User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Megane RS 225 - Istanbul Park - Open Pit - 2:32.683

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Megane RS 225 - Istanbul Park - Open Pit - 2:32.683

Yoğunluktan dolayı bu sene ki ilk track day. Open pit ile açılışı yaptım. Geçen seneye göre araçta extra olarak Quaife LSD ve powerflex burçlar var. Hedefim 2.29 civarları idi ama maalesef hedefe ulaşamadık. En iyi süremiz olan 2.33 den 1 saniye daha çaldık. Genel olarak Nankang AR-1 semi slicklerden memnun kalmadım. Açıkçası performansı hayal ettiğim gibi değildi. 3 farklı hava basıncı ile çıkıp test etsem de gene de o istediğim tutuşu yakalayamadım ve süre gelmedikçe daha da zorladığım için çabuk bittiler. Belki de lastiği iyi çalıştıramadım. Genel de 2 hotlap 1 soğutma olarak ilerledim hep ama o gün havanın sıcak olması belki de erken ısıttı lastikleri. Gerçekten lastiği düzgün çalıştırmak aracı doğru çizgi de kullanmaktan daha zor.. Bir sonra ki seansta michelein e geçeceğim benim kullanım tarzıma daha uygun onu fark ettim. Ya da daha iyi bir lastik olduğundan Şu an için tek eksiğim coil kısmetse kışın kw v3 ile son noktayı koyacağım. Istanbul park biraz kamber istiyor bu sebeple oem amortisör le genel de lastiği tam verimli kullanamıyorum ve çabuk bitiriyorum. Ama araç gücü itibarı ile süre olarak sınırlarda diyebilirim. Bilenler bilir sınırlarda olduğunuzda süreyi yarım saniye aşağısına almak bile çok çok zor olabiliyor. Bakalım hedefimiz 2.29 inşallah görebiliriz. Seneye coil ile ve bu motor ile görebildiğim dip süreyi görüp artık yavaş yavaş stage 2 için hazırlıklara başlarım.

Specs.
    Quaife LSD
    Powerflex black series bushes
    EBC steel brake lines
    Rear strut bar
    Stage1 - 1.3 bar peak- cont. 1bar (248hp - 355nm)
    Milltek DP
    iskender catback
    Rasa custom intercooler
    18" R26 cup rims
    Nankang AR-1 semi slick tires.

İyi yada kötü yorumlarınızı bekliyorum İyi seyirler.

Tufan has no limits.

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Severek ve ilgilyle takip ediyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı sasuta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Severek ve ilgilyle takip ediyoruz
    Teşekkürler hacım. Biz ne zaman göreceğiz Calibra yı pistlerde.
    Tufan has no limits.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hacım. Biz ne zaman göreceğiz Calibra yı pistlerde.
    Loto veya piyango çıkmadığı sürece anca böyle görebilirsin

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek elestırım vıaj cıkısların gec gaza oturuyorsun ve pıstı tam kullanmıyorsun.
    Boll keyıflerr.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek elestırım vıaj cıkısların gec gaza oturuyorsun ve pıstı tam kullanmıyorsun.
    Boll keyıflerr.
    Dikkat etmedim hiç açıkçası. Daha önce ki turlarda lastiğin performansı biraz yüzümü düşürdüğü için kafayı açmasından korktum. Kilit dahi olsa kötü tutunma yüzünden kafadan kayma yaşadım gene de. Bakalım ekimde daha dikkatli tekrar deneyeceğim. Ama hala ideal hava basıncını bulamadım. Nankang' ın sitesinde 1,000-1,400kg 27.5-37psi - Optimum operating window 71-104 degrees celsius demiş ama bu basınçla çıkınca tutuş felaket oldu resmen. Bilemiyorum fazla mı ısıttık lastiği de tutuş kayboldu çözemedim. 26.5 psi lara düşürdüğümde biraz biraz tutunmaya başladı ama onda da sanki çok inikmiş gibi jant lastiğin içinde dönüyormuş gibi hissettirdi. Bakalım denemelerimiz devam edecek.
    Tufan has no limits.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nankang AR1 lastikleri open pitte sıcak halini mi 26.5 yaptınız ? Tam sıcak hali için 34 denediniz mi ?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Powerflexlerin kullanim hissine etkisi anlasilir derecede mi? Ben de pist icin arka viraj demiriyle black powerflexe cevirmeyi dusunuyorum da öncesi sonrasi icin yorum faydali olabilir benim için.

öskür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ar 1 şer düşük basıncı seviyor bilgin olsun,yurtdşı tüm pistçilerde ayni fikirde...
    bende aynı şekilde 24-26 cold pres la iyi sonuç aldım

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyifli sürüş elinize sağlık. 9'da bir tık süre var içeride. Daha sert ama daha geç fren ile oradan biraz daha süre gelir.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kafa acması yanı tarama,sure katılı zaten.
    Bu durumda arkayıda kaydır kı hem hız tasımıs olursun,barı kaymayı avantaja cevır. Zaten onden ceker de arkayı kaydırmadan sure gelmesı ımkansız.
    Hava basınc aralıgı cokkk genıs,hele sıcaklık fena. 90 derecen sonra o lastık calısmaz kı. Hele hava 30 derecelerdeyse,gecmıs olsun.
    Sıcak 30-31 cıvarı olmalı hot lap attıgın zaman.
    Yanı tam sogukken ayarladıgın basıncın,ne kadar artıcagını hesap et. Unutmak;ıst park da daha ılk tur 3-4 hava artıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nankang AR1 lastikleri open pitte sıcak halini mi 26.5 yaptınız ? Tam sıcak hali için 34 denediniz mi ?
    Hayır yok hali 26-26.5 lere kadar düşürdüm. Bu sefer de fazla düşük geldi sanırım gene tutunma problemi yaşadım ve virajlarda jant lastiğin üstüne oturuyormuş gibi bir his verdi. 2 hotlaptan sonra ölçtüğümde 27.5 e anca çıkmıştı. Aslında çalışma basıncının altında bir değer.

Alıntı Rockford Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Powerflexlerin kullanim hissine etkisi anlasilir derecede mi? Ben de pist icin arka viraj demiriyle black powerflexe cevirmeyi dusunuyorum da öncesi sonrasi icin yorum faydali olabilir benim için.
    Açıkçası bende fark etti. Daha iyi bir yol tutuş ve daha sert bir araç elde ettim ama sertlik derken farklı bir sertlik böyle yay sertliği gibi de değil. Ben ön ve arka ve motor takozunu powerflex yaptım öncesine göre çok daha sıkı oldu araç. Ön ve arkadan kaymalarda daha usturuplu geliyor. Tavsiye ederim. Ama eğer araçta trim sesi vs sevmiyorsan özellikle motor takozunu tavsiye etmem çünkü çok sert olduğu için bütün motorun titreşimini kasada hissediyorsun zangır zangır. Pist sezonu kapandıktan sonra orijinaline döneceğim motor takozunda. Kış böyle geçmez.

Alıntı öskür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ar 1 şer düşük basıncı seviyor bilgin olsun,yurtdşı tüm pistçilerde ayni fikirde...
    bende aynı şekilde 24-26 cold pres la iyi sonuç aldım
    Evet genel olarak zaten piste çıkarken bir tık düşük basınç tavsiye ediliyor ama 24-26 gerçekten de çok düşük. Tabi araçtan araca da fark ediyor. Ben 2. denemem de 26 ye çektim havaları araç resmen ıslak zeminde gidiyormuş gibi bir his verdi tutuş baya düşmüştü. 27 lere çıkardığımda 1 hot lap sonrası sanırım ideal sıcaklığı bulup en iyi süreyi yapmıştım. O da sonrasında performanslı kullanımda lastikler gene uçtu Gerçekten pistte uzunca süre tur dönenlere hayret ediyorum lastiği doğru çalıştırmak zor iş.

Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyifli sürüş elinize sağlık. 9'da bir tık süre var içeride. Daha sert ama daha geç fren ile oradan biraz daha süre gelir.
    Teşekkürler. Vallahi 9 da değişik kombinasyonlar denedim. Tam o tarif ettiğinizi de video' da 2. tur da yapıyorum ve 9'da şikanın dışına taşıyorum biraz oradan çıkıp toparlayana kadar hop 3 sn gidiyor. Lastik biraz daha güven verseydi aslında erken fren sonrası aracı salıp kilitle kafayı içeri çektirerek girecektim daha hızlı bir şekilde ama onu da denediğim de sonuç değişmedi şikanın dışına çıkıyorum direk. Bakalım denemelerimiz devam edecek

Kafa acması yanı tarama,sure katılı zaten.
    Bu durumda arkayıda kaydır kı hem hız tasımıs olursun,barı kaymayı avantaja cevır. Zaten onden ceker de arkayı kaydırmadan sure gelmesı ımkansız.
    Hava basınc aralıgı cokkk genıs,hele sıcaklık fena. 90 derecen sonra o lastık calısmaz kı. Hele hava 30 derecelerdeyse,gecmıs olsun.
    Sıcak 30-31 cıvarı olmalı hot lap attıgın zaman.
    Yanı tam sogukken ayarladıgın basıncın,ne kadar artıcagını hesap et. Unutmak;ıst park da daha ılk tur 3-4 hava artıyor.
    Aynen öyle abi taramaya başladımı hem süre katili hemde lastik gerçekten o tur direk salıyor kendini aşırı ısıdan.
    Arkayı kontrollü şekilde kaydırıyorum zaten yoksa direk dümdüz dışarı çıkar. Hafif kıçı saldığımda araç viraj ortasında düzlendiğinde asılıyorum gaza video da pek yansımamış olabilir. Arkadan gelenlere keyifli sürüş izletiyoruz.
    Sanırım o gün havanın sıcaklık etkisinden dolayı istediğim tutuşu sağlayamadım. İlk olarak 29psi ile çıktım Nankang ın önerdiği psi larda. ilk hot laptan sonra direk tutuş gitti hemen pit e gelip ölçtüğümde 36-37 olmuştu. Bunu gözeterekten 27 psi ile çıktım bir nebze daha iyi tutuş sağladım 2 hot lap sonra o tutuşta gitti. Tekrar pit e girdiğimde 31 psi olarak ölçtüm. Sonra 26 ya çekeyim bakalım dedim. O da çok düşük geldi lastik böyle hamur hissi verdi. Yavaş yavaş çözüyoruz şu lastik işini bir sonra ki seans da sanırım düzgün şekilde fazla ısıtmadan baştan sona tur atmış olacağım inşallah. Teşekkürler abi faydalı yorumlar için.

Loto veya piyango çıkmadığı sürece anca böyle görebilirsin

haha maşallah hacım specler ne böyle. 2.05 baya iddialı bir süre
    Tufan has no limits.

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyifli oluyor senin videoları izlemek. Megane RS'i sevdirdin bana.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyifli oluyor senin videoları izlemek. Megane RS'i sevdirdin bana.
    Teşekkürler. Valla megane rs sevilmeyecek bir araç değil. Keyifle kullanıyorum.
    Tufan has no limits.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler. Valla megane rs sevilmeyecek bir araç değil. Keyifle kullanıyorum.
    Megane rs candır. Anlayana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haha maşallah hacım specler ne böyle. 2.05 baya iddialı bir süre
    İddia bizim işimiz Devlet imkan vermiyo imkan :P

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastık ısındıktan sonra 27 ye ındırmek hata.
    Senın yapman gereken,26 cıktıysan zaten 2 hot lap cıkarıp lastıgı dınlendırmek. Ama bu pıstte degıl,pit de olmalı.
    Sureklı pıst donmek,lastık harcamak ve cebı yormaktan baska ıse yaramaz.
    Ha,ıcınde kı hava cıdden nıtrojendır,hava genlesmıyordur,lastıgın ısısını sureklı kontrol edıyorsundur(dereceyı gorerek),o zaman tura devam tabı
    Ben vıdeo da fark edemedım cunku dıreksıyonda duzeltme yapmıyorsun. Ilk gırıs den sonra yarım debrıyaj yada agırlık transferıyle yapabılırsın. Zaten alısınca bırakamıyacaksın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Lastık ısındıktan sonra 27 ye ındırmek hata.
    Senın yapman gereken,26 cıktıysan zaten 2 hot lap cıkarıp lastıgı dınlendırmek. Ama bu pıstte degıl,pit de olmalı.
    Sureklı pıst donmek,lastık harcamak ve cebı yormaktan baska ıse yaramaz.
    Ha,ıcınde kı hava cıdden nıtrojendır,hava genlesmıyordur,lastıgın ısısını sureklı kontrol edıyorsundur(dereceyı gorerek),o zaman tura devam tabı
    Ben vıdeo da fark edemedım cunku dıreksıyonda duzeltme yapmıyorsun. Ilk gırıs den sonra yarım debrıyaj yada agırlık transferıyle yapabılırsın. Zaten alısınca bırakamıyacaksın.
    Aynen abi benim hatam sıcakken pitte 27 ye indirmek oldu o arada da su içeyim diğerlerine bakayım derken lastikte soğudu daha da inik halde çıkmıştım belki de.

İşte vakit sınırlı olunca bir de istediğin süre gelmeyince dinlendirmek zor oluyor. Bakalım bir sonra ki seansda lastik işini çözersek güzel sürelere ineceğim.

İddia bizim işimiz Devlet imkan vermiyo imkan :P
    hahah en sonunda senden gizli çıkarıcam calibra yı. Forumda gezerken bir bakmışsın Caliba İstanbul Park konusu açılmış.
    Tufan has no limits.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok keyifli bir set up olmuş, coil ciddi mana da farkettireceğini düşünüyorum süreyi, kilitle süre nin pek degişmemesinin sebebine de hem lastik sorunu hem de kilide ve tepkilerine alışma süresi neden olmuş olabilir, normal şartlarda çok daha iyi süre getirecektir keyifle izledim
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler