum yapamam ama Meg3(cup yada throphy) her pistte saglamligiyla ve ustun yol tutusuyla kendini kanitlamis bir otomobil. İst park gucu ve freni seviyor,bundan dolayi arac cok yetenekli olmasa bile gucuyle birseyler yapabiliyor.
    Clio son nesil haric ciddi keyifli,ozelikle rs200 ler go kart gibi. Bozulmuyorda...
    Opel opc ile kendini ispat etmek istiyor ama nedense tutulmadi avrupada,ilgiltere'de hala hastalari mevcut,cokda ugrasiyorlar...
    Bir proje baslanmis,basta konulmus. Belki hedefler yuksekti ama her konuyu sure sarmaliyla kisitlamayin... Keyif heyecan ve mutluluk onemli...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güçlü olan araba bir şekilde süre yapıyor parkta, süreyi boşverinde alınan keyfe odaklanın ya, farklı iş çıkarmanın hazzı başkadır.Gtcde 2006da kullandığım gibiyse kötü bir araç değil potansiyel var.Erhanda arabayı biliyor tanıyor umutsuz vaka olsa o kadar para harcamaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 yildir clio rs e biniyorum ve gazlamaktan baska hicbisey yapmıyorum. 16 yasina gelmiş motor hala saat gibi çalışıyor hic bi sorun yasamadim.Ama tutupda clio rs sorunsuz bi arabadir demiyorun.Yakin cevreme de kimseye clio rs aldirmiyorum.

Sonucu iyi biten her is duyulur ama kotu sonuclari kimse dillendirmez. kimse cikipta meg rs e 40 bin harcadim hic bi sonuç alamadim demez. Meg rs 225 in en yuklusu stage 2 yazilim daha otesi yok.Bunu kabul etmek niye zor geliyor.
    TR'de Stage 3 - 4 - vb. vb. yazılımlarının Megane 2 RS'lerde neden olmadığı konusunda bir bilgin var mı?
    Neyse uzatmayayım; benim var.
    Onun sebebi, TR'deki bi grup sahtekarın, bu yazılımı yapan kişi / kurum'ların yazılımlarını kırıp kendi ticari menfaatlerine kullanmak istemiş olması ve bunun da ortaya çıkması. Bundan dolayı, bu tür yazılımı yapan kişi ya da kurumlar artık arabayı ayağına getirmeden program, yazılım, vb. artık ne dersen, yollamıyorlar. Parasıyla değil mi diyorsun? Hayır, değil diyor adam. Çünkü emek hırsızlığı da var ortada. Gerçi kafaya koyan adam gider yazılımı yaptırır, daha İpsala'dan içeri girmeden ona da çöker; niyeti bozduktan sonra.
    Yani, maalesef bu araçlara zamanında (özellikle faz-1 dönemlerinde) zaten tecavüz eden bir grup var. Bi de yukarıda da yazdığım gibi sahtekarlık boyutuyla bizi elaleme de rezil etti kimi tiplemeler...
    Hee gözünün nuru gibi bakanlar da yok mu. Var. 40 bin gibi bi rakama aldığı ikinci el RS'e totalde 100bin üzeri para harcayan adam da biliyorum; gözümle gördüm. Keza işin hakkını veren İzmir'de Alper hoca var. Bi İzmir'e gidin de Megane 2 RS nasıl yürürmüş motor içine girmeden; orada anlarsınız. Hem de İzmir'i gezersiniz. İstanbul'da çok bilgili arkadaşlar var; ara sıra fikrini sorduğum. Kastamonu'da Uğur var, var yani. Kısacası var böyle araçlar; ama az. Bi de siz çıkıp, hele hele Renault Sport grubu kullanıcısı olarak kötülemiyor musunuz? Aklım hayalim almıyor; kusura bakma...
    Bilmeden yazmayın. Bilmeyen biri, bu arabaya yazılım olmuyo sanar. Ya da biliyorsanız da düzgün yazın. Hem hoş olmuyor hem de bilgilendiricilikten çok uzak.

Hee dersen ki "ya birader sen de amma takıldın bu yazılım işine" , ben arabama yazılım yaptırmıyorum. Yaptıran en son kişi olurum sanırım. Neden? Pimpiriklilikten. Orjinal ciyim. Girersem bi tek egzos modifikasyonuna girerim dedim, onda da orjinal ve cuk diye oturan bişey olsun dedim. Supersprint aldım bi ton para verip .
    Sadece bu arabaya problemli, sorunlu yazıldığı için ben de buna ayar oldum; hepsi bu. Sözün özü, araba sorunlu değil. Bizim insanımız sorunlu, görgüsüz. Avrupa'da bu Megane RS'lere bizdeki gibi apaçilik yapan, içine s.çılan başka bi ülke göremezsiniz. İstisnai durumlar yok mudur? İla ki vardır. Ama genele bak, bi de bize bak
    Bi de en yukarıda da belirttiğim emek hırsızlığı var. Rezil oluyoruz bi de elaleme.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TR'de Stage 3 - 4 - vb. vb. yazılımlarının Megane 2 RS'lerde neden olmadığı konusunda bir bilgin var mı?
    Neyse uzatmayayım; benim var.
    Onun sebebi, TR'deki bi grup sahtekarın, bu yazılımı yapan kişi / kurum'ların yazılımlarını kırıp kendi ticari menfaatlerine kullanmak istemiş olması ve bunun da ortaya çıkması. Bundan dolayı, bu tür yazılımı yapan kişi ya da kurumlar artık arabayı ayağına getirmeden program, yazılım, vb. artık ne dersen, yollamıyorlar. Parasıyla değil mi diyorsun? Hayır, değil diyor adam. Çünkü emek hırsızlığı da var ortada. Gerçi kafaya koyan adam gider yazılımı yaptırır, daha İpsala'dan içeri girmeden ona da çöker; niyeti bozduktan sonra.
    Yani, maalesef bu araçlara zamanında (özellikle faz-1 dönemlerinde) zaten tecavüz eden bir grup var. Bi de yukarıda da yazdığım gibi sahtekarlık boyutuyla bizi elaleme de rezil etti kimi tiplemeler...
    Hee gözünün nuru gibi bakanlar da yok mu. Var. 40 bin gibi bi rakama aldığı ikinci el RS'e totalde 100bin üzeri para harcayan adam da biliyorum; gözümle gördüm. Keza işin hakkını veren İzmir'de Alper hoca var. Bi İzmir'e gidin de Megane 2 RS nasıl yürürmüş motor içine girmeden; orada anlarsınız. Hem de İzmir'i gezersiniz. İstanbul'da çok bilgili arkadaşlar var; ara sıra fikrini sorduğum. Kastamonu'da Uğur var, var yani. Kısacası var böyle araçlar; ama az. Bi de siz çıkıp, hele hele Renault Sport grubu kullanıcısı olarak kötülemiyor musunuz? Aklım hayalim almıyor; kusura bakma...
    Bilmeden yazmayın. Bilmeyen biri, bu arabaya yazılım olmuyo sanar. Ya da biliyorsanız da düzgün yazın. Hem hoş olmuyor hem de bilgilendiricilikten çok uzak.

Hee dersen ki "ya birader sen de amma takıldın bu yazılım işine" , ben arabama yazılım yaptırmıyorum. Yaptıran en son kişi olurum sanırım. Neden? Pimpiriklilikten. Orjinal ciyim. Girersem bi tek egzos modifikasyonuna girerim dedim, onda da orjinal ve cuk diye oturan bişey olsun dedim. Supersprint aldım bi ton para verip .
    Sadece bu arabaya problemli, sorunlu yazıldığı için ben de buna ayar oldum; hepsi bu. Sözün özü, araba sorunlu değil. Bizim insanımız sorunlu, görgüsüz. Avrupa'da bu Megane RS'lere bizdeki gibi apaçilik yapan, içine s.çılan başka bi ülke göremezsiniz. İstisnai durumlar yok mudur? İla ki vardır. Ama genele bak, bi de bize bak
    Bi de en yukarıda da belirttiğim emek hırsızlığı var. Rezil oluyoruz bi de elaleme.
    Şu yazdigin yazi bile Meg rs alinmamasi icin yeterli bi sebep.Yazilimi bile olay olmus bi araba.

Ayrica arabayi gunluk kullanim icin yada keyiflik pist kullanimi icin alinmaz demiyoruz. Istanbul park gibi guc.isteyen bir pistte meg rs in gelecegi yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neyse...
    Alan alır, almayan almaz. Teknik hususların sonu yok. Herkes kendini mutlu hissettiği arabayı alsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Meg2 yı bılmem ama 320hp lık meg3 ıle 350lık cupra aynı sureyı yapar ıst park da.
    Ring gıbı yavas pıstlerde ıse,fena uzar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meg2 yı bılmem ama 320hp lık meg3 ıle 350lık cupra aynı sureyı yapar ıst park da.
    Ring gıbı yavas pıstlerde ıse,fena uzar...
    Ona da bişey bulunur abi, merak etme. Ciddi diyorum.
    Yukarıda sebebini uzun uzun yazdım; hala gelen cevaplar enteresan.
    Şeyini sallasan çarptığı yerde yazılım yapılan araba çok iyi, her önüne gelenin yazılım yapamadığı araba tü k.ka
    Enteresan...
    Bizdeki bazı dingillerin b.k yemesi yüzünden arabaya doğru yazılım gelmemesi arabanın hatası mı? Avrupa'da 500 hp lerde dolaşan Megane 2 RS kimin hatası?
    Atlasan gitsen zaten yaptırırsın arabanı. Gidersin Almanya 'ya Wimmer 'e. Hem yazılımını hem başka set-up varsa kafanda, halleder dönersin. Hee bi de gitmişken pist yaparsın işin membağında. Commodore 64 muamelesi yapıp duruyorsunuz. Ne alamadığınız varsa artık...

Neyse... Ne desek boş. Herkes de almasın zaten şu arabayı. Seven adam alsın. 500 hp üstü güç isteyenler için de reçete belli
    Selametle....

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @997TT Abi meg3 rs tecrübeniz olduğu için yazıyorsunuz çok güzel, ancak şu husus var bugün bir Astra Gtc 40,000 lira - Meg3 rs 100,000 üzeri. Arada bir de kaç yıl var. E bi zahmet meg3 rs ile astra h gtc rakip olmasın şuan.

Ha nasıl rakip olur , Astra h gtc üzerine 60,000 lira civarı para harcanır. Aynı maliyetle ne yapılabildiğine bakılır. a dan z ye yapılı bir astra gtc mi ? stock bir meg3 rs mi ? Bu da adaletsiz oldu değil mi işte
    @kalipson abi yukarıda kullanıcısı olan kişi yazmış 10 litre cooler - hks mantar filtre - komple eksoz. Bu hali 2. turda hararet yapıyor diyor. Sizin öneriniz nedir meg2 rs savunurken ? Madem kullanıcısısınız, şöyle yap 3 tur ısınmadan atarsın diyebiliyor musunuz ? Yada alacak kişiye şu yazılımcı var stage2 yada üzeri yükleyecekseniz işinizi yapar düzgünce dediğiniz biri var mi ?

Meg2 RS kötü araç değil. Çokça beğenilen sürüşe sahip hoş bir araç. Şuan benim için bile alıp filtre egzoz stage1 binmelik, haftasonu bin arada çıtır gazla güzel araç. Ancak istanbul parkta 2.25 civarı süreleri hedefleyip de 2. turda yukarıdaki setupla bile ısınıyor denen aracı savunmak için , öneri lazım.
    -Fırat

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Flood oluyor ama bakın son mesajda bile diyorsunuz ki yazılım vs setup yapmak için atlar gidersin almanyaya ????

Abi bu konu Erhan abinin astra konusu değil mi ? Şimdi siz gerçekten diyormusunuz ki bu adam kendi yapabildiği yazılımı vs her şeyini rahatça halledebildiği aracı bıraksın yazılım vs için yurtdışına muhtaç kalacak aracı alsın ? Bedava verseniz astrasını bırakıp dener mi bu işi
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ona da bişey bulunur abi, merak etme. Ciddi diyorum.
    Yukarıda sebebini uzun uzun yazdım; hala gelen cevaplar enteresan.
    Şeyini sallasan çarptığı yerde yazılım yapılan araba çok iyi, her önüne gelenin yazılım yapamadığı araba tü k.ka
    Enteresan...
    Bizdeki bazı dingillerin b.k yemesi yüzünden arabaya doğru yazılım gelmemesi arabanın hatası mı? Avrupa'da 500 hp lerde dolaşan Megane 2 RS kimin hatası?
    Atlasan gitsen zaten yaptırırsın arabanı. Gidersin Almanya 'ya Wimmer 'e. Hem yazılımını hem başka set-up varsa kafanda, halleder dönersin. Hee bi de gitmişken pist yaparsın işin membağında. Commodore 64 muamelesi yapıp duruyorsunuz. Ne alamadığınız varsa artık...

Neyse... Ne desek boş. Herkes de almasın zaten şu arabayı. Seven adam alsın. 500 hp üstü güç isteyenler için de reçete belli
    Selametle....
    Ya arkadaş avukatimisin sen bu arabanin. Almiyoz kardesim meg rs flan.

Neyi savunduğun belli degil ve haddini asarak hakaret derecesine geldi savunmalarin. Senin otomobil konuna gelip meg rs yazamaz almayin yazmadik. Klavyeyi sakince yere bırak , 2016 yılında tr de yazilim yaptiramadigin arabaya bin biraz gez dolas stres at.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben hıc bır zaman kıyaslamadım kı astra gtc ıle?
    Sadece kullanım tecrubelerımı yazdım ve aracları sure sarmalına hapsetmeyın dedım.keyıf heyecan ve mutluluk onemlı dedım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler