User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
57 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: MK7 Golf R 100 - 200 km

Levent Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski bir hondacı cahil bir vagcı olarak merak ettiğim bir konu var, hatta konular;

-Bu araçtaki 2.0 tfsi motor ile a5 deki 2.0 tfsi motor arasındaki farklar nelerdir?
    -2.0 tfsi dsg quatro A5 i ile bu süreleri çıkarmak çok mu zor?
    Estafrullah, soyle bi durum var bu tfsi va tsi isimleri modeller arasinda karman corman olmus durumda. A5 ler TSI, MK6 r modelleri TFSI, yeni kasa MQB ler de TSI gibi dusunun. Bende suan dediginiz kasa A4 2.0 quattro var, k03 ile maks yakitsiz 290 hp aldik, k04 ile 350 bandinda oluyo, daha fazlasi denenmedi, sanziman s-tronic, golf r lar daki dsg ile ayni degil, ne olur bilemiyorum. Iki motor arasindaki temel fark benzin sistemi, eski tfsi lar hitachi, a4-a5 be yeni nesil mqb arabalardaki benzin pompasi bosch, standart olarak cok daha yuksek basincta calisiyolar...

cKatmer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Yaşar abi çok güzel olmuş güle güle kullan.

Levent vag konusunda gerçekten çok ileridesin tebrik ederim. Motor içine girilince 6, 6.5 bandı çok güzel süreler fakat ben sanmıyorum Yaşar abinin motor içine gireceğini. Yazı atlatsın yeni ufuklara yelken açayım modunda gibi hissettim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cKatmer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Levent vag konusunda gerçekten çok ileridesin tebrik ederim. Motor içine girilince 6, 6.5 bandı çok güzel süreler fakat ben sanmıyorum Yaşar abinin motor içine gireceğini. Yazı atlatsın yeni ufuklara yelken açayım modunda gibi hissettim
    Tesekkur ederim, ben kanina giriyorum durmadan, yaz sonuna kadar aklini celerim diye dusunuyorum

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Levent Y. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat abi o guclerde bence hic bir sorun yasamazsin. 450 hp bandi bence bu araba icin stock motor ile ideal setup. Yani bu muhabbet seninde bildigin gibi arabayi sikistirma orantili olarak son derece goreceli yarin bende orda olucam beraber bakariz. Surasi kesin, bu hafta videosunu koydugum scirocco r a istinaden soyluyorum, bir onceki kasa kaya gibi saglam, 100-250 bandinda yag sicakligi gtx3071 ile 2.3 bar da bile hic artmiyo, top speedde bile cok isinmiyo, ayni durum yeni kasa motorlar icin gecerli degil ama. Yeni kasalarda ust uste buyuk turbo ile cok sikmak tehlikeli diye dusunuyorum...
    450 muthıs olur ama pıstte ıkamesı zor okur. Baycu arabanın yaklasık 360hp oldugunu soyledı. Ben 1.5 avans kıstırmıstım ekstra. Pıstte sureklı tam gaz yurudugumuz ıcın,ben saglamcıyım,herseyın en az rıskde olmasını ıstıyorum. Baycu'da huysuz oldugumu bıldıgı cın pompa benzınıne gore yaptı ve avansı kıstı. Pekı 400 bandında kullanmak ıcın,kımyager gıbı hep yakıt/katkı mı atmam gerekır? Ben sevmıyorum o ıslerı.koruma amaclı 5lt toluen bıle zul gelıyor. Yada 400hp lerde kullanmak ıcın ne yapmak gerek. 450'lerde hıc gozum yok. Pıstte dayanabılcegını dusunmuyorum. Ha elımde somut bırsey yok,sadece his

öskür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Levent scrirocco r ın motoru eski tiplerdenmı yenılerden mi?

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok güzel bir değer
    Alper bey benim yanımada otururmusunuz 110+160 arabada neler değişecek görmek istiyorum
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı öskür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Levent scrirocco r ın motoru eski tiplerdenmı yenılerden mi?
    Eski tip abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    450 muthıs olur ama pıstte ıkamesı zor okur. Baycu arabanın yaklasık 360hp oldugunu soyledı. Ben 1.5 avans kıstırmıstım ekstra. Pıstte sureklı tam gaz yurudugumuz ıcın,ben saglamcıyım,herseyın en az rıskde olmasını ıstıyorum. Baycu'da huysuz oldugumu bıldıgı cın pompa benzınıne gore yaptı ve avansı kıstı. Pekı 400 bandında kullanmak ıcın,kımyager gıbı hep yakıt/katkı mı atmam gerekır? Ben sevmıyorum o ıslerı.koruma amaclı 5lt toluen bıle zul gelıyor. Yada 400hp lerde kullanmak ıcın ne yapmak gerek. 450'lerde hıc gozum yok. Pıstte dayanabılcegını dusunmuyorum. Ha elımde somut bırsey yok,sadece his
    O zaman tte 525 koyup 1.5 barda yakitsiz kullanabilirsin murat abi, o hali 400 beygir kesin olur

R.S.C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egzotiklere şaka yapmak için birebir. Kazasız belasız.
    yeni egzotiklerde pek şaka kaldırır durumda değiller artık

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman tte 525 koyup 1.5 barda yakitsiz kullanabilirsin murat abi, o hali 400 beygir kesin olur
    O zaman stok turboyu guvenlı kullanmak ıcın 360hp lerde bırakmak gerek,dogru mu?
    15-20 hp merakım yok,ben onu pıst ustunde alırım. Ancak merak ettıgım guvenlı lımıt nedır. Buyuk turbo vs takmak ıcın erken. Bakalım sureyı coıl ıle ındırırsem,daha uzerıne gıtmem.

zx-10rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Murat abi o guclerde bence hic bir sorun yasamazsin. 450 hp bandi bence bu araba icin stock motor ile ideal setup. Yani bu muhabbet seninde bildigin gibi arabayi sikistirma orantili olarak son derece goreceli yarin bende orda olucam beraber bakariz. Surasi kesin, bu hafta videosunu koydugum scirocco r a istinaden soyluyorum, bir onceki kasa kaya gibi saglam, 100-250 bandinda yag sicakligi gtx3071 ile 2.3 bar da bile hic artmiyo, top speedde bile cok isinmiyo, ayni durum yeni kasa motorlar icin gecerli degil ama. Yeni kasalarda ust uste buyuk turbo ile cok sikmak tehlikeli diye dusunuyorum...
    leventim merhabalar,

mqb lerdeki gözlemdiğin sorun sadece yağ sıcaklığının aşırı yükselmesi mi?yani kol-piston,valve sistemi vs bunlarda bir gözlemin oldumu eski makınalara göre?

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dave in isi zor bence 500 beygir de bile stock motor bence sakat, bizim kasada boyle bi olay yoktu, arabalar hic isinmiyo, o yuzden stock motora limit bence 450 hp ler olmali, kimse kirilip kirilmayacaginin garantisini veremez tabi ama eskisine nazaran daha hassas olduklari kesin oyle soyliyim
    Hani 3 değil 5 değil 50 değil 100lerce belkide daha bilmediğimiz 1000lerce araç yapıldı 500 hp üstünde. Tabi motorlar yeni, kmler düşük zamana ihtiyaç var ama 1 seneyi aşkındır 30.000km den fazladır kullananlar var. Yağ konusunda dediğin doğru olabilir tfsi lar ne aralıkta çalışıyor bilmiyorum ama stok yazılımla stok turbo ve egzos ile 2.0tsi ın çok sıcak çalıştığı kesin. 13.1 afr yürüyor euro6 motor normal zaten. Bi dp ve düzgün afr ile 350 hp lerde gazlarken bile ortalama 100 dereceden fazla egt düşüyor sürekli takip ettiğim için gözlemlemiştim. 525 değil de 2867 ile veya 3071 le yapılanlar çok daha az onları gözlemlemek lazım bir süre daha bence daha hassas ayarlanması gereken bir motor ama çok daha zayıf olduğunu sanmıyorum, zaman gösterecek

Suti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dave 624 hp dynosunun üstüne basınç açıp dragda kırdı sanırım ilk kırışında mantıksız işler yapıldığında tabi kul yapısı ama günlükte 500 sanki mantıklı gibi geldi bana onların abuk rakamlarını görünce denemek lazım burda işin doğrusunu görmek için
    öncelikle neticeler için tebrik ederim;

Dave e gelince; gerçekten stock idi makinesi, hazırda ya kırılırsa diye bir blok tutuyordu,

eminim çünkü elişmeleri TTE üzerinden güncel olarak takip etmekteyim,

TTE Turbolu araçlar Abu Dabi den tüm avrupaya kadar 'daily drive' olarak 500 hp civarı rahatlıkla kullanılıyor, hele son çıkan 7 ileri olan S3 ve 7,5R larda daha da sağlam olduğu, 530 lar üzeri sorunsuz çalıştığından bahsediliyor,

Ama burda tek bir şart var; 92 AKI benzin,

Misal Abu Dabi de methanol şart ken, romanya almanya ingilterede 100 RON pompa benzini ile hiçbirşeye gerek yok

Ben yazılımımı yaptırdıktan sonra yağ sıcaklığında 4 5 derece düşüş gördüm, normal şehiriçi trafik kullanımında,

dip not, problemli turboları zaten geri çağırdılar, şuan gen3 motorlar gayet sağlıklı, özellikle yakıt besleme hususunda 118 lerden daha başarılı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardeşim daha da ii olacak gibi kazasız belasız inşallah

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Suti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dave e gelince; gerçekten stock idi makinesi, hazırda ya kırılırsa diye bir blok tutuyordu,

eminim çünkü elişmeleri TTE üzerinden güncel olarak takip etmekteyim,

TTE Turbolu araçlar Abu Dabi den tüm avrupaya kadar 'daily drive' olarak 500 hp civarı rahatlıkla kullanılıyor, hele son çıkan 7 ileri olan S3 ve 7,5R larda daha da sağlam olduğu, 530 lar üzeri sorunsuz çalıştığından bahsediliyor,

Ama burda tek bir şart var; 92 AKI benzin,

Misal Abu Dabi de methanol şart ken, romanya almanya ingilterede 100 RON pompa benzini ile hiçbirşeye gerek yok

Ben yazılımımı yaptırdıktan sonra yağ sıcaklığında 4 5 derece düşüş gördüm, normal şehiriçi trafik kullanımında,

dip not, problemli turboları zaten geri çağırdılar, şuan gen3 motorlar gayet sağlıklı, özellikle yakıt besleme hususunda 118 lerden daha başarılı.
    92 AKI, 97 RON'a tekabül eder. Bizdeki 95'in üstüne 1/8 oranda toluen gibi.
    Bizdeki yazılım olayları biraz daha oturursa, 525R ben de düşünüyorum. 1.8 barda pistlik bir ayar leziz olurdu.

yasarım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle tüm iyi dileklerde bulunan arkadaslara çok tesekkurederim

Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tekerde 360hp güzel değer

pompa yakıtıylamı bu değer
    pompa yakıtına ek olarak %50 su %50 methanol var aracta

Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel Yaşar abi güle güle kullan. Bizde hep 1.8 450 hp pompa benzini ile çıkar diye hesaplıyorduk günlük sende 1 tık altını yapmışsın sıkıldıkça açarsınız ufak ufak çok güzel olmuş. @kelalper en son 155 değil miydi abi lütfen ağırlıkları çarpıtmayalım bide rampa yukarı değilmisiniz bu videoda ben mi yanlış hatırlıyorum
    Selam Zeki cok tesekkurederim sagol
    Dediğin gibi günlük safe olarak ayarladık setupı. Biraz cık daha önümüz acık fakat sonrası motor içi şart gibi görünüyor.
    Bu sekilde biraz keyfini cıkarayım ilerleyen günlerde ne olur bilinmez , Çünkü @Levent Y. ufaktan kanıma gürmiyo değil

Bunlar daha ısınma turları, bir sonraki setup çok daha hızlı olucak. Keşke standart motor ve turbo bir önceki kasa gibi olsa
    cooming sooon
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yasarcım,hayırlı olsun. Tek ve -1/2 aradı egımde kı denemenı merak edıyorum.
    Guzel gunlerde kullan ınsallah.
    Çok sagol abi , bakalım dedeiğin gibi bi kaç ölçüm yapıp sonucları burda paylaşırım.
    Bu arada tte525r türkiyede cok yeni sadece bi kaç aracta mevcut zamanla çözülüp dahada ii süreler cıkacagını düşünmekteyim

Alıntı cKatmer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tesekkurederim ya cihancım,
    Gel ugrada launch yapak G yiyek

Alıntı Suti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok tesekkurederim inşallah ilerleyen günlerde performance box ile bi iki ölçüm alıp atmayı planlıyorum,
    bu arada tte525r ile sizlerinde oldukca fazla deniyimleriniz vardır. olumlu olumsuz paylaşırsanız çok sevinirim.

Alıntı dixi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kardeşim daha da ii olacak gibi kazasız belasız inşallah
    Sagol kankacım Allah razı olsun

Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    92 AKI, 97 RON'a tekabül eder. Bizdeki 95'in üstüne 1/8 oranda toluen gibi.
    Bizdeki yazılım olayları biraz daha oturursa, 525R ben de düşünüyorum. 1.8 barda pistlik bir ayar leziz olurdu.
    Baybars bugun Bugra ile beraberdim ist. parkta koltuk almaya gitmiştim.
    Bi iki gazladık arabayla falan senin koltukların güzel boşver koltugu fren alalım hatta git baybarsı bul ne fren aldıysa ondan al. hayatımda gördüğüm en iyi duran arabalardan biri dedi. bölecene ufaktan bi kulaklarını cınlattık. Uzun lafın kısası bana bi alcon yolu göründü sanırım , sanada tte
    er ist ein deutscher

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün piste uğradın iyi oldu hızlı golf kullanmamıştım ne zamandır. Masallah çok keyifli olmuş fren şart araba fena yürüyor durmakta sorun yaşayabilirsin.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu güçlerde oem frenle sorun yaşayacağı kesin ve tasdikli geliştirme yapmak şart oldu artık ama alcon 6 piston 380 li bir mqb kullanırsan ilk işin gidip kit almak olur Yaşar abi bu kadar iddalı bir fren bu sınıf araçlarda mümkün değil bambaşka bir kategori oluyor.

iso3188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah abi cok guzel oldu gule gule kullan kazasiz belasiz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler