User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Megane RS 225 İstanbul Park B seansı 2.33.48 Hot lap

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Thumbs up Megane RS 225 İstanbul Park B seansı 2.33.48 Hot lap

Cumartesi günü A ve B seansı olmak üzere 2 seans çıktım. A seansında şansıma yavaş araçların arasında kaldığım için ve her virajda oto pazarı misali kalabalık olduğu için hızım kesildiği an turu bırakıp soğutma turu ile tamamladım turlarımı haliyle süre gelmeden öyle bir süre öncesi çizgi pratiği oldu benim için. B seansında şansıma hızlı araçların arasındaydım. 2-3 tur temiz süre çıkarma şansım oldu. Ama anladım ki bu lastiklerle buraya kadar.. belki 1 saniye daha altını görebilirim. Ön lastikler bitik pirelli pzero, arka lastikler bir önceki seanstan kalma bitik csc5' ler onun harici specler;

Stage 1 - ESP/ASR iptal
    Milltek dp
    Milltek catback
    Rasa intercooler
    18" R26 cup jantlar
    Recaro sportster cs

Geri kalan her şey stock.

Artık daha iyi süre için şuan en öncelikli iş düzgün bir lastik.. Murat abi' nin Trofeo R'lardan sonra süreyi 2.30'dan aşağıya çekeceğime eminim.. Video aşağıda. B seansını full halini de gün içinde eklerim.. İyi seyirler

Tufan has no limits.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Tufi bileğine sağlık 1.5dci için çoık iyi süre gelmiş.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Cliosportve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstikrarlı bir şekilde her çıkışında süreyi aşağıya çekiyorsun
    Pratikler arttıkça daha iyi süreler geleceğinden eminim
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 30 a aldım adam 31 dese almayacaktım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tufi bileğine sağlık 1.5dci için çoık iyi süre gelmiş.
    hahahah minimum10krkter
    Tufan has no limits.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastıklerın malesef tutmamıs,aslında vıraj hızların olması gerektıgı gıbı.
    Kilit var mı arabanda?
    Turuna bakıcak olursak,4 e ortala arabayı,7 ye daha gec gır,8 de dısarda kal ilk apeks,9 da apeks ıcı cukura dusme,14 de o kadar acılmana gerek yok. Hepsı bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizel bi araca göre mikemmel
    Anlatmaya gerek yok; görüyorum.

Maşallah. Kilit + daha kaliteli bir takım lastik ile rahat 5 sn düşer diye tahmin ediyorum. Bileğine sağlık, kesene bereket

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok merak ettigim bir araçtı istanbul park için ve pistte boyundan büyük işler yapabilicek kapasite oldugunu gördüm. Tebrik ederim
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah, elinize saglik. arabaniz da iyi gidiyor.

YsfTzcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu speclerde kaç barda yürüyor araç ?
    Renault Sport

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizel bi araca göre mikemmel
    Anlatmaya gerek yok; görüyorum.

Maşallah. Kilit + daha kaliteli bir takım lastik ile rahat 5 sn düşer diye tahmin ediyorum. Bileğine sağlık, kesene bereket
    eheheh Bakalım lastik işini çözdük Murat abi'nin Trofeo R'ları alıyorum o bile çok fark ettiricek ki kilit olursa tadından yenmez limit giderim her tur.

Alıntı Cliosportve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstikrarlı bir şekilde her çıkışında süreyi aşağıya çekiyorsun
    Pratikler arttıkça daha iyi süreler geleceğinden eminim
    Bir de düzgün lastikle çıksak daha iyi olacak

Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastıklerın malesef tutmamıs,aslında vıraj hızların olması gerektıgı gıbı.
    Kilit var mı arabanda?
    Turuna bakıcak olursak,4 e ortala arabayı,7 ye daha gec gır,8 de dısarda kal ilk apeks,9 da apeks ıcı cukura dusme,14 de o kadar acılmana gerek yok. Hepsı bu
    Aynen öyle Murat abi lastiklerin tutunmaya hiç niyeti yoktu Kilit yok, sol ayak freni var Bir daha ki seans notlarını uygulamaya çalışacağım. Lastikten sonra kilit işine girebilirim turbo'dan dolayı tork yüksek viraj içinde dengeli gazla kafayı içeri sokabiliyorum ama biraz daha gaza oturursam direk kafayı açmaya başlıyor o nedenle bazı virajlarda kafayı erken sokup gaza basarak tarıyorum virajı kafayı aça aça. Bir de telefondan önerdiğin coil' in markası neydi abi? Yurtdışından aradığım için sesin boğuktu tam anlayamadım.

Alıntı alp1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok merak ettigim bir araçtı istanbul park için ve pistte boyundan büyük işler yapabilicek kapasite oldugunu gördüm. Tebrik ederim
    Teşekkürler, gerçekten hem pist olsun hemde gündelik kullanım için başarılı bir araç. Ufak tefek dokunuşlarla harika bir hissiyat ve sürüş vaadedebiliyor.

Alıntı batbek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah, elinize saglik. arabaniz da iyi gidiyor.
    Teşekkürler.

Alıntı YsfTzcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu speclerde kaç barda yürüyor araç ?
    1.3 bar civarı
    Tufan has no limits.

WoXeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    co-pilotluğun gibi pilotlukta güzel ama 6 da içeri çok kasmışın. 7 de daha erken fren ile daha içten dışa doğru gazlayarak çıkıp 8 in ilkini daha dıştan içe gazlayarak girersen 1 sn civarında daha iyi olur.eğer imkan varsa ayarlanıyorsa sağa biraz 2 derece kadar kamber ver tutunman artar bu şekilde sağ ön lastik bitmiştir eminim. bide o polo nedir öyle ya. arabanın rengi siyaha dönmüş 500mt den dumanı görünüyor arka düzlükte

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 da gayet guzel donuyor,cok hızlı olsa dısarı acar ama gerek yok. Tam tersı vırajı erken bıtırıyor ve zaman kazanıyor.
    7 ye gec fren yapmıyor kı,hatta bıraz daha gec gırmelı,tam tersı içte kalırsan zaman kaybedersın,içerde cokme var ve vırajın derecesını artırıyorsun. Ve 7 de erken den gazlayıp cıkmak tork yalpalamasına neden olur,dengelı artırarark cıkması gerek. Zaten 7 de kafa hep dısarı acılıyor....
    8 e katılıyorum ama nerede fren yapması gerektıgını soylememıssınız.
    Sag on lastıge 2 derece kamber veremez,kıt alması gerek. Ve sadece sag lastıge ekstra 2 kamber vermek sureklı spın e yol acıcaktır. On duzende bu kadar asırı farkla arac stabıl yuruyemıyecegı gıbı,12. Vıraj oncesı ve 1. Vıraj oncesı fren dengesı cok bozulucaktır.
    Korfez gıbı sureklı sag dolulen pıstlerde,bır telere fazla kamber verırırz ama o 2 derece olmaz,max 0.2 derece olur....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı WoXeD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    co-pilotluğun gibi pilotlukta güzel ama 6 da içeri çok kasmışın. 7 de daha erken fren ile daha içten dışa doğru gazlayarak çıkıp 8 in ilkini daha dıştan içe gazlayarak girersen 1 sn civarında daha iyi olur.eğer imkan varsa ayarlanıyorsa sağa biraz 2 derece kadar kamber ver tutunman artar bu şekilde sağ ön lastik bitmiştir eminim. bide o polo nedir öyle ya. arabanın rengi siyaha dönmüş 500mt den dumanı görünüyor arka düzlükte
    Tecrübe ettin bu işler simülasyonda ki gibi rahat olmuyor seço 6. virajda içeri kasmamın sebebi virajı erkenden bitirip yarım saniye, bir saniye çalmak dışarı salmanın bir anlamı yok aslında bana süre kaybı olur tabi araca göre de göreceli.. 7'de ise Murat abinin dediği gibi viraj ortasında çukur gibi negatif eğim var oraya içten dışarı girdiğin an yanal olarak seni direk pist dışına atar tecrübe ile sabit Bir de araçta kilit ve lastik olmadığı için turbo bir araçla dip gaz içten dışa doğru çıkarsan gene kendini pist dışında bulursun viraj içinde turbo peak değere ulaştığı an kilit yoksa selam aleykum. Evet 8 konusunda haklısın biraz içeriden başlamışım çünkü artık son turlar lastikler ısıdan dolayı tutuşu iyice kaybettiği için dışarıdan tam gaz girdiğimde belki dışarı atar diye biraz daha içten aldım bakalım sonra ki seanslarda oraya bir ayar çekerim

Kamber olaylarına gerek yok şuan için kit vs.. lastik, kilit ve düzgün bir coil ile daha da alt sürelere inebilirim.

O polo yu sorma valla yangından kaçar gibi duman ata ata gidiyordu Allahtan son tur denk geldik fazla görüğü kapamadı Kabuğundan çıkta gel sportingle bide seni görelim
    Tufan has no limits.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler