User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: değişik bir deneme videosu ford custom& mercedes vito

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

değişik bir deneme videosu ford custom& mercedes vito

merhaba arkadaşlar.
    forumdaki araçlardan farklı bir deneme oldu. vito benim araç diğeri dayımın aracı. ford 2012 155 bg lik. vito 2004 110 luk+soft yazılım var kaç bg bilmiyorum. ford 105 binde vito 125 binde. dayım 155 bg öyle gidiyor böyle gidiyor diye çok övüyordu tabi bir önceki aracı reno traficti ona göre bayağı gidiyor olması normal. bende merak ettim aldım yeğeni yanıma denemeye çıktık. vitoyu kardeşim sürüyor. yeğen biraz üzgün geçileceğini düşünmüyordu oyüzden yavaş atıyon vitesleri diye takılıyor fordun gaz tepkisi geç geliyor son videoda vito biraz geç bastı öyle kafa kafaya gittik.vitonun bukadar gideceğini sanmıyordum açıkcası baya geçiliriz diye düşünüyordum.çünkü hi bir araçla kıyaslama yapmadım hangi ufak arabaya denk gelir diyede fikrim yok.
    yürümek dışında kıyaslama yapmak gerekirse. ford yeni model bayağı donanımlı araç arkası bağımsız değil ama yumuşak yolculukta yormuyor. istanbula gelirken epey sürdüm.şanzıman oranı çok kötü acayip uzun şöyleki 160 a kadar bastığımızda ford 4. vitesteydi vito çoktan 6 ya atmıştı. yakıt olarak aynı yolda ford 1.5-2 lt fazla yaktı ki vitoda aşırı bir yük vardı.ford 6. viteste yokuşlarda hemen bayılıyor ama 5. vites çıkıyor 80den aşağı düşmedik çoğu benzinli taksiyi rampada solladık vitoda aynı şekilde.fordun ses yalıtımı güzel motoru sessiz benim araca kıyasla.2012 vitoyu bilmiyorum.bizim araçta motor sesi çok rüzgar sesi normal ama 110dan sonra motor sesi rahatsız ediyor öndekini. arkada oturan rahat.ford 100 kg kadar ağır. denemede vito ful depo ford boş depo idi.

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Party Hard

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahaha tam benim sikletim O yağmurlu havada o asfaltta nasıl sarmıyor ona şaşırdım benimki 2 de 30 da kaymak asfaltta oturayım gaza yerinden oynayamaz.

Yalnız sizin minibüsler baya yavaş ben 160 a kadar E46 320D geçiyorum sonra çok geçiyor tabi ***** aerodinami.Jetta 1.6 Tdi Focus II 1.6 tdci Passat 1.6 tdi dacia sandero 1.5 dci filan çok geçtiğim oldu,tamamı stock.Civic Fb7 vardı arkadaşımda onla çok denedik 170 e kadar kafa burun sonra o geçiyor.

Bu da benim minibüsün gidişi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @AliDogukan seninki 180 lik kardeşim çok fark var yeni 190 lık vito ile denemeni öneririm.
    karadeniz sahil yolu bizde toz çamur olmadığından yağmur yağsada yollar temiz. zaten sürekli yağmur yağıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk videoda "2 de 2000 devir" deniyor. 2 de 2000 devirde 2 araba aynı hızda olmayacaktır sanki.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabi o an oyle dedikte sonra bizde anlayinca hiza gore yaptik 40 ve 50 civari bastik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @AliDogukan seninki 180 lik kardeşim çok fark var yeni 190 lık vito ile denemeni öneririm.
    karadeniz sahil yolu bizde toz çamur olmadığından yağmur yağsada yollar temiz. zaten sürekli yağmur yağıyor.
    Benimkinin dengi 163 lük Vito olur 190 lık çok gelir rahat geçer.190 lığın dengi yeni T6 2.0 bitdi 204 hp var onda da muhtemelen T6 geçer.Sıkça trafikte 1.3 dizel astra corsa 1.4 dizel i20 corolla gibi araçlar denk geliyor uğraşmaya çalışıyor müthiş keyif alıyorum

Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk videoda "2 de 2000 devir" deniyor. 2 de 2000 devirde 2 araba aynı hızda olmayacaktır sanki.
    Bu araçların tamamına yakını manuel vitesler için konuşuyorum 6 ileri olur.Vites oranı da çok benzer olur,kısa olur.Mesela benimki 1-35 2-67 3-108 4-160 gibi.İki araç da ayn vites aynı devirde +-3 km/h yani çok yakın hıza sahip olacaktır.Fark yaratacak kadar bi durum oluşmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarda yazdim ford asiri uzun sanzimanli

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah araçlara farklı ve güzel bi deneme olmuş ford yine bir adım geride hiç şaşırtmadı
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliDogukan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimkinin dengi 163 lük Vito olur 190 lık çok gelir rahat geçer.190 lığın dengi yeni T6 2.0 bitdi 204 hp var onda da muhtemelen T6 geçer.Sıkça trafikte 1.3 dizel astra corsa 1.4 dizel i20 corolla gibi araçlar denk geliyor uğraşmaya çalışıyor müthiş keyif alıyorum

Bu araçların tamamına yakını manuel vitesler için konuşuyorum 6 ileri olur.Vites oranı da çok benzer olur,kısa olur.Mesela benimki 1-35 2-67 3-108 4-160 gibi.İki araç da ayn vites aynı devirde +-3 km/h yani çok yakın hıza sahip olacaktır.Fark yaratacak kadar bi durum oluşmaz.
    Ama arkadaş yazmış, ford 4te 160 iken vito 6'ya takıp gidiyor diye. Hesap yapmak lazım. Senin dediğin gibi +- 3 desek, biri +3 öteki -3 olursa hız farkı 6 km/h olur. Vito manuel mi belirtilmemiş mesajda.......
    Okumadan imzalamam.....

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fordun 2.2 yeni motor u pek giderli degil. Bi onceki nesil 2.4 140 lik transit var bende cok daha iyi . yeni transitlerdede 2.2 var . Meslegimiz geregi hepsiyle haşır neşirim ford pikap larin ve ticarilerin. Tabi videodaki arac minibus ama motor konusunda tecrubem bu sekilde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @doch iki araçta manuel
    @i-vitec07 iki araçta 8+1 koltuklu otomobil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah araçlara farklı ve güzel bi deneme olmuş ford yine bir adım geride hiç şaşırtmadı
    fordun yakıtıda fazla malesef hemde yeni motor olmasına rağmen. bu aracı almayacak olsam 1 yakıt 2 şanzıman oranından elerim. yoksa sürüşü falan çok güzel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @doch iki araçta manuel
    @i-vitec07 iki araçta 8+1 koltuklu otomobil.
    @AliDogukan

Kadyr'nin dediğine göre 2 araçta manuelmiş. Bu durumda biri 4te 160 öteki 6da 160 yapıyorsa vitonun yürüyüp gitmesi gayet normal. Demek ki vites hızları aynı değilmiş........
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarda yazdim ford asiri uzun sanzimanli
    Doğrudur benim de 5 ve 6 binek araç şanzımanı gibi 6 vites 2bin rpm 120 civarı 3bin rpm 180 civarı oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir ara böyle denemeler yüzünden adımız Ticariye çıkmıştı töbe töbe

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliDogukan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahaha tam benim sikletim O yağmurlu havada o asfaltta nasıl sarmıyor ona şaşırdım benimki 2 de 30 da kaymak asfaltta oturayım gaza yerinden oynayamaz.

Yalnız sizin minibüsler baya yavaş ben 160 a kadar E46 320D geçiyorum sonra çok geçiyor tabi ***** aerodinami.Jetta 1.6 Tdi Focus II 1.6 tdci Passat 1.6 tdi dacia sandero 1.5 dci filan çok geçtiğim oldu,tamamı stock.Civic Fb7 vardı arkadaşımda onla çok denedik 170 e kadar kafa burun sonra o geçiyor.

Bu da benim minibüsün gidişi.

Söylediğinize göre fb7, e46 320d ' den hızlı oluyor. 320d yi kontrol ettirin sorunu olduğu kesin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HG6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylediğinize göre fb7, e46 320d ' den hızlı oluyor. 320d yi kontrol ettirin sorunu olduğu kesin..
    320D de bir sorun yoktu abi satıldı.136 hp 280 nm olan motordu 150 lik değildi.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vito beklediğimden çok daha iyi yürümüş maşAllah. Denemeler Rize' demi oldu? Çayeli falan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)