User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
22 sonuçtan 20 ile 22 arası

Konu: Fiat Bravo 1.4 MultiAir vs Seat Ibiza 1.2 TSI - DRAG

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben yazılımlı 1.6 dizel golf 6 ile 140hp bravo denedim, 4-5 boy önde bitirmiştim ki bence sonuç normal kilo farkından dolayı. Ne Giu ne bravo yürümüyor dizelide benzinide. Turbo büyütme vs yapılmadığı sürece sadece yazılımla pek gitmiyorlar.
    170 lik manuel giu 160 lık manuel roccodan hızlı daha ne kadar yürümesi gerekiyordu acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiat araba değerleri şaibeli olabilir. Misal linea 1.6 dizel, tork 290 nm. Diğer bütün rakipler 240-250 nm bandında. Hatta egea 320 nm imiş. Ama fabrikasyon performans verileri bile bu değerler ile uyumlu değil......
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9 ay sonra yeni bir video ile konuyu hortlatıyorum

İki araç sahibi arkadaşlar dün uzun bir süre sonra denemişler 50-180 yapmışlar. Ve bu sefer sonucun ilk video ile pek alakası yok

Bravo DR. Ecu yazılımlıydı, fakat yazılımdan sonra araçta beygir artışından ziyade sadece alt devirlerde iyileşme olmuştu, o tarihten bu yana neredeyse 1 yıl geçti, aradan geçen sürede arabada bujiler ve triger değişti. Ve videodaki sonuca bakacak olursak zamanla chip tuning etkisini göstermiş gibi görünüyor Ibiza da soft yazılımlı 130 HP 215 nm gibi bir değere sahip. 3. Vites 150'de bittikten sonra bravo direk kafasını çıkarıyor, video 170-180 gibi kesiliyor arkadaşın telefonu çalmış o arada, 190-200e yaklaştıkça bravonun arayı daha da açması muhtemel gibi görünüyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)