User Tag List

Sayfa 21/36 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon
679 sonuçtan 381 ile 399 arası

Konu: 2017 Type-R Nurburgring Rekor!! 7.43

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Honda geçmişte dürüst, japon mantalitesiyle araç yapan bir otomotiv üreticisiydi. Şimdi 3 kağıtçılıkta çığır açıyorlar maşallah. O arabaya cage koyduğun anda rekor kıramazsın, üret 100 tane typeRR cageli bu araba de kimse tartışmaz. Bu aklı hangi salaktan alıyorlar bilemiyorum, ama piyasa karıştırmaktan başka bir iş yapmıyorlar. Amaçları sadece reklam. Halbuki fk2 çok güzel araç, ben çok severim.
    .

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jeandan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Honda geçmişte dürüst, japon mantalitesiyle araç yapan bir otomotiv üreticisiydi. Şimdi 3 kağıtçılıkta çığır açıyorlar maşallah. O arabaya cage koyduğun anda rekor kıramazsın, üret 100 tane typeRR cageli bu araba de kimse tartışmaz. Bu aklı hangi salaktan alıyorlar bilemiyorum, ama piyasa karıştırmaktan başka bir iş yapmıyorlar. Amaçları sadece reklam. Halbuki fk2 çok güzel araç, ben çok severim.
    su yorumlara hakkaten bakan senı ve senın gıbı dusunenlerı horacıo paganı felan sanır. nasıl bu kadar kesın yargıdasınız 3 kagıtcılar bılmemneler dıye. koca honda dunya ortalamasında cok kucuk bır yuzdeye hıtap eden rıng surelerı ıcın kendı adına laf ettırecek he vallahı komık

ahm_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stp , doğru olanı kabul etmek zor mu ? cage li , plakası farklı , ampülü farı , lastiği otu boku herşeyi farklı bilmem şaibeli araba ile KOSKOCA HONDA neden çıkıyor ozaman madem dürüst satacağı arabanın birebiri ile direk çıksın . Arabaya *** atan yokki honda mühendisi gibi savunmaya yapıyorsun burda arabanın şaibeleri konuşuluyor japonların yapmış olduğu katakülli işler yazılıyor.Araba güzel herşeyiyle arabanın güzel olması ring de yapılan saçmalıkları , milleti enayi yerine koyduklarını kabul edeceğimiz anlamına gelmiyor. Bir önceki zaten tam şaibe idi bu daha az şaibe 25 km tam gaz gidip ring rekoru kırdılar fk2 ile aynı arabayı aldım diye sevinenler araba ısındığı için motor kıracaklardı burda . velhasıl honda sahtekarlık yaparak süre yapmış aptallık etmiş araba zaten güzel gene kırardı rekoru böyle herkesede malzeme vermezdi

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ring gibi cokk uzun pistlerde ne yaparsan karsiligini alirsin.
    2 dakikalik pistte bile 3 sec fark ediyor. Tabi burada sunu bilnek gerek. Tamamen standart bir lastik ile,ne kadar zorluyabiliyorsun.? Yani standart lastigin limitlerine geldiysen ozaman dahada fark eder....
    Buarada su ring suresini yayinlayan sitenin sahibi sizin benim gibi biri. Yani video gonder,her sureyi yayinlasin. Gozunuzde buyutmeyin. Hic bir kontrol mekanizmasi yok. Piste cikan aracida kontrol eden yok. Bakin eski kasanin vites oranlarina ve hizlanmasina,stok ile bambaska. Bakalim bu nasil cikicak? Ayrica diger markalar da motorda(yazilimla) on geometri ayarlariyla hatta daha degisik amortisorle bile cikabilir. Yakit koyar vs vs.... Kim denetliyebilir bunu?
    Tek kistas biziz arkadaslar....
    Bizim gibi son kullanicilar ne yapiyor? Ne kadar basarili oluyor? Nasil tecrubelerimiz oluyor....
    Fabrika herseyi yapabilir,imkani var. pilotlari zaten uyurken bile ruyasinda yarisiyor...
    Ornek;amerikan firmalari;yaptigi surelerin uzagina bile yaklasamiyorsunuz. En azinda bmw merc porsche gibi firmalarin surelerine yaklasabiliyoruz....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tolga-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rign i bilen arkadaşlardan ( üstünde yarışmış ) rica ediyorum. Özellikle @997TT beyden . Bize aynı araçta aynı pilotajda csc6 ile cup 2 arasında kaç sn farkeder söyleyebilir mi ?

lastik farkından sonra filtrenin öne gelmesi ***** eksiklerin giderilmesi şasenin burkulma direnci ve arka süspansiyon değişimi kaç sn yapıyormuş bir fikir edinebiliriz.
    Sizi kotalamadim ama postlarimda belirttim,lastik kullanim olarak da belirttim.

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @STP oynanmış olması için ne olması gerekirdi? 2zj swap mı yapsalardı

Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç satılmaya başladıktan sonra production car ile Silverstone, Spa, Monza, Estoril ve Hungaroring'de çıkıp yaptılar. BTCC, WTCC pilotları ile gezdiler pistleri ve açıkcası süreleri ezdiler de.
    Ama Ringe tekrardan çıkmadılar.
    ring için söyledim konuda tartışılan kısım ile alakalı olarak.

Bana göre durum çok tezat, araç ring'e yönelik değilse ve/veya ring süresi umurlarında değilse hiç denemeselerdi. Eğer umurlarındaysa rakiplerin yaptığı gibi yol versiyonu/satışta olan araç ile deneselerdi.

Araç rekor üstüne rekor da kırabilir benim için bir sorun teşkil etmiyo. Ben hangisi daha uygun olursa onu alır bir kaç değişiklik yapar çıkarım piste markası da çok önemli değil aracın o yüzden. Hangisi hızlı ve f/p olarak verimli olursa tercih ederim.

Bu kadar kan davası olacak bişey yok aslında, söylenen şey gayet açık bence. Israrla farklı yöne çekiliyo söylenenler.

ARAÇ GÜZEL OLMUŞ, SÜRESİ DE SÜPER. Ama süreyi yapan araç satılan araçtan farklı. Şimdi dönüp üç üstte duran cümlemi tekrar okuyabilirsiniz

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    su yorumlara hakkaten bakan senı ve senın gıbı dusunenlerı horacıo paganı felan sanır. nasıl bu kadar kesın yargıdasınız 3 kagıtcılar bılmemneler dıye. koca honda dunya ortalamasında cok kucuk bır yuzdeye hıtap eden rıng surelerı ıcın kendı adına laf ettırecek he vallahı komık
    Bunu honda yaptı ama. Teaserlarda hep bir göndermeler, ringte şöyle yapıcaz böyle yapıcazlar felan hondanın yarattığı algı. Bu beklentiye insanları sokup, ya biz cage yaptık da sürücü ölmesin dedik felan traş işler. Bir kere hangi mühendise, hangi bu işle uğraşan arkadaşa sorarsanız sorun, bizim cage adamı koruyor yoltutuşa vallahi billahi etkisi yok derseniz kavga çıkarır Honda lütfen bayiden alınabilecek bir aracın süresini koysun artık. Yoksa banane isterse 5 dakikada dönsün ama satın alınamıyorsa o iş pek makul değil. Kendilerine yakışmıyor bu iş.
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tr de adı gecen dedıklerı kabul goren kısılerın basında Ozgun gelıyordur herhalde dımı ? hadı bız kaale alınmıyoruz, adam yazdı okuduysan. daha dıycek bısı yok

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tr de adı gecen dedıklerı kabul goren kısılerın basında Ozgun gelıyordur herhalde dımı ? hadı bız kaale alınmıyoruz, adam yazdı okuduysan. daha dıycek bısı yok
    Tosfed onaylı homologe cage yapan ve tek mesleği bu olan adama özellikle gidip sordum diyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tosfed onaylı homologe cage yapan ve tek mesleği bu olan adama özellikle gidip sordum diyorum..
    kulelere kaynaklanmayan cageden bahsedıyoruz ?

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kulelere kaynaklanmayan cageden bahsedıyoruz ?
    Aynende hepsini ayrıntılı sordum tek tek gösterdi.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendimden utandım yazılanları görünce
    Honda benim tayyarı görse kesin altımdan alır.Sie der biz bu aracı günde 7+7 14 km kullanasın diye yapmadık der

ilk fırsatta tulumu çekip ringe giricem madem bukadar önemli benim neyim eksik

not : konuda güzel bilgilerde var ama baya şeyler öğrendim.
    Isınma sorununu çözdüler mi acaba yenisinde
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FK2deki de çözüldüydü 1-2 aftermarket uygulamada. Havalandırma dizayn hatası vardı, pistte ortaya çıkan. FK8deki kaput vs, elden geçmiş dizayn sanki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    FK2deki de çözüldüydü 1-2 aftermarket uygulamada. Havalandırma dizayn hatası vardı, pistte ortaya çıkan. FK8deki kaput vs, elden geçmiş dizayn sanki.
    Bilinmez abi, bi caddeye insin kullanılsın.
    Ben zorlamadığım için ısınma ve şişme olayını hiç hissetmedim.Geçenlerde bir egzoz yaptım yol açıldı fırsat buldukça da eklemeler devam eder zaten
    işler bir yandan düğün dernek bir yandan aşırı yoğunluk var hepsi bitsin sırf senin ve Murat abinin artık FK2 leri pistte görelim çağrıları için gelicem mümkün oldukça her org.Hem bi yüz yüze tanışalım bilmediğimiz bir kamyon şey var halaa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son pıst gununde cıkan 2 typer cı arkadasım sorun yasadılar,yazmak ıstemıyorum ama eksıkler var ama bu sefer ıddıalıkar,emınım cokk ıyı olucak.
    Kesje polemıksız olsaydı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son pıst gununde cıkan 2 typer cı arkadasım sorun yasadılar,yazmak ıstemıyorum ama eksıkler var ama bu sefer ıddıalıkar,emınım cokk ıyı olucak.
    Kesje polemıksız olsaydı...
    detayları yüz yüze konuşalım abi ilk kez çıkacağım için ona göre davranırım araca.Dediğim gibi yolu açtık sonuna kadar devam ederiz artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bu üçkağıt işlerinden bir ben anlamıyorum heralde

Şimdi madem arabaları kimse kontrol etmiyor, videoları yayınlayanlarda her videoyu yayınlıyor. O zaman hangi arabanın gerçekten rekor kırdığını nereden bilicez? Adamlar ölçümde farklı, yolda farklı çalışan yazılımla tüm emisyon kontrollerini geçip yıllarca dünyanın her ülkesinde satış yaptı. Madem pistte rekor kıran araçların hiçbir incelemesi yok, kimbilir neler yapmışlardır Roll Cage'i çıkarım arabanın görünmeyen her yerin sökseler, bir de üstüne farklı yazılım yapsalar nasıl anlayacaksınız?

Bunu vag'a falan çamur atmak için demiyorum ama Roll Cage'e kadar ne çakallıklar yapılır. Honda çakalda diğerleri çok masum demek çok garip geliyor bana. Hele de emisyon skandalına imza atan vag.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işler biraz da beklentiyle alakalı. Bana mesela stok Megane RS yetiyo da artıyor. Bi komple SS egzoz ve spor katalizör ile uçak kullanıyorum sanıyorum. aha

Eminim fk2 de burada söz alan herkesi memnun eder aslında. Yenisi de. Süre kasan adamın tabii ki derdi başka olur. Onlara lafım yok. Ama standart bi kullanıcı için fazlasıyla tatmin edicidir. En yeni kasa için de öyle düşünülmesi gerekir. O meşhur pistleri 1 hafta boyunca bize bedava bile tahsis etseler, içimizdekilerin %95'i rekor mekor kıramaz zaten. Baksanıza adamlar profesyonel ve bu işten uzun yıllar para kazanan pilotlar. Kaçımız öyle kullanabiliyoruz?

O yüzden, çok da polemiğe döndürmemek lazım bu durumu. Bu araçtan zevk alabilir miyiz alamaz mıyız? Ona bakmak lazım.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işler biraz da beklentiyle alakalı. Bana mesela stok Megane RS yetiyo da artıyor. Bi komple SS egzoz ve spor katalizör ile uçak kullanıyorum sanıyorum. aha

Eminim fk2 de burada söz alan herkesi memnun eder aslında. Yenisi de. Süre kasan adamın tabii ki derdi başka olur. Onlara lafım yok. Ama standart bi kullanıcı için fazlasıyla tatmin edicidir. En yeni kasa için de öyle düşünülmesi gerekir. O meşhur pistleri 1 hafta boyunca bize bedava bile tahsis etseler, içimizdekilerin %95'i rekor mekor kıramaz zaten. Baksanıza adamlar profesyonel ve bu işten uzun yıllar para kazanan pilotlar. Kaçımız öyle kullanabiliyoruz?

O yüzden, çok da polemiğe döndürmemek lazım bu durumu. Bu araçtan zevk alabilir miyiz alamaz mıyız? Ona bakmak lazım.
    zevkin doruklarına hemide nirvanasına ulaşırız, kendi adıma diyom tabi
    PROSTOCK GARAGE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler