User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
24 sonuçtan 20 ile 24 arası

Konu: Seat Leon Cupra / Istanbul Park / 2.25,8 / 08.09.2019

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyifle izledim.

Benim merak ettiğim Leon nasıl bu kadar iyi zaman çıkarıyor? Mesela diğer konuda 308 gti var, kağıt üzerinde performansı benzer gözüküyor. Yol tutuş olarak da iyi deniyor 308 için. Nasıl oluyor da 8-10 sn fark çıkıyor? Leon'un hacimden kaynaklı hızlanma avantajı mı var yoksa yol tutuşu mu daha iyi nedir çözemedim
    Merhaba,

Leon un en buyuk avantajı gücü, ama sürenin gelmesi icin bircok etken var, ozellikle sürücü faktörü, Otopark Sinan abi 2.26 yaptı yağmurda stock hali 308 gti da veya benim araca benzer güclerde 2.20nin altina inildi gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyifle izledim.

Benim merak ettiğim Leon nasıl bu kadar iyi zaman çıkarıyor? Mesela diğer konuda 308 gti var, kağıt üzerinde performansı benzer gözüküyor. Yol tutuş olarak da iyi deniyor 308 için. Nasıl oluyor da 8-10 sn fark çıkıyor? Leon'un hacimden kaynaklı hızlanma avantajı mı var yoksa yol tutuşu mu daha iyi nedir çözemedim
    Cupranın en büyük avantajı önü açık motoru...ve zebille parça var
    Bu Videodaki araç sanırım aşağı yukarı minimum 350 hp-370hp sanırım ?
    Diğer konudaki 308 gti ise stock aradaki fark normal yani...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuFAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cupranın en büyük avantajı önü açık motoru...ve zebille parça var
    Bu Videodaki araç sanırım aşağı yukarı minimum 350 hp-370hp sanırım ?
    Diğer konudaki 308 gti ise stock aradaki fark normal yani...
    Arac yaklasik 350 hp civarinda, 1400 kg, diger 1200 kg civarinda stock. Iki aracta kilo/guc olarak baktiginda stock olarak birbirine yakin, zaten stock park sureleri de birbirine yakin. Burdan sonrasi yapilan modifikasyonlar ve surucunun yapabildiklerine bagli.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 365hp ciktim. Asiri bir mod yoktu. Hatta bu videodaki aracla ayni hizlaniyordu.
    308 gucsuz ama ciddi hafif. Frenleri cokk iyi. Mekanik kiliti var. Sanziman ciddi kisa oranli.
    Fakat cupranin sasesi rakipsiz. Spastik sanzimanina ve sacma calisan elektro mekanik kilite ragmen sasesiyle tum acigi kapatiyor.
    Bir kac handikapi var,onlarida giderince daha da rakipsiz olur.
    F\p olarak 308 de cupra da cok iyi arabalar.
    Hondaya tercih ederim. Heralde pistte bende cok kullanmis kimse yoktur. Honda severler alinmasin ama gercegi bu.
    Hondanin yol tutus stabilitesi ile vag grubu motorunu birlestirsek muthis olurdu.
    2 sene uğraştım cupra R icin ama olmayinca defteri kapadim.
    Yeni bir onden ceker cikinca tekrar almak isterim cunku insan özlüyor. Gecnlik aski...

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stok 308 yarı ıslakta 2.26 yapmıştı iyi sürücü ile. Kuru pist , uygun hava koşulları, kaliteli bir semi lastik ile 2,24 yapması mümkün görünüyor. Zaten mevcut gücüne göre oldukça iyi süre sayılır stok araba için.

Leon modifiye ile çok güçlü ve parçaları bakkalda dahi satılır halde olduğundan, istanbulpark için süre bakımından daha iyi alternatif. Tamamen stok cupra ile 308 in süreleri arasında bence 1 saniye bile olmayabilir. Diğer yandan stok cupraya fren şart.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler