User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
57 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Peugeot 301 hdi 20-170. Booster performance yazılım

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu acildiktan sonra durumdan haberim oldu fakat buraya da yazayim konustuklarimizi.. biraz farkli aktariis gordugum kadariyla..

Daha onceden cok sayida yaptigim ve guzel sonuclar veren bir arac. Once ve sonra yol testinde de aracta ciddi bir degisim oldu. Hatta sizde araci test ederken hissettiginizi soylemistiniz bu bariz degisimi. Fakat herhangi bir memnuniyetsizlik veya bir problem varsa da, aracin videosu veya tahmini ile degil, araci ancak gorerek yardimci olabilecegim ancak.. bakalim bir sikintisi mi var yazilimsal mi her neyse yardimci olurum her zaman.. ayni ayarda yapilan baska bir aracin once sonra yol testi olarak ornek olmasi acisindan yine ayni aractan onceden yapilmis bir videoyu ekleyeyim
    . Peugeot 301 1.6 Hdi Chip Tuning by BoostER Performance - YouTube

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek olarak turbo hortumunu da bir kontrol edin.Kelepçe kenarında,arka kısımdan yırtılabiliyor.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

zyxtellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egt den olabilir mi benim puntomdada benzer bi sıkıntı vardı

Mr.Bilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu acildiktan sonra durumdan haberim oldu fakat buraya da yazayim konustuklarimizi.. biraz farkli aktariis gordugum kadariyla..

Daha onceden cok sayida yaptigim ve guzel sonuclar veren bir arac. Once ve sonra yol testinde de aracta ciddi bir degisim oldu. Hatta sizde araci test ederken hissettiginizi soylemistiniz bu bariz degisimi. Fakat herhangi bir memnuniyetsizlik veya bir problem varsa da, aracin videosu veya tahmini ile degil, araci ancak gorerek yardimci olabilecegim ancak.. bakalim bir sikintisi mi var yazilimsal mi her neyse yardimci olurum her zaman.. ayni ayarda yapilan baska bir aracin once sonra yol testi olarak ornek olmasi acisindan yine ayni aractan onceden yapilmis bir videoyu ekleyeyim
    Yanlış anlaşılmaya mahal vermek istemem Erhan bey. Memnuniyetsizliğim sizden değil aracın durumundan telefonda da bahsettiğim gibi sizden zerre kadar şüphem yok. Değişim oldu evet ama paylaştığınız video da ki kadar bir değişim olmadığı da ortada araçta ne sorun olabilir onu anlamak maksadım. Ankara ya önümüzdeki ay kardeşimi askere teslim etmek için geleceğim. O zamana kadar aracın filtreler, akışmetre, dpf, egr, turbo hortumu vs kontrollerini burada yaptırmaya çalışacağım. yok olmadı zaten sizin yardım edeceğinizi biliyorum. Saygılar
    Life is Too Short To Stay Stock

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

yanlış anlamayın ama kendi paylaştığınız video'da pek ümit vereci değilki?

ilk denemede aracı bariz zorlanmaya başladığı 150km üstü hızlarda 161-162km'ye kadar götürür ve 42sn derken ikinci kıyaslandığı video'da 158-159da kesiyorsunuz onun haricindede bir numarasını göremedim?

yada 80-120'yi alın en sağlıklısından çoğu yazılımcı yabancı firma gibi, video 1'de 21-21.5sn de 80de, 30-30.5snde 120de arada 9sn var, ikinci videonuzda kaç sn?
    110 ile 119sn yani 9sn?

kusura bakmayın ama muhtemelen şimdiye kadar gördüğüm en zayıf öncesi sonrası hatta sonrası varmı dedim içimden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış anlamayın ama kendi paylaştığınız video'da pek ümit vereci değilki?

ilk denemede aracı bariz zorlanmaya başladığı 150km üstü hızlarda 161-162km'ye kadar götürür ve 42sn derken ikinci kıyaslandığı video'da 158-159da kesiyorsunuz onun haricindede bir numarasını göremedim?

yada 80-120'yi alın en sağlıklısından çoğu yazılımcı yabancı firma gibi, video 1'de 21-21.5sn de 80de, 30-30.5snde 120de arada 9sn var, ikinci videonuzda kaç sn?
    110 ile 119sn yani 9sn?

kusura bakmayın ama muhtemelen şimdiye kadar gördüğüm en zayıf öncesi sonrası hatta sonrası varmı dedim içimden
    ÖNcelikle araca ve yolun durumuna gore önce sonra videolarımız değişkenlik gösteriyor. kimi aracta 0-200sunarken kimisinde 20-120 sunabiliyoruz. ayrıyetten 80-120 gibi kısıtlı bir hızlanmayı sunmaktansa, daha geniş bir sure ve hız aralıgını sunmak hızlanmayı daha fazla disiplinde göstermez mi?

sizin yazdıklarınız, aslında biraz itham edici sözler. ama bütün bunları kötü niyetli değil detaylı incelememiş oldugunuza baglıyorum. videoda ilkinde daha uzun cekilmiş fkat ikincisinde daha az cekilmiş olması, orda yazan surelerin videonun gosterilen kadarına göre olculmus olması anlamına gelmiyor. tekrar incelerseniz sizde farkı goreceksiniz diye tahmin ediyorum.

son olarak, önce sonra fark varmı dediginiz videodaki arac ile, aynı kişinin yakın bir arkadasında bulunan aynı arac ile dısarıdan cekim deneme videosunu da ekledim simdi. bu sizin için yeterli bir fark değilse, üzgünüm prensip geregi gunluk aracları daha fazla zorlamıyoruz biz. kısa surede DPF problemleri yaratıp duman aatan sekilde gezmesindense, uzun omurlu problemsiz ve yeterli güc artısı sunuyoruz musterilerimize. istenildigi taktirde daha yuksek guc alabiliriz fakat bizim stage 1 uygulamalarımız bu sekilde..
    Peugeot 301 Chip Tuning by BoostER Performance - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peugeot 301 1.6 HDI Chip Tuning by BoostER Performance - YouTube

diğer videoda bi problem var sanırım burdan izleyebilirsiniz.

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanki yazılım hızlanması için değilde gitmemesi için yapılmış gibi şaka bi yana arabayı tutan bişey var gibi şirket spec c-elyse var o stock daha iyi hızlanıyo gibi geldi bana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten bu 8v olan psa grubu motorları da performans konusunda çöplük. Bence yazılımla falan bir ilgisi yok.

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işinizi kötülemek gibi bir niyetim yok sakın yanlış anlamayın ama ... yanlış hatırlamıyorsam citroren c elysee ile aynı motor bu 301 ler ... şirket aracımız var c elysee 92 hp olandan ( stock ) çok daha iyi gidiyor yazılımlı olandan bile...

edit: araçların sağlıklı olduğunu düşünmüyorum
    SM PERFORMANCE

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peugeot 301 1.6 HDi 92 HP test (0-100 km/h, 100-0 km/h) // e-otodergi - YouTube şu video daki süreleri inceleyin

burdaki stock olan 301 20-120 arası : 11 .xxx civarı geçiyor
    sizin yazılım yapılmış 301 : 20-120 arası : 16.xxxx saniye civarı geçiyor bariz bir fark var
    SM PERFORMANCE

aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tam eşşekmiş bu 301 ler arkadaş. Multijet e kurban olayım.

sinan3405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eline kablo alan belıne leptop alan yazılımcı oldu su memlekette.
    ben daha evel 1.4 85 hp ıbızama mg remapsta yazılım yaptırmıstım,yapmadan evel 2 aynı aracla ıle roll denedık lpg oldugu ıcın bende yarım boy cıkarmıstı benzınlı ıbıza yazılımdan sonra lpg ıle 2-3 boy atıyordum aynı aracın benzınlısıne. 2 aracta sıfıra yakındı km olarakta arada 4 bın km fark vardı. dynoda 9 hp alındıgını gorduk kı sızın aracta turbo var barız bellı olması gerekırdı.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kontrol edildi mi araç?
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sinan3405 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eline kablo alan belıne leptop alan yazılımcı oldu su memlekette.
    ben daha evel 1.4 85 hp ıbızama mg remapsta yazılım yaptırmıstım,yapmadan evel 2 aynı aracla ıle roll denedık lpg oldugu ıcın bende yarım boy cıkarmıstı benzınlı ıbıza yazılımdan sonra lpg ıle 2-3 boy atıyordum aynı aracın benzınlısıne. 2 aracta sıfıra yakındı km olarakta arada 4 bın km fark vardı. dynoda 9 hp alındıgını gorduk kı sızın aracta turbo var barız bellı olması gerekırdı.
    Eline klavye alan arkadasim burda kac boy var yazabilirmisin ?

Peugeot 301 1.6 HDI Chip Tuning by BoostER Performance - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarafsızca yazıyorum. Aracıma bu firmada yazılım yaptırmadım. Ancak aracın arızasını firmaya yıkmaya çalışıyor olabilirsiniz.

Öncelikle aracınızı arıza tespit cihazına bağlayın. Hangi arızalar var öğrenin. Sonrasında hava akış bozuksa değiştirin, egr arızalı ise değiştirin. Egzoz dolu mu kontrol edin.

Yukarıda söylediğim şeyler deneme yanılma yolu ile kendi araçlarım da yaşadığım sorunlar.

Motorda sorun varken 3 bar basınçta bassanız o araba gitmeyecek.
    Coğrafya kaderdir

Mr.Bilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kontrol edildi mi araç?
    Pazartesi servise goturecegim randevu aldim. Detayli inceleme yapilacak. Aracı tutan birsey oldugunu onlarda farketti. Akismetreden supheleniyor bakalim nebolacak.

Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tarafsızca yazıyorum. Aracıma bu firmada yazılım yaptırmadım. Ancak aracın arızasını firmaya yıkmaya çalışıyor olabilirsiniz.

Öncelikle aracınızı arıza tespit cihazına bağlayın. Hangi arızalar var öğrenin. Sonrasında hava akış bozuksa değiştirin, egr arızalı ise değiştirin. Egzoz dolu mu kontrol edin.

Yukarıda söylediğim şeyler deneme yanılma yolu ile kendi araçlarım da yaşadığım sorunlar.

Yanlis dusunuyorsunuz. Erhan bey ile gerekli konusmayi yaptik biz. Firmasini kotuleme veya hatali oldugunu asla dile getirmedim, getirmemde. Sagolsun @erh yanimda oldugunu soyledi. Sorunu yazilimda degil mekanik olarak ariyoruz. İns. Haftaici belli olacak durum
    Life is Too Short To Stay Stock

gespenster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.Bilal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pazartesi servise goturecegim randevu aldim. Detayli inceleme yapilacak. Aracı tutan birsey oldugunu onlarda farketti. Akismetreden supheleniyor bakalim nebolacak.

Yanlis dusunuyorsunuz. Erhan bey ile gerekli konusmayi yaptik biz. Firmasini kotuleme veya hatali oldugunu asla dile getirmedim, getirmemde. Sagolsun @erh yanimda oldugunu soyledi. Sorunu yazilimda degil mekanik olarak ariyoruz. İns. Haftaici belli olacak durum
    aracının saglıksız gıttıgını o anda tespıt edıp gereklı eksıklerı sıze soylenmıs olsaydı yazılımcı arkadas, hıc bu sekılde skntı bıle yasamayacaktınız.
    aracın yazılımda sorun oldugunu dusunmuyorum, handikapınız gereksız yere aracı yormanız eksıklıklerı gıderınce kendı gucune gelir dusuncesındeyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Egsoz derken DPF yi kastediyorsun sanırım ? Bunun dolu olduğunu nasıl anlayacağız? Bir yöntemi var mı?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler