User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
108 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: f10 520i 100 - 200 km

kıvancr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F10 520i 100 - 200 km - YouTube
    Duz yolda cekimi tekrar yaptim. Yolun egimini videoda gosterebildigim kadar cekmeye calistim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Suleyman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla gayet güzel görünüyor, stock gti değil de stg1 kıvamında bir gti ile denemeniz daha mantıklı olur, mesela benim stg2 altyapılı ama stg1 yazılım diyebileceğim kadar soft yazılımlı aracımla deneyebiliriz.
    P.m ya gonderebılırsenız musaıt zamanda deneyebılırız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kıvancr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gectıgımız aylarda yazılım yaptırdım.Orjınalı 1.6 170 hp,1700 kg gecen agırlıktakı bır arac ıcın cok ıyı bır guc aldı.
    f30 328i 'le bır cok parcası aynı olan bu motor ile harıka sureler çıktı.

520i Ecufast 100 - 200 accelaration - YouTube
    Ben de benim f10 a 3 ay kadar önce yaptırdım yazılım. Muhtemelen aynı yerde.
    Yazdığınız bilgiler son derece doğru. Yazılım sonrası arabanın kaderi değişti desem abartmam.
    Top speed 250 gördüm, daha devam ediyordu, devam etmedim. 3ncü köprü yolu.
    Orjinal filitre yerine yine kutu içi spor filitre takılsa daha da nefes alacak aslında.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu motorun 2.0 alt yapisi oldugunu ilk biz kesfettik. O zamanlar 320i 170hp ile ayni saniyorduk.
    Alman yazilimci geldi,F30'lara yazilim yapicak,1 tanede 520i gelde. 2013 kasim ayi,520i ler cikali 2 ay falan olmustu.
    Beyne bakicak,olup olmadigini soyliyecekti. Dedi bu motor F30 ile ayni degi bambaska,bende ilk kez goruyorum dedi. Acti laptop'i,motor kodundan bilgilere bakti ve dedi ki bu 2.0 ile ayni sadece krank ve 2-3 parca farkli. 250-260 hp alinir diyince,ben icimden hastirrr dedim. Ama almanlar da bos konusmaz,oda soru isareti yartti. Neyse adamin arac yapildi, -2 egimde 16,7 cikti,gozlerime inanamadim.
    O zaman esim f30 316 kullaniyordu ve ertesi gun verip 520i almistim kendisine ve aracin daha ruhsati cikmadan yazilimlamistim. Sanirim istanbul'da yazilim yapilan ilk 520i lerdir. Benimkini az bucuk fazla guclu yapmisti.17 jant ile 15,8 sec yuruyordu -2 egimde. Diger yaziimli 5'lere 3-4 boy atiyordu vs vs...
    Velhasil bu araclar ciddi yuruyor .3 seneyi gecti,esim kullaniyor sorun yok. Suan 42.000 km'de...
    Hatta o yillarda bilinmedigi icin kimseler inanmiyordu ama sonra yayildi...
    Araci alma sebebim idi...
    Hayirli olsun araciniz,kazasiz belasiz insallah.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde de bir tane aynısından var, uzunda şaşırtıcı derecede güzel gidiyor gerçekten ama yinede 16-17 100-200 inanılması güç değerler.. 2.0 5.30 O değeri yakalayamıyor Pbox ile 100-200 biz 19 Sn ölçtük o da hafif meğil aşağı
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsi geçen yazılım mevcut olan bir F10 5.20i, stock F10 5.30d yi geçiyor.
    Stock 530d specleri 245 hp - 450nm.
    Varın durumu hesap edin.
    YouTube da videoları var, hatta sanırım Murat'ın (997TT) otomobili o videodaki otomobil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanirim 11-12 farkli 520i olcmusumdur,en yavasi 17,1 sec cikti.
    Yazilim yapan sirket farki demek ki.
    Simdi kendi cekimlerim olan videolari atayim,sonra yorum yapilirsa sevinirim...

Simdi bu yeni versiyon F10 530d ile yurumesi; Arac benden yavas olan Ufuk'un araci,ona 3-4 boy fark atiyordum.

White BMW F10 520i 1.6T 240ps G-Force Stg1 Software vs Cam Car Bmw F10 530d 258ps - YouTube

Buda ara hizlanma,ilk yapilan 520i'lerden birisidir;

G-Force Motorsport F10 520i (1.6 170hp to 240hp) 90-248km run. 100km-200km 16,8sec - YouTube

0-100km 5,7 sec desem hadi canim dersiniz;
    G-Force Motorsport F10 520i (1.6 170hp to 240hp) 0-110km run. 0-100km 5,7 sec - YouTube

Ve Bonus,buda benim tum yapilan 520i leri gecen arac. 2.vitese atarken patinaj cekiyor
    F10 520i (1.6 170hp) 0-130km run with Gforce Software. 240hp+ - YouTube

Ki sadece yazilim var,ne kat iptali ne yakit ne filtre vs vs...

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arabayi bu kadar hizli yapan ne yahu breh masallah
    G30 530i (2.0 252 hp ) bile bu kadar hizli degil
    Sadece yazilimla nasil bu hale geliyor cozemedim icine m motor kacmis gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araci almamda ki tek sebeb buydu...
    Videolari izleyince bazi seyler net anlasili. Sanirim yazilim yapan almanin da payi var. m motor'dan ziyade sanki 3.0 gibi yuruyor. Cidden sasirtici...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu motorun 2.0 alt yapisi oldugunu ilk biz kesfettik. O zamanlar 320i 170hp ile ayni saniyorduk.
    Alman yazilimci geldi,F30'lara yazilim yapicak,1 tanede 520i gelde. 2013 kasim ayi,520i ler cikali 2 ay falan olmustu.
    Beyne bakicak,olup olmadigini soyliyecekti. Dedi bu motor F30 ile ayni degi bambaska,bende ilk kez goruyorum dedi. Acti laptop'i,motor kodundan bilgilere bakti ve dedi ki bu 2.0 ile ayni sadece krank ve 2-3 parca farkli. 250-260 hp alinir diyince,ben icimden hastirrr dedim. Ama almanlar da bos konusmaz,oda soru isareti yartti. Neyse adamin arac yapildi, -2 egimde 16,7 cikti,gozlerime inanamadim.
    O zaman esim f30 316 kullaniyordu ve ertesi gun verip 520i almistim kendisine ve aracin daha ruhsati cikmadan yazilimlamistim. Sanirim istanbul'da yazilim yapilan ilk 520i lerdir. Benimkini az bucuk fazla guclu yapmisti.17 jant ile 15,8 sec yuruyordu -2 egimde. Diger yaziimli 5'lere 3-4 boy atiyordu vs vs...
    Velhasil bu araclar ciddi yuruyor .3 seneyi gecti,esim kullaniyor sorun yok. Suan 42.000 km'de...
    Hatta o yillarda bilinmedigi icin kimseler inanmiyordu ama sonra yayildi...
    Araci alma sebebim idi...
    Hayirli olsun araciniz,kazasiz belasiz insallah.
    Bu araci almamda ki tek sebeb buydu...
    Videolari izleyince bazi seyler net anlasili. Sanirim yazilim yapan almanin da payi var. m motor'dan ziyade sanki 3.0 gibi yuruyor. Cidden sasirtici...
    Öncelıkle konuyu aydınlattıgın ve guzel dıleklerın ıcın teşekkur ederım Murat abi, bu agırlıktakı bır aracın bu gucler ıle bu surelerı yapması gercekten harıka.
    Senın az once gonderdıgın vıdeoları ızledikten sonra bu motorlu bu aracı almama sebep olan etkenlerden bırı.
    Alırken özellıkle 2.0 184 hp olarak arastırdım onlarda alınan guc 300 hp lere yakındı fakat ılk cıkan f10 520ı lerde cok kısa sure kullanıldıgı ıcın lcı kasalarda goremedım. Bu motorda ona cok benzer oldugudan lcı kasada karar kıldım.
    Senınde belırttıgın gıbı yazılım ıle stock f10 da kullanılan n54 3.0 motora yakın degerlerde yuruyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de benim f10 a 3 ay kadar önce yaptırdım yazılım. Muhtemelen aynı yerde.
    Yazdığınız bilgiler son derece doğru. Yazılım sonrası arabanın kaderi değişti desem abartmam.
    Top speed 250 gördüm, daha devam ediyordu, devam etmedim. 3ncü köprü yolu.
    Orjinal filitre yerine yine kutu içi spor filitre takılsa daha da nefes alacak aslında.
    Sımdıye kadar 10 u aşkın aracıma yazılım yaptırdım, kesınlıkle en cok verım aldıgım aracların basında yer alıyor.
    Top speed konusunda 250 cıvarını gordum fakat sızınde belırttıgınız gıbı 260ları gorecek potansıyel aracta mevcuttu.

Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arabayi bu kadar hizli yapan ne yahu breh masallah
    G30 530i (2.0 252 hp ) bile bu kadar hizli degil
    Sadece yazilimla nasil bu hale geliyor cozemedim icine m motor kacmis gibi
    Kuzenım g30 530 i kullanıyor, aracları denemedım fakat bırbırıne yakın gıdıyorlar.
    Bu motor Polo Gti'dakı motor gıbı,kullandıktan sonra daha ıyı anlaşılıyor. Motor verılerıne baktıgında beklentı dusuk kalıyor.
    Gecen sene hanıma aldıgım lci 118i aracı henuz 500 km deyken yazılım yaptırmıstım. 3 Sılındırlı yenı motor kullanılıyor.
    Fakat doğru durust sure bıle olcmedem, denemek ıstemedım. Tahmınım 100 - 200 25 sec. cıvarıdır. Bu motor cok baska..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen oyle. Esim kullandigi icin ayda yilda bir kullaniyorum ve her sefferinde sasiriyorum.
    G30'u gecer benim ki. Sapik yuruyor.18 leri takinca biraz agirlasti ama hala iyi yuruyor.
    Baska firmalarin yaptigi aracla fazla deniyemedim ama benle ayni firmadan yapanlar denedi,hizlilarmis.
    Isin ozu,bu motor f10'da kaderini degistirdi...
    G30 1.6'da da ayni durum soz konusu...

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakikaten bu kadar hızlı olmasına şaşırdım ama hızlanma değerleri doğruBmw kadranlarındaki sapma çok az.. Ne diyelim Maşallah
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen oyle. Esim kullandigi icin ayda yilda bir kullaniyorum ve her sefferinde sasiriyorum.
    G30'u gecer benim ki. Sapik yuruyor.18 leri takinca biraz agirlasti ama hala iyi yuruyor.
    Baska firmalarin yaptigi aracla fazla deniyemedim ama benle ayni firmadan yapanlar denedi,hizlilarmis.
    Isin ozu,bu motor f10'da kaderini degistirdi...
    G30 1.6'da da ayni durum soz konusu...
    -2 egımde 15.8 dbn degerı zaten çok net olarak acıklıyor abi, kesinlikle f10 a çok yakışan bir motor.
    Sadece şahsi fikrim sanzımanı bazen kararsız ve yavas kalabılıyor.
    f30 ve esımdekı lcı 118ı dekı kadar net ve dogru tercıhlerı zaman zaman yapamayabılıyor. Buyuk agır bır arac oldugu ıcın vıtes gecılerıde yazılım olarak daha sakın uyarlanmıs.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sport'da herhangi kararsizlik yok aslinda.
    Birde yazilimdan sonra sanziman tepkileride hizlandi.
    Ayrica Abarth bmw de bazi ozellikler acildi,sport ike ilgili,faydasi oldu bazi seylere.
    Isin ozu;2 litre dizel haricinde alinmayacak arac,bu motor sayesinde talihi degisti...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enteresan bi gidiş O kilo , o hacim ve o gidiş... Maaşallah tekrar tekrar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    520i alacaklar elinizi çabuk tutun piyasaya +5-7 bin eklenecek D:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sport'da herhangi kararsizlik yok aslinda.
    Birde yazilimdan sonra sanziman tepkileride hizlandi.
    Ayrica Abarth bmw de bazi ozellikler acildi,sport ike ilgili,faydasi oldu bazi seylere.
    Isin ozu;2 litre dizel haricinde alinmayacak arac,bu motor sayesinde talihi degisti...
    Sport modunda kararsızlık yok abi haklısın. Comfort kullanımda ozellıkle sehırıcı dık yokuslarda az gaz verıldıgınde bazen kararsız kalıp alt vıteste gıtmekte ısrar edebılıyor.
    Benım yazılım sadece motor ıcın yapıldı vıtes gecıslerınde bır farklılık hıssetmedım.
    Şuan dızelınden kat ve kat daha keyıflı oldu. Zaten dızel motorları sesınden dolayı 6 sılındır ve uzerı olmadıkca sevmeyenlerdenım
    Talha ustaya bakım zamanında ugrayıp özellıklerı ve spor göstergelerı aktif ettiricem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iyi yaparsin...
    Fiyatlari hala makul. Eklense 4 yildir eklenirdi,3 yildan fazladir yazilimli kullaniyoruz...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler