User Tag List

Sayfa 3/14 İlkİlk 1234513 ... SonSon
262 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Honda Civic RS Hondata Yazılım

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fan boylukla alakası ne? spor arabamı rs ? o kıloda o sanzıman ıle olacagının en ıyısı olmus zaten. beklentı ne anlamadım? dızel otm polo 92 bın tl olmus yaw.gıdıp baktımda saka gıbı. 105 e gıder rs hb alır mıs gıbı bınerım. okadar hızlı arabam oldu suandada var cok sukur ama rs bana hıcte kotu gelmedı
    E gücü hissedin diye reklam yapıp fan boyların 182 hp lan boru mu bu diyerek savundukları bi aracı şanzımandan ötürü gitmediği için eleştiriyoruz. Golf polo ya da herhangi bir marka savunmuyorum kesinlikle. Azıcık dönüp baktığımızda focus ecoboost da var 0-100 hızlanması 8 saniye. Civic rste 8.1 saniye. Focus manuel ve civic otomatik..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E gücü hissedin diye reklam yapıp fan boyların 182 hp lan boru mu bu diyerek savundukları bi aracı şanzımandan ötürü gitmediği için eleştiriyoruz. Golf polo ya da herhangi bir marka savunmuyorum kesinlikle. Azıcık dönüp baktığımızda focus ecoboost da var 0-100 hızlanması 8 saniye. Civic rste 8.1 saniye. Focus manuel ve civic otomatik..
    sanzimandan dolayi gitmeyen 182 bg lik arac nasil oluyor da 0-100 7,6 sn yapiyor? ayrica fabrika verisi degil gercek zaman verisi... ilk mesajdaki videoyu izleyebilirsiniz.

cvt icin ise Are CVTs The Best (Fastest) Transmissions? - YouTube linki izleyebilirsiniz...
    Gökhan ÇAPRAZ

34 BYC 099 civic sport plus

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gcapraz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanzimandan dolayi gitmeyen 182 bg lik arac nasil oluyor da 0-100 7,6 sn yapiyor? ayrica fabrika verisi degil gercek zaman verisi... ilk mesajdaki videoyu izleyebilirsiniz.

cvt icin ise Are CVTs The Best (Fastest) Transmissions? - YouTube linki izleyebilirsiniz...
    Videoda eğim olduğunu dinlediğinizi varsaymak istiyorum ama malesef: )
    "Hızlısınız ama bayır aşşaa" lafını burda söylemek isterim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videoda eğim olduğunu dinlediğinizi varsaymak istiyorum ama malesef: )
    "Hızlısınız ama bayır aşşaa" lafını burda söylemek isterim
    manuel vites tr ye gelmeden yan yana rolling vs denemeleri yapilmadan cvt nin kiymeti maalesef ulkemizde anlasilamayacak.
    ayrica fanboy degilim. sadece motorsporlari ve teknolojileri meraklisiyim.
    Gökhan ÇAPRAZ

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200 de tıkanan bi araba 0-100 ü 8 sn olması neyi değiştirir. 182 hp diyince insan daha çok şey bekliyor.yol tutuşu iyidir bişey diyemem.
    düz vites seçeneği olmaması dezavantaj bence.bahsettiğimiz araba yanlış yazılmadıysa 1230 kilo,aman şaham bi abartılacak ağırlığa sahip de değil bence.

sınıfı değil belki ama 1500 kiloluk bi insignia 1.6 turbo 180 hp verisi olan araba 0-100 8.9-9 sn.hemde düz vites.top speed çok iyi.hızlanması cüsseye göre çok iyi.
    yeni civic rs görsel olarak güzel sadece sanırım =)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi yakınım civic rs e kafayı takmıs durumda 60+ yasında bana civic rs alacagım deyip duruyor. karısmıyorum bakalım alırsa deneme fırsatım olacak yalnız cvt icin bende iyi seyler soyleyemecegim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    200 de tıkanan bi araba 0-100 ü 8 sn olması neyi değiştirir. 182 hp diyince insan daha çok şey bekliyor.yol tutuşu iyidir bişey diyemem.
    düz vites seçeneği olmaması dezavantaj bence.bahsettiğimiz araba yanlış yazılmadıysa 1230 kilo,aman şaham bi abartılacak ağırlığa sahip de değil bence.

sınıfı değil belki ama 1500 kiloluk bi insignia 1.6 turbo 180 hp verisi olan araba 0-100 8.9-9 sn.hemde düz vites.top speed çok iyi.hızlanması cüsseye göre çok iyi.
    yeni civic rs görsel olarak güzel sadece sanırım =)
    200 de tikanmiyor hiz limitoru var

techturkey forumuna giris icin bir internet kullaniyoruz ama arastirma yapmak icin hic kullanmiyoruz bu nimeti. https://honda.com.tr/civic-hatchback/teknik-ozellikler kac kg mis bakiniz...

yazdiginiza gore insignia 1500kg ve 0-100 9 sn. demekki rs insignia dan daha hizli...
    Gökhan ÇAPRAZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

techturkey forumuna giris icin bir internet kullaniyoruz ama arastirma yapmak icin hic kullanmiyoruz bu nimeti. https://honda.com.tr/civic-hatchback/teknik-ozellikler kac kg mis bakiniz...

yazdiginiza gore insignia 1500kg ve 0-100 9 sn. demekki rs insignia dan daha hizli...
    Videoda limitörü iptal ediyolar zaten
    06 SS 0006

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Abicim sende videoyu bi daha izle sonra tartışalım limitör iptal diyor

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üşenmedim honda uk sitesine girip manuel sanzıman versiyonu ile cvt li versiyonu kıyasladım.

teknik verilerde manuel hep üstün gelmiş. Ayrıca çok garip ama manuel sanzıman versiyonun torku 240nm iken cvt nin 220nm.

Sanıyorum cvt nin tork dayanma gücü düşük olduğu için 20nm kısılmış araçtan.

Eğer cvt li aracın değerleri diğer sanzıman türlerine göre daha iyi çıkıyorsa savınızı kabul edeceğim. Ama gördüğüm kadarıyla öyle bir durum yok.

Şuana kadar hiç bir spor araçta cvt sanzıman görmedim. Neden tüm spor araçlar çift kavramaya geçiyor bunuda sormak lazım

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HP ye takılmayın boşverin.120 hp olduğunu varsayın 5 sene sonra bahsettiğiniz diğer markalar sanayi sanayi dolaşırken siz RS inizin keyfini sürüyor olursunuz
    satıyorum derseniz de X2
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abicim sende videoyu bi daha izle sonra tartışalım limitör iptal diyor
    Limitor iptal edildiginde 220+ uzeri hizlara ulasiyor ve 220 km hizinda iken devir 4500 devir/dakika oldugundan kagit uzerinde 300+ hizlara cikabileceginiz size hesaplariyla gosterebilirim. Videoda ruzgarli hava olduguda belirtilmekte. Bu videoya bagli kalarak bu tur yorumlari yapiyoruz. Reelde arac sahibi olanlar daha net bilgi vericekleridir.
    Gökhan ÇAPRAZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ben sadece daha ağır bi araç örnek verdim. Hali hazırda insignia kullanıcısıyım zaten. Daha ağır, 3 aşağı 5 yukarı aynı güçte, manuel olup bu veriyi yakalıyosa bu olmuş demektir bence. Bu iki arabayı kıyaslamak başlı başına hata zaten, ben kıyaslamadım bir örnek verdim sadece. Lakin opel 200 de tıkanmıyor. Gidiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ben sadece daha ağır bi araç örnek verdim. Hali hazırda insignia kullanıcısıyım zaten. Daha ağır, 3 aşağı 5 yukarı aynı güçte, manuel olup bu veriyi yakalıyosa bu olmuş demektir bence. Bu iki arabayı kıyaslamak başlı başına hata zaten, ben kıyaslamadım bir örnek verdim sadece. Lakin opel 200 de tıkanmıyor. Gidiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    300 dedi ya la ahauhsjaushahhshaha hadi hayırlı cumalar abiler ahshhjsjsh
    06 SS 0006

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videonun sonundaki hızlanmayı izledim sadece. O son hızlanmada spec ne? Hondata ve sprint booster mi var sadece? Eğer yoksa egzoz filtre ile bir tık daha nefesi açılabilir üstte belki.Hem tamam eğim aşağı falan ama iyi hızlanıyor bence? Yaklaşık 12 13 sn 80-180 var. Sorun nerede anlamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üşenmedim honda uk sitesine girip manuel sanzıman versiyonu ile cvt li versiyonu kıyasladım.

teknik verilerde manuel hep üstün gelmiş. Ayrıca çok garip ama manuel sanzıman versiyonun torku 240nm iken cvt nin 220nm.

Sanıyorum cvt nin tork dayanma gücü düşük olduğu için 20nm kısılmış araçtan.

Eğer cvt li aracın değerleri diğer sanzıman türlerine göre daha iyi çıkıyorsa savınızı kabul edeceğim. Ama gördüğüm kadarıyla öyle bir durum yok.

Şuana kadar hiç bir spor araçta cvt sanzıman görmedim. Neden tüm spor araçlar çift kavramaya geçiyor bunuda sormak lazım
    manuel ve cvt de kullanilan motor farkli mi? hayir
    sanziman farketmeksizin ayni motorda uretici dahi istese bg sabit tork dusuk yapamaz yazilim vs ile. bunun sebebi cvt nin calisma prensibi. Video yu alinti yapmistiniz fakat anlayamamissiniz gordugum kadariyla. cvt en yuksek guc bandinda tutar deviri. en yuksek yuk bandinda tork dusuk cikar haliyle.
    kabul ediyorum cvt nin tork dayanimi dusuktur fakat bu teknik olarak bir aktarma kayisi degisimi ile yukseltilebilinir. 2,5-3.0 motorlarda dahi cvt kullanilmaktadir tork dayanimindan bahsedersek eger.

spor araclarda cvt gorememenizin sebebi ureticilerdir. sanzimanin kotu olmasi degil. 1993 yilinda William F1 tarafindan cvt sanzimanli F1 araci vardi ve bir anda F1 de cvt yasaklandi. ama siz yinede spor araclarda hic cvt goremiyoruz diye soyleyin.
    Gökhan ÇAPRAZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CelalMrz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    300 dedi ya la ahauhsjaushahhshaha hadi hayırlı cumalar abiler ahshhjsjsh
    4500 devirde 220 yapan arac 6000 devirde 300 yapar.

Hayirli cumalar...
    Gökhan ÇAPRAZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Limitor iptal edildiginde 220+ uzeri hizlara ulasiyor ve 220 km hizinda iken devir 4500 devir/dakika oldugundan kagit uzerinde 300+ hizlara cikabileceginiz size hesaplariyla gosterebilirim. Videoda ruzgarli hava olduguda belirtilmekte. Bu videoya bagli kalarak bu tur yorumlari yapiyoruz. Reelde arac sahibi olanlar daha net bilgi vericekleridir.
    Biraz yukarıda da gerçek zaman verisi demiştiniz. Araç 300 yapsın kağıt üzerinde no problem,bize reel güçler lazım )
    3 günde 250 yapan bi araç 300 kmye kaç günde çıkar? Bilene çikilata

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler