User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Civic FB7 125 HP Focus II TDCi 109 HP 0-160 deneme

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi güzelde daha güzel riskin daha az olduğu bir otoban gibi bir yolda denense daha güzel olmazmıydı, videonun başlangıcında mahalle arasında basıyorsunuz bi insan çıksa Allah göstermesin sonucu hem size hem ona çok kötü olabilirdi.

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kilo farkı nedir araçlar arasında ? ***** biri benzinli devir çeviriyor öteki dizel ve güçsüz biraz daha yazılımla focus civici geçer bu net olur . Deneyen arabalara tebrikler.
    Civic boş ağırlık 1208 kg Focus boş ağırlık 1310 kg

Denemede Civic 1360 kg Focus 1450 kg

Teşekkürler.

Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi güzelde daha güzel riskin daha az olduğu bir otoban gibi bir yolda denense daha güzel olmazmıydı, videonun başlangıcında mahalle arasında basıyorsunuz bi insan çıksa Allah göstermesin sonucu hem size hem ona çok kötü olabilirdi.
    Çok haklısınız..En yakın otoban Osmaniye-Hatay otobanı bize 60 km olunca,şehiriçinde maximum dikkatle ara sıra denemeler yapıyoruz malesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzunda alması gayet normal civicin araçlara maşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Deneme yapılırken 2 tarafa da uygun olan vites ve devirler de denenseydi fikir sahibi olurduk. 0 dan kalkışta dizelin hiç bir + sı kalmıyor..

Aynı şartlarda golf daha iyi tutunduysa adamlar işi biliyor ve resmen işe gitmiyor

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deneme yapılırken 2 tarafa da uygun olan vites ve devirler de denenseydi fikir sahibi olurduk. 0 dan kalkışta dizelin hiç bir + sı kalmıyor..

Aynı şartlarda golf daha iyi tutunduysa adamlar işi biliyor ve resmen işe gitmiyor
    +1 bende senın gıbı dusunuyorum focus 2de 40 basmalı cıvıcte 1de 40 basmalıkı neyın ne oldugu ortaya cıksın ankarada olsa ben denerımde bulamıyorum fd6

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ferroo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1 bende senın gıbı dusunuyorum focus 2de 40 basmalı cıvıcte 1de 40 basmalıkı neyın ne oldugu ortaya cıksın ankarada olsa ben denerımde bulamıyorum fd6
    Honda 1 de 40da bassa da neyin ne olduğu pek ortaya çıkmaz.Hemen vites atmak zorunda kalır.

Hocam geçen gece arkadaşlar yüzünden erken ayrıldım.fd6 cıvıc yok ama 122tsı passatım var ayrıca.Passatla deneriz istersen bi senin devrinde bi benim devrimde.Manuel aracım.

K.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

dizelin sıfırdan kalkışta + sının kalmamasına katılmıyorum. Düzgün kullanılırsa dizelin çok güzel kalktığını düşünüyorum. Pilotaj çok önemli. 150 yi geçmeyen fiesta dizelimle 1.6 birçok arabayla kafa burun kalkabiliyordum biyere kadar...

Ama roll yapılsaydı bencede daha iyi olurdu. Şu tabloya bakınca uzunda civic yine geçecektir diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dqn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Honda 1 de 40da bassa da neyin ne olduğu pek ortaya çıkmaz.Hemen vites atmak zorunda kalır.

Hocam geçen gece arkadaşlar yüzünden erken ayrıldım.fd6 cıvıc yok ama 122tsı passatım var ayrıca.Passatla deneriz istersen bi senin devrinde bi benim devrimde.Manuel aracım.
    bomontı arkadasımdada vardı denedım ben 122 lık passatla stock 110 luk focusla bıraz adaletsız olur ama ıstersenız yıne bı denerız

jr1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uygun bi vakit ayarlayabilirsek eğer bi fırsatta bizde civicle 1.4 tsi passatı deneyelim merak ettim bende sonucu

buda.pest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de Fd6 civic aracım var,122lik tsi lar ve Fb7 ile merak ediyorum açıkçası.Tatil dolayısıyla Ceyhandayım bende buralara doğru basarsanız katılmak isterim bende

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Focus TDCİ ların 90hp olanları da var.Yanlış anlamayın ama bu Focusun 109hp olduğuna eminmisiniz? Bir yanlışlık yok değil mi? Çünkü aradaki fark bana normal gelmedi. Focus her ne kadar 109hp de olsa, iyi giden bir araç.Youtube da 122tsi passat vs civic fd6 denemeleri de var passat fd6 ya hemen hemen benim aracıma attığı fark kadar fark atıyor(mazda 3 105hp) aynı farkı 109hp focus ta atıyor e haliyle bu denklemde bir terslik oluşuyor ondan soruyorum?Yada fd6 ile fb7 arasında ciddi bir yürüme farkı var mı bilmiyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rx-7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Focus TDCİ ların 90hp olanları da var.Yanlış anlamayın ama bu Focusun 109hp olduğuna eminmisiniz? Bir yanlışlık yok değil mi? Çünkü aradaki fark bana normal gelmedi. Focus her ne kadar 109hp de olsa, iyi giden bir araç.Youtube da 122tsi passat vs civic fd6 denemeleri de var passat fd6 ya hemen hemen benim aracıma attığı fark kadar fark atıyor(mazda 3 105hp) aynı farkı 109hp focus ta atıyor e haliyle bu denklemde bir terslik oluşuyor ondan soruyorum?Yada fd6 ile fb7 arasında ciddi bir yürüme farkı var mı bilmiyorum...
    sımdı focus var focus var kardesımde sen bnce bı konu ac fd6 bulalım

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ben öyle düşünmüyorum,torktan dolayı dizelin avantajı,uzun viteslerden dolayı benzinlinin avantajı var bence.Özellikle dizel 4e attığında benzinli hala 3ün sonunda 140-150lere geldiğinde anlıyorsunuz.Tabi bunlar benim yorumum.

Alıntı dqn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1. vites 40 Civic e çok gelir,30 da Focusa az gelir dediğiniz gibi.İki arabanın devrinde basması imkansız gibi bir şey.

Alıntı jr1905 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uygun bi vakit ayarlayabilirsek eğer bi fırsatta bizde civicle 1.4 tsi passatı deneyelim merak ettim bende sonucu
    Konuşulur neden olmasın

Alıntı rx-7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Focus 109 HP orada sıkıntı yok.Ama bazı şeyler var sonucu etkileyen.

- Focus 2010 model 100 bin km de,Civic daha ilk bakımına girmedi 2014 model.

- FD6 0-100 ü 10.3 saniyede alırken FB7 9.9 saniyede alıyor.FB7 baz donanımları da 9.7 saniyede alıyor.

Focus gitmiyor demiyorum ama Civic ciddi ciddi yürüyor ben tsi 122 golfü de geçeceğine inanıyorum.

Bu arada belirtmiştim ama belirteyim tekrardan Civic benim değil arkadaşımın.

Başka bir örnek yazayım kıyaslama açısından.Civic sahibi arkadaşımla oturuyorduk öyle bir anda hadi çıkalım deneyelim dedik video çekecek kimse yoktu ikimizdik.Bende 2.0 biTDI 180 hp 400 nm manuel Caravelle var,arkadaşımda da videodaki civic.3 kere bastık 0 dan 150-160 lara kadar yine.Eşit kalkıyoruz 35-40 a kadar sonra ben 2. ye attığımda sarıyorum ve benim arabanın burnu Civic in ön kapı ile arka kapısının arası hizasına geliyor bitene kadar değişmiyor öyle bitiyor.Civic in 3ü ve 4ü gerçekten çok iyi.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o geçer bu geçer muhabbetine hiç girmicem .

fb fd farkına gelirsek kısaca bilgi vereyim arkadaşlar . fb7 cıvıc fd6 cıvıc den 40 kilo daha hafif . atmosferik arabada 40 kilo ciddi bi fark . yan yana getirmedik tabi iki aracıda hiç

fb7 nin aerodinamiği daha iyi . motor aynı şanzıman aynı . sadece üst kapakta ufak iyileştirmeler var diye bilgi almıştım servisten fb7 nin motor farkı olarak .

antalyada denemek isteyen 109 luk veya 115 lik focus varsa ben hemen çıkabilirim. araç partner tepee 115 cıvıc ı sattım ama . giderini görelim şu focusun . cümleten iyi akşamlar

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    passatla deneyınde bende merak ettım meraklar gıderılmesse ıstanbulda bende deneyebılırım benımkı dsg yalnız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    piston ve kollarında iyileştirme/ hafifleştirme var diye biliyorum ben de.
    ayrıca iş çok uzayacak biliyorum ama 105lik lineayı vtec2 ile rahat ayırıyordum. fb7 de uzunda vtec2ye rahat boy boy atar. inşallah denk getirirsiniz bir fb7. tek kişi olarak fb7 ile bir gazlayın kendi çapında güzel gittiğine siz de kanaat getirirsiniz. @rx-7 @ferroo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fdoganb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    piston ve kollarında iyileştirme/ hafifleştirme var diye biliyorum ben de.
    ayrıca iş çok uzayacak biliyorum ama 105lik lineayı vtec2 ile rahat ayırıyordum. fb7 de uzunda vtec2ye rahat boy boy atar. inşallah denk getirirsiniz bir fb7. tek kişi olarak fb7 ile bir gazlayın kendi çapında güzel gittiğine siz de kanaat getirirsiniz. @rx-7 @ferroo
    biz zaten fd6 yada fd7 gıtmıyo demedık 110 luk saglıklı bı focusu ole rahat rahat gecemıyecegını anlatmaya calıstık bulursam ılk fırsatta denıcem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o geçer bu geçer muhabbetine hiç girmicem .

fb fd farkına gelirsek kısaca bilgi vereyim arkadaşlar . fb7 cıvıc fd6 cıvıc den 40 kilo daha hafif . atmosferik arabada 40 kilo ciddi bi fark . yan yana getirmedik tabi iki aracıda hiç

fb7 nin aerodinamiği daha iyi . motor aynı şanzıman aynı . sadece üst kapakta ufak iyileştirmeler var diye bilgi almıştım servisten fb7 nin motor farkı olarak .

antalyada denemek isteyen 109 luk veya 115 lik focus varsa ben hemen çıkabilirim. araç partner tepee 115 cıvıc ı sattım ama . giderini görelim şu focusun . cümleten iyi akşamlar
    ankaraya yolun düşerse bende ısı gucu bırakır senle denemek isterim

ysnaiwa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ae101 var ama çok yoğun bi iş-ders-ev işleri maratonu ortasındayım müsait bi zamanda haberleşelim tanışır dener muhabbet ederiz inşallah

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)