User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Intercity Clio Cup 1. Ayak - Onur Badur

Shendelzare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Intercity Clio Cup 1. Ayak - Onur Badur

Herkese Merhabalar,

Pist günlerine gösterdiğim bol katılımdan sonra aslında geçen sezon clio cup istiyordum ancak katıldığım başka şeylerden dolayı bütün haftasonlarım doluydu ve katılamadım kısmet bu sezona oldu. İlk yarışta biraz afalladım çünkü pist günlerindeki o çekingenlik yoktu aksine herkes çok agresif ve korkusuzca birbirinin üstüne sürüyordu yani aslında olması gerekende o belki ama alışmam biraz zor oldu. Onun dışında birde formasyon turundan sonra direk kalkış yaptığımızı 1 gün teorik, bir gün pratik eğitim ve 1 saatte brifing almama rağmen unutmuşum Hiç düşünmezdim böyle bir hata yapabiliceğimi ancak ilk yarışta yaptım ve bu zaten kötü olan 8. sıradan 12. sıraya düşmeme neden oldu. Herşeye rağmen çok keyif aldım ve 5. sırada bitirebildim, umarım sezonun diğer yarışlarında çok daha iyi sıralama turları atacağım ve daha iyi yarış performansı göstereceğim.

Video da gördüğümüz hataları vs söylemekten çekinmeyin lütfen ve iyi seyirler. Kameranın kendini iç ortam ışığına göre ayarladığının farkındayım o yüzden dışarısı çok parlak olmuş, biraz kısmayı denedim ancak çok bilmediğim için beceremedim, birdahakine daha iyi olacak umarım.

Direkt link : Clio Cup Race 1 - Onur Badur | My first racing experience ever - YouTube

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence bir önceki şampiyonanın ilk üçünün yarış videolarını izleyebilirsin.
    3'te çok kalıyorsun gibi geldi bana, araba dizel olduğu için sonuna kadar çevirmek çoğu zaman süre kaybettiriyor.
    Direksiyonları değiştirmişler, güzel olmuş
    Başarılar dilerim.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok iyi kullanmissin araci tebrik ediyorum.Cok temiz kullanmissin.Bircok yerde ustune kirmislar bariz. Start da hata yapmasan ilk 3 cok yakinmis.

3. vitesi uzatman benimde dikkatimi cekti.Birde hic ruzgar tuneli kullanmiyorsun.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    12 numarayı pataklamak istedim
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlar için çok teşekkür ederim, 3. vites konusu geçen sezonda çok tartışıldı bende sıralama ve antrenman seanslarımızda ikisinide denedim büyük bir hız farkı sezemedim. 4'e atmanın dezavantajı viraja gelindiğinde tekrar vites ayarlama derdi oluyor, ilk yarış telaşında vites atma-atamama riskine girmek istemedim, normal hayattada DSGli bir araç kullandığımdan heel and toe tecrübemde yok yani vites atışlarıma pek güvenmiyorum açıkçası. İleriki yarışlarda daha özgüvenli ve araca alışık bir halde olup viraj çıkışlarında biraz daha hızlanırsam belki 4'e atmak daha yararlı olacaktır.
    Üstüne kırma konusunda Buğra abi ve Sefa abi sürekli "frenle kaçınabileceğiniz bir temastan kaçınmayıp vurursanız ceza alırsınız" dediler bende bundan dolayı doğru çizgide olmama rağmen temastan olabildiğince kaçındım birde araç içerisinde hareketlerimiz çok limitli bundan dolayı cidden görememişte olabilirler yani kasıtlı olarak üste kırma olduğunu düşünmüyorum, ileriki yarışlardaki tavırlardan anlayacağız onları
    8 başlayıp 12'ye düşüp 5'e çıkmamdaki en büyük etken sakin kullanmam olmuş sanırım, genelde çizgimi bozmadan hata kollamaya çalıştım, umarım ileriki yarışlarda podyum göreceğim

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onur, sıralama ve yarış süren neydi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onur, sıralama ve yarış süren neydi?
    Sıralamam 2:14.500 gibi birşeydi yarıştaki en iyi süre 2:12.460 gelmiş. Sıralamadaki düşük zamanın nedenide sektör 3'te aşırı yavaş dönmem olmuş yani sektör sektör bakınca tek farkeden yer orasıydı.

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Süre ilk ayak için fena değil, alıştıkça ilk hedef 2.10 olmalı. Rüzgar, hava sıcaklığı ve zemin müsait olursa 2.09.xxx mümkün.
    Shortcut çıkışını düzeltirsen 1 sn cepte zati.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlklerin günahı olmaz derler Sonraki yarışlarda çok daha iyi derece yapacağın kesin. Benimde en çok dikkatimi çeken şey arkadan gelen araçlara çok fazla takılı kaldın aynalarda gereğinden çok fazla baktın...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler