User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Video - Honda Cup 2010 İzmir Pınarbaşı 2.Ayak 2.Yarış

MOT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Video - Honda Cup 2010 İzmir Pınarbaşı 2.Ayak 2.Yarış

Bu forum sanırım pist videoları izlemeyi, analiz etmeyi, kendinle karşılaştırmayı seviyor.
    O yüzden 2010 yılında Honda Cup'ta yarışırken İzmir Pınarbaşı'ndaki Sezonun 2. Ayak 2. Yarışının videosunu burdan paylaşayım dedim.
    Bu yarışı seçme sebebim baştan sona sürekli bir aksiyon ve mücadele içinde geçmesi ve 13 dakika sürse bile izleyiciyi sıkmaması.

Bir önceki günkü yarışta 3. olduğum için Pazar günkü yarışta (ilk 6 tersten başlıyor) 4. sıradan start aldım.
    Gerisi videoda:

BORKED
    Honda Cup 2010 İzmir Pınarbaşı Pisti 2.Ayak 2.Yarıs
    ONUR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zevkle izledim, zamaninda katilmayi cok istemistim ama kismet olmadi. Bu kadar action adami kalpten goturur vallahi. Fakat karsilastirmak pek mumkun degil cup araclarini kendimizle kiyaslamamiz. Ayrica analiz etmekte cidden zor cunki ataklar var, defansif cizgiler var vs. Boyle seyler izleyince bir acaip oluyorum

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forumda çokça time trail videosu var ama pek fazla yarış videosu yoktu. Gerçekten bayıldım pilotaj çok çok keyifliydi

HUSNU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapışmalar süper gerçekten . Kapılar çok fazla kapatılmamış ve çok adil yarışılmış . Birşey merak ettim. İstanbul Park videonuzdaki sürüşünüz ile karşılaştıracak olursak buradaki sürüşünüz ve direksiyon hareketleriniz çok agresif. Aracın karakterinden dolayı mı bu şekilde kullandınız. Sonuçta 458 le de hızlıydınız ama direksiyon hareketleriniz daha yumuşaktı .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zevkle izledim, zamaninda katilmayi cok istemistim ama kismet olmadi. Bu kadar action adami kalpten goturur vallahi. Fakat karsilastirmak pek mumkun degil cup araclarini kendimizle kiyaslamamiz. Ayrica analiz etmekte cidden zor cunki ataklar var, defansif cizgiler var vs. Boyle seyler izleyince bir acaip oluyorum
    Cup arabası derken kullandığımız 2004 (2003 model de olabilir) Honda Civic Type-R'lar motor olarak standart araçlardı. Araçların 7. yarış sezonu olduğu için biraz turşusu çıkmıştı. Ben 2006'da da yarışmıştım (malesef o dönemden video yok) araçlar çok daha diri ve daha hızlıydı. O sezon çok daha keyifli geçmişti.

Motora yönelik herhangi bir modifiye yoktu araçlarda. Hatta bir ara üzerlerine hangi akla hizmetse açık filtre koymuşlardı ve kesin standart 200 hp'den az veriyordu arabalar. Sadece üzerlerinde komple egzost vardı. Yol arabasından en büyük farkı kısa diff. koymuşlardı. Roll cage, daha iyi frenler (en azından şişmiyordu), içi soyulmuş (gösterge aynı kalmış), ayarlı süspansiyon ve Lassa slick lastikler vardı.
    Sonuçta arabaları "Cup" arabası diye gözünüzde büyütmeyin. İzmir'i 1 dakika 3-4 saniye civarında dönüyordu araçlar.
    Tabi işin en büyük keyfi bir anda piste 15 araç salınması. Gerçi 2010 sezonunda (son yarış sezonu) araçlar arasında gidiş farkları da bariz belli olmaya başlamıştı. O da biraz kısmet işleri.
    ONUR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HUSNU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapışmalar süper gerçekten . Kapılar çok fazla kapatılmamış ve çok adil yarışılmış . Birşey merak ettim. İstanbul Park videonuzdaki sürüşünüz ile karşılaştıracak olursak buradaki sürüşünüz ve direksiyon hareketleriniz çok agresif. Aracın karakterinden dolayı mı bu şekilde kullandınız. Sonuçta 458 le de hızlıydınız ama direksiyon hareketleriniz daha yumuşaktı .
    Bu araba 200 hp, önden çeker ve direksiyon hareketlerine pek fazla tepki vermiyor. Ayrıca yarış içinde insan biraz daha agresif oluyor. Kendi yol arabamı bu tarz "yarış psikolojisiyle" kullanamıyorum.
    ONUR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karşılaştırmak için bu da İzmir Pınarbaşı -gerçi artık Ülkü oldu- Pistinde, bu sene Mayıs ayında BMW passion ile organize ettiğimiz Pist Günündeki 458 italia ile olan turlarımın videosu:

BORKED
    458 italia Laps @ İzmir Pınarbaşı S03-in car - YouTube
    ONUR

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Onur birde şu videonuz vardi körfezden

BMW E92 M3 VS BMW E92 M3 CP KÖRFEZ 2 - YouTube
    "Wagen"thusiast

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok keyifli bol aksiyonlu geçmiş tebrikler.2ye ramak kalmıştı güzel bir cevap gelmis atağınıza karşı taraftan izlerken bile heyecan vericiydi.Böyleleri paylaşıldıkça güzelleşiyor bence koymasanız kimsenin haberi bile olmayacaktı.Bakalım daha neler çıkacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tholl-ga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onur birde şu videonuz vardi körfezden

BMW E92 M3 VS BMW E92 M3 CP KÖRFEZ 2 - YouTube
    Bu E92 M3 zamanları. Öndeki araç benim; arkadaki Camera Aracı Murat Engin.
    Bunun E92 M3 ve 1M ile olanı da var.
    ONUR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok keyifli bol aksiyonlu geçmiş tebrikler.2ye ramak kalmıştı güzel bir cevap gelmis atağınıza karşı taraftan izlerken bile heyecan vericiydi.Böyleleri paylaşıldıkça güzelleşiyor bence koymasanız kimsenin haberi bile olmayacaktı.Bakalım daha neler çıkacak
    Aynen seyredip paylaşınca güzel, yoksa arşiv yapmanın anlamı yok.
    Yeri geldikçe koyarım video. Bir anda bohçayı açtık gibi olmasın
    ONUR

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)