User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Yillara meydan okuyan Astra gsi

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    @mkerim

Bence sizin 90'ların otomobilleri ile alakalı köşe oluşturmanız lazım
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @mkerim

Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @mkerim

o zamanlarda biliyormuş gibi yapmak zordu. çünkü internet yoktu. yani atmak daha zordu. şimdi yeni otomobilleri görmeden sahibinden iyi bilen bir sürü adam vardır. bu dediklerim kısaca tecrübe diye adlandırılır. az evvelki arkadaş 17 yıldır biniyorum dedi. çok iyi bir tecrübe ama ben sıfır olanına bindim. yani binmek var binmek var.

bu köşe ile ilgili zaman zaman bilgi verdiğimde herkes 20 yaşında olan belki 30. sahibinden alınmış orijinalliği kalmamış olan araba için orasu böyle şurası şöyle diyor. ben sıfırını gördüm yada bindim dediğimde hiç anlaşılmadığı için bazı köşelerin önemi yok. hiç bir zaman 170 hp üretilmemiş olan opel i 170 hp yaptı.

AUTO DATA der ki ;

Kadet E konuştuğumuz arabalar için olanları yazıyorum yoksa bir sürü 2.0 motorlusu var.
    OPE 705 ve OPE 273
    110 ve 115KW demiş
    iki ayrı tip motor ile üretilmiş fakat güç aynı
    20XE - C20XE/XEJ
    bu motorların bujileri bile aynı ne fark var bakmak gerekir.
    Alın size 90 ların köşesi
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Genel olarak kullandıklarınız hakkında detaylıca bir başlık açsanız detaylı bilgilendirme yapsanız benim gibi 80-90 jenerasyonu çok şey kazanır bence.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilemiyorum toyota cephesine geçeli eskisi gibi gsiları takip edemiyorum bi çoğu ya pert oldu yada plaka değişe değişe kondüsyonu gitti.ben arşivden eski sakladığım fotoları atayım belki bilenler vardı şu an ne olduğunu

bunlar çok eski arşivden kalanlar şu an kıyıda köşede olabilirler..
    Bunların harici ;
    34 e plaka lacivert 94
    34 hv plaka kırmızı 94
    34 vvt siyah 94
    06 zz plaka füme 94
    42 ba plaka kırmızı 94
    07 plaka beyaz en son antalyada idi 94 gsi gibi liste gidiyor bende Maalesef satmıyorlar,satarlarsa ciddi hakkını isterler e hakkıda Bunların harici nvl80,dar47,nsj41,ntk78 gibi efsane gsilarda vardı lakin şimdi duruyorlar mı bilemiyorum

67 olacak

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zamanlarda biliyormuş gibi yapmak zordu. çünkü internet yoktu. yani atmak daha zordu. şimdi yeni otomobilleri görmeden sahibinden iyi bilen bir sürü adam vardır. bu dediklerim kısaca tecrübe diye adlandırılır. az evvelki arkadaş 17 yıldır biniyorum dedi. çok iyi bir tecrübe ama ben sıfır olanına bindim. yani binmek var binmek var.

bu köşe ile ilgili zaman zaman bilgi verdiğimde herkes 20 yaşında olan belki 30. sahibinden alınmış orijinalliği kalmamış olan araba için orasu böyle şurası şöyle diyor. ben sıfırını gördüm yada bindim dediğimde hiç anlaşılmadığı için bazı köşelerin önemi yok. hiç bir zaman 170 hp üretilmemiş olan opel i 170 hp yaptı.

AUTO DATA der ki ;

Kadet E konuştuğumuz arabalar için olanları yazıyorum yoksa bir sürü 2.0 motorlusu var.
    OPE 705 ve OPE 273
    110 ve 115KW demiş
    iki ayrı tip motor ile üretilmiş fakat güç aynı
    20XE - C20XE/XEJ
    bu motorların bujileri bile aynı ne fark var bakmak gerekir.
    Alın size 90 ların köşesi
    öncelikle ufak eksik olan bilgileri verdiğiniz için teşekkür ederim.Tecrübelerinizede saygı duyarım.Öncelikle şöyle başlayım ; Ölçtüğünüz dynoda net 150 hp aldık diyorsunuz.Bu dyno ortalama %10 sapması/yanılma olsa eksik ölçtüğünü varsayarsak 165 hp değere tekabül ediyor.diğer yandan genesis takımı özellikle bu versiyon c20xeli kadettleri sokmuştur yine bunuda çok iyi 1.ağızdan duyduğumu söyleyebilirim.Yaşım 23-24 olabilir ama lakin opel olarak ralli araçları hazırlamış koşturmuş,irmscher dist. yapmış,eds chipydi lexmauluydu o yıllarda ithal etmiş bu motora gönül vermiş kişilerin içinde büyüdüm Derse çalışmaz dr schrick'in eksantriklerini araştırdım v.b
    şimdi gelelim superboss diye bahsettiğim 170lik c20xeye ;
    -ks700cosworth kapak(Kaiserslautern'de üretilmiştir.)
    -Büyük subaplar
    -Gm Sharge Eksantrikler
    -Hafif volan krank
    -Motronic 2.5
    bu versiyonda c20xe g.afrikada superboss diye satışa çıkmış gerek 40mm spor yayları,gerek 15 hafif intra jantları,gerek frenlerin soğuması için tamponda sis yerlerine açılmış hava kanalları ile 168hplik c20xe satışa sunulmuştur.Delta motor ise bu motora özel kent cams eksantrik üretmiş bu motorun üstüne damgasını basmıştır.Tork değeride bu yüzde 156lıklardan farklı olarak 228 nm dir.Ayrıca ibrahim okyay'ın eski aracı(06 tp 730) ile ercan fidangülde yarışmış ve bu c20xeden haberdar biridir.Kendisine o dönemde gelişen bu motorların nasıl geldiğini vb sorabilirsiniz.Yine g.afrikadaki kullanıcılardan video resim teknik bilgi olarak onlarla görüşüp buraya aktrabilirim Geçelim kataloglara ;

superboss harici opel bu motorlar avrupada da kullandı dediğim ilk 88-89 astra gsilarda da 92-94 arasında süregeldi bu motorlar.

İnternetde de az bi araştırma ile "Early Type c20xe" diye bir durum olduğunu insanların bunların farklarını,late typelarını early'e nası çeviririz gibi yorumlarını görebilirsiniz.Dediğim gibi pek çok halen bu duruma şehir efsanesi diyor lakin böyle bir c20xe gerçeği var.Hitap,üslup hatası olduysa affola
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    izlediğim en güzel videolardan bi r tanesi,lakin lütfen yanlış anlamasın videoyu çekenler ama,ben olsam böyle bir aracın şoför koltuğunu teslim etmezdim

çok çok güzel video elinize saglık.

Maşallah 41 kere.

Ultraleggera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilemiyorum toyota cephesine geçeli eskisi gibi gsiları takip edemiyorum bi çoğu ya pert oldu yada plaka değişe değişe kondüsyonu gitti.ben arşivden eski sakladığım fotoları atayım belki bilenler vardı şu an ne olduğunu

bunlar çok eski arşivden kalanlar şu an kıyıda köşede olabilirler..
    Bunların harici ;
    34 e plaka lacivert 94
    34 hv plaka kırmızı 94
    34 vvt siyah 94
    06 zz plaka füme 94
    42 ba plaka kırmızı 94
    07 plaka beyaz en son antalyada idi 94 gsi gibi liste gidiyor bende Maalesef satmıyorlar,satarlarsa ciddi hakkını isterler e hakkıda Bunların harici nvl80,dar47,nsj41,ntk78 gibi efsane gsilarda vardı lakin şimdi duruyorlar mı bilemiyorum
    Araç benim eski aracım hatta resimde bana ait bundan sonra da ysj plaka füme gsi m olmuştu.
    MGN TypeR.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen sene 2010'da yorum yapmışım hatta yeni offsetli jantları için

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    93 205 gti(1.9) ve 94 astra gsi. Ikısınede o yıllarda bındım. Pejom 2.el ıdı ama daha 7-8 aylıktı. Pejo 140'a kadar onde olurdu,sonra astra yakalayıp gecerdı.çkadran hatası 12km ıdı 100km de.
    Uzun zaman sonra az yakan arabam olmustu. Frenlerı bana pejo dan sonra muthıs gelmıstı. Sessızlıgı konforu vs vs tabıkı yukarıdaydı. Ve cıddı ılgı cekerdı. 23 sene onceden hatırladıklarım bunlar ama motoru 170-150 hadısesını duymadım. Ancak benım versıyon,ecotec den hızlıydı...

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    34 fal da bizde arkadaşda kondisyonu çok iyi fabrika ayarlarına yakın ve op orjinal dip diri.. şimdiye kadar toplamda 4-5 senede 40 bin tl ye yakın para harcadı incik boncuk işlerine..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle ufak eksik olan bilgileri verdiğiniz için teşekkür ederim.Tecrübelerinizede saygı duyarım.Öncelikle şöyle başlayım ; Ölçtüğünüz dynoda net 150 hp aldık diyorsunuz.Bu dyno ortalama %10 sapması/yanılma olsa eksik ölçtüğünü varsayarsak 165 hp değere tekabül ediyor.diğer yandan genesis takımı özellikle bu versiyon c20xeli kadettleri sokmuştur yine bunuda çok iyi 1.ağızdan duyduğumu söyleyebilirim.Yaşım 23-24 olabilir ama lakin opel olarak ralli araçları hazırlamış koşturmuş,irmscher dist. yapmış,eds chipydi lexmauluydu o yıllarda ithal etmiş bu motora gönül vermiş kişilerin içinde büyüdüm Derse çalışmaz dr schrick'in eksantriklerini araştırdım v.b
    -Büyük subaplar
    -Gm Sharge Eksantrikler
    -Hafif volan krank
    -Motronic 2.5
    bu versiyonda c20xe g.afrikada superboss diye satışa çıkmış gerek 40mm spor yayları,gerek 15 hafif intra jantları,gerek frenlerin soğuması için tamponda sis yerlerine açılmış hava kanalları ile 168hplik c20xe satışa sunulmuştur.Delta motor ise bu motora özel kent cams eksantrik üretmiş bu motorun üstüne damgasını basmıştır.Tork değeride bu yüzde 156lıklardan farklı olarak 228 nm dir.Ayrıca ibrahim okyay'ın eski aracı(06 tp 730) ile ercan fidangülde yarışmış ve bu c20xeden haberdar biridir.Kendisine o dönemde gelişen bu motorların nasıl geldiğini vb sorabilirsiniz.Yine g.afrikadaki kullanıcılardan video resim teknik bilgi olarak onlarla görüşüp buraya aktrabilirim
    superboss harici opel bu motorlar avrupada da kullandı dediğim ilk 88-89 astra gsilarda da 92-94 arasında süregeldi bu motorlar.

İnternetde de az bi araştırma ile "Early Type c20xe" diye bir durum olduğunu insanların bunların farklarını,late typelarını early'e nası çeviririz gibi yorumlarını görebilirsiniz.Dediğim gibi pek çok halen bu duruma şehir efsanesi diyor lakin böyle bir c20xe gerçeği var.Hitap,üslup hatası olduysa affola

fazla yer kaplaması diye bazı resimleri sildim.

bu dyno lar ne fena hep eksik ölçüyor değil mi??
    ya fazla ölçtüyse 150 değil de 135 hp ise otomobil. bunuda düşün derim. bir ölçme hatası varsa bu eksik ölçtüğü gibi fazla da ölçebilir.

o dediklerin hakan ve ibrahim hem tanırım hemde yarış yaptığım zamanlarda onlarlada yarıştığım parkurlar oldu.
    ama bu işler kulaktan kulağa geldiği için sonradan duyanlar daha doğrusu sonlarda olanlar artık ne duymak istiyorsa onu duyuyorlar.
    zamanında opel fabrika takımı ayar ve ölçüm yapacağı zaman dyno nun olduğu yerin kapılarını kapattırırlardı neden biliyormusun. çünkü o arabalardan beygir çıkmıyordu. standartı 150 hp olan arabaların gr A olanları 200 hp ancak çıkardı.
    ayrıca egzantrikler, manifold , işlenmiş kapak vs vs motora yapılabilecek aklına gelen ne varsa yapılmış birde bunlara özel program ile bu araba 190 hp oldu. bütün bunlar vitrinden doğru atölyeye giden arabaya yapıldı. sene 1994
    birde kadet gsi turbo hikayem var.
    kadet e turbo yaptırdım mantzel de o zaman calibra turbonun parçaları ile yapıldı. araba 240 hp olmuştu. ama gaza bastığında gittiği yer doğrudan karşı şerit oluyordu.

eminim senin araban güzeldir. ama ben opeli hiç sevemedim..
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -Büyük subaplar
    -Gm Sharge Eksantrikler
    -Hafif volan krank
    -Motronic 2.5
    bu versiyonda c20xe g.afrikada superboss diye satışa çıkmış gerek 40mm spor yayları,gerek 15 hafif intra jantları,gerek frenlerin soğuması için tamponda sis yerlerine açılmış hava kanalları ile 168hplik c20xe satışa sunulmuştur.Delta motor ise bu motora özel kent cams eksantrik üretmiş bu motorun üstüne damgasını basmıştır.Tork değeride bu yüzde 156lıklardan farklı olarak 228 nm dir.Ayrıca ibrahim okyay'ın eski aracı(06 tp 730) ile ercan fidangülde yarışmış ve bu c20xeden haberdar biridir.Kendisine o dönemde gelişen bu motorların nasıl geldiğini vb sorabilirsiniz.Yine g.afrikadaki kullanıcılardan video resim teknik bilgi olarak onlarla görüşüp buraya aktrabilirim Geçelim kataloglara ;

ben auto datanın yazdıklarını söylüyorum. hatta eksiğinizi tamamlayayım. c20xe ve c20xej olarak 03/1988 - 1991 yılları arasında üretilmiş. 110 ve 115 kw olarak üretilmiş GTE demişler adına. 2lt motorlu olanların alayı aynı buji ve eletrik malzemelerini kullanmış. bobin vs vs. bunları gene kitaptan baktım. sadece farklı görünen bir sürü alternatör var. klasik opel durumu yani

dediklerinin doğruluğunu kabul edersek AUTO DATA yanlış yada eksik. dilersen bu bilgi birikimini auto data ile paylaş adamlar biraz birşeyler öğrensin.

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    170hp olan kadett boss larda kullanılan motorun kodu c20xe değil 20xe'dir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben auto datanın yazdıklarını söylüyorum. hatta eksiğinizi tamamlayayım. c20xe ve c20xej olarak 03/1988 - 1991 yılları arasında üretilmiş. 110 ve 115 kw olarak üretilmiş GTE demişler adına. 2lt motorlu olanların alayı aynı buji ve eletrik malzemelerini kullanmış. bobin vs vs. bunları gene kitaptan baktım. sadece farklı görünen bir sürü alternatör var. klasik opel durumu yani

dediklerinin doğruluğunu kabul edersek AUTO DATA yanlış yada eksik. dilersen bu bilgi birikimini auto data ile paylaş adamlar biraz birşeyler öğrensin.
    Opel Kadett 2.0 GSi 16v S Kadett E (1990) - technical specifications - maximum power, maximum torque, fuel consumption - urban/extra urban/combined, maximum speed, acceleration, weight, dimensions, engine, suspension, rims/wheels, tyres, brakes, transmission/gear box, etc.
    autodata ya en kısa sürede mail atıp bildiriyorum ***** carinf gibi bir çok sitede de 125 kwlık versiyon mevcut.E bu bilgileri kimse atıp girmediğine göre autodata eksik demektir.GTE ibareside e kasada yer almadı.c kasa(gt/E dir hatta) ve d kasada GTE olarak yer aldı o da zaten 1.8lik motor idi.Zaten bobin buji değil diğer farklı olan kısıları postlarımda belirttim.
    Yine bir metinde yapılan açıklama ;
    "Opel first dipped their toes into the South African hot hatch market way back in 1984, with a limited run of GTE's. Based on the Series I Kadett, this vehicle was powered by an 115bhp, 1.8-litre fuel injected motor. However it wasn't until the release of the Series II Kadett a year later that Opel really opened the floodgates on a barrage of hat-hatches that were to challenge the likes of Toyota and the benchmark VW GTi. 'GSi' was to become the classification of the most athletic hatches in the range. The first to carry this badge was a GSi 1.8 sharing the motor previously found in the GTE. This was the range-topper until 1987, when it was replaced by the "Boss", a title bestowed upon it by the marketing division of Opel. This 2-litre 8-valve 130bhp hatch was making serious in-roads into the domination of the VW GTi range, but it wasn't until '89 with the arrival of the 150bhp 2-litre 16-valve "Big Boss" that Opel truly became the hottest of the hatches. Not happy with simply being top of the hatch heap, Opel went on to produce the limited edition (just 244 were sold) "Superboss". This pocket rocket produced 170bhp from its 2-litre 16-valve powerplant. This phenomenal output came with a little help from a Cosworth head (for the initial cars and GM-cast Cosworth design for the later cars), Schrick camshafts, a Brospeed exhaust and re-mapped ECU. And to put all that power down through the front wheels, a world first for a production front wheel drive - a limited slip differential (hmm not heard of the escort rs turbo then - odders). Such was the brutal nature of this car that Opel saw need for an advance driver training course for new owners. In essence the Superboss was basically a modified "Big Boss" with its raison d'etre being production car racing homologation. And not only did it just go racing but it gave the overall Group N championship to Mike Briggs three years running, over the much more powerful 155kW, 2.7-litre BMW 325iS. The battle of the hot hatches was drawing to a close, with VW (in the eyes of the fans) going a little soft with its underpowered GTi, but hope soon returned with the release of the VR6. But Opel though felt it had to have the last say and released the Kadett 200 TS. This was an unbelievable 215bhp 2-litre turbocharged 6-speed missile based around the Calibra motor, but with front wheel drive only in the Series III Kadett range. This was definitely the last say as far as hot hatches were concerned..."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sasuta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    170hp olan kadett boss larda kullanılan motorun kodu c20xe değil 20xe'dir.
    04/1990 - 12/1992 arasında üretilmiş olan T Car adında ZA kodlu giriş pazarı arabası olarak görülüyor. 125 kw
    Fakat bir de
    GTE modeli E serisi 110 ve 115 kw lik 03/1988 - 08/1991 tarihleri arasında üretilmiş olanlar var.

bir çok şey aynı sadece buji tırnak aralıkları farklı. ZA herhalde güney afrika olmalı. ama o arabaların TR ye gelmesi imkansız.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    170 Hp diye tabir edilen motor 20Xe yani katalizörsüz olan.. C20xe C ibaresi katalizör.. 156 Hp demelerinin sebebi bu .. Dynolarda fabrika verisi üzerinde güç veriyor testleri vardı nette.. Kadran sapması sanıldığı gibi çok fazla değildir bu arada..
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk harf emisyonu belirtiyor fakat, c harfi'nin katalizor olduğundan eminmisiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "C" Katalizör anlamına geliyor... Aşağıdaki Linkten 170 Hp versiyon farklarını bulabilirsiniz...

SBD Motorsport - Track & Race Car Budget Horsepower

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "C" Katalizör anlamına geliyor kesin olarak... 170 Hp denilen versiyon ile ilgili bilgi

SBD Motorsport - Track & Race Car Budget Horsepower

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler