User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
67 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: GOLF MK7R Otopark.com TEST yüksek beygir içeriri !

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç bu kadar güçlü olmasa o kontrada verdiği gazın hiçbir anlamı olmazdı. Ciddi risk alınmış gerçekten. Video montaj olduğu için kaçıncı dakikada oldu lastik soğuk mu sıcak mı bilmiyoruz ama kademeli olarak her geçişte o noktada hızlanmadan vede kısa süre kullandığı bir araçta o hız ile o virajı test etmek gereksiz risk.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7 kasa Golf R larda kaptinca tamamen kapaniyor mu esp?
    Men plan God laughs...
    I have reset it....Aal izz well....
    Alıntı Posrche 959 Driver's Manual Nickli Üyeden Alıntı
    Even the Porsche 959 is subject to the laws of physics.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arac guclu, 220 gibi viraja girip toparladiginda dahi 200 olan bir gosterge. 200 uzeri hizlarda hatta daha da assagiya cekelim 150+ hizlarda araci yoluna sokmak ciddi bir olay bence.

pist tecrubesi arac bilgisi vs olmayan birisi o anda gazi biraksa nurburgring kaza videolarina benzer cekim olurdu. ben kendisini cekimlerini anlatimini ve direksiyonunu basarili buluyorum.

daha once de evo testinde de benzer kayma yasandi fakat orada islak cim yoktu dogru hamle yapti. o videoyu da izlemenizi oneririm.
    Gökhan ÇAPRAZ

34 BYC 099 civic sport plus

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gosterge hızından 10-15km dusun. 458 ıle hız kıyası yanlıs cunku bambaska ıkı arac.
    Klasık 11.vıraj kacırma hatası olmus. Tutunmaya gore fazla hızlı gırıyor,sola acıyor aracı. Sunı cıme gırınce arac kopuyor ama hem sınan hem aracın coil vs gıbı modıfıyelı olması kurttarıyor.
    Arac cıddı hızlı,pıstte muhtemelen 500hp de kullanmadılar. Sanırım 5.30 da falan benı anmaları hosuma gıttı. Kazasız belasız ınsallah.

Tolga-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence buradaki sorun hızlı girmiş başarılı çıkmış değil. Araç sahibine çekim öncesinde aracı limitlerinde zorluyorum izin veriyor musun bir sakıncası var mı diye sormuş mu ? eğer sormuşsa sahibi de ok demişse tamam .

Ama böyle olmadan spontane geliştiyse olay bence yanlış olan bir şey var.
    cheap & fast = not reliable
    reliable & cheap = not fast
    fast & reliable = not cheap

Focus4171 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç kaydığında anlık 242 km/h görüyor kadranda Rekor olabilir o virajda
    eleştiri gizli hayranlıktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alan memnun veren memnun, çekenin eline sağlık yapanın kesesine bereket

Çok güzel bir proje olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben arabamı bazen arkadaşıma veriyorum. Vitesi 3k devirde atınca şöyle bi bakış atıyorum ona Benim başıma gelse bu nefesim kesilirdi heralde

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence güzel bir tecrübe olmuş Bir daha yapmamak kaydıyla efsaneler arasına girer o giriş. Çok şükür ki kaza , bela da olmadığına göre eleştirmenin pek bir mantığı yok gibi , alan razı satan razı. Mal sahibi yan koltukta neticede

Çok keyifli bir video olmuş , bir çırpıda bitti. Araç buram buram emek,vakit ve nakit kokuyor Özellikle iç taraf çok hoşuma gitti , Sinan'ın da dediği gibi içeride 13231 tane göstergeler falan olmaması orjinalliğini bozmamış. Dışarıdan da çok hoş görünüyor , maşallah tekrardan.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben pek keyifli bi ana benzetemedim, nabızlar bi 14o falan olmuştur rahat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyy 458 sen kimsin ya ?

Golf dururken burada, zaten her segmentte her pistte her koşulda Golf en iyi araba ...

Tamam Vagcısınız anlıyorum ama bi arabaya tapmayın yav ...
    ...

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Cgungor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi katılmıyorum,neden? Aracın limitlerini pistte de göremeyeceksek başka nerede göreceğiz? O aracı 220 ile çimden tekrar yola sokmak iyi de pilotaj ister fakat aracın da limitleri hakkında çok olumlu bilgiler verir bize diye düşünüyorum. Araç sahibi için Sinan'ın bu limit denemesi sorun olmadıysa bence tam anlamıyla pistte yaşanabilecek normal bir durum olarak karşılamamız gerekir..
    Aracın limitlerini aracı kullanan kişinin aracını kullanırken görmesinden doğal birşey yok ama burada limitlerini bir başkası görmeye çalışıyor. Yeri geliyor ne bileği olanlar otomobili toplayamıyor, neticede fizik kanunlarına karşıda fazla itiraz etmemek lazım. Orada birçok kuvvet bir araya geliyor. Yol kuvveti, lastiğin yere verdiği kuvvet, yanal kuvvet, lastiğin her ne kadar yanakları az olsada yanakların kıvrılmaya çalışmasını sağlayan kuvvet, çimenlerdeki veya yol yüzeyindeki sürtünme ve daha birçok kuvvet ve faktör bir araya geliyor. Sende o arada esp, esc ...vs kapatmışsın ben buradan çıkarım diyerek bir başkasının otomobili ile dalıyorsun. Herkesin bu kadar fazla faktörün bir araya geldiğini bildiğini sanmıyorum. Merak eden özellikle googledan arasın baksın derim. Yüksek lisans tezimin içinde bu konulardan da bahsetmiştim ve üzerinden kaç sene geçti o günde Subaru kullanıyordum bugünde Subaru kullanıyorum ve özellikle otomobilde benden başka birisi daha olduğunda hep o faktörler gözümün önüne geliyor. Ben bu şekilde yani bir mühendis kafası ile olaya bakıyorum. Sinan'ın direksiyonu iyidir kötüdür, reisdir değildir beni hiç ilgilendirmiyor. Ben, kullanıyor olsaydım böyle bir risk almazdım demeye getiriyorum.

Kendi otomobili ile istediği hızda girsin çıksın. Birşey olursa o da tamamen kendi tasarrufu olur.

Peki ya bir kaza olsaydı, ikiside burunları kanamadan otomobilden çıkmayı da başarsaydı, hasar bedelini kim karşılayacaktı. Bir tüyo vereyim, sigorta şirketi ödemezdi.

Ferrari'nin dinamikleri, ağırlığı, gücü, ağırlık transferi...vs'si ile tamamen farklı karakterde olan Golf ile niye karşılaştırmaya çalışılıyor ki?

P.S: Bu arada, normalde huyum değildir, beğenmediğim görüşü eksilemem ama sen eksiledin diye bende empati kurmanı istediğimden böyle tercihte bulundum.
    Konu imprezaWRC tarafından (28-02-2018 Saat 10:16 ) değiştirilmiştir.

yasarım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi dileklerinden ötürü herkese cok tesekurederim.

11 viraj hakkında baya söylemler olmuş , video montaj hersey elimizdeydi istesek o bölümü koymaz kesebilirdik tabikii ama inanın görünsün istedik. biz keyif aldık ve o anında espisi olsun diye videoyu yavaşlatarak yanına smliy ekledik

Sinandan önce pist i ben döndüm sonrasındada aracı ona verdim ve bi kac hot lap tadında viraj giriş çıkışlarımız oldu.
    Kaza bela yaşanmamış olması tabiki sevinirici , cok şükür. Fakat çekimlerin başındada sinanla konumalarımızda istanbul parktayız hakkıyla güzel bi test yapalım, burdan başka yerde bu araba test edilmez diye cekime başladık. Gercektende güzel bi çekim oldugunu düşünüyorum/ruz. Dün akşam saat 19:00 dan bu yana youtube panelinden baktıgımızda 60.000 izlenmiş
    er ist ein deutscher

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı yasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi dileklerinden ötürü herkese cok tesekurederim.

11 viraj hakkında baya söylemler olmuş , video montaj hersey elimizdeydi istesek o bölümü koymaz kesebilirdik tabikii ama inanın görünsün istedik. biz keyif aldık ve o anında espisi olsun diye videoyu yavaşlatarak yanına smliy ekledik

Sinandan önce pist i ben döndüm sonrasındada aracı ona verdim ve bi kac hot lap tadında viraj giriş çıkışlarımız oldu.
    Kaza bela yaşanmamış olması tabiki sevinirici , cok şükür. Fakat çekimlerin başındada sinanla konumalarımızda istanbul parktayız hakkıyla güzel bi test yapalım, burdan başka yerde bu araba test edilmez diye cekime başladık. Gercektende güzel bi çekim oldugunu düşünüyorum/ruz. Dün akşam saat 19:00 dan bu yana youtube panelinden baktıgımızda 60.000 izlenmiş
    Ben sen ve senin otomobilinin hatrına izleyenlerdenim Sen memnunsan bana başka diyecek birşey düşmez

yasarım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sen ve senin otomobilinin hatrına izleyenlerdenim Sen memnunsan bana başka diyecek birşey düşmez
    Estafurullah Hakancım tesekkurederim biliorum abi sagol
    er ist ein deutscher

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah araç çok güzel yapılanlar çok güzel test sürüşü çok çok güzel ama o an ben bile kaba etimi kastırdım oturduğum yerde
    araba çime girmiş pilotajdan ziyade şanslı olduğunuzu düşünüyorum.İzlerken çok keyif aldım

kazasız belasız bol gazlı günler
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaçıncı dk da bu olay ben atlaya atlaya gidip denk gelemedim bir türlü
    Team PAŞAOĞLU

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cem.B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaçıncı dk da bu olay ben atlaya atlaya gidip denk gelemedim bir türlü
    Tam 8.00'de.

Cgungor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın limitlerini aracı kullanan kişinin aracını kullanırken görmesinden doğal birşey yok ama burada limitlerini bir başkası görmeye çalışıyor. Yeri geliyor ne bileği olanlar otomobili toplayamıyor, neticede fizik kanunlarına karşıda fazla itiraz etmemek lazım. Orada birçok kuvvet bir araya geliyor. Yol kuvveti, lastiğin yere verdiği kuvvet, yanal kuvvet, lastiğin her ne kadar yanakları az olsada yanakların kıvrılmaya çalışmasını sağlayan kuvvet, çimenlerdeki veya yol yüzeyindeki sürtünme ve daha birçok kuvvet ve faktör bir araya geliyor. Sende o arada esp, esc ...vs kapatmışsın ben buradan çıkarım diyerek bir başkasının otomobili ile dalıyorsun. Herkesin bu kadar fazla faktörün bir araya geldiğini bildiğini sanmıyorum. Merak eden özellikle googledan arasın baksın derim. Yüksek lisans tezimin içinde bu konulardan da bahsetmiştim ve üzerinden kaç sene geçti o günde Subaru kullanıyordum bugünde Subaru kullanıyorum ve özellikle otomobilde benden başka birisi daha olduğunda hep o faktörler gözümün önüne geliyor. Ben bu şekilde yani bir mühendis kafası ile olaya bakıyorum. Sinan'ın direksiyonu iyidir kötüdür, reisdir değildir beni hiç ilgilendirmiyor. Ben, kullanıyor olsaydım böyle bir risk almazdım demeye getiriyorum.

Kendi otomobili ile istediği hızda girsin çıksın. Birşey olursa o da tamamen kendi tasarrufu olur.

Peki ya bir kaza olsaydı, ikiside burunları kanamadan otomobilden çıkmayı da başarsaydı, hasar bedelini kim karşılayacaktı. Bir tüyo vereyim, sigorta şirketi ödemezdi.

Ferrari'nin dinamikleri, ağırlığı, gücü, ağırlık transferi...vs'si ile tamamen farklı karakterde olan Golf ile niye karşılaştırmaya çalışılıyor ki?

P.S: Bu arada, normalde huyum değildir, beğenmediğim görüşü eksilemem ama sen eksiledin diye bende empati kurmanı istediğimden böyle tercihte bulundum.
    Abi tabiki de benim senin gözünden olaya bakmam çok zor. Ben bir mühendis olarak değil tamamen izlediğime yorum yaptım. Haklısın kendi arabası olsa istediğini yapar. Başka birinin malı olunca insan karşı taraftan onay bile almış olsa bunun sorumluluğunun bilincinde olması gerekir. Araç sahibi ile aralarındaki diyalogdan görüldüğü üzere araç sahibi de rahatsız görünmüyor diyebilirim. İzleyenler olarak ben de kendi adıma aşırı keyif aldım. Saygısızlığım olduysa affola, geri alıyorum hemen.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler