User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Arabada Sürüş Pozisyonu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arabada Sürüş Pozisyonu

Bazı videolarda izliyorum hala değişik pozisyonlarda oturan arkadaşlarımız var. Bu video belki bir nevi aydınlatıcı olur. Güvenli sürüşler otomobil severler.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Valla ben hep dik oturuyorum roll den kalma bir alışkanlık olmuş bende en doğrusu o şekilde diye biliyorum

Bir arkadaşım var araba kullanmaya değilde uyumaya gelmiş gibi yatırıyor

Aynayı görüyormusun diyorum gerek yok diyor

Sana ehliyet vereni diye sövüyorum her seferinde
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Na kadar güzel anlatmış. Çevrem hep dalga geçer benimle, "ulan 1.85 adamsın, karı gibi kullanıyorsun " ( karı lafını da hiç sevmem).

Adamda boy 1.60, koltuk arka koltuğa dayalı, ne biçim kullanıyorsun dediğimde gelen cevap "yeaa ben rahat edemiyorum öyle, sığamıyorum arabaya"

İbret alınması lazım lazım ama o şekilde oturan birinin zaten bu videoyla işi olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eklemeden yapamayacağım, adam resmen Bilal'e anlatır gibi anlatmış daha ne yapsın ?

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk arabayı aldığımda ilk anlattığı gibi kullanıyorum 2 sene falan öyle kullandım sonra birinin tavsiyesiyle 2.anlattığı gibi kullanmaya başladım eziyet çektiğimi anlamam uzun sürmedi acaip rahat etmiştim o gün bugündür koltuk önde ve sırt dik kullanıyorum anlatım başarılı olmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanlar sırt geride koltuk en aşağı pozisyonda kullanmayı marifet sanıyorlar.

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sahinciler kambur olmadan izlesinler

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    altin elbiseli adam , sinyalllll diyerek arada giydirmis harbiden " sinyal ulan sinyal" diyorum ben de.

oturus pozisyonu rahatsiz bi sekilde duzgun gazlanmiyor arabada, cadde surusu oluyor dedigi gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sadece kaza anında güvenlik değil aynı şekilde tepki süreside gecikiyor yanlış oturma pozisyonunda. Aynı zamanda direksiyonu yeteri kadarda döndüremiyorsun kontra vermek istediğinde. Bazı arkadaşlar direksiyonu bilgisayardaki ilk sidewinder 90 derecelik direksiyon ve arabayıda formüla sanıp 90 derecelik çevirmenin yeteri kadar kontra sağlayacağını sanıyorlar. Tavsiyem direksiyonu 90 derece çevirdikten sonra arabadan inip ön tekerlekler aslında ne kadar dönmüş ona bir baksınlar. Kıçı gelip spin atıldığında genelde karşılaşılan yanıt şu. Ben direksiyonu çevirdim dönmedi.
    IN BOOST WE TRUST

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Na kadar güzel anlatmış. Çevrem hep dalga geçer benimle, "ulan 1.85 adamsın, karı gibi kullanıyorsun " ( karı lafını da hiç sevmem).

Adamda boy 1.60, koltuk arka koltuğa dayalı, ne biçim kullanıyorsun dediğimde gelen cevap "yeaa ben rahat edemiyorum öyle, sığamıyorum arabaya"

İbret alınması lazım lazım ama o şekilde oturan birinin zaten bu videoyla işi olmaz.
    Benimde ayni 190 boyum var 175 adamlar benden geride kullaniyor neymis sigamiyorlarmis

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    apaçi 106 şahin modeli sırtlık arka koltuga yatırılmış kıç catalı sırtlıkla popo minderinin birleşimine kıstırılmış el cam cizgisi ile pararlel açıda direksiyonun ortasında tutarak bir insan nasıl kullanıyor tebrik etmek lazım
    1881 - 193

sirhot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi tamam da benim boy 1.85 arabamda coupe eğer koltugu dediği kadar dikleştirirsem kafam tavana sürtüyor bu da şahsenm hiç hoş değil o yuzden sırtı yatırmak zorunda kalıyoruz. Bu arada koltuk en alt kademede yani

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben de arabayı y.vşakça kullanan adama uyuz olurum. Araba kullanmanın da bi adabı vardır.

Gayet güzel anlatım olmuş. Özellikle "diz kırılım" anlatımı hoşuma gitti. Bundan sonra buna dikkat ederim.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece kaza anında güvenlik değil aynı şekilde tepki süreside gecikiyor yanlış oturma pozisyonunda. Aynı zamanda direksiyonu yeteri kadarda döndüremiyorsun kontra vermek istediğinde. Bazı arkadaşlar direksiyonu bilgisayardaki ilk sidewinder 90 derecelik direksiyon ve arabayıda formüla sanıp 90 derecelik çevirmenin yeteri kadar kontra sağlayacağını sanıyorlar. Tavsiyem direksiyonu 90 derece çevirdikten sonra arabadan inip ön tekerlekler aslında ne kadar dönmüş ona bir baksınlar. Kıçı gelip spin atıldığında genelde karşılaşılan yanıt şu. Ben direksiyonu çevirdim dönmedi.
    +1
    Bu adamın sürüş pozisyonu doğru olmasa kurtaramazdı.

Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1
    Bu adamın sürüş pozisyonu doğru olmasa kurtaramazdı.

Sürüş pozisyonunun doğru olduğu kadar da tecrübe de konuşuyor orada. Çok güzel kurtarmış zevk aldım şahsen

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koltuk İleri geri ayarını bacak boyunuza göre,

sırtlık ayarını ise, el bilek iç kısmını uzattığında direksiyon üstüne denk gelecek şekilde ayarlanmalı. Sırtlık ayarı dik olduğu halde hala bu pozisyon olmuyorsa ileri-geri ayarı düzgün değildir.

Bu şekilde ayarladığınızda direksiyonu 9-15ten tutuğunuzda dirsekleriniz 90 derece kırılmış olur. 90 derece kırılıyorsa herşey ok demektir.

mhuratboz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her Zaman Koltuk En Aşşağı Seviye,Sırtım Dik,Şekilde Kullanıyorum.Aynı Anlattığı Gibi 1.85 Boyum Var.Bazen 160lık Arkadaşıma Verdiğim Zaman Yemin Ediyorum En Az 20Cmden Fazla Geri Alıyor.Tirrekmisim Oğlum Sen Diyorum.Otomatik Arabamı Sandın Bunu.Ve Aynı Anlatımdaki Gibi Debriyaja Anca Sonuna Kadar Basabiliyor.

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskiden punto varken aynen dediği gibi yapardım. malesef bende şimdi c4 var, arabada resmen oturuş pozisyonu hatalı.
    koltuk çok yüksekte, pedallar çok yakın... alt tarafı ayarlıyorum, direksiyonu kendime ful çekiyorum, sırtlığı dikliyorum. direksiyon gene de uzağımda kalıyor. yaklaşırsamda dizlerim çok katlanıyor. yakacam ulan arabayı diz bırakmadı bende

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Anlatmada ufak bir hata var o kadar yanaşırsa direksiyona dizin okadar kırıcağı açı ile otomatik araba ayarını gösterirken ayağını rahat hareket ettiremeyip geç frenaj veya frenle gazın karışma olasılığı olabilir zaten frenle gazında karışmasını genelde bayanlar yapar direksiyonada en yakın oturanlar onlardır.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler