User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 8 Eylül 2019 Pist Günü C Seansı - Megane 3 RS 265 Cup

Shendelzare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

8 Eylül 2019 Pist Günü C Seansı - Megane 3 RS 265 Cup

Araçtan alınan RSReplay verileri;
    2.32,91 için : Link
    2.32,40 için : Link

04:25 te başlayan 2 hotlap'imin süreleri 2.32,91 ve 2.32,40. Bunlardan sonra bir soğutma turu attım ancak sonrasonda seansta kırmızı bayrak çıktı ve pite döndük. Tekrar çıktığımızda 2.33,51'lik bir tur attım ve lastiklerden dolayı tekrar soğutma attım ama o soğutma turunun sonunda seans bitti zaten.
    Araçta açıkça basınç problemi yaşıyorum şuanda çünkü ara ara kontrol ettiğim kadarıyla basıncım 1-1,1 civarında geziyordu ama stage 1 için bacınç değeri 1,4-1,5 civarlarında olmalı. Şu anda gördüğüm değerler aracın stok basıncı olan 1,25'ten bile düşük, bu sorunun fazla ısınmadan olduğunu düşünüyorum ve çözünce hızlanacağıma inanıyorum. Şu anda araç Polo GTI'ım ile aynı veya belkide daha yavaş hissettiriyor. Harry's Laptimer ile Polo'nun turlarını ve bunun turlarını karşılaştırınca da gerçekten hızlar yakın gözüküyor.
    Birde lastiklerim geçen sefer çok ısınıp şişmişti bundan dolayı önleri 2 bar arkaları 1,8bar yaptım ısınınca 2,5-2,3 olsun diye ama önler ısınıp 2,5 oldu arkalar 2,1'de kaldı Önlere de 2,5 fazla gelmiş gibi duruyor çünkü lastikler aşağıda görüldüğü gibi ortadan parçalanmış.

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Maşallah aracın setup ı tam pistlik. Zaten hazırlanma amacı da buydu. Açıkçası daha sürenin çok ineri var. En azından 2.28-27 ler rahat rahat görülür diye düşünüyorum bu setup ile. Gördüğüm naçizane bir iki ufak şey var onları yazayım onun harici zaten işin uzmanı değiliz amatör olarak ilgileniyoruz.

Frenleri oldukça beğendim daha geç ve dengeli frenaj ile hızı viraja taşıyabilirsiniz. Çünkü hot laplarda frene bastığınızda araç erken duruyor ve viraja girerken ki o boş salınım da biraz süre bırakıyorsunuz. Virajlarda kilidi kullanmalısınız. Oldukça rahat dönüyor araç biraz gaz ile virajlarda kilitle beraber limitte dönmeyi deneyebilirsiniz. Bazı virajlarda çizginizi bozmuşsunuz viraja erken başlamışsınız böyle girince de açınız biraz daha keskinleşmiş. İdeal çizgi zamanla oturur. Bir de basınç normal kullanımlarda sokakta 1.4 - 1.5 iken pistte mi 1.1 lere kadar düştü? Yoksa genel yaşadığınız bir problem mi? Isınma ile alakalı olabilir yada başka bir şey. İşin ehli olan arkadaşlar daha iyi bilgi verebilir. Bende de normal sokak kullanımına göre 0.1 - 0.2 bar basınç düşüşü oluyor pistte onu da normal karşılıyorum artık ***** turbo araç. Soğutma ister. Lastik basıncı ise gerçekten ayrı bir konu. Bende problem yaşadım basınçlarla alakalı ama çıka çıka tecrübe edeceğiz artık. En son 27 psi ile çıkıp hot laplarda 31-32 dereceler de pitte tekrar okumuştum sanırım benim lastik için ideal basınç bu.

Genel olarak daha gideri var aracın. Setup da zaten pist için özenle seçilmiş parçalardan oluşuyor. Biraz limitte gitmek gerekir gerisi zaten gelir. Sanırım daha ilk çıkışınız Megane RS ile. Alıştıkça daha da limitlere yaklaşırsınız. Bir de süre için çıkarken yanınıza kimseyi oturtmayın
    Tufan has no limits.

Shendelzare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah aracın setup ı tam pistlik. Zaten hazırlanma amacı da buydu. Açıkçası daha sürenin çok ineri var. En azından 2.28-27 ler rahat rahat görülür diye düşünüyorum bu setup ile. Gördüğüm naçizane bir iki ufak şey var onları yazayım onun harici zaten işin uzmanı değiliz amatör olarak ilgileniyoruz.

Frenleri oldukça beğendim daha geç ve dengeli frenaj ile hızı viraja taşıyabilirsiniz. Çünkü hot laplarda frene bastığınızda araç erken duruyor ve viraja girerken ki o boş salınım da biraz süre bırakıyorsunuz. Virajlarda kilidi kullanmalısınız. Oldukça rahat dönüyor araç biraz gaz ile virajlarda kilitle beraber limitte dönmeyi deneyebilirsiniz. Bazı virajlarda çizginizi bozmuşsunuz viraja erken başlamışsınız böyle girince de açınız biraz daha keskinleşmiş. İdeal çizgi zamanla oturur. Bir de basınç normal kullanımlarda sokakta 1.4 - 1.5 iken pistte mi 1.1 lere kadar düştü? Yoksa genel yaşadığınız bir problem mi? Isınma ile alakalı olabilir yada başka bir şey. İşin ehli olan arkadaşlar daha iyi bilgi verebilir. Bende de normal sokak kullanımına göre 0.1 - 0.2 bar basınç düşüşü oluyor pistte onu da normal karşılıyorum artık ***** turbo araç. Soğutma ister. Lastik basıncı ise gerçekten ayrı bir konu. Bende problem yaşadım basınçlarla alakalı ama çıka çıka tecrübe edeceğiz artık. En son 27 psi ile çıkıp hot laplarda 31-32 dereceler de pitte tekrar okumuştum sanırım benim lastik için ideal basınç bu.

Genel olarak daha gideri var aracın. Setup da zaten pist için özenle seçilmiş parçalardan oluşuyor. Biraz limitte gitmek gerekir gerisi zaten gelir. Sanırım daha ilk çıkışınız Megane RS ile. Alıştıkça daha da limitlere yaklaşırsınız. Bir de süre için çıkarken yanınıza kimseyi oturtmayın
    Bu ikinci çıkışım ama ilkinde de aracı alalı daha 2 hafta falan olmuştu sanırım. Kilidi gerçekten tam anlamıyla çalıştıramıyorum gibi duruyor ama sebebi de biraz lastiklerin tutunamaması gibi geliyor çünkü damalı bayraktan sonra 7. virajda özellikle yavaş girip direksiyon hafif kırıkken bastım kilidin olayını hissetmek için ama yinede dışarı kaydım gibi hissettim (videoda 26:45'te). Aracı aldığımdan beri normal yolda bir kaç kez kilidin çekişini hissettim ama pistte olmadı malesef, bununda dediğim gibi lastiklerde düzgün tutunma yakalayamadığım için olduğunu düşünüyorum.
    Erken durma ve girme konusunda haklısınız videoları izleyince bende kendime kızıyorum Araç beklediğimden erken duruyor ben de napayım artık boşa vakit geçirmiyim döneyim bari diyorum heralde o kafayla, biraz alışmak gerekiyor fren noktalarına.
    Turbo basıncı olayında ise aracın ekranı 1,4'ten yukarısını okumuyor ve geceleri basınç hep >1,4 olarak gözüküyor, gündüzleri hava biraz sıcaksa 1,3-1,4 civarı oluyor, pistte de 1-1,1 oldu Biraz düşüş normal ama bu kadarı anormal geldi tabiki.
    Yanıma da daha araç yeni diye arkadaşları oturuyorum süre gelmeyeceği zaten belli bu problemleri çözene kadar, istediğim seviyelere geldiğimde transponder ve tek başıma çıkacağım, belkide olursa open-pit.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videoda arabanın hızı ve sizin yolda konumlandırma kabiliyetiniz oldukça tatminkar gözüküyor, tebrikler.

sanki bir kaç noktada, örneğin 6. dakikadan itibaren 8. viraj ve sonrasında 2. viraj çıkışında araba önden kaymış gibi. O da lastik basıncından olmuş diye tahmin ediyorum.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videoyu aksam izlerim.
    Ama lastikler beni cok sisirdin ve taradin diyor.
    İzlemeden sureye yorum.yapmak istemiyorum ama buntrafik ve hava sicakligina bakarsak 2.27 olmali sanki.
    Ben hedef sureme geldim gibi. 0.4sec geride kaldim.
    İnşallah su 2 saatlik open pitler ilac olucak.
    Bugra ilan edicek,umarim ayda 2 olur.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    videoları şirketten bakamıyorum akşam kısmetse bakarım. Lastikleri görünce içim acıdı vallahi. Konu lastik iken yazayım ben girmeden önce kendi aracıma 30psi yaptım ve lastiğin dış kısımlarında belli belirsiz sadece önde oluşan kopmalar tespit ettim. normal midir yoksa bir tık daha hava basılsa daha iyi mi olurdu?

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sımdı ızlıyebıldım,sanırım ılk hotlapı ın 4.kusur dakıkada baslıyor.
    Nacizane tavsıyede bulunursam eger;7 ye cok erken ve ıcerıden gırıyorsun,8 de erken kapanmıssın,ilk 2 apeksı gormeden gıtmek daha hızlı cızgıye musade edıyor.
    9 da cokme var,gec gırmek gerek. 12 de de aynı sorun var,ıkıncı kukaya yakın gırmek gerek.
    Ayrıca vıraj hızlarını artırman gerek,cok guvenlı yurumussun. Sanırım lımıtlerı okuyorsun. Bırde arkası hıc gelmıyor,masa gıbı donmussun. 4 teker kaydır bıraz,megan ın ruhunda var

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lastikler virajda güven vermemiş de ondan düşük gitmişsin gibi geldi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler