User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: 5 Yıl Sonra Merhaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

5 Yıl Sonra Merhaba

Selamlar

Foruma 5 yıl önce aşırı beslemeli araçlara ilgim olduğundan dolayı üye olmuştum. Elazığ'dan katılıyorum. İşlerin yoğunluğundan vs ayda yılda bir anca okuyucu olarak foruma girebiliyordum. Kendim Elektrik Elektronik Mühendisiyim. Kendimize ait bir firmada Laboratuvar Test Cihazları, Rüzgar Tünelleri ve Düşük ve orta güçlerde dizel ve benzinli motorlar için güç ölçüm ve içten yanmalı motorlar için yanma analiz sistemleri sistemleri üretmekteyiz.

Foruma üye olma sebebim tabi ki forumdaki konuşulmuş konuları daha yakından takip edebilmek, bir gün araç yaparsam bilgi alışverişinde bulunmak. Tabi Şuan işin bir araç yapmak dolar kuru vs bir süre daha uzaktan izleyeceğim gibi görünüyor. Araç yaparsam da elektronik dahil baştan sona kendim müdahale edip programlayacağım bir araç yapmak istiyorum.

Elektronik ve yazılım ağırlıklı çalışmakla birlikte işim gereği ara sıra Motorlar üzerine de bir takım sistemler geliştirmekteyim. Daha önce akademik bir çalışma için Tek silindir Dizel bir motoru Common Rail'e çevirdim. Dizel dizel enjektörleri uygun şekilde kontrol etmek zor bir iş. Her ne kadar akademik bir çalışma olsa da çok şey öğrenmiştim. Dünyada bu işi benden başka yapan yok. Çalışma videosuSingle Cylinder Diesel Engine Common Rail Conversion - YouTube
    Bi arada yine tek silindir benzinli motorlar için yurtdışından EFI kitleri getirip uygulamıştım

Normalde söylemem ama sonuçta techturkey teknik bir site olduğu için en azından forumu ilgilendirebilecek kendi yaptığım çalışmaları anlatmakta sakınca görmüyorum. Umarım yanlış anlaşılmam

Elektronik olarak blog yazarlığı yapmaktayım. Belki elektronikçi birkaç arkadaşın ilgisini çeker Kişisel Elektronik ve Gezi Seruvenlerim..

Son olarak Hayalim Kendi Yapmış olduğum geliştirmiş olduğum ECU ile Kendi mekaniğini yapmış olduğum aracıma yazılım yapıp boostlamak. Umarım nasip olur.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aleykümselam benimde baba mesleği elektronikçi tabi 70 li yıllarda kendi lambalı radyo yapıp satmış köyde ve hala çalışıyor. Banada çocukluktan gelme bir bilgi birikimiyle elektronik tamiri derken araba merakıda olunca mekanik derken boya müzik sistemi elektrik tesisat vb. Ne varsa ustalaştık diyebilirim. Okulunu okumadık sizin gibi. Matamatiksel konularda bilmediklerimizi forum aracılığıyla bilgi alışverişi yaparız...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hoşgeldiniz. Rüzgar tüneli ve motor dynoları ilgimi çekti. Biraz daha bilgi alabilir miyiz ?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hoşgeldin, umarım senden de faydalı konular görürüz. çokta uzak değilsin içtne yanmalılara.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz. Rüzgar tüneli ve motor dynoları ilgimi çekti. Biraz daha bilgi alabilir miyiz ?
    Elbette

Dizel ve Benzinli motorlar için Yanma analiz ve güç ölçüm sistemleri geliştirmekteyiz. Yaptığımız çalışmalarda silindir içine yerleştirdiğimiz bir basınç sensörü ile silindir içindeki Silindir içi Basınç ile Krank açısı grafiği ayrıntılı bir şekilde görebilmekteyiz. Yanma analiz sistemlerinde motor verimliliği gibi konularda ar-ge yaparken bu ölçümler çok önemlidir.

Güç Ölçüm sistemlerinde ise düşük güçlü içten yanmalı motorlar için tipi Senkron Jeneratörler, yüksek güçler için eddy current dinamometreler kullanmaktayız. Bu Şekilde motorlar üzerinde dinamik yükleme uygulayarak ayrıntılı bir şekilde yapabilmekteyiz.

Araçlar için kullanılan dinamometrelerin bir benzeri diyebiliriz.

Rüzgar tünelleri ise aerodinamik ölçümler için havacılık fakültelerinde ve diğer aerodinamik test laboratuvarlarında kullanılmakta. Projeye yönelik istenilen tünel ölçülerinde 0-100m/sn 'ye ye kadar rüzgar hızlarına ulaşmaktayız.
    Konu FerhatYOL tarafından (06-12-2022 Saat 00:19 ) değiştirilmiştir.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam hosgeldiniz, ruzgar tuneli ve dyno konuları ilgi cekti.
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hoşgeldiniz keyifli forumlar dilerim
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekrardan hoşgeldiniz bilgi ve birikiminizi paylaştınığız konuları merakla takip edeceğiz form olarak
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birisine bu forumda hoşgeldin keyifli forumlar yazmayalı uzunca zaman oldu ilgimi çeken konulardan bahsediliyor, umarım daha detaylı başlıklar altında görebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevap Yazan herkese teşekkürler ederim. Umarım foruma faydalı olabilecek bilgi paylaşımlarında bulunabiliriz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FerhatYOL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elbette

Dizel ve Benzinli motorlar için Yanma analiz ve güç ölçüm sistemleri geliştirmekteyiz. Yaptığımız çalışmalarda silindir içine yerleştirdiğimiz bir basınç sensörü ile silindir içindeki Silindir içi Basınç ile Krank açısı grafiği ayrıntılı bir şekilde görebilmekteyiz. Yanma analiz sistemlerinde motor verimliliği gibi konularda ar-ge yaparken bu ölçümler çok önemlidir.

Güç Ölçüm sistemlerinde ise düşük güçlü içten yanmalı motorlar için tipi Senkron Jeneratörler, yüksek güçler için eddy current dinamometreler kullanmaktayız. Bu Şekilde motorlar üzerinde dinamik yükleme uygulayarak ayrıntılı bir şekilde yapabilmekteyiz.

Araçlar için kullanılan dinamometrelerin bir benzeri diyebiliriz.

Rüzgar tünelleri ise aerodinamik ölçümler için havacılık fakültelerinde ve diğer aerodinamik test laboratuvarlarında kullanılmakta. Projeye yönelik istenilen tünel ölçülerinde 0-100m/sn 'ye ye kadar rüzgar hızlarına ulaşmaktayız.
    Hoşgeldiniz.
    Web sitenize baktım, bakıyorum. Sorum olursa rahatsız ederim.
    Son cümledeki 0-100 m/sn 360 km/h eder, güzelmiş.
    Okumadan imzalamam.....

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hoşgeldin keyifli forumlar

Kartal3urak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hoşgeldiniz
    Oem Yedek Parça
    Oem Çıkma Parça
    Hondacikmamotor.com

AKINCI GARAGE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler