User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
50 sonuçtan 39 ile 50 arası

Konu: Egea Cup 180 HP 550NM

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler,
    ancak 1.6 cc diesel motordan 550nm tork çıkaran başka bir motor var mı diye araştırdım bulamadım. 2.0 dan aşağı 550nm değerini bulan motor yok.
    Teknik olarak mümkün mü bu diye o yüzden sordum.

Bir de piste giriyor bu otomobiller.
    Anasını ağlatıyorsun pistte,
    Motor ne? 1.6cc
    Tork ne? 550nm

O bloktan kol değil pistonların tamamının dışarı çıkıp merhaba demesi gerek normalde..
    yine de daha iyi teknik bilgisi olan arkadaşlar burada var. Onların teorik olarak olur ya da olmaz demesi çok daha yerinde olur.

Kardeşim kasma inan boşuna yüreğini tüketme yok öyle birşey nokta..

bana biri 1 tane tek turbolu araçtan litre başına +110hp alınmış yetmedi o alınan hp değerininde +3 misli tq alınmış araç göstersin ya, hayır varsada tofaş fiat olmayacağı kesin diye düşünüyorum yada geriye kalan tüm dünya eşşek bir biz bilimadamıyız başardık.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Kısa şanzımandan dolayı torku yüksek çıkıyordur ölçümlerde diye düşünüyorum. Yolda verebileceği max 450nm..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bana biri 1 tane tek turbolu araçtan litre başına +110hp alınmış yetmedi o alınan hp değerininde +3 misli tq alınmış araç göstersin ya, hayır varsada tofaş fiat olmayacağı kesin diye düşünüyorum yada geriye kalan tüm dünya eşşek bir biz bilimadamıyız başardık.
    Tüketmiyorum yahu ne diye tüketeceğim Toplasan Egea çıkarsan Egea..

En yukarıdan en aşağıya kadar maval okuma, olmayan şeyleri olmuş gibi gösterip yalan söyleme, milleti eşşek yerine koyma söz konusu olunca daha da gülümseyip müstehak çekiyorum da..
    Bu 550nm konusunu da bu yalanlar zincirine eklenmeli mi diye merak ettim sadece.. İşin tekniğine çok hakim arkadaşlar var bu platformda, onların bilgi ve tecrübeleri bu konuda yorum yapmaya daha uygun, o yüzden sordum bunları..

Yoksa tükenme söz konusu değil

Bu arada bu 550 lik egea haberini ilk okuduğumda aklıma mükemmel müthiş yerli otomobilimiz çok sayın kamuflajlı devşirme Saab geldi aklıma..
    Neyse konuyu dallandırıp budaklandırmayalım..

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kanatlı uçan tenekelerde bugün
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abi benim aracim (1.6 tdi golf) su anda 190-200hp bandinda ve yaklasik 420-30nm arasi torku oldugunu varsayiyoruz.DPF egr üstünde dumansiz setup. Guce inanirim ama tork cidden sacma , rolling ayarlasin tanidik biri bana su egea ile

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam ralli pilotu arkasinda fabrika var, karbondan body kit yapmislar ruzgar tunelinde hesap yapip kanat yapmis arabaya ozel roll cage yaptirmislar 30 km surekli gazlayacak setup falan anlatiyor uzun uzun sonra biri cikip diyoki golf le roll yapak
    Adam motorsporlari icin yetenek cikarmanin pesindeyiz diyor kac araba yapmislar kac sehir dolasacaklar hala boklamanin derdindeyiz. Baska zaman dersiniz motorsporlarina yatirim yok adam yapmis simdi de elestiriyonuz. Dogus grubu 911turbo ile egitim veriyoda ben mi duymadim ��
    Zamaninda pistte gezen 1.9tdi pololar simdi binek arac oldu. Bence 1.6 mjet in modifiye yayginligini artiracak guzel bi gelisme.

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün o meşhur 550 torklu egea yi kullandım 2 bin devire kadar yok ama 2 binden sonra kopup gidiyo baya duman atiyorlar ozellikle rolantide baya etraf duman oluyor bide enteresan olan her araba degil bazi arabalarda rolantide duman geliyordu rolantise duman gelenlerinde dumani mavimsi, sesi çok güzeldi ve baya keyifli bir sürüşü vardı bence güzel bir proje ama 550 tork 180 bg ne kadar dogrudur bilmiyorum, benim bildigim araç fiat yarış pilotları ve yarış ekibi tarafından geliştirilmiş büyük turbo downpipe yazılım ve doblo maxi frenleri koyulmuş
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 de Mehmet Gazihan ile bizim bildiğimiz ilk ti 1.6 Multijet 105 lik Linea ya , VNT17 taktık.

Beygir ve tork arttıkça duman da arttı. 200 Beygirler de tam karatren moduna geçtiğinden 175 Beygir 400 NM tork ta az dumanlı 3 yıl problemsiz kullandık.

Bu zaman diliminde yağ yakma problemimiz dahi olmadı.

Sonrasında 2.0 Multijet Doblo da aynı Turbo ile çalışmalar yaptık. 200-250 Beygirler havada uçuştu. Ama tad vermedi.

180 / 550 iddialı rakamlar dumansız zor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    550 tork varsa 3. vitesde de sarması gerekmez mi ?

kadioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    550 tork varsa 3. vitesde de sarması gerekmez mi ?
    Çekiş kontrol sistemleri engeller. Yoksa 300 torkta bile sarma eğilimi var.
    Benim bildiğim beygir-tork oranı = çap-strok oranı. O yüzden şu motordan bu kadar tork aldı onu geçemez gibi yorumlar mantıksız. Belki araba çok uzun stroklu o yüzden 250 beygirlik setupla 180 i geçemiyor ve o yüzden gerçekten 550 tork. Belki de dilleri sürçtü, 450 yerine yanlışlıkla 550 dediler. Bu kadar da üzerinde durulacak bir şey değil bence.
    Nadide şeyler değerlidir.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok takılmayalım bence bu konuda gelişme var işte ülkemizde ne güzel bi olay eleştirmek yerine desteklesek daha mantıklı 550 tork olmadıgını hepimiz biliyoruz zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çekiş kontrol sistemleri engeller. Yoksa 300 torkta bile sarma eğilimi var.
    Benim bildiğim beygir-tork oranı = çap-strok oranı. O yüzden şu motordan bu kadar tork aldı onu geçemez gibi yorumlar mantıksız. Belki araba çok uzun stroklu o yüzden 250 beygirlik setupla 180 i geçemiyor ve o yüzden gerçekten 550 tork. Belki de dilleri sürçtü, 450 yerine yanlışlıkla 550 dediler. Bu kadar da üzerinde durulacak bir şey değil bence.
    Abi çekiş kontrol sistemi de varsa 2 de de sarmaz kalkarken de sarmazmiydi? Bencede her ne olursa olsun ilk defa yapılan bir etkinlik. Fazla üstüne gitmenin anlamı yok

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler