User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Anadol STC16 / Benzin Tv

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Anadol STC16 / Benzin Tv

Anadol firmasını fazlasıyla severim ama stc16'ya olan duygum bambaşkadır. İzlemenizi tavsiye ederim

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıllarca eşek yer diye sattırmak istemedikleri aracın bir kaç bilinmeyen özelliğini de ben aktarayım.
    Şasesini ford ve reliant firması ortak üretti.Kupayı ise reliant.O yüzden çoğu parçası ingiliz.
    Reliant nedir derseniz fiberglass otomobillere çok emek vermiş ancak 3 tekerlek tutkusu yüzünden piyasadan silinmiş bir ingiliz asıllı firma.
    Anadol üretildiği yıllarda (amerikanlar kol gezdiği.benzin sarfiyatının o zamanlar bile üzücü olduğu.) rakiplerinden çok farklıydı.Bizim milletimiz montajını yaptığı için TÜRK malı TÜRK malı diye kendi kendimizi ezdik.Fiberglass yapısı çok güzeldi.Çok kaliteli bir fiber değildi.Kalıp hataları vardı.Ancak o kadar kolay tamiri vardı,o kadar da mantıklı bir araçtı.
    Ancak biz ne yaptık...
    Arabanın karbüratöründen taşan benzini tutan kabı gereksiz dedik attık.Ama altında egzoz manifoldu vardı.Hesaplı kitaplı şeyi çöp ettik.
    Anadol'un benzin hortumları makaron gibi bir malzemeydi.Sıcağı görünce büzüşen.Belli periyotlarda değiştirilmesi gerekiyordu.Çünkü dayanıklı değildi.Ama! Yangın çıktığında büzüşüp yangının ilerlemesini engelliyordu.Biz ne yaptık?
    Bakır borularla değiştirdik.Mis gibi oldu.Ömürlük...Tabi yangın çıkmazsa...

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet abi dediğiniz gibi.Farlar ve stoplar Lucas marka ingiliz.Göstergeler Smiths marka.Motor olarak A1 de 1200kent ve 1300 kent var.aynı şekilde fabrikadan 1600 kent motor olarak çıkanlar var hatta birinin sahibi forumda üye bir beyefendi.Videoda bahsedilmemiş ama benim bildiğim stc16 nın şasesi diğerlerine nazaran daha kısa.Ülkede o dönem herşeyin kamyonete dönüştürüldüğü bir zamanda ne stc ne böcekler kamyonet oldu.özellike bunları yazdım çünkü üretim sayıları ciddi az.Bahsettiğiniz gibi ufak ama önemli detayları vardı ama bizim çok bilmiş halkımız değiştirdi. Reliant firmasının favorim olan ürettiği araç ise Scimitar modelidir.Cidden hoş ama robin modeli ile de batışa sürüklenen bir firma benim için... Şuan cidden parçaları azalmış ve bulmakta güçlük çekiliyor.Örneğin A1 Mk1-Mk2 kapı çerçeveleri piyasada yok 4 kapınınkini al kısalttır cart curt yap Diyorlar gibi.Keşke daha uzun süre yedek parça desteği sunulsaydı.Motorunun Ford olması ise şuan cidden daha iyi parçalar bulunma konusunda.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler