User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İlk pİst tecrÜbem (İstanbul park)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İlk pİst tecrÜbem (İstanbul park)

Selam arkadaşlar geçenlerde piste çıktım. Araç Yeni kasa Hyundai i20 1.4 crdi 90 hp izleyip yorum yaparsanız sevinirim.

MUZO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motorla girsen virajlara hiç zorlanmıcaksın arabanın içinde bile baya yatıyorsun virajlarda kamera bile nasibini almış

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaşAllah
    ALLAH VAR GAM YOK..

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Çıktıkça gelişir illa ki fakat aracın motor frenini, güç bandını hiç kullanmamışsın resmen
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel deneyim, stock araba tabi baya yatmış virajlarda.. kısa amortisör spor yay falan olsaymış daha zevkli olabilirmiş. fakat araç baya konforludur sanırım.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pist olayını çok merak ediyorum gerçekten ve çok çıkmak istiyorum. Aracımda şu an beyin arızası var, onu hallettim mi bende çıkmak istiyorum.

Güzel çekim olmuş. Çıktıkça kendinizi geliştirirsiniz.

sahnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah gelişime devam. Bu işin prosedürü nedir oraya çıkmak için ne isteniyor.
    LASTİK YAK RUHUNU DEĞİL...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba zaten pisti zorlayacak bir araba olmadığı için çizgilerde hata yapsan bile toleransı yüksek olduğu için hatayı düzeltebilme şansın var ancak bi ölümcül hatan var ki inanamadım. 8 gibi dünyadaki en teknik ve zor virajı bile bir elin vites topuzu üzerinde dönmüşsün. Aman diim. Sonuçta kullandığın araba çok hızlı ve sürekli vites atmak zorunda olacağın bir araba değil. İki elin her zaman direksiyon üzerinde olsun.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MUZO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motorla girsen virajlara hiç zorlanmıcaksın arabanın içinde bile baya yatıyorsun virajlarda kamera bile nasibini almış
    Abi kamereyı klasik bi telefon tutucuyla yapıştırdım cama o yüzden kafamın dibine kadar geliyordu Yatınca da haliyle gacır gucur sesler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çıktıkça gelişir illa ki fakat aracın motor frenini, güç bandını hiç kullanmamışsın resmen
    Videoda belli olmuyor pek sanırım ama motor frenini kullandım baya çünkü frenler bir noktadan sonra yetmemeye başladı. Güç bandı olayında da şöyle söyleyim araç dizel olduğu için zaten 3 bin devirden sonra pek bir anlamı yok basmanın diye biliyorum. O yüzden en ideal hızlanma ve frenleme şeklinin benim aracım için bu olduğunda karar kıldım. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pist olayını çok merak ediyorum gerçekten ve çok çıkmak istiyorum. Aracımda şu an beyin arızası var, onu hallettim mi bende çıkmak istiyorum.
    Güzel çekim olmuş. Çıktıkça kendinizi geliştirirsiniz.
    Umarım yakın zamanda çıkabilirsiniz. Benim aracım 90 hp olmasına rağmen zevk aldım pist sonuçta İçinde olmak başka bir duygu. İnşallah bir daha çıkarsam yazılım ve bir kaç modifiye ile çıkarım diye düşünüyorum.

Alıntı Batum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel deneyim, stock araba tabi baya yatmış virajlarda.. kısa amortisör spor yay falan olsaymış daha zevkli olabilirmiş. fakat araç baya konforludur sanırım.
    İki arkadaş çıktık piste onda alfa giulietta vardı. Gelmeden eibach 3.5 luk yay taktırmıştı baya keyif aldığını söyledi virajlarda. Büyük ihtimal bende bişeyler yapıp girerim bir daha.

Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MaşAllah
    Eyvallah abi

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Katalog verisinde max gücü verdiği devre kadar çevirmen, veya yolda kaç devirde banttan düşmeye başladığına dikkat et limitöre doğru devirlenirken, ona göre değişimleri yaparsın bir sonraki seferde

Benim aracım da dizel, piste de çıktım hatta video konusu da mevcut, yani baya hız ve süre kaybettirmiş sana 3000 devir civarı vites değişimleri dolayısı ile istediğin motor freni etkisini de görememişsin
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katalog verisinde max gücü verdiği devre kadar çevirmen, veya yolda kaç devirde banttan düşmeye başladığına dikkat et limitöre doğru devirlenirken, ona göre değişimleri yaparsın bir sonraki seferde

Benim aracım da dizel, piste de çıktım hatta video konusu da mevcut, yani baya hız ve süre kaybettirmiş sana 3000 devir civarı vites değişimleri dolayısı ile istediğin motor freni etkisini de görememişsin

Şimdi abi bak katalog verisine göre 1.500 - 2.500 arası max tork diyor. 4.000 devirdede max hp diyor. Bu arabayı bir buçık sene önce sıfır aldım şuan 40 binde ve sürekl yol yapıyorum. Bana en ideal aralık 2 bin 3bin devir arası gibi geldi. Zamanında 4 bine kadarda çevirdim ama bir anlamı yok benim araç için bağırıyor sadece. Tabi ki benden daha tecrübelisindir orası kesin ama aracı 40 bin km sürdükten sonra illaki biraz tanıdığımı düşünüyorum. Tabi ki el elden üstündür belkide çok ince farklarla daha iyi bi süre çıkardı belki ama sonuçta performans aracı değil ve dediğim gibi bana en iyi devir aralıkları bunlarmış gibi geldi. Cevabın için teşekkür ederim.

CRX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim dikkatimi en çok çeken şey virajlara yaklaşırken fren yapıp yapmama kararı esnasında çok zaman kaybediyorsun , bu konuda hız göstergesine özellikle dikkat ettim, virajlara girmeden piste ilk defa çıktığın için fren yapmaya çok erken başlıyorsun, bazı zamanlarda da vitesleri biraz uzun sürelerde atmışsın. bunlar küçük şeyler olarak gözükse de toplama baktığında çok saniyeler yapıyor. Devamı geldikçe daha iyi olacaktır. Kazasız belasız.
    CAN CEYLAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CRX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim dikkatimi en çok çeken şey virajlara yaklaşırken fren yapıp yapmama kararı esnasında çok zaman kaybediyorsun , bu konuda hız göstergesine özellikle dikkat ettim, virajlara girmeden piste ilk defa çıktığın için fren yapmaya çok erken başlıyorsun, bazı zamanlarda da vitesleri biraz uzun sürelerde atmışsın. bunlar küçük şeyler olarak gözükse de toplama baktığında çok saniyeler yapıyor. Devamı geldikçe daha iyi olacaktır. Kazasız belasız.
    Teşekkür ederim. Bir daha piste çıkarken tavsiyelerinize dikkat edicem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah. Giriş ücreti vs. prosedür nedir? Biraz bilgi verirsen sevinirim. Ben de araba hazır olunca çıkmayı istiyorum.
    91 Miata - Sold
    06 Pug207 - Sold
    06 Sorento
    Laurel coming soon...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Miata91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah. Giriş ücreti vs. prosedür nedir? Biraz bilgi verirsen sevinirim. Ben de araba hazır olunca çıkmayı istiyorum.

Teşekkür ederim. Giriş ücreti 100 hp altı için 100 lira emin olmamakla beraber sanırım 150 hp'ye kadar 150 TL daha yukarısını bilmiyorum ama. İnternet başvurabiliyorsunuz (ki böylesi daha avantajlı) kask için yanlış hatırlamıyorsam 20 lira bi ücret vardı birde park ücreti vardı oda 20 liraydı sanırım. Ama yanılıyorda olabilirim net hatırlamıyorum. Daha detaylı bilgi için Intercity İstanbul Park adresine girebilirsiniz.

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    stock araba ile daha fazlası beklenemezdi tecrübe tecrübedir hiç girmemekten iyidir benim de niyetim var nasip bakalım..

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jointofjah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Giriş ücreti 100 hp altı için 100 lira emin olmamakla beraber sanırım 150 hp'ye kadar 150 TL daha yukarısını bilmiyorum ama. İnternet başvurabiliyorsunuz (ki böylesi daha avantajlı) kask için yanlış hatırlamıyorsam 20 lira bi ücret vardı birde park ücreti vardı oda 20 liraydı sanırım. Ama yanılıyorda olabilirim net hatırlamıyorum. Daha detaylı bilgi için Intercity İstanbul Park adresine girebilirsiniz.
    Gayet doğru. Intercity İstanbul Park web sitesinde tüm detaylar mevcut. Intercity Ä°stanbul Park adresinden ulaşabilir ve kayıt olabilirsiniz.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jointofjah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gayet doğru. Intercity İstanbul Park web sitesinde tüm detaylar mevcut. Intercity Ä°stanbul Park adresinden ulaşabilir ve kayıt olabilirsiniz.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler