User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: 27 July 2019 Pist Günü - Megane 3 RS 265 Cup

Shendelzare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

27 July 2019 Pist Günü - Megane 3 RS 265 Cup

Merhabalar,

Yeni aracım Megane 3 RS ile ilk defa piste çıktım. Süre 2.32li bir şey çıktı ama o gün süreler genel olarak kötüydü, sanırım havanın aşırı sıcaklığından böyle oldu.
    Aracı zaten gayet güzel parçalarda donatılmış halde aldım ve üzerinde para harcayabileceğim çok bir kısım yok ancak bunların ciddi ısınma sorunu olduğunu öğrendim ve zaten pistte de 71 derece iat görmüşüz bundan dolayı araç büyük ihtimalle doğru düzgün güç üretemedi. Isınma problemini çözüp serin bir havada çok çok daha iyi süreler yapmayı hedefliyorum. Bu pist gününe gelirken lastik havaları ile bile ilgilenmemiştim dolayısı ile 2.2 ile basşladığım lastikler 2.7'ye kadar çıktı ve doğru düzgün tutmamaya başladı, bu araçların genel tarzı olan arkadan kaymayı beklerken hep önden kaydım. Umarım bir dahaki pist gününde istediğim geliştirmeleri yapıp iyi süreler çıkarabilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk mesajda yazmayı unutmuşum, 8. virajı doğru düzgün dönemedim ondan dolayı da kendime kızıyorum allah allah diye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hava kesinlikle cook sıcaktı, ortalama senin kalemin araclarda 3-5 sn arası genel olarak yavaslık gozukuyor surelere bakınca. sahsi fikrim Kilide alısmak gerek, sen biraz polo gibi surmussun. 8 i donememis olman ve kafadan kayıyor olmanın da 1. sebebi bu 2. sebebi cok ısınan lastiklerin tutunamaması olabilir.

eylul/ekim/kasım da daha eglenceli olur zamanla araclarımıza alıstıkca guzel zamanlar gelecektir insallah...
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslonda araban araban arkadan kayarak yuruyen bir arac.
    Sende ki ecz den alinma ise,uzerinde her parcayi ben listelimistim. Uzun megane kariyerimde öğrendiklerimi aldık
    Suan coil ayarlarini yapman gerek. Ayrica rot ayarlarini nasil yapmistin on arka?o Megane motoru stok olsa bile 2.28 yaparsin mi o set up ile,20 derecelerde 2.23 alırsın.
    Kilit megane da gayet hassas,alismaya gerek yok,o jadar cabuk devreye giriyor ki.
    Bol keyifli surusler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç hayırlı olsun, eper sevdiğim araç megane 3 rs

Haftasonu çok sıcaktı haliyle kimse zaten istediği süreleri yapamadı sonbaharda serin havada çok daha iner süre

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlar için teşekkür ederim. Araçla ilgili hiç bir ayar henüz yapılmadı, biraz üzerine düşeceğim zaman bulduğumda. Şu anda önceliğim blow off'un bakımı çünkü blow off içerisindeki iki yaydan biri kırılmış (aracı aldığımda kırık haldeymiş) nası olmuşsa ve basınç kaçırıyordu bundan dolayı. Polodan kalan bir yayı takıp kullanıyorum şu anda ama Forge'dan DV servis kiti ve yay setleri sipariş ettim onları takacağım, birde iat sorunu için birşeyler araştırıyorum. Motor kısmını sağlıklı hale getirmeye çalışırken bir yandanda geometri ayarlarına bakacağım biraz. Assetto Corsa'da aracın arkası 3'te 8'de falan hep geliyordu ondan dolayı biraz korkutmuştu ama dediğim gibi önden kaydığımız için simden çok farklı bir hal aldı gerçek sürüşü.

Bu arada ilgisini çeken olur ise videodaki turun RS Monitor kaydının linkini bırakayım, baya detaylı bilgi kaydediyor.
    Renault Sport - R.S. Replay

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Onur hayırlı olsun

Daha iyi olacaktır ki çok yumuşak kullanmışsın gördüğüm kadarıyla yani , sıcaklık felaket bir etmen bir de bence pistin güzel bir yağmura maruz kalıp temizlenmesi gerekiyor bence. Haziran’da da sıcak ve toz yüzünden ciddi yavaştı herkes
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

ramo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shendelzare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumlar için teşekkür ederim. Araçla ilgili hiç bir ayar henüz yapılmadı, biraz üzerine düşeceğim zaman bulduğumda. Şu anda önceliğim blow off'un bakımı çünkü blow off içerisindeki iki yaydan biri kırılmış (aracı aldığımda kırık haldeymiş) nası olmuşsa ve basınç kaçırıyordu bundan dolayı. Polodan kalan bir yayı takıp kullanıyorum şu anda ama Forge'dan DV servis kiti ve yay setleri sipariş ettim onları takacağım, birde iat sorunu için birşeyler araştırıyorum. Motor kısmını sağlıklı hale getirmeye çalışırken bir yandanda geometri ayarlarına bakacağım biraz. Assetto Corsa'da aracın arkası 3'te 8'de falan hep geliyordu ondan dolayı biraz korkutmuştu ama dediğim gibi önden kaydığımız için simden çok farklı bir hal aldı gerçek sürüşü.

Bu arada ilgisini çeken olur ise videodaki turun RS Monitor kaydının linkini bırakayım, baya detaylı bilgi kaydediyor.
    Renault Sport - R.S. Replay
    iat problemini tek bir far alıp delmiştik portla arkasınada kazan yapmıştık motordan izole şekilde. Ayrıca akü yü arkaya almıştık yer açmak için kazana,kazan hem alttan hem tampondan hem fardan hava alıyordu coolerda wagner almıştık iat problemimiz yoktu umarım biraz yardımcı olabilmişimdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ramo35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iat problemini tek bir far alıp delmiştik portla arkasınada kazan yapmıştık motordan izole şekilde. Ayrıca akü yü arkaya almıştık yer açmak için kazana,kazan hem alttan hem tampondan hem fardan hava alıyordu coolerda wagner almıştık iat problemimiz yoktu umarım biraz yardımcı olabilmişimdir
    Orçun ve Candan'la aynı muhabbeti yaptık ama henüz girişemedim o işte ve aküyü arkaya alma konusunda pek emin değilim. Bunun dışında arabada universal Mishimoto cooler var ama sanırım çok iş yapmıyor, Pro Alloy intercooler almayı düşünüyorum veya Airtec ama ingiltereden getirmesi biraz uğraştırıcı olacak. Birde methanol kit taktırıp hem emmeye hemde intercoolerın üzerine püskürtmeyi düşünüyorum. Yardımın için teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shendelzare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orçun ve Candan'la aynı muhabbeti yaptık ama henüz girişemedim o işte ve aküyü arkaya alma konusunda pek emin değilim. Bunun dışında arabada universal Mishimoto cooler var ama sanırım çok iş yapmıyor, Pro Alloy intercooler almayı düşünüyorum veya Airtec ama ingiltereden getirmesi biraz uğraştırıcı olacak. Birde methanol kit taktırıp hem emmeye hemde intercoolerın üzerine püskürtmeyi düşünüyorum. Yardımın için teşekkür ederim.
    Hayırlı olsun. Bilinçli ve kıymet bilen ellere geçen bi RS görmek çok güzel. Zamanla süre vb. de iyileşecektir.
    Yurtdışı temin sıkıntı ama değer. En azından bir seferde hallolup bitecek. Zaten yanlış hatırlamıyorsam araba baya dolu. Çok uğraşılacak bi mevzusu yoktur diye düşünüyorum.
    Kazasız belasız inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onur hayırlı olsun

Daha iyi olacaktır ki çok yumuşak kullanmışsın gördüğüm kadarıyla yani , sıcaklık felaket bir etmen bir de bence pistin güzel bir yağmura maruz kalıp temizlenmesi gerekiyor bence. Haziran’da da sıcak ve toz yüzünden ciddi yavaştı herkes
    Sağolasın Levent FWD almicam diyordum senelerdir ama yine FWD aldık Banada dediğin gibi geliyor pistte tutuş kötü durumda olabilir birde arabaya ve kilide alışmam lazım. Birde bizimki cumartesi ve ilk seanstı bizden önce sadece motorlar çıkmıştı, olabilecek en tozlu halidir herhalde.

Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Bilinçli ve kıymet bilen ellere geçen bi RS görmek çok güzel. Zamanla süre vb. de iyileşecektir.
    Yurtdışı temin sıkıntı ama değer. En azından bir seferde hallolup bitecek. Zaten yanlış hatırlamıyorsam araba baya dolu. Çok uğraşılacak bi mevzusu yoktur diye düşünüyorum.
    Kazasız belasız inşallah
    Çok teşekkür ederim, evet araca yapılabilecek pek bir şey yok o yüzden cooler ve meth işine girmek gözümü çok korkutmuyor çünkü başka harcanıcak bir şeyi kalmayacak ve çok yararlı olacak.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler