User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
102 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: İsot (1.6 tdi ) vs a7 3.0 tdi highway

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serp Dynoda 189 küsür verisi var aracın, merak ediyorsanız Megachips'i arayıp sorabilirsiniz.

Isot un videoda da geçtin mi bilmem o yolu ama belli olmasa da Alman otobanındaki gibi bir tırmanış söz konusu.

Bir de şu öyle hop geçmek kolay değil diyorsun da, arada 700 kg var vites oranları farklı, o sırada belki A7 son viteste 2600 devirlerde gidiyor, o devirde güç yok tork var. Etken çok anlayacağın..
    Yok ne denildiyse doğrudur, sonuçta kimsenin kimseye bir şey kanıtlama çabası yok. Video da ona göre hazırlanmış zaten

Bende diyorum ki a7 kanla başla yarışıyorsa son viteste 2600 devirde olması imkansız. Yanından uçup gitmesi 200 gibi bir süratti sanırım o hızlarda 3700 civarında oluyor. Yine geçmesine bir şey demiyorum ama arkadan gelip bir anda boy boy ayırması imkansıza yakın bir şey bence. Keşke bir a7 3.0 tdi ım olsada denesek

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    serpte stock 90 hp cikiyor. basinc 1.8 bar falan, obd den 1.5 fazlasini okuyamiyorum. iat adana,urfa gibi +40 derece yerlerde suana kadar maksimum 70 derece gordum, anlik olarak. genelde kisisel kullanimlarimda gazlamada 62 yi gecmiyor.
    60-65 in üzeri aracı - ye götürür biliyorsundur.hem yokuş hem urfa sıcagı hem 1.8bar iat 70lerde hiçmi acımadın a7 ye

maşallah dostum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    a7 ile basmıştım ben 245likti muhtemelen 210 sonrası ciddi uzamıştı, ama oralara kadar aman aman bir şey yok, 180 kusur hp lik polo çok rahat geçer, ama top speed bilemedim daha önce yazdığım gibi

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim merak ettiğim konu süspansiyon ve jant lastik konusu. Arkadaşımın stock polosu beni 100-110 gibi hızlarda korkuturken sizde muhtemelen 17 jant yay vs bir şeyler var değil mi ?
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gececenmi a6 yı yani ?
    varsa a6-a7 245 hp tdi atla gel.
    uzunda gecer gibi iddiam olmadı ki 3 litre hacimli araba uzunda daha fazla kmh çevirecektir, gidilen yolu bildiğim için gidip geliriz pozantıya dedim.
    kaldı ki polo burada kısa mesafede 250+ çevirmiş o an için geçmiş video yüklenmiş.
    evet hala söylüyorum , yakındamısın , gelecen mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ümitech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzunda gecer gibi iddiam olmadı ki 3 litre hacimli araba uzunda daha fazla kmh çevirecektir, gidilen yolu bildiğim için gidip geliriz pozantıya dedim.
    kaldı ki polo burada kısa mesafede 250+ çevirmiş o an için geçmiş video yüklenmiş.
    a6 var da , burda kimse fakir zengin edebiyatı yapmadı, a6 diye laf çarpan sensin, ben a6 pahalı geçer modunda da değilim. 4 seneden beri sıfır kmdir a6 mız var, yazılımsız-yazılımlı ne gider ne yapar bilirim, polo gti ı kısada dahi geçer, biz bunları denedik burada konuşan bazı arkadaşlar gibi videolardan ya da trafikte denk getirmekten tahmin yürütmekle konuşmuyorum, stage1 yani sadece bone stock, kat vs üzerinde yazılımlı polo gti ı dahi belli bi hızdan sonra geçer. Denedik. Başka sınıftan yine N18 Mini JCW ile denedim a6 yı, 1150 kg araba, burada konuşulan 180 bg lik polo tdi ya da gti a geçilecek bi araç değil. Videodaki polo yazılımlı gti dan hızlıysa bilemem. Pololar hızlansın delsin geçsin süper bi verim alınmış üzerindeki speclerle, ancak a6-a7 3.0 tdi ı geçecek düzeyde değil. Senin yazından ben parası fazla diye a7 alanlar ille polodan hızlı olcak varsa gelsin geçeyim görün gibi anladım.
    Ben Eskişehirdeyim yolunuz düşerse buyrun istediğiniz şekilde sıfırdan da kalkmak üzere a6 yla deneyelim. Gelceksen beklerim, adanaya yolum düşmüyor poloyla denicem diye adanaya kalkıp gelecek halim yok , videodan, trafikte denk getirip basmayla ancak tahmin yürütülür, hayal kurulur. Sonuç olarak 180 bg poloyla a6 -a7 geçemezsiniz, 210 bg olmanız lazım.
    Adam basmış trafikte denk getirmiş geçmiş, eğlenceli olmuş ama bu polo 3.0 tdi 245 ten hızlı demek değil, youtubedan 200 de kesiliyor, uzunda astra gibi gidiyor diyenlere bi tarafımla gülerim, siz heralde gurbetci a8 ci dayının vti a bozulmasında kaldınız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım dp li polonun 3.0 tdi ı geçebileceğini bende zannetmiyorum ama gti da fazla kalın değil mi be ?

Geçen biri video koydu leon fr 150 vs a4 tdi 177 diye.. Leon kopartıyordu.. Gti 180 ve supercharger lı ve hafif, 3.0 tdi ı delik deşik eder diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ümitech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yorum bana İstanbul-Ankara tek yön veya çift yönde 335d'nin m3'ü, 535d'nin M5'i geçeceği gibi biz izlenim oluşturdu...... Nede olsa benzinli araç benzin almak için daha çok duracak....... Bu durumda dizel benzinliden daha mı hızlı oluyor?
    Okumadan imzalamam.....

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zenginden alıp fakire vermişsin hoca. Yakışır

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araca maşallah. ama sırf paylaşmak için o hızlarda gidip bide video çekmek büyük risk ben 90 artı hızlarda mesaj bile okumuyorum şakası yok

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allahtan ki ibreyi de çekmişsin Mehmet yoksa imkansız diyenler haklı gibi gözükecekti. Çok fazla kilo farkı var o yüzden imkansız diye birşey yok zaten düzde bir süre sonra yetişip geçecektir a7 ama bu hemen olabilecek bir durum değil. Bu arada 313 hp lik olmasına imkan yok o farklı gidiyor ama 245 liğin hele ki ilk başta Mehmetin tünel yapmasıyla geçilmesi normal. Hatta adam yol verip tekrar sellektör yapayım niyetiyle sağa geçmiş sanki ama dumanı hesaba katamamış

skaratas2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    a7 nin videoları öle 200 den sonra uzayacak (şaşırtacak gibi değil) bir araba gibi gelmedi..Poloya maşallah olacak olana olmuş zati

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    a6 var da , burda kimse fakir zengin edebiyatı yapmadı, a6 diye laf çarpan sensin, ben a6 pahalı geçer modunda da değilim. 4 seneden beri sıfır kmdir a6 mız var, yazılımsız-yazılımlı ne gider ne yapar bilirim, polo gti ı kısada dahi geçer, biz bunları denedik burada konuşan bazı arkadaşlar gibi videolardan ya da trafikte denk getirmekten tahmin yürütmekle konuşmuyorum, stage1 yani sadece bone stock, kat vs üzerinde yazılımlı polo gti ı dahi belli bi hızdan sonra geçer. Denedik. Başka sınıftan yine N18 Mini JCW ile denedim a6 yı, 1150 kg araba, burada konuşulan 180 bg lik polo tdi ya da gti a geçilecek bi araç değil. Videodaki polo yazılımlı gti dan hızlıysa bilemem. Pololar hızlansın delsin geçsin süper bi verim alınmış üzerindeki speclerle, ancak a6-a7 3.0 tdi ı geçecek düzeyde değil. Senin yazından ben parası fazla diye a7 alanlar ille polodan hızlı olcak varsa gelsin geçeyim görün gibi anladım.
    Ben Eskişehirdeyim yolunuz düşerse buyrun istediğiniz şekilde sıfırdan da kalkmak üzere a6 yla deneyelim. Gelceksen beklerim, adanaya yolum düşmüyor poloyla denicem diye adanaya kalkıp gelecek halim yok , videodan, trafikte denk getirip basmayla ancak tahmin yürütülür, hayal kurulur. Sonuç olarak 180 bg poloyla a6 -a7 geçemezsiniz, 210 bg olmanız lazım.
    Adam basmış trafikte denk getirmiş geçmiş, eğlenceli olmuş ama bu polo 3.0 tdi 245 ten hızlı demek değil, youtubedan 200 de kesiliyor, uzunda astra gibi gidiyor diyenlere bi tarafımla gülerim, siz heralde gurbetci a8 ci dayının vti a bozulmasında kaldınız..
    Bahsettiğin yerde kaldığım yok ayrıca orası neresi bilmiyorum ben kendi şehrimdeyim
    Bizde sidik yarıştırmıyoruz kimseyle herkesin alaycı halleri için yazdım yazılanları
    Polonun 210 bg olması gerekiyor derken hangi matematik bunu söyletiriyor sana , acıklada bizimde beynimiz berraklaşsın?
    Kimseye bişey ispat ettiğim yok, a6 na güle güle bin konu farklı bir hal almasın, mühim olan a7 nin beklemediği birşeyle karşılaşmış olması.
    Sen bu kadar alaycı yazmamışken niye üstüne alındın onu da ayrıca anlamak gerekiyor.
    geçmişte kullandıgımız araçların biyografisine inmeyelim ayrı bir sidik tazziğine gerek yok kanımca.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yorum bana İstanbul-Ankara tek yön veya çift yönde 335d'nin m3'ü, 535d'nin M5'i geçeceği gibi biz izlenim oluşturdu...... Nede olsa benzinli araç benzin almak için daha çok duracak....... Bu durumda dizel benzinliden daha mı hızlı oluyor?
    Su ortamda bilgi alışverişi dısında tartısmanın kimseye faydası olmayacagını düşünenlerden biriyim ama sen nasıl bir amaçla bunu yazdın anlam veremedim? Ne dizeli ne benzinlisi Allah aşkına? Benzinli desem nolmuş olacak dizel desem nolacak?

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok ne denildiyse doğrudur, sonuçta kimsenin kimseye bir şey kanıtlama çabası yok. Video da ona göre hazırlanmış zaten

Bende diyorum ki a7 kanla başla yarışıyorsa son viteste 2600 devirde olması imkansız. Yanından uçup gitmesi 200 gibi bir süratti sanırım o hızlarda 3700 civarında oluyor. Yine geçmesine bir şey demiyorum ama arkadan gelip bir anda boy boy ayırması imkansıza yakın bir şey bence. Keşke bir a7 3.0 tdi ım olsada denesek
    Aslinda rampa cikarken asiri yaklasmak istemedigim icin tam gaz yapmiyorum, rampayi düzleyince tam basiyorum,onunda etkisi var,

Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    60-65 in üzeri aracı - ye götürür biliyorsundur.hem yokuş hem urfa sıcagı hem 1.8bar iat 70lerde hiçmi acımadın a7 ye

maşallah dostum
    Tesekkur ederim o iat lari gormuyor normalde 2 3 4 yapar birakirim, gazlamam pek.

Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    a7 ile basmıştım ben 245likti muhtemelen 210 sonrası ciddi uzamıştı, ama oralara kadar aman aman bir şey yok, 180 kusur hp lik polo çok rahat geçer, ama top speed bilemedim daha önce yazdığım gibi
    siz ne denemistiniz ?
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim konu süspansiyon ve jant lastik konusu. Arkadaşımın stock polosu beni 100-110 gibi hızlarda korkuturken sizde muhtemelen 17 jant yay vs bir şeyler var değil mi ?
    Eibach yay, bbs montreal jant , 205 45 16 semi slick lastik var. Acikcasi ya alistigimdan ya da cok hissiz sevmedigimden beni tedirginn etmiyor , 200 sonrasi tehlikeli geliyor, ona da sene de 2 kez cikiyoruz
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılım dp li polonun 3.0 tdi ı geçebileceğini bende zannetmiyorum ama gti da fazla kalın değil mi be ?

Geçen biri video koydu leon fr 150 vs a4 tdi 177 diye.. Leon kopartıyordu.. Gti 180 ve supercharger lı ve hafif, 3.0 tdi ı delik deşik eder diye düşünüyorum.
    gti a7 yi delik desik ederse, ben niye edemiyorum , daha dogrusu neden gecemiyeyim ki?
    Mesajiniz bana degil ama bi yere cevap vereyim. Yazilimli gti dan daha hizli degil arabam,
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allahtan ki ibreyi de çekmişsin Mehmet yoksa imkansız diyenler haklı gibi gözükecekti. Çok fazla kilo farkı var o yüzden imkansız diye birşey yok zaten düzde bir süre sonra yetişip geçecektir a7 ama bu hemen olabilecek bir durum değil. Bu arada 313 hp lik olmasına imkan yok o farklı gidiyor ama 245 liğin hele ki ilk başta Mehmetin tünel yapmasıyla geçilmesi normal. Hatta adam yol verip tekrar sellektör yapayım niyetiyle sağa geçmiş sanki ama dumanı hesaba katamamış
    Zeki, 313 luk beni aşar elek eder dedigin gibi :_)) Hem tunel, hem de o gücun hakkini agirliktan dolayi veremiyo a7, a6 olsaydi ayni motorda gecemezdim muhtemelen
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi bu polo stock GTI dan hızlımıdır ne kadar hızlıdır ona göre yorum yapayım
    Ben mesela GTI sahibi olarak gtı ın yüksek sürat kabiliyetini zayıf bulurum muhtelemen olmayan hacimden dolayı yani yüksek sürat derken o hızlardaki esnekliğini falan yetersiz bulurum yoksa çıkar tapa gaz gidilirse çok garip bi top speed yapabilir
    Bu sebeple sordum GTI dan ne kadar hızlıdır hangi hızlarda hızlıdır yavaştır vb..

Dr.Ecu Chiptuning Semii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok şaşırılacak bi durum yok bence.Maşallah polo ya

Ben sciroccoyla 313 lük versiyonunu temiz geçiyordum.taki 250 kmlere kadar.250 de yanıma geliyordu
    Dr.Ecu

CeM öZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka adalet sağlamışsın aklıma Pozantı düzlüklerinde polo gti varken cls 350 cdi ile dalga geçtiğim geldi. Hanım yanımda uyuyor,arkada bavullar,muz kasaları ile Mersinden dönüyordum. Cls 350 cdi sahibi herif direksiyonu kemiriyordu

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence tam bir şaka olmasa da şaşırtıcı bir performans göstermiş gerçekten.
    Bende bu tip altındaki aracın boyutlarına güvenip sıradan sürüş sergilediğim zamanlarda beni sinir eden insanlara, şaşırtıcı hızlarla mala çevirmek isterim açıkcası
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler