User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
26 sonuçtan 20 ile 26 arası

Konu: Arabada Sürüş Pozisyonu

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1
    Bu adamın sürüş pozisyonu doğru olmasa kurtaramazdı.

Bu video Quattro virali diye hatırlıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boyum uzun oldugunda genelde en sona ceker birazda yatırırım koltugu, arkama kimse oturamaz yani.
    Babam diyor uyuma kalk koltuktan diye. Ama alıskanlık yatarak kullanıyorum. Dik kullanmayı denedim bir kaç kez hep kaza yapıyordum
    #KGdetanirlar

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben ufakken arabaya her bindiğimde koltuğu dik ve yakın yapardım babam her seferinde şu koltuğu o kadar ileri getirme napıyorsun diye diye kafama vura vura araba kullanmayı en geride en alçakta koltuk dimdik şekilde öğretti boyumda 185 bazen koltuğu ileri aliyim diyorum dizim direksiyona çarpıyor fren yapamıyorum bacağım sağda kalıyor ayak bileğimi yamultarak fren yapmak zorunda kalıyorum geride kullanmak iyidir ya
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    1) koltuğun sırtı dık olmalı(+ bel desteğıde varsa süper oluyor) bu şekılde hem kollar dirsekten kırılmış oluyor hem aracın ıçıne gomulmedığınız ıçın araca tam anlamıyla hakım oluyorsunuz..
    2) koltuğun ılerı gerı ayarı; pedallara uzak kalmayacak(dızden kırılma olacak şekılde) olabıldığınce gerıde kalmak hem aynaları rahat kullanmaya hemde olası bı kazada aırbag'ten zarar görmemeye yarıyor..
    3) koltuk yukseklık ve dıreksıyon yukseklık & derınlık ayarı ışın son ınce detayı oluyor..
    4) ayna ayarı, aynaları olabıldığınce dışarı doğru açın(aynaya bakınca arabanızı gormeyın) bu şekılde kör noktayı mınımuma ındırmış olursunuz..

bu yazdıklarımın harıcınde bırının arabasını kullanınca, bel ağrısı kol bacak ağrısı ve ınanılmaz yorulma yaşıyorum + araca tam anlamıyla hakım olamıyor ne onumu ne yanlarımı nede arkamı gorebılıyorum..
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araban baz donanımdaysa koltuk hafızası yoktur ve 1 saat uğraşırsın sonunda optimum dengeyi sağlarsın ... Aynalar kontroller debriyaj herşey istediğin mesafededir ama bir gün arabayı valeye verirsin, vermek istemezsin zorunda kalırsın, müthiş final araba 100 metre ileri gidecek park edilecek adam aşağı yukarı aynı boyda seninle ve biner binmez koltuğu en arkaya alır ya işte ... ulan sanki ankaraya gidicen şerefsiz bıraksana aynı yerinde kalsın sövdürme kendine ...
    ...

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son 4-5 senedir ideal oturuş pozisyonunda kulanıyorum. Hakimiyet farkı inanaılmaz bariz.

Phenomenal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir şeyde ben ekleyim eğer direksiyonu tek elle ve üst taraftan tutarsanız kaza anında mili saniyeler içinde oldukça şiddetli acılan hava yastığı kolunu kırabilir yada kırmasa bile en iyi ihtimal yolunuz yüzünüzde patlar yastık açılınca
    Never Back Down

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler