User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 2018 Yeni Polo Mk6 Showroom İncelemem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanada'da orta halli Condo (Condominium)'da oturuyordum yani buranın çakma residance yok park yok bomonti vs dedikleri işte

oturduğum yer metropolon 80km dışında ilçe (Brampton) ev fiyatı 250,000 kanada dolarıydı (2008 yılı) yani 730,000tl civarı

bindiğim şirket aracı ultra lüx SUV, fiyatı 48000 dolar yani 140000tl özetle evimin %20 bile etmiyorki bahsetiğim hem sıfır hem V8 hem üst segment bir SUV.

adana'daki en pahalı konutlardan birinde (Kloruflorayı yapan firmanın yapımı kloruflora yanında Atagün sitesi) bu sene alış fiyatım 400000tl, ultralüx sporu salonu,kapalı ve açık oto park,devasa bir bahçe,oyun parkı,basket sahası,fitness, havuz vs vs

dötü poklu Polo: 100000tl civarı yani evimin 4de biri yani kanada'da devasa 7 obez 120kglık canavar kişilik,V8 5700cc,sıfır , lüks SUV'nin oranın %25 fazlası

WTF?

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _AS_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyati tartisilir birsey diyemem ama araclar bos degil artik.
    Trendline da far sensoru, fonksiyonel direksiyon, 6.5 ekran, on kol dayama vs var
    Comf ta ek, on arka park sensoru, yagmur sensoru, kararan dikiz ayna, jant, hirt zirt ekstralar
    Highline hiz sabitleyici 8” ekran led stop dijital klima, ic ambiyans aydinlatma, 16 jant vs var.

Dogus Oto lara ilk kotaya 100 civari highline dsg geldi 25-30 u ilk gun satildi zaten.

Fiyatina cok diyenler birde fiestaya baksinlar

Euro 4.30 kactan gelmesi bekleniyordu pardon?

Comfortline in vergisz fiyati 10.000 euro gib komik bir rakama geliyor aslinda.
    Sinirlenilecek biryer varsa onlarda otomotiv markalari degil emin olun.
    Sülalem vw grubu hastası a6 sından transporter caddysine kadar; bir zamanlar ben de öyleydim.

Ama fiesta, 2011 den beri çıkarttığı her kasada polodan iyi.

2018 fiestayı ben bile düşünüyorum, test sürüşüne gittim, yine de poloyla ibizaya bir bakacağım.

_AS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni Polo Trendline Donanım Detayı

Trendline gayette boş degil boş oğlu boştur.

Listeye bakarsaniz yazacak adam akilli birşey olmadigindan isofix, bardak tutucu, esya gozu, yükseklik ayarli koltuk ön basligi, disk fren ön, arka sis fari, 3.stop lambasi falan yaziyor dasdas gecer gibi

Dogusu hep tebrik ediyorum sdkart, 6.5 ekran, fonksiyonel direksiyon falan konunca dolu algisi oluşturabiliyor adamlar.

Ayrıca trend comfort ve highgline da hala 2airbagcik var
    Tr ye gelen bütün yeni pololar trendline dahil 6 hava yastıklı geldi bilginize.

cosekar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ÖTV cıkmadan once yakın arkadaşım 2016 Aralık'ta 83,900 TL ye A3 1.0 TFSI aldı, hem de xenonlu bir kaç extralı vs, şimdi Polo 1.0 TFSI olmuş 87,900 TL.
    Coskun ARIKAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boşları Filolar için sanırım.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    highline polo 87bin tl imiş ki illaki eksikleri vardır , ibizanın full + full tum opsiyonları işaretlenmiş hali 100bin tl artık bu rakamlara alışmak gerek en azından 1.5 tsi gelseydi iyiydi

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yarbay Adana'da 400bin liralık bir ev için ultra lüks mü demek istediniz ben mi yanlış anladım?

görende burayı cennet zannedecek çünkü sonra

Bence 400 civarı bir ev normal bir ev , 700-800 civarı lükse yakın , 1 milyon ve üstü lüks sayılabilir , 1.5 milyon ve üstü ultra lüks denilebilir.

Ultra lüks denenler ise aslında normalde olması gereken şeyleri iyi lokasyonla veriyor.

Her odada tuvalet banyo , kapalı otopark , her kat tek daire , şişirme değilde gerçek metrekare ile küçük değilmiş diyeceğin vs evler 1.5 + fiyatlar ultra lüks denebilir adana için

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araba fiyatları konusunda ise hükümet net bir şekilde araba almayın yada alırsanız ciğerinizi sökerim diyor

Ama biliyorki millet her türlü alacak o zaman en güzel vergi burada diyor

Yanılmıyorsam kurtuluş savaşı sonrası ilk 20 sene cari açık diye bir kavram yoktu ülkede çünkü ithalat yasaktı

Ne zaman ithalata izin geldi cari açık başladı

Böyle bir paradoks

Bildiğim kadarıyla çinde bizdende pahalı ithalatı engellemek amaçlı

Şahsi fikrim keşke tamamen yerli üretim olarak modernize şahin doğan üretimi tekrar başlasada ötvsiz olarak, şu konserve kutularına bu fiyatlarla mecbur kalmasa millet.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Yarbay Adana'da 400bin liralık bir ev için ultra lüks mü demek istediniz ben mi yanlış anladım?

görende burayı cennet zannedecek çünkü sonra

Bence 400 civarı bir ev normal bir ev , 700-800 civarı lükse yakın , 1 milyon ve üstü lüks sayılabilir , 1.5 milyon ve üstü ultra lüks denilebilir.

Ultra lüks denenler ise aslında normalde olması gereken şeyleri iyi lokasyonla veriyor.

Her odada tuvalet banyo , kapalı otopark , her kat tek daire , şişirme değilde gerçek metrekare ile küçük değilmiş diyeceğin vs evler 1.5 + fiyatlar ultra lüks denebilir adana için

bu işin sonu yok,

katlar arasında standardın x3 kalınlığında taban + ses yalıtımı, kapalı otopark, havuz, oyun parkı, akıllı ev sistemi,güvenlik,kamera, giyinme odası, yerler granit, 3 wc banyo, 4+1, 160m2 net yaşam alanı (brüt değil)

yapan firmada açıkcası adana'da bence ilk hadi olsun ilk 3ün içindeki kloruflorayı yapan ortaklardan birisi İncesulu inşaatın sitesi.

sizi bilmem ama açıkcası benim için gelenlerim içinde gayet lüks tanımı içersinde bir bina ve tanımınızında herhangi bir resmi literatüre dayandığını düşünmüyorum direk fikir.

şahsi fikir ise isterseniz sahibindende adana ultra lüks daire yazın derim ne diplerde göreceksiniz ne uçuklarda dediğim gibi sonu yok

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay be Poloya 100 bin lira vermenin normal olduğunu savunan kullanıcı gördü bu gözler...

bizim gibi millete az bile, almanyada 12.000 euroya satılan trendline arabayı bizde bu kafalar olduktan sonra bence 120-130 bin liraya satsınlar, şu an çok bile ucuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birde gelire göre endeksleyin, komşu bulgarlarda romanlarda aynı aracın 1.0 95hp, dsg comfortline modeli 16bin euro yani 69bin tl lan ne olduda zaten vergisi yüksek EU ülkesi Bulgar Romandan %40 fazla ödüyoruz?

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı _AS_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tr ye gelen bütün yeni pololar trendline dahil 6 hava yastıklı geldi bilginize.
    Ozaman abuk subuk donanim yazacakalrina airbagleri dogru durust yazsinlar donanim listesine. Veya bilmemne paketi altinda cakacaktir kalan 4airbagi
    1881 - 193

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polo ve corsa 97-98’lerde küçük sınıfa dikkat çekmeyi başardığında insanlar nispeten rahat şekilde küçük ama kaliteli bir araba sahibi olabilmelerine imkan verdi.
    Tofaş veya renault serilerindense bu sınıf araçlar küçük de olsa avrupalı kalitesini verdiler.
    Şimdi bu sınıfın asıl konumlandığı pazar segmentine bakın , etiket fiyatına bakın?
    Yüz bin diye rahatça telaffuz ettiğimiz bu rakamın aslında ne kadar saçma bir seviye olduğunun farkında değiliz
    Bu rakam polo corsa ibiza gibi araçlar için normal kabul ediliyorsa ciddi sıkıntı vardır
    Ha keza ucuz diye nitelendireceğimiz bir araç da kalmadı , dacia kaç para picanto kaç para i10 kaç para?
    Öte yandan , yüzbine mabad kadar araba mı olur diyoruz ama satış rakamları hiç de öyle davranmadığımızı gösteriyor

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Es kasa civic zamanlarında yanlış hatırlamıyorsam 30.000 ortalama seviyesine civic focus bora gibi araçlar alınabiliyordu
    Fd kasa civicler ile beraber bu ortalama rakam 40.000 seviyesine çıkmıştı
    Sonrasını hatırlamıyorum , takip edemedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizel,dsg hingline poloya 100k vermek bence israftır

Sonuçta polo bu ne beklenebilir ki

JJmusti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alışırız alısırız 50 bın tl oluncada polo edermı dıyorduk 100 bın oldu bu gozler 200 bın tl ye de polo gorur .

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şunu merak ediyorum bir adam çok daha iyisini 1-2 yaş daha büyük ve biraz daha fazla km yapmışını alabilecekken neden gidip sıfır araba alır.

Gönlümde hep ds5 var 90+ rakamlara gayet düzgün bakımlısını bulursun. Her disiplinde de polonun hatta bir çok arabanın içinden geçer, etrafından döner. (Benzer röenkler başka marka modeller için de verilebilir)

Ben bu kafayı çözemedim, sırf ilk sahibiyim demek ya da poşetleri ben söktüm demek için mi yani ?

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni Polo Trendline Donanım Detayı

Trendline gayette boş degil boş oğlu boştur.

Listeye bakarsaniz yazacak adam akilli birşey olmadigindan isofix, bardak tutucu, esya gozu, yükseklik ayarli koltuk ön basligi, disk fren ön, arka sis fari, 3.stop lambasi falan yaziyor dasdas gecer gibi

Dogusu hep tebrik ediyorum sdkart, 6.5 ekran, fonksiyonel direksiyon falan konunca dolu algisi oluşturabiliyor adamlar.

Ayrıca trend comfort ve highgline da hala 2airbagcik var
    Abime uzun dönem kiralamada şirket aracı olarak bunu vermişler

Malın adı passat içi murat 131
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şunu merak ediyorum bir adam çok daha iyisini 1-2 yaş daha büyük ve biraz daha fazla km yapmışını alabilecekken neden gidip sıfır araba alır.

Gönlümde hep ds5 var 90+ rakamlara gayet düzgün bakımlısını bulursun. Her disiplinde de polonun hatta bir çok arabanın içinden geçer, etrafından döner. (Benzer röenkler başka marka modeller için de verilebilir)

Ben bu kafayı çözemedim, sırf ilk sahibiyim demek ya da poşetleri ben söktüm demek için mi yani ?
    Şahıs kısmını bilmiyorum fakat şirket sahibi ise hem alırken kârlı hem de yürütme bedelleri yakıt ve bakım dahil olmak üzere gider gösterip vergiden yana avantaj sağlayabilir .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler