User Tag List

Sayfa 15/16 İlkİlk ... 513141516 SonSon
290 sonuçtan 267 ile 285 arası

Konu: Motosikletliler polise denk gelirse

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir kaç istisna hariç motorcuların genel düşünce yapısı.

1) Trafik ayarken yolun ortasından gideyim, ben de bir aracım. Beni geçen araç bana en yakın 1 metre uzağımdan geçsin.
    2) Trafik tıkanınca yolun ortasından gitmek bir motorcuya yakışmaz, morotun avantajlarını kullanmam lazım. Araçların arasına dalayım. Oralar müsait değilse sağdan geçeyim. 1 metre yakından geçme kuralı iptal. Popo kadar boşluklardan, arabaların 5-15cm dibinden geçeyim, hatta boşluk geniş ve uzun ise bağırta bağırta tam gaz yardırayım.
    3) trafik açıldı ve akıyorsa tekrar 1 metre kuralı geçerli olsun. Şeridi ortalayayım. Kimse bana 1 metreden fazla yaklaşmasın, ağır küfür eder, aynasını kırarım.
    bir de
    3) Tek gezerken yapmaya bir tarafımın yemediği artizlikleri grup halinde gezerken yapayım. Kalabalığız ya, bir şey yapamazlar.

Oldu canım.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunun taksicisi ,motorcusu yok. onunuze birsey ciktiginda ki boyle dusuk suratlerde yan seridi ihlal edemezsiniz.
    okuzluge kilif aramayin. bunu kim yaparsa yapsin haksizdir.
    kiz gibi baktiginiz arabalarinizin ustune kiran minibus kamyon olunca veryansin ediyorsunuz. sizin sadece arabaniz ciziliyor ama motorcu adam en kotu yaralaniyor belki ampute oluyor belki ölüyor. daha dun pendikte yine hayvanin teki kirmizida u yaptigi icin yitirdik bir kardesimizi.
    soyledigimiz sey "trafik kurallarina uyun", ama karsida motorcu olunca hala buna bir cikis yolu bulabiliyorsunuz.

merttepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaki kameradan taksi ayna kırma olayı, anlaşılan aynadan başka birşeylerde kırılmış. Taksinin tampon falan inmiş..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış koymuşum, edit yok tabi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    taksici ustune kirinca arka peg ya da baska birsey takiliyor, motor da gaz acip devam edince tampon kirilip acilmis.

Slipshod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adam bir sebepten şeridine bir teker kadar giriyor. sen de bunu göre göre fren yerine daha da gaz açıyorsun. ah taksici dayı olayın şokunu erken atlatsaymış da daha erken kırsaymış direksiyonu sola.
    Emniyet kemeri sizi koltuğa değil hayata bağlar!

Eray35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi motorda arabada kullanıyorum bu yaptığının hiç bir mantığı yok motorcunun zaten bi grup sürüşündesin bırak önüne geçsin taksici bu zaten sağa yanaşıcak müşteri almak vs için.Artık elimde değil motorcuları hiç bir şekilde haklı bulamıyorum kilit trafikte 2 arabanın arasından 50yle 60la geçiyolar.İnsanın malına zarar vermek nedir ya ? Bana araba çarptı 40 binliralık motorum çöp oldu adamda kaçtı buna rağmen net söylüyorum kafasına kamera takan çıkıyo herkese sataşıyo akşam youtube'a atıyımda kanalım abone dolsun kafasındalar.O kamerayla adamın iç organlarını çekerler haberleri yok hep sessiz yaşlı adamlara denk geliyolar ya bakalım çok farklı videolar izleriz gibi geliyo yakında

fore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence;

1) Taksi fren yapıp şeridinde kalabilirmiş.
    2) Taksi sol şeride motoru etkileyecek kadar kırmamış, motorcu istese çok rahat gaz açıp kaçabilirmiş hatta kaçmak değil geçebilirmiş.. Arkasındaki gruba güvenip delikanlılığa başlamış.
    3) Taksicinin kaskın içinde edilen küfürü duyması imkansız. Sonradan iyi kötü üstüne kırmış yine el kol hareketine karşılık olarak. Sabahtan akşama kadar
    trafikte taksiciler, salla gitsin serseri motorcu de geç. Ama taksinince ısrarla geçicem diye sola kırmasını göz ardı etmeyin derim.
    4) Tek başına olsa aynayı kırmaya cesaret edebileceğini sanmıyorum.
    5) Bu kadar basit durumda aynayı kırmak filan şerefsizlik başka bişey değil. Dur kavganı et çok zoruna gittiyse. Zaten kask var kafanda 1-0 önde başlıyosun maça

Bu arada yine kendi adıma konuşuyorum, kullanmayan arkadaşlar için söylüyorum bunu da, motor mantığı en azından kullanırken farklı çalışıyor.
    Önüme araç kırdığı zaman ilk olarak geçmeyi düşünüyorum. Neden? Durursam sıyrılmadan, arkamdan gelen araba muhtemelen duramayacak alacak altına.

Ya bide müsade edinde arabaları da sıkıştırmadan sağdan soldan geçelim biraz, nasıl her araba kullanan aynı değilse her motor kullanan da aynı değil.
    Motor işi yazın ayrı dert kışın ayrı dert. Ben ulaşım amaçlı kullanıyorum mesela. Beylikdüzü'nden Bakırköy'e 2 saatte gitmiyim diye uğraşıyorum. Yine kendi yaşadıklarımdan yola çıkarak, çok sıkıştıran bilerke üstüme kırana çok denk gelmedim, hatta E-5'te aynadan farkedenler çekiliyor bile sağa sola genellikle.
    Üstüme gelenlerin yüzde 70'i filan telefon kurcalarken kayıyor sağa sola ona dikkat ettim.

Konu bi noktadan başlıyo, ufak ufak bütün motor kullananlar aynı şeyleri yapıyo noktasına geliyo.

Bide KTM kullanan yalayıp yutmuş olayı. Doğru mu değil ama iyi kullanmış adam. Yaşayan ölü şimdilik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen öyle

motorcular suçlu ve haketmişler yedikleri fırçayı ve sert tepkiyi

o araç polis değil de herhangi sivil biri olsaydı, şöförü biraz el kol yapsa belki durdurup üstüne yürürlerdi bile

kaldı ki polis sinyal verip usulca girmek istiyor, motorcular araya girmesine müsade etmemeye çalışıyorlar, naapsin adam, girmesin sapağa düz mü devam etsin ? yolundan mı sapsın ?

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cagalazade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mor vizörlü adam... adam???

bakır elbiseli, çatık kaşlı, sivri dilli filan gibi türevlerini göreceğiz sıkça bu kamera durumları çoğaldıkça, videonun ortalarında Allah kitap hamdolsun şükür olsun, taksiciye bilmem ne yaptığımın evladı...

bebe bunlar, toplumda kabullenilme çabaları ve ego zehirlenmesi yaşama isteklerinden bu hallere düşüyorlar, o taksicinin yerinde bu forumdan herhangi birimiz olabilirdik, sonu ne olurdu acaba?

yazık böyle pislik böyle dejenere böyle kör bir nesil geldiği için arkadan..!
    Bu tiplerden o kadar çok var ki. Ve de öyle tehlike saçıyorlar ki anlatmak neredeyse imkansız.

Bu fotoğrafta şile yolunda çekildi. Bir eğitmen bu şekilde viraj döneceksin diye kurbanına gösterirken.
    Allaha emanet.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayılıyorum şu şile yolu kel Gs'ci öğretmen olan tayfaya kendisi kel kör motor kullanıyor(aslında Gs'i az motor kullanmayı bilen herkes sürerde)
    bide kalkıyor millete motor öğretmeye çalışıyor,öğrencisine diyor sakın ön fren kullanma. Tam cahil o zaman niye ön fren çift disk ve en az 2 pistonlu kaliper var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kullanıcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayılıyorum şu şile yolu kel Gs'ci öğretmen olan tayfaya kendisi kel kör motor kullanıyor(aslında Gs'i az motor kullanmayı bilen herkes sürerde)
    bide kalkıyor millete motor öğretmeye çalışıyor,öğrencisine diyor sakın ön fren kullanma. Tam cahil o zaman niye ön fren çift disk ve en az 2 pistonlu kaliper var.
    bu fotoğrafta eğitimde

allaha emanet
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yıldır aktıf bınıyorum suan 25 bın km dır ustu deyım motorun. gordugum trde motora karsı bılıncın oturmaya basladıgı.cogu kısı saygılı davranıyo yol verıyo vs.
    ama tabı klasık andavallar herzaman bızımle.gunluk pcx kullanıyorum keyıf ıcın yada hızlı gıtmem gerekıyorsa swt ye bınıyorum. pcx le en sag serıtten 80 le gıdıyorum. adam arkama dayanıp sellektor yapıyo gıt gıt dıyo.yada saga cekılıp yol vercekmısım. en cok karsılastıgım durum bu. bende yavaslıyorum daha fazla.belkı gelşıp vuracak kamıl ama onu yapmadanda duramıyorum.ozellıkle dıkkat ettuım ktm dukeculer ınanılmaz artıs zıpkın bıckın tarzı kullanıyolar yollar onların ve babaları motoru ıcat etmıs gıbı.gscı tayfa klıl aldırmıyor burnundan,yol vermıyolar etmıyolar babalar onlar ben araba kullanma mantugında motor kullandıgım ıcın cok sukur sorun yasamıyorum.ama su en ufakj olaydada genellemeye sokulması motorcuların ayrı bı can sıkıntısı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alayı şerefsiz demek isterdim ancak öyle değil bi kaç iyi motorcu var. Ayrıca bunlar neden emniyet şeridine giriyorlar ? Bize yasak onlara serbest mi ? emniyet şeridinde iki araba görseler zırlayıp youtube koyuyorlar ...
    ...

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emnıyet serıdını trafıgı tehlıkeye atacak ve acıl durumu zora sokacak sekılde ısgal etmedıgımız ıcın polısler dahı bırsey demıyorlar. polıs ceza dahı yazmıyor oyle dıyeyım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    35 senedir motosikletin üzerindeyim. (her dakika motosikletin üzerindeyim ama hala bi milyon km yol yapamadım )

bunca zamanda motosiklete karşı çıkan yada kasten zarar vermeye çalışanların bir ortak noktası olduğunu gözlemledim.
    adam motosikleti almış ya annesi yada karısı kızmış kullanırsan diye başlayan yeminler etmiş.bu birinci kısmı. yani almak istemiş hatta almış fakat kullandırmamışlar. diğeri ise almış hemde arkadaşları ailesi ve diğer türevleri desteklemiş ama binememiş, becerememiş işte en zararlısı bu doğrudan zarar vermeye gelirler.
    motosikletçiler;
    motosikletini ulaşım için kullanıp kimselerle muhatap olmayan. işinde gücünde olan tipler. zaman zaman ailece üzerinde görülürler. eşler ve iki yada üç çocuk.
    sm kullanıcıları : kurye kökenli olup trafiği düzeltmeyi kendilerine görev edinmiş çılgınlardan oluşur. Kavga eyilimi vardır. dikkat etmek gerekir.
    ss kullanıcıları : hafta sonu buluşup otobanda bir yerlerde çay içip gazlamaya çıkan tipler. trafikle işleri olmaz. zaten kimselerin yanında kavga için oyalanmazlar sürekli gazlarlar (gaz açma ). uzun yaşamadıkları görülmektedir.
    endurocular : sürekli bir seyahat hali varmışcasına motosikletleri yüklüdür. eğitime yani eğitim almaya meraklıdırlar. eğitimcilerin potansiyel müşterisidirler.
    ilk kazaya kadar motorcudurlar. ilk kazalarından sonra ellerinde puroları ile lüks bir cafe de oturup motosikletin ne kadar tehlikeli olduğundan bahsederler.
    bütün eğitim ve eğitimcileri gezmeleri ve seminerlere katılmaları ile tanınırlar. genelde 45 yaşında en pahalı motosikleti alıp 50 ye gelmeden bırakırlar.
    asla hızlı gitmezler.. çünkü güvenli sürerler. son zamanlarda onlarda da kayıplar olmaya başladığı görülmüştür. Tuvalette bile motosiklet malzemesi ile gidip olayları fotoğraflamayı severler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 yıldır aktıf bınıyorum suan 25 bın km dır ustu deyım motorun. gordugum trde motora karsı bılıncın oturmaya basladıgı.cogu kısı saygılı davranıyo yol verıyo vs.
    ama tabı klasık andavallar herzaman bızımle.gunluk pcx kullanıyorum keyıf ıcın yada hızlı gıtmem gerekıyorsa swt ye bınıyorum. pcx le en sag serıtten 80 le gıdıyorum. adam arkama dayanıp sellektor yapıyo gıt gıt dıyo.yada saga cekılıp yol vercekmısım. en cok karsılastıgım durum bu. bende yavaslıyorum daha fazla.belkı gelşıp vuracak kamıl ama onu yapmadanda duramıyorum.ozellıkle dıkkat ettuım ktm dukeculer ınanılmaz artıs zıpkın bıckın tarzı kullanıyolar yollar onların ve babaları motoru ıcat etmıs gıbı.gscı tayfa klıl aldırmıyor burnundan,yol vermıyolar etmıyolar babalar onlar ben araba kullanma mantugında motor kullandıgım ıcın cok sukur sorun yasamıyorum.ama su en ufakj olaydada genellemeye sokulması motorcuların ayrı bı can sıkıntısı.
    Hani motor tipini geçtim marka model tespiti yapmışsınız bravo
    Peki duke 15, 200, 390 yada hangisi daha artis zıpkın bıckın?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mkerim abi motosikletci senin icin motosikletini ulaşım için kullananlar mi?
    bence 35sene kullanmissin ama olayi kapamamissin
    bir yere gitmek icin arabaya binilir, motora binmek icin bir yere gidilir abi... motoru ozel kilan odur... motor dedigim skuter vs scmaya bile gitmek icin icat edilmis seyler degil tabi ki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim abi motosikletci senin icin motosikletini ulaşım için kullananlar mi?
    bence 35sene kullanmissin ama olayi kapamamissin
    bir yere gitmek icin arabaya binilir, motora binmek icin bir yere gidilir abi... motoru ozel kilan odur... motor dedigim skuter vs scmaya bile gitmek icin icat edilmis seyler degil tabi ki.
    bence hiç öyle değil.
    motosiklet benim için ulaşım aracı önceliğinde.
    ihtiyaçlar beni motosiklete yönlendirdi.
    iki örnek :
    1 : 1980 li yıllarda spor için tophanede bir yere gidiyordum. Akşam saatlerinde hiç park yeri falan yoktu. Ben arabayı bırakacak yer ararken mobiletli adamın biri geldi ve binanın içine park etti. O zaman motosiklet iyi bir şeymiş dedim. ve ilk motosikletimi aldım.
    2 : en son bayram öncesi cuma günü antalya ya gitmeye karar verdim hemde öğlen vakti. Otomobil ile gideceğimi düşünürlerken motosiklete binip gittim.
    şimdi motosiklet gezmeye mi yoksa işlerimi görmeye mi yarıyor artık siz karar verin.

sizin düşündüğünüzden veya gözünüzde canlandırdığınızdan daha fazla motorcuyum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler