User Tag List

Sayfa 30/36 İlkİlk ... 202829303132 ... SonSon
679 sonuçtan 552 ile 570 arası

Konu: 2017 Type-R Nurburgring Rekor!! 7.43

mody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskiden önemsiyordum , son yıllarda artık pek ilgimi çekmiyor ring süresi. Bu araçların neredeyse 8 dakikalık pist süresi boyunca birbirlerine attığı 3-5 saniye fark. Şu forumda 1 tane bile adam yoktur o arabayı o şekilde sürecek. Bırak 7.45 i 8:00 altına bile indiremez hiç kimse. Belki 8:30 .
    Onun için kendi tecrübemizi , becerimizi arttırmamız lazım. İş arabanın performans farkına gelene kadar ömür biter bizler için.

Everyone knows that 2003 was the last year of the real S2000!

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mody Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ""O arabayı o şekilde sürecek "" ( stok tepe-r , leon cupra , golf cs, megane rs vs )

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen bızı nerden tanıyosunkı o yorumu yapabılıyosun?

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Siz bana verin yeni kasa Taypırı ruhsat adıma olsun 7.45 çok net gelir.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen bızı nerden tanıyosunkı o yorumu yapabılıyosun?
    bizi bilen bilir..bilmeyen kendi bilir
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

ProdriveSTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    @B16 Gel kanka bak burada harcanan biri var.Maşallah kendini öve öve bitiremiyor. Herşeyi çok iyi biliyor,şoförlüğüde çok iyimiş.
    Murat CANTÜRK

Trafik ve Kasko teklifleri için lütfen pm mail atınız.
    Renpar Sigorta
    info@renpar.net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ProdriveSTI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @B16 Gel kanka bak burada harcanan biri var.Maşallah kendini öve öve bitiremiyor. Herşeyi çok iyi biliyor,şoförlüğüde çok iyimiş.
    bızı nerden bılıyosun lafından bu yazdıklarını cıkarttıysan cıdden yazık. bu forumda cıddı arac suren cok adam var, ben olmasamda olur onlar ıcınde. ben kendımı bılıyorum,cocuk sahıbı olduktan sonrada kendımı rıske atacak seylerden uzagım artık ok ? benı konu alan yazılar yazma, benımle muhatap olma.benım ıcın kımseyede laf yazma burada.sonucta teneke ıcın kımseyle ugrasacak can sıkacak kafamı takacak halım yok. son soz olarak aynı pıstte aynı gun aynı araba ıle zaman yapma sansımız olursa bır gun ben orada konusurum bakarsın.

ProdriveSTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    @STP Yazdıkların ortada her lafında kendini övüyorsun.Ama çıkıpta burdan kimsenin başarısını tebrik edemiyorsun.Hep ben daha iyisini yaparım havasındasın.

Madem teneke parçası içim kimseyle uğraşacak vaktin yok.O halde yıkıcı değil yapıcı olmayı dene.
    Murat CANTÜRK

Trafik ve Kasko teklifleri için lütfen pm mail atınız.
    Renpar Sigorta
    info@renpar.net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ProdriveSTI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @STP Yazdıkların ortada her lafında kendini övüyorsun.Ama çıkıpta burdan kimsenin başarısını tebrik edemiyorsun.Hep ben daha iyisini yaparım havasındasın.

Madem teneke parçası içim kimseyle uğraşacak vaktin yok.O halde yıkıcı değil yapıcı olmayı dene.
    murat, ben hakedenın hakkını herzaman verırım bunu benı reelde tanıyanlar ıyı bılır. yazmakla bu ıs olmaz. gercekten bır basarı,ortaya cıkmıs ıyı bır ıs varsa ben hakkını verırım. daha ıyısını yapabılecegıme ınandıgım seylerıde soylerım bunuda beırtıyım. mısal vıteslı motosıklet suremıyorum kac kere surersın dendı ama beceremıyorum bırde benım takıldıgım konulardan bırı ben hayatını vermıs bırıyım bu ıse, adam gelmıs hayatında okumaktan ve takıp etmekten baska bırsey yapmamıs bana ahkam kesıyor. kımse kusura bakmasın herkes yerını bılecek. baktımkı adam bana sarıyor haksız olarak gereken cevabı verırım. ayrıca egom vardır araba konusunda bunu herzaman soylerım.bu camıada ıyı bı yere geldıgıme ıyı arabalar yaptıgıma ınanıyorum.yorumladfıgım seylerde de bos konusmam o yuzden.

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mody Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Thilo da Ringde yaşıyor namussuz. BTG 7:30 dönüyor, yani kaba taslak 8'e yakın süre yapıyor. Clubsport 3 way coil, 340 HP var. Rekor videosuna anca yanaştı. Profosyonel pilot ile amatör pilot farkı.

Diğer konuya gelince, profosyonel pilotların sürelere %1-2 yaklaşmak mümkün ama haliyle o bile çok zor. İstanbul Park'ta pro pilot geldi, stok 991 Turbo S ile piste ilk defa çıktı ve halk gününde rekor kırdı misal. Jason'ın Type R videosu ve süresi de ortada. Ayrı bir segmentteler. E adamların işleri bu, hergün direksiyon ve pist başında pilotluk yapıyorlar; biz ise ayın 29 günü techturkey'de klavye pilotluğu yapıyoruz.

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zuhauhauahuh lan olm neyin peşindesiniz biz diyoruzki kardeşim alamayacağım araba derken kendine aynada bak kullanıcağın arabayıda alamayacaksın (golf) tam cage li araba kesinlikle satılmıyor kule gergileri takılı ve kooltukları sökük arabalar satılıyor BU OLMAZ kendimizi kandırmayaçlımayalım klimaya Teyp i sökülmüştür evet ama kilimanın hiçbirseyi sökülmemiş teyp dediğin seyin için kcontrollarımı ne varmış bundan bahsediliyor

yoksa motorda sökülü bir parçası yok FK2 typer golften iyi dönüyor fk8 de golften iyi döner kendimizi kandırmayalım bu benim görüşüm
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle anlatayım daha basitçe. @STP , sanırım İzmirpark pistinde 1,08,100 lü bir rakam yapmıştınız polo cup aracı ile. O pistin rekoru 1,04 falan polo ile. Ben 1,07,6 yapabildim şu ana kadar. 1,06 lı bir rakam hedefliyorum. Tabi konu siz ya da ben veya bir x şahıs değil. Basit, sadece 4-5 virajı olan 1 dakikalık pistte dahi rekordan ne kadar uzakta olduğumuz net. Ben genel olarak açıkça yazıyorum, 15 saniye yaklaşacak bir adam olsa aramızda , o zaten adı sanı bilinen , meslek olarak pilotluk yapan biri olurdu bence. ( O bile zor)

Nürburgring özelinde konuşuyoruz. Ben 2 kez gittim , kiralık pist araçları ile çıkıp keyfine sürdüm. M taxi ile profesyonel pilot yanına oturup onu da gözlemleme şansım oldu. Referans olarak ise , youtube kanalında Bridge To gantry nickli bir kullanıcı var. Hayatı pistte geçen , çeşit çeşit araçlar kullanan ve 280 lik leon cupra sahibi, turlar atan bir arkadaş. Kendi en iyi derecesi ( sayısız tur tecrübesi sonunda) benim videosundan gördüğüm 7,53 . Bahsi geçen bridge-gantry terimi, halk günlerinde süre almak için kullanılan genel kabul görmüş başlangıç - bitiş noktası olarak düşünebiliriz. Pisti bilmeyenler için , halk günlerinde durmadan tur atılamıyor, tamtamlar vs var, bu sebepten böyle bir uygulama yapılmış süre bu noktalar arasında alınıyor. başlangıç ve bitiş noktasının arasında 1660 M bir mesafe var. Genelde süperspor 25, normal spor araçlar için 30 saniye civarı bir zamana tekabül ediyor.

Kısaca bu vatandaşlar halk gününde en iyi 7,53 + 30 saniye = 8,27 süre yapabilmişler en iyi. Leon cupra rekorundan 30 saniye kötü. Pist tamamen kapalı olsa bile , tüm şartlar uygun olsa bile , sayısız tur atmış , tecrübe etmiş , hatta pistte bazı yarışmalarda bulunmuş bir "amatör" kişinin dahi rekora 15 saniye yaklaşabileceği bir muamma.

Dünyadaki tüm pistleri bir kenara, ringi başka bir kenara koymak lazım. Söylediğimin arkasındayım. Stok araba ile rekora 15 saniye bile yaklaşmak mümkün değil bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle anlatayım daha basitçe. @STP , sanırım İzmirpark pistinde 1,08,100 lü bir rakam yapmıştınız polo cup aracı ile. O pistin rekoru 1,04 falan polo ile. Ben 1,07,6 yapabildim şu ana kadar. 1,06 lı bir rakam hedefliyorum. Tabi konu siz ya da ben veya bir x şahıs değil. Basit, sadece 4-5 virajı olan 1 dakikalık pistte dahi rekordan ne kadar uzakta olduğumuz net. Ben genel olarak açıkça yazıyorum, 15 saniye yaklaşacak bir adam olsa aramızda , o zaten adı sanı bilinen , meslek olarak pilotluk yapan biri olurdu bence. ( O bile zor)

Nürburgring özelinde konuşuyoruz. Ben 2 kez gittim , kiralık pist araçları ile çıkıp keyfine sürdüm. M taxi ile profesyonel pilot yanına oturup onu da gözlemleme şansım oldu. Referans olarak ise , youtube kanalında Bridge To gantry nickli bir kullanıcı var. Hayatı pistte geçen , çeşit çeşit araçlar kullanan ve 280 lik leon cupra sahibi, turlar atan bir arkadaş. Kendi en iyi derecesi ( sayısız tur tecrübesi sonunda) benim videosundan gördüğüm 7,53 . Bahsi geçen bridge-gantry terimi, halk günlerinde süre almak için kullanılan genel kabul görmüş başlangıç - bitiş noktası olarak düşünebiliriz. Pisti bilmeyenler için , halk günlerinde durmadan tur atılamıyor, tamtamlar vs var, bu sebepten böyle bir uygulama yapılmış süre bu noktalar arasında alınıyor. başlangıç ve bitiş noktasının arasında 1660 M bir mesafe var. Genelde süperspor 25, normal spor araçlar için 30 saniye civarı bir zamana tekabül ediyor.

Kısaca bu vatandaşlar halk gününde en iyi 7,53 + 30 saniye = 8,27 süre yapabilmişler en iyi. Leon cupra rekorundan 30 saniye kötü. Pist tamamen kapalı olsa bile , tüm şartlar uygun olsa bile , sayısız tur atmış , tecrübe etmiş , hatta pistte bazı yarışmalarda bulunmuş bir "amatör" kişinin dahi rekora 15 saniye yaklaşabileceği bir muamma.

Dünyadaki tüm pistleri bir kenara, ringi başka bir kenara koymak lazım. Söylediğimin arkasındayım. Stok araba ile rekora 15 saniye bile yaklaşmak mümkün değil bence.
    guzel demıssın polonun rekoru bu dıye. bıze verılen polonun 2 koltuklu, herkese kıralanan harcıalem bı polo oldugunu, en ıyı gıden araba ıle arasında zaman farkını mekanıkerlerın soyledıgını bılıyorsundur herhalde dımı.ayrıca benım zamanım gayet ıyı bence kı ben buyuk pıste ılk defa cıktım o gun ve toplamda 15 tur attım.sıena cup sampıyonu bızden kotu zaman yaptı o gun bılgın olsun. demek ıstedıgım sık sekılde cıksam ve aracım pıstte kısılerın kendıne ozel pololarından olsa ve lastık durumu sıfır olsa zaman barız sekılde ıner. o gun kullanılmıs orta hallı lastık taktılar araclara.kıralık araba ıle cıkacak zaman devamlı cıkıslarda senın suren olur bence mınımum. rıngdede tuyr sayısı cok olan bı arkadasımız olsa zaman cıkar sorun olmaz

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Var mı arttıran beyler ben daha iyi zaman yaparım hodri meydan getirin Feka8 leri... Caddelerde büyüdük yıllardır bu sektördeyiz.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @STP , Mayıs ve haziranda time trial etkinlikleri devam ediyor İzmir'de . İstanbul tayfasını bir türlü ayartamadık. Bekliyoruz , bol katılımlı heyecanlı , rekabet dolu etkinlikler için. Aynı araçlar, aynı şartlarda
    @mrbars , Baybars hocam 7,30 dönüyor yazmışsınız, ben 7,53 olarak belirttim. Sanırım sizin yazdığınız süre , bahsettiğiniz modifikasyonlar neticesinde alınan en iyi değer. Benim yazdığım süre stok haldeki olsa gerek.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belliki Reno ve Seat haricinde adam akıllı şeffaf şaibesiz pist rekoru kırmayı becerebilecek bir üretici yok henüz. RS gelir gereğini yapar selamı keser sonra uzaktan ikincilik yarışını elinde çekirdek kolasıyla izler bence...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @STP , Mayıs ve haziranda time trial etkinlikleri devam ediyor İzmir'de . İstanbul tayfasını bir türlü ayartamadık. Bekliyoruz , bol katılımlı heyecanlı , rekabet dolu etkinlikler için. Aynı araçlar, aynı şartlarda
    @mrbars , Baybars hocam 7,30 dönüyor yazmışsınız, ben 7,53 olarak belirttim. Sanırım sizin yazdığınız süre , bahsettiğiniz modifikasyonlar neticesinde alınan en iyi değer. Benim yazdığım süre stok haldeki olsa gerek.
    ALLAH kısmet ederse gelıcez zaten planımız var. bu haftasonuda ızmırdeyım kaanın dugunu ıcın ama org yokmus.bırde arac alma planım var , eger olursa onunlada ızmırde donmek ıstıyorum pıstı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aleme dert olmuşuz , demek ki zamanında iyi koymuşuz

Yörükler Turizm - Nagazaki Honda

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en iyisi şuydu sanırım: Seat Leon Cupra - BTG 7:30 min - Nurburgring Nordschleife Touristenfahrten - YouTube

Thilo ile 1-2 kere yazıştım coil setupı ile ilgili. Pisti ezberledi iyice. Risk almadan baya hızlı dönüyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler