User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Yazılımlı 1.6 cdti insignia nın 3. Vites 1250 dd gidişi

cosekar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok bilmedğimden soruyorum, yanlış anlaşılmasın, dizellerde yazılımın etkisi asıl üst devirlerde belli olmuyor muydu?
    Coskun ARIKAN

eser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turbo dizel/benzin araçlarda yazılım ile birlikte gelen torque ile alt devirlerin şenlenmesi,güclenmesi sadece bahsettiğiniz markaya özel bişey değil, her firmanın her uygulamasında olan bişey.

ben belki uyarı olarak anlarsınız belki çok bilmiş dersiniz fakat bu şekilde alttan basmamanızı öneririm.Motor içiniz (piston,kol vs) dayanıksız.Basınc ile birlikte size el sallıyan bir kol çıkabilir (ki bunu hiç birimiz istemeyiz)
    Alıntı diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kanka fotoyla alakası yok,araba canlı bakınca sıfır gibi.2012 model 106 gti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cosekar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok bilmedğimden soruyorum, yanlış anlaşılmasın, dizellerde yazılımın etkisi asıl üst devirlerde belli olmuyor muydu?

cok fazla devir dönmediğinden hemen hemen her yeri dolu dolu olur

ulas79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo dizel/benzin araçlarda yazılım ile birlikte gelen torque ile alt devirlerin şenlenmesi,güclenmesi sadece bahsettiğiniz markaya özel bişey değil, her firmanın her uygulamasında olan bişey.

ben belki uyarı olarak anlarsınız belki çok bilmiş dersiniz fakat bu şekilde alttan basmamanızı öneririm.Motor içiniz (piston,kol vs) dayanıksız.Basınc ile birlikte size el sallıyan bir kol çıkabilir (ki bunu hiç birimiz istemeyiz)
    Uyarın işin teşekkür ederim dikkate alacağım,ben bu kadar düşük devirde yürümem genelde ama dikkatimi çekti ve paylaşmak istedim.

yigitblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi 1.3 mjet öncesi 95 olan ecufast li linea ile denedim bende stabil gidiyorum
    Bende 95 lik lineaya yazılım yaptırmayı düşünüyorum. Memnun musunuz araçtan?Kaç beygirlere geldi araç?

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigitblr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 95 lik lineaya yazılım yaptırmayı düşünüyorum. Memnun musunuz araçtan?Kaç beygirlere geldi araç?
    Giderken güzel de dururken sıkıntı var
    Ben ölçtürmedim ama eskiye oranla 120 130 arası bağırmaya başlayan araç 140 tan sonra bağırıyordu

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forumda sürekli birilerine laf sokma, beğeni alma, gündem olma yarışı var.Her konuda “hit” olacak bir yorum yapma derdi olan mutlaka birkaç kişi çıkıyor.

Her dizel araç alt devirlerde canlı değildir, turbo lag olur, kasa ağırdır veya şanzıman uyumsuzdur, çeşitli sebepleri var.Örnek vermek gerekirse 1.9 Jtd Doblo ile 1500 devirde giderken motorun titreşimi rahatsız ediyor, gaz pedalına belirgin tepkiler veremiyor.Hemen vites küçültmek ve 2000-2500 devir dolaylarına çıkmak durumunda kalıyorsunuz hızlanırken, konuyu açan abi de aynı sorundan muzdaripmiş, yazılımla çözülmüş.Gelmiş burada paylaşmış bizlerle.

Ukalalığı bir kenara bırakıp, bilgisi olmadığını düşünüyorsanız normal bir şekilde buraya açıklayıcı bir yazı yazar konuyu kaparsınız, yüzlerce kişinin aktif kullandığı bir forumda birisiyle böyle dalga geçer gibi yazmak ne kadar uygun bir davranış?
    Hele de bu adam 38 yaşında, yazdıklarınızı okuduktan sonra bile efendi gibi cevap vermeye devam etmiş.

İnsan utanır da gelir şuraya özür dilerim diye yazar, adam cevap verdikten sonra bile üstüne gidilmeye de devam edilmiş.Yüzünü görseniz insanlara karşı kurmayacağınız cümleleri burada bir çırpıda söylüyorsunuz karşınızdakilere.Bence forumdaki bu beğeni butonunun kalkması lazım, işlevini yerine getiremediği gibi forum ortamını da bozuyor.Project Cars vb bölümlerde hala yorumlar görüyorum, kimse beğeni atıp devam etmiyor.Her neyse konuyu daha da dağıtmayayım.

Abi alt devirlerden aracı doldurmak da iyi değil bu arada, yakıt pompası birden fazla yakıt basmaya çalıştığı için zaman içerisinde içerisindeki contalar ısınmadan yıpranıyormuş.Alt devirde ilerlemek krank, biyel kolları, pimler için de sağlıklı değil, vibrasyon araca zarar veriyor aklında bulunsun, yazılımın da hayırlı olsun, tüketim ne alemde önce ve sonra olarak?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Motor içinin dayanıksız olduğunu nereden çıkardık ?

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracınızda sadece yazılım var ve yazılım sonrası bunlar oldu diyorsunuz eğer siz başka bir firmaların yazılımını da deneyip bu konuyu açsanız karşılaştırma gibi olur ve bizde aydınlaşmış oluruz . herkes burda yazılım attım arabam böyle oldu diye konu açsa bir yığın konu olur gereksiz reklam kokuyor. a firması 1100 de yürütsün b firması 1400 de yürütsün . siz hangisinden memnunsanız o firmayı tercih edersiniz. ha burda bi iddaa gibi bir olay olacaksa dbn paylaşın sizi geçecek bir çok firma var konu gereksiz tartışmaya sokar

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda sürekli birilerine laf sokma, beğeni alma, gündem olma yarışı var.Her konuda “hit” olacak bir yorum yapma derdi olan mutlaka birkaç kişi çıkıyor.

Her dizel araç alt devirlerde canlı değildir, turbo lag olur, kasa ağırdır veya şanzıman uyumsuzdur, çeşitli sebepleri var.Örnek vermek gerekirse 1.9 Jtd Doblo ile 1500 devirde giderken motorun titreşimi rahatsız ediyor, gaz pedalına belirgin tepkiler veremiyor.Hemen vites küçültmek ve 2000-2500 devir dolaylarına çıkmak durumunda kalıyorsunuz hızlanırken, konuyu açan abi de aynı sorundan muzdaripmiş, yazılımla çözülmüş.Gelmiş burada paylaşmış bizlerle.

Ukalalığı bir kenara bırakıp, bilgisi olmadığını düşünüyorsanız normal bir şekilde buraya açıklayıcı bir yazı yazar konuyu kaparsınız, yüzlerce kişinin aktif kullandığı bir forumda birisiyle böyle dalga geçer gibi yazmak ne kadar uygun bir davranış?
    Hele de bu adam 38 yaşında, yazdıklarınızı okuduktan sonra bile efendi gibi cevap vermeye devam etmiş.

İnsan utanır da gelir şuraya özür dilerim diye yazar, adam cevap verdikten sonra bile üstüne gidilmeye de devam edilmiş.Yüzünü görseniz insanlara karşı kurmayacağınız cümleleri burada bir çırpıda söylüyorsunuz karşınızdakilere.Bence forumdaki bu beğeni butonunun kalkması lazım, işlevini yerine getiremediği gibi forum ortamını da bozuyor.Project Cars vb bölümlerde hala yorumlar görüyorum, kimse beğeni atıp devam etmiyor.Her neyse konuyu daha da dağıtmayayım.

Abi alt devirlerden aracı doldurmak da iyi değil bu arada, yakıt pompası birden fazla yakıt basmaya çalıştığı için zaman içerisinde içerisindeki contalar ısınmadan yıpranıyormuş.Alt devirde ilerlemek krank, biyel kolları, pimler için de sağlıklı değil, vibrasyon araca zarar veriyor aklında bulunsun, yazılımın da hayırlı olsun, tüketim ne alemde önce ve sonra olarak?
    Çoğunlukla katılmakla beraber beğeni butonu hakkında bence yanlış düşünüyorsun dostum bilgin olmasa da ilgiyle takip ettiğin bir konuda sen ve senin gibi 30 kişinin elinize sağlık çok güzel görünüyor demesi zaten beğeni butonu ayarında yorumlar olacağı için forumun kalitesi buton olmadan artmaz

Sadece insanların ilgi alanları farklı. Örnek veriyorum x konusunda göreceli olarak daha az farklı şey olmasına rağmen araç sahibi daha çok tanınır daha çok yorum ve hit alır y konusu ise kendi içinde daha fazla şey barındırmasına rağmen kimse okumaz, okursa yorum atmaz ya sahibi ya araç ya da konu ilgisini çekmez çekmeye de bilir. Ama bu düzeltilmesi gereken bir durum değil.

Sadece beğeni alarak hit olmak amacıyla laf sokmayı huy edinenleri kastediyorsan eğer bunun çözümü beğeni butonunun kaldırılması değil o kişilerin uygun bir şekilde uyarılması olur

Araç içinse sahibine hayırlı olsun kendisinin farkettigi güzel bi gelişme olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

hiçbir açıklama yapmadan bakın arabam 1250dd'da 3. viteste düz yolda gidiyo diye video koyulursa bu yorumlar yapılır hiç kusura bakma.

Twitter bile kullanmayan, facebook ve instagramda ayda yılda bir foto koyan ben buraya gelip 1 cümle ile hit olma yarışına giricem aynen
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor içinin dayanıksız olduğunu nereden çıkardık ?
    çıkan,eğilen,bükülen,kırılan kollardan (standart araclarda)

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rain man
    Kaldırmaktan kastım kısıtlamaktı abi, sohbet bölümünden falan bu butonun kaldırılması lazım bence.En azından bir nebze önüne geçilmiş olur bu durumun bana kalırsa.
    @Gko
    Bir yorum yapılmasına gerek yok bir arabada turbo lag olması, veya kasayla/şanzımanla uyumsuz bir motor kullanılması mümkün, hayret etmek yerine sorsaydınız bence bu videonun neden konduğu size anlatılırdı konu sahibi tarafından.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rain man
    Kaldırmaktan kastım kısıtlamaktı abi, sohbet bölümünden falan bu butonun kaldırılması lazım bence.En azından bir nebze önüne geçilmiş olur bu durumun bana kalırsa.
    @Gko
    Bir yorum yapılmasına gerek yok bir arabada turbo lag olması, veya kasayla/şanzımanla uyumsuz bir motor kullanılması mümkün, hayret etmek yerine sorsaydınız bence bu videonun neden konduğu size anlatılırdı konu sahibi tarafından.
    Böyle bir video koyuyorsan zaten açıklama yapmalısın yani, çünkü sadece izleyerek cidden saçma geliyor.

Konu sahibi açıklama yaptıktan sonra zaten tek bir yorumda dahi bulunmadım
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

teşekkür ederim yazın ve anlayışın için,alt devir konusuna gelince bu firmanın bu yazılımını 1 senedir takip ediyorum sorun vs olan varmı diye çok araştırdım sorun çıkaran olmadığı için yaptırdım,birde alt devirde pek tutmuyorum aracı genelde 1600 dd civarı şehir içi gezmeye çalışıyorum ama uyarın için çok teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracınızda sadece yazılım var ve yazılım sonrası bunlar oldu diyorsunuz eğer siz başka bir firmaların yazılımını da deneyip bu konuyu açsanız karşılaştırma gibi olur ve bizde aydınlaşmış oluruz . herkes burda yazılım attım arabam böyle oldu diye konu açsa bir yığın konu olur gereksiz reklam kokuyor. a firması 1100 de yürütsün b firması 1400 de yürütsün . siz hangisinden memnunsanız o firmayı tercih edersiniz. ha burda bi iddaa gibi bir olay olacaksa dbn paylaşın sizi geçecek bir çok firma var konu gereksiz tartışmaya sokar
    dediğinizi uygulamam (diğer firmaların yazılımını tek tek deneyip but-raya atma) çok zor,buna ne bütçe nede araç dayanır,her kes kendi beğendiği ve işçiliğine güvendiği firmaya yaptırır ki ben de öyle yaptırdım ve bu firmadan bir çıkarım yok çünkü gelir elde etmiyorum ,herkesin video atması olayına gelirsek bence en doğrusu bu çünkü herkes farklı firmalara yaptırıp sonucu böylece paylaşır ve yaptırmak isteyenlere fikir sağlar.ben bu paylaşımımı bir iddia açmak veyahut yarışa girmek için açmadım ,hiç bir yazılım firmasına da sataşmadım bundan iyisini yapamazlar diye ,sadece benim yaptırdığım firma bu şekilde bir şeye sebep oldu ve sonuçtan memnunum demek için açtım konuyu ki videonun açıklamasını da yaptım.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim araçta yazılımlı yazılımsız 3. vites 1200lerde yürütebiliyorum.

ama 1500-1700 altına düşürmem,pek bir amacı yok bence.

1.6cdti kullanmadım,belki onun durumu farklıdır

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç çok güzel güle güle binin , Insignia çok güzel bir otomobil
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ulas79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dediğinizi uygulamam (diğer firmaların yazılımını tek tek deneyip but-raya atma) çok zor,buna ne bütçe nede araç dayanır,her kes kendi beğendiği ve işçiliğine güvendiği firmaya yaptırır ki ben de öyle yaptırdım ve bu firmadan bir çıkarım yok çünkü gelir elde etmiyorum ,herkesin video atması olayına gelirsek bence en doğrusu bu çünkü herkes farklı firmalara yaptırıp sonucu böylece paylaşır ve yaptırmak isteyenlere fikir sağlar.ben bu paylaşımımı bir iddia açmak veyahut yarışa girmek için açmadım ,hiç bir yazılım firmasına da sataşmadım bundan iyisini yapamazlar diye ,sadece benim yaptırdığım firma bu şekilde bir şeye sebep oldu ve sonuçtan memnunum demek için açtım konuyu ki videonun açıklamasını da yaptım.
    kısa geçeceğim. dediğiniz olayları belli başlı yazılım firmaları zaten yapabiliyor.bilmediğimiz bir şey değil.yaptırdığınız firmaya da özgü değil. yazılımın amacı güç kazanmaktır. onuda en iyi yolda gösterir. yazılım öncesi sonrası dbn paylaşsaydınız. sizin demek istediğiniz daha anlaşılır olur.yazılımın farkını görürdük. ve aracınız otomatik büyük ihtimalle çift kavrama .alt devirlerde dikkat edin . kavramanız ısınır

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler