User Tag List

Sayfa 4/14 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
262 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Honda Civic RS Hondata Yazılım

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    klavye başında her araba hızlı,yolda gidemedikten sonra 300 hayal
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O arabayı uçurumdan aşağı atsan 270 yapamaz.
    Ayrıca yazılım yokken aynı kısalı 106 gibi 100-200 dbn alamadılar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz yukarıda da gerçek zaman verisi demiştiniz. Araç 300 yapsın kağıt üzerinde no problem,bize reel güçler lazım )
    3 günde 250 yapan bi araç 300 kmye kaç günde çıkar? Bilene çikilata
    200 de takiliyor diyenlere ithafen bunu yazmistim. 8 ileri zf sanzimanda da ayni olay soz konusu. 6. vites 6500 devirde 250 km yapmaktadir 8 ileri zf sanziman...

ayrica cvt de 2 adet disli oldugundan tam anlamiyla disli oranlarina gore hiz hesaplamasi olmuyor. aslinda olur da
    reel olarak yapan birisinin paylasimi... Yeni honda civic RS top speed - YouTube o da 240 yapmis...
    Gökhan ÇAPRAZ

34 BYC 099 civic sport plus

ferdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gcapraz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    200 de takiliyor diyenlere ithafen bunu yazmistim. 8 ileri zf sanzimanda da ayni olay soz konusu. 6. vites 6500 devirde 250 km yapmaktadir 8 ileri zf sanziman...

ayrica cvt de 2 adet disli oldugundan tam anlamiyla disli oranlarina gore hiz hesaplamasi olmuyor. aslinda olur da
    reel olarak yapan birisinin paylasimi... Yeni honda civic RS top speed - YouTube o da 240 yapmis...
    Videonun o hiza cikana kadarki kisminida gorebilseydik keske

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ferdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videonun o hiza cikana kadarki kisminida gorebilseydik keske
    bir rivayete göre şu an dönüş yolundaşlarmış.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Küçükken arabanın camından bakıp, kadranda 260 km/h görünce o arabanın 260 bastığını düşünürdüm ...

Konu oraya doğru gidiyor ama göçüklü sedan RS 300 km/h görebilir ...

Ancak arabanın göçüklü kaportası yüzünden gördüğü son şey 300 km/ h olur ...
    ...

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    4500 devirde 220 yapan arac 6000 devirde 300 yapar.

Hayirli cumalar...
    Kağıt üstünde evet.. hele o güçlerde.. aerodinami diye bir şey var hepsinden önce

Benim Polo da 3000 devirde kadranda -168-170, gps te 158-159 yapıyor, 5400 rpm çevirebiliyor, o zaman benim araba da mı 300+ yapıyor? Kadranda 230-232 de duvar.. 17 gülle tipi jantlar, sürtünme, güç vs hepsi etken.

Ps. Polo şuan 160hp civarlarıdır anca
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    manuel ve cvt de kullanilan motor farkli mi? hayir
    sanziman farketmeksizin ayni motorda uretici dahi istese bg sabit tork dusuk yapamaz yazilim vs ile. bunun sebebi cvt nin calisma prensibi. Video yu alinti yapmistiniz fakat anlayamamissiniz gordugum kadariyla. cvt en yuksek guc bandinda tutar deviri. en yuksek yuk bandinda tork dusuk cikar haliyle.
    kabul ediyorum cvt nin tork dayanimi dusuktur fakat bu teknik olarak bir aktarma kayisi degisimi ile yukseltilebilinir. 2,5-3.0 motorlarda dahi cvt kullanilmaktadir tork dayanimindan bahsedersek eger.

spor araclarda cvt gorememenizin sebebi ureticilerdir. sanzimanin kotu olmasi degil. 1993 yilinda William F1 tarafindan cvt sanzimanli F1 araci vardi ve bir anda F1 de cvt yasaklandi. ama siz yinede spor araclarda hic cvt goremiyoruz diye soyleyin.
    Ben Cift kavrama ile devam ediyorum size cvt ile başarılar o zaman.

Bir önceki aracım 08 civic hb i shift idi. Hayatımda gördüğüm en saçma sanzımandı. Aracın bütün güzel özelliklerini yok ediyordu. Bu cvt de kullanması keyifsiz ruhsuz bir sanzıman bana göre. Alan alsın hayrını görsün.
    Ne zaman Honda tam otomatik veya cift kavramaya geçer o zaman tekrar almayı düşünürüm.

Araç üreticileride manyak değil heralde hem daha ucuza mal edecekler hemde cift kavramadan daha iyi bir sanzıman olmasına ragmen cvt kullanmayacaklar. Mantık olarak hatalı zaten...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Cift kavrama ile devam ediyorum size cvt ile başarılar o zaman.

Bir önceki aracım 08 civic hb i shift idi. Hayatımda gördüğüm en saçma sanzımandı. Aracın bütün güzel özelliklerini yok ediyordu. Bu cvt de kullanması keyifsiz ruhsuz bir sanzıman bana göre. Alan alsın hayrını görsün.
    Ne zaman Honda tam otomatik veya cift kavramaya geçer o zaman tekrar almayı düşünürüm.

Araç üreticileride manyak değil heralde hem daha ucuza mal edecekler hemde cift kavramadan daha iyi bir sanzıman olmasına ragmen cvt kullanmayacaklar. Mantık olarak hatalı zaten...
    ben honda bayisi yada saticisi degilim beni yanlis anladiniz.
    cvt de en onemli nokta yazilimdir. yapilan yazilima gore cvt calisma sekli belirlenir ve bu cvt nin karakterini belirler.
    rica etsem cift kavramanin cvt den daha iyi oldugunu teknik olarak kanitlayabilirmisiniz bana? ben size cvt nin daha iyi oldugunu kanitliyorum ama siz kanitlayamazsiniz cunki bu tur bir calismayi kimse bilerek yapmaz.
    Gökhan ÇAPRAZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Küçükken arabanın camından bakıp, kadranda 260 km/h görünce o arabanın 260 bastığını düşünürdüm ...

Konu oraya doğru gidiyor ama göçüklü sedan RS 300 km/h görebilir ...

Ancak arabanın göçüklü kaportası yüzünden gördüğü son şey 300 km/ h olur ...
    klasik turk mantalitesi. onca yazdiklarimin arasindan 300+ kelimesinin dikkate alinmasi...
    Gökhan ÇAPRAZ

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

teknik olarak değil de 2 şanzımanı da defalarca tecrübe etmiş ve sahip olmuş biri olarak söylüyorum. ZF in yanından bile geçemez CVT şanzıman. Ne hız olarak ne tepki olarak , ne de kullanım keyfi olarak. Ayrıca ZF de 200 de tıkanma diye bir şey yok. En azından benim sahip olduğum araçlar soluksuz devam ediyordu gayet.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben honda bayisi yada saticisi degilim beni yanlis anladiniz.
    cvt de en onemli nokta yazilimdir. yapilan yazilima gore cvt calisma sekli belirlenir ve bu cvt nin karakterini belirler.
    rica etsem cift kavramanin cvt den daha iyi oldugunu teknik olarak kanitlayabilirmisiniz bana? ben size cvt nin daha iyi oldugunu kanitliyorum ama siz kanitlayamazsiniz cunki bu tur bir calismayi kimse bilerek yapmaz.
    CVT nin daha iyi olduğunu kanıtladığını nasıl düşündün bilmiyorum ama benim sorum da gayet basit

Madem CVT daha iyi ve daha az maliyetli. Sadece yazılımla bütün karakteristiğini değiştirebiliyorsun. O halde neden herkes cift kavrama gibi maliyetli bir sanzıman üretip araçlarına koyuyor ?

Bir yerlerde bir sıkıntı var demek ki, Mesela tork dayanımı olabilir mi ?

Hondanın UK sitesine girip baktım diyorum, aynı motora sahip aynı 2 aracın değerleri farklı. Yeni teknoloji ile otomatik sanzımanın daha iyi olması gerekirken manuel daha iyi.

Sonra sen kalkmışsın CVT daha iyi diyorsun. Bende kusura bakma değil diyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cvt yi nasıl nerde kanıtlamış arkadaş çift kavramadan iyi olduğunu bende çok merak ettim , okudum geçmiş sayfaları ama bulamadım. Aydınlatırsa bizi sevinirim. Yani yapamassın öyle bir şey yokta yinede bi duymak istedim
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teknik olarak değil de 2 şanzımanı da defalarca tecrübe etmiş ve sahip olmuş biri olarak söylüyorum. ZF in yanından bile geçemez CVT şanzıman. Ne hız olarak ne tepki olarak , ne de kullanım keyfi olarak. Ayrıca ZF de 200 de tıkanma diye bir şey yok. En azından benim sahip olduğum araçlar soluksuz devam ediyordu gayet.
    zf ve cvt nin ayni motor ve kasaya konulmasi ile aradaki fark esas olarak net bir bicimde gorulebilir. cvt de hicbir vites degisimi icin bekleme soz konusu degil ve motorun en verimli oldugu devirde ilerlemesi zf sanzimanli araca gore daha iyi sure daha iyi yakit tasarrufu vs saglamaktadir. buda bir gercek. yanlisim varsa lutfen duzeltin.
    Gökhan ÇAPRAZ

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zf ve cvt nin ayni motor ve kasaya konulmasi ile aradaki fark esas olarak net bir bicimde gorulebilir. cvt de hicbir vites degisimi icin bekleme soz konusu degil ve motorun en verimli oldugu devirde ilerlemesi zf sanzimanli araca gore daha iyi sure daha iyi yakit tasarrufu vs saglamaktadir. buda bir gercek. yanlisim varsa lutfen duzeltin.
    Çok özür dilerim ama bu sizin yazmış olduğunuz iki şanzımanın aynı kasa araca koyulup farkı ozaman anlaşılır demeniz. Fizik sınavında Sürtünmesiz ortamda iki cisim çekilmiştir demekle aynı. farazi konuşmaya gerek yok.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yahu arabanın kasayla şanzımanın ne alakası var yapmayın allah aşkına. Bindiğim araçlar hep aynı sınıf araçlar , a5 coupe , 4 coupe gibi mesela.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CVT nin daha iyi olduğunu kanıtladığını nasıl düşündün bilmiyorum ama benim sorum da gayet basit

Madem CVT daha iyi ve daha az maliyetli. Sadece yazılımla bütün karakteristiğini değiştirebiliyorsun. O halde neden herkes cift kavrama gibi maliyetli bir sanzıman üretip araçlarına koyuyor ?

Bir yerlerde bir sıkıntı var demek ki, Mesela tork dayanımı olabilir mi ?

Hondanın UK sitesine girip baktım diyorum, aynı motora sahip aynı 2 aracın değerleri farklı. Yeni teknoloji ile otomatik sanzımanın daha iyi olması gerekirken manuel daha iyi.

Sonra sen kalkmışsın CVT daha iyi diyorsun. Bende kusura bakma değil diyorum.

Are CVTs The Best (Fastest) Transmissions? - YouTube

araclar ve motorlar farkli ama dsg ve cvt denemesi... VW Jetta vs Toyota Corolla - YouTube
    Gökhan ÇAPRAZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cvt yi nasıl nerde kanıtlamış arkadaş çift kavramadan iyi olduğunu bende çok merak ettim , okudum geçmiş sayfaları ama bulamadım. Aydınlatırsa bizi sevinirim. Yani yapamassın öyle bir şey yokta yinede bi duymak istedim
    VW Jetta vs Toyota Corolla - YouTube
    Gökhan ÇAPRAZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Are CVTs The Best (Fastest) Transmissions? - YouTube
    Gökhan ÇAPRAZ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler