User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yillara meydan okuyan Astra gsi

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yillara meydan okuyan Astra gsi

Opel tutkunu olarak, gerek aracın kondisyonu, gerekse bilgiler oldukça doyurucu

link: Opel Astra GSi 1994 // Bir Tur Versene - YouTube

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ciddi derecede orginal araçtı vvt bunun gibi 3-5 tane listemde lakin onlarda asla satmazlar ilk jenerasyon 170lik c20xeyi bilen birileride görmek güzel oldu videoda Maşallah bak bak doyamazsın
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iki gazlasalardi iyiydi. Bu sefer güldürmedi
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    astra gsi değişik bir tutku

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ciddi derecede orginal araçtı vvt bunun gibi 3-5 tane listemde lakin onlarda asla satmazlar ilk jenerasyon 170lik c20xeyi bilen birileride görmek güzel oldu videoda Maşallah bak bak doyamazsın
    izmir buca'da var 1 tane beyaz. 17 18 senedir görüyorum aynı sahibinde araç. Orjinal ama biraz bakımsız bırakıyolar aracı, onu biliyo musunuz ?
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    izmir buca'da var 1 tane beyaz. 17 18 senedir görüyorum aynı sahibinde araç. Orjinal ama biraz bakımsız bırakıyolar aracı, onu biliyo musunuz ?
    bilemiyorum toyota cephesine geçeli eskisi gibi gsiları takip edemiyorum bi çoğu ya pert oldu yada plaka değişe değişe kondüsyonu gitti.ben arşivden eski sakladığım fotoları atayım belki bilenler vardı şu an ne olduğunu

bunlar çok eski arşivden kalanlar şu an kıyıda köşede olabilirler..
    Bunların harici ;
    34 e plaka lacivert 94
    34 hv plaka kırmızı 94
    34 vvt siyah 94
    06 zz plaka füme 94
    42 ba plaka kırmızı 94
    07 plaka beyaz en son antalyada idi 94 gsi gibi liste gidiyor bende Maalesef satmıyorlar,satarlarsa ciddi hakkını isterler e hakkıda Bunların harici nvl80,dar47,nsj41,ntk78 gibi efsane gsilarda vardı lakin şimdi duruyorlar mı bilemiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel video ama,böyle yarış kökenli bir motorun sesini duysaydık iyiydi(yanlış bilmiyorsam c20xe'nin kökeni cosworth)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oztk24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel video ama,böyle yarış kökenli bir motorun sesini duysaydık iyiydi(yanlış bilmiyorsam c20xe'nin kökeni cosworth)
    cosworth ks700 kapak efsane oldu zaten sanırım 95'in 2.yarısından sonra coscast'e döndü kapak.
    2 kapak farkıda ;

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilgilendirme için çok teşekkür ederim hocam,google de pek bilgi bulamadım,170 lik makinedeki fark headers kaynıklı mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oztk24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilgilendirme için çok teşekkür ederim hocam,google de pek bilgi bulamadım,170 lik makinedeki fark headers kaynıklı mı?
    pek çok nokta farklı..Mesela videoda bahsedildiği gibi early type c20xelerde motronic 2.5 distribütor varken sonraki c20xelerde motronic 2.8 vardır.yine early typeda ks700 kapak varken sonraki versiyonda coscast vardır.early typeda 2.5 bar basar benzin,sonraki versiyonda 3tür.ilk versiyon c20xelerin debimetresi metal sağlam parça iken sonrakiler plastik gelmiştir.ilk c20xelerde kırmızı kapakta yazan dohc yazısı opel yazısının sağında iken sonrasında sol altda yer almıştır.Yine emin olmamakla birlikte geniş volan,krank olarakta farkları var diye biliyorum.
    kadettlerde 88/2 - 89 yılı arası,vectralarda 90-92 arası,astra gsilarda ise 92-93 arası kullanıldı.94'te nadirde olsa early type c20xe çıktı.170 ps aslında 168 hp idi ilk çıktığında sonrası emisyon meselesine 156ya düştü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok tesekkurler hocam,zaten sadece manifolta 20hp nereye alıyoz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çıktığı yıllarda ortalığı fazlasıyla kasıp kavuran araç. Duygulandım izlerken. 260 yaptığı söylenirdi ama kadran hatası çoktu bunlarda..

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gençliğimin hayal arabalarından..bu araba da oldukça temiz ve orjinal..umarım hep böyle kalır sahibinde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arac ve video güzel masallah, yalnız ön sağ far ve sinyalin simetrisi beni cok rahatsız etti o bölgede bi sökülüp takılma olmus heralde.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pek çok nokta farklı..Mesela videoda bahsedildiği gibi early type c20xelerde motronic 2.5 distribütor varken sonraki c20xelerde motronic 2.8 vardır.yine early typeda ks700 kapak varken sonraki versiyonda coscast vardır.early typeda 2.5 bar basar benzin,sonraki versiyonda 3tür.ilk versiyon c20xelerin debimetresi metal sağlam parça iken sonrakiler plastik gelmiştir.ilk c20xelerde kırmızı kapakta yazan dohc yazısı opel yazısının sağında iken sonrasında sol altda yer almıştır.Yine emin olmamakla birlikte geniş volan,krank olarakta farkları var diye biliyorum.
    kadettlerde 88/2 - 89 yılı arası,vectralarda 90-92 arası,astra gsilarda ise 92-93 arası kullanıldı.94'te nadirde olsa early type c20xe çıktı.170 ps aslında 168 hp idi ilk çıktığında sonrası emisyon meselesine 156ya düştü.
    1988 kadet gsi tam tamına 150 hp.
    1994 astra gsi tam tamına 150 hp
    her ikisindede kadranda 260 yazısının üzerine gelen ibreler vardı. ama gerçek hızı 230 bile olamamıştır.
    son olarak 136 hp lik vectraları modifiye edip sattıklarında adını GT koydukları vectra b ler onlarda tam 150 hp idi.
    bütün bu arabaları 0 (sıfır ) km olarak dyno ya koymuş biri olarak söylüyorum.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çıktığı yıllarda ortalığı fazlasıyla kasıp kavuran araç. Duygulandım izlerken. 260 yaptığı söylenirdi ama kadran hatası çoktu bunlarda..
    Reelde 220li hızlar yapıyordu kadran 255 deyken, dergi testinde yazmıştı galiba.

Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arac ve video güzel masallah, yalnız ön sağ far ve sinyalin simetrisi beni cok rahatsız etti o bölgede bi sökülüp takılma olmus heralde.
    Benide rahatsız etti ufak bir ayar şart, ayrıca ön lip biraz yamulmuş gibi durmuş sanki

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Youtuber'lar arasında yeni favorim diyebilirim Burak Bey için. İnş hak ettiği değeri görür.

Araç zaten tam bir klasik. Bu araçla güzel olan detay ise, araç sadece bir garajda yatmamış, tam 190.000 kusur km yapmasına rağmen hala çok temiz.

Sonuçta arabalar sürülmesi için vardır. Bu yaşta 30K km'de olsa, benim gözümde bu araba kadar değerli olmazdı.

Ha gerçi izleyici değil, alıcı olsam, düşük km her zaman öncelikli tercih olur, o da başka konu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1988 kadet gsi tam tamına 150 hp.
    1994 astra gsi tam tamına 150 hp
    her ikisindede kadranda 260 yazısının üzerine gelen ibreler vardı. ama gerçek hızı 230 bile olamamıştır.
    son olarak 136 hp lik vectraları modifiye edip sattıklarında adını GT koydukları vectra b ler onlarda tam 150 hp idi.
    bütün bu arabaları 0 (sıfır ) km olarak dyno ya koymuş biri olarak söylüyorum.
    17 yıldır 88 kadett gsi early type c20xe sahibi olarak cevap vereyim ; tam tamına 150 hp değil maalesef.168 hpdir.Hatta bu versiyon g.afrikada kadett gsi superboss diye geçmiştir.üzerinde delta motor co damgasıda vardır.daha öncede farklarını yazmıştım.Bugün mustang-maha gibi dynolara sokulduğunda bu gerçeklerle yüzleşebilirsiniz.Bugün 170 lik kadett ise 4-5 adet anca.3 adet genesis takımı getirtmiş ve 1'i ile ibrahim okyay,diğeri ile hakan bahar yarışmıştır.3.araç alman plaka olup geri ülke dışına çıkmıştır.Astralarda aynı durum mevcuttur.Kadett'deki ibre sapmasıda astra gsi kadar çok değildir.136 lık konusunda ise irmscher tarafında modifiye edilen zaten direk b kasa gt olarak çıktı.Lakin ilk liftback gelen gtler ve 93 gtlerde de early type c20xe geldi.standart 2.yarı c20xe ise 156 ps(kat iptali olan) 147 hpdir dynoda ise 135-140 gibi güç verir.168hp170 pslik gsi ise düzgün dynoda 160 küsür verir.(yılların vermiş olduğu + teker kaybı dahildir).

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    17 yıldır 88 kadett gsi early type c20xe sahibi olarak cevap vereyim ; tam tamına 150 hp değil maalesef.168 hpdir.Hatta bu versiyon g.afrikada kadett gsi superboss diye geçmiştir.üzerinde delta motor co damgasıda vardır.daha öncede farklarını yazmıştım.Bugün mustang-maha gibi dynolara sokulduğunda bu gerçeklerle yüzleşebilirsiniz.Bugün 170 lik kadett ise 4-5 adet anca.3 adet genesis takımı getirtmiş ve 1'i ile ibrahim okyay,diğeri ile hakan bahar yarışmıştır.3.araç alman plaka olup geri ülke dışına çıkmıştır.Astralarda aynı durum mevcuttur.Kadett'deki ibre sapmasıda astra gsi kadar çok değildir.136 lık konusunda ise irmscher tarafında modifiye edilen zaten direk b kasa gt olarak çıktı.Lakin ilk liftback gelen gtler ve 93 gtlerde de early type c20xe geldi.standart 2.yarı c20xe ise 156 ps(kat iptali olan) 147 hpdir dynoda ise 135-140 gibi güç verir.168hp170 pslik gsi ise düzgün dynoda 160 küsür verir.(yılların vermiş olduğu + teker kaybı dahildir).
    bilgiler eksik devamını söyleyeyim bari sana bir daha sefere onuda ilave edersin. ilk vedat diker getirdi o arabayı. Kadet gsi. hakan ve ibrahim çok sonra kadet e bindiler.

çok net söylüyorum 150 hp çıkmıştı o otomobiller.
    sokağa satılanların hepsi 150 hp idi o zaman bir chip değişmesi ile 165 hp oluyordu. manifold falan ile ne oldu bilmem uğraşanlar vardı. hatta bir arkadaşım sıfır astraya bir sürü motor modifikasyonu ile ilgili parçalar getirip yaptırtmıştı.
    basit bir hesap ile zamanının 120 hp olan (130 diye satılan) 205 peugeot u ile aynı giderdi.
    esas özelliği ÇOK BOZULMASI ve gaza basınca SOLA GİTMESİ idi.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler