User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
64 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Civic Sport Plus 0-200km (stg1 remap + custom intake)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cvt nin oranlari ayarlama icinde bir yazilim ciksa cok daha verimli hale getirilebilir gidisi. cunku,

1 vites cok uzun 70 -75 km arasi
    2-3 cok kisa hemen bitiriyor
    diger viteslerde uzun. 7. vites son hiz hesabini daha once yaptigimda dalga gecen cok oldu bu forumda.

cvt bence guzel bir sanziman. sadece his olarak vites kaciriyormus hissi yaratiyor kullanimda.

tork icin cvt belt upgrade parcalari ciktiginda cok daha yuksek torklara dayanimi olacaktir. gunden gune hizlanacak bu arac.

Aracinizin masallahi var...
    Gökhan ÇAPRAZ

34 BYC 099 civic sport plus

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gcapraz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cvt nin oranlari ayarlama icinde bir yazilim ciksa cok daha verimli hale getirilebilir gidisi. cunku,

diger viteslerde uzun. 7. vites son hiz hesabini daha once yaptigimda dalga gecen cok oldu bu forumda.

cvt bence guzel bir sanziman. sadece his olarak vites kaciriyormus hissi yaratiyor kullanimda.

tork icin cvt belt upgrade parcalari ciktiginda cok daha yuksek torklara dayanimi olacaktir. gunden gune hizlanacak bu arac.

Valla gokhan, ben test aracini deneyip almistim ozaman. Gayette keyifli bi araba ve sanziman. Ben bu arabayla uzun yolda 4.5lt net ile canakkale istanbul yapiyorum daha napsin ekonomide. Gazlarkende video ortada. Hizli aile babasi arabasi bence, gayet yeterli

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah güzel deger
    konu dışı ama bu linkteki araca füme yazmışlar rengini ama sanki bana seninkinin rengi gibi geldi bı baksana selçuk

Honda / Civic / 1.5 VTEC / Sport Plus / HONDA OPEL BAYİ ANIL OTOMOTİV GUVENCESİYLE sahibinden.comda - 618565000
    PROSTOCK GARAGE

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah güzel deger
    konu dışı ama bu linkteki araca füme yazmışlar rengini ama sanki bana seninkinin rengi gibi geldi bı baksana selçuk

Honda / Civic / 1.5 VTEC / Sport Plus / HONDA OPEL BAYİ ANIL OTOMOTİV GUVENCESİYLE sahibinden.comda - 618565000
    Sonic grey. Dogru ayni renk araclar.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

cvt de şanzıman oranı nasıl hesaplıyorsunuz.
    ortada belli bir dişli oranı yokki.
    yani örnek olarak devri 4000 de sabit. hızı 90da olabilir 120de sabit bir değer yokki ortada.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cvt de şanzıman oranı nasıl hesaplıyorsunuz.
    ortada belli bir dişli oranı yokki.
    yani örnek olarak devri 4000 de sabit. hızı 90da olabilir 120de sabit bir değer yokki ortada.
    cvt degisken oranli bir sanziman. diger sanzimanlar gibi disliler ile aktarma saglamamaktadir. bu degiskenligi elektronik olarak yada mekanik olarak belirleyebiliyor. cvt nin calisma prensibini incelerseniz oranin nasil belirlendigini gorebilirsiniz.

orn 7. viteste 2000d/d kac 70 km ile gidiyorsa 4000d/d 140 ile gider. not: 1.5t civic rs ve civic sport modellerindeki cvt piyasada bilinen diger cvt yazilimlarindan farkli oldugunu belirtmek isterim. Belirlenmis 7 oran var. Bu diger cvtlerde yok.
    Gökhan ÇAPRAZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cvt degisken oranli bir sanziman. diger sanzimanlar gibi disliler ile aktarma saglamamaktadir. bu degiskenligi elektronik olarak yada mekanik olarak belirleyebiliyor. cvt nin calisma prensibini incelerseniz oranin nasil belirlendigini gorebilirsiniz.

orn 7. viteste 2000d/d kac 70 km ile gidiyorsa 4000d/d 140 ile gider. not: 1.5t civic rs ve civic sport modellerindeki cvt piyasada bilinen diger cvt yazilimlarindan farkli oldugunu belirtmek isterim. Belirlenmis 7 oran var. Bu diger cvtlerde yok.
    cvt de bir dişli oranı yokki.yani çalışma prensibini bildiğim için sordum.şanzıman oranını nasıl hesaplıyorsunuz diye.

şimdi verdiğiniz örnekten faydalanayım.
    1-düz otobanda tek kişi 3000d/dk 105km/h ile gidiyor o zaman.bunda sıkıntı yok.

2-bagaja 150-200kg koydunuz.otobanda tatlı bir yokuştan çıkıyorsunuz. hızı 105km/h da tutuyorsunuz(dip gaz falan değil hafif,hafif)araç git gide zorlanmaya başlıyor ve (hız kesinlikle sabit 105) devir 3100-3200-3300-3400 taki o yokuşu ,o ağırlıkla sabitleyeceği devire kadar yükseltiyor.sonundada 3700d/dk sabit 105 le gidiyor.bu benim bildiğim cvt

3-sizin söyleminize göre anladığım ise 3000d/dk da o yokuşu 105te sabit tutamıyorsa,direk bir alt vitese geçiyor.yani biranda 6. vitese düşüp artık 105 hangi aralıkta yakalıyorsa o deviremi düşüyor.buda sizin tarifiniz.

doğrumuyum.

ortada sabit bir dişli olmadığı için,cvt suni değişim yapıyor.şanzıman yazılımıyla oynayarak vites değişim aralıkları uzatılıp veya kısaltılamazmı o zaman.

buarada @STP nin açtığı farklı bir konu vardı.gazı dipleyince devir 6-7000 de sabit kalıp km.nin sürekli yükselmesi benim bildiğim diğer klasik cvt nin davranışıdır.

lucky Jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gayet başarılı, daha bunun üstüne söylenecek bir şey yok.
    Güle güle kullanın

lucky Jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gayet başarılı, daha bunun üstüne söylenecek bir şey yok.
    Güle güle kullanın

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir typer değil belki ama. Şugünün kısıtlı imkanları ile bile 100-200ü 12 sn lerde olan typer ın 4 sn gerisinden geliyor. Buda demekki yakında o değerlere yakın verilerde gelebilecek
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel gidiyor tebrik ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cvt de bir dişli oranı yokki.yani çalışma prensibini bildiğim için sordum.şanzıman oranını nasıl hesaplıyorsunuz diye.

şimdi verdiğiniz örnekten faydalanayım.
    1-düz otobanda tek kişi 3000d/dk 105km/h ile gidiyor o zaman.bunda sıkıntı yok.

2-bagaja 150-200kg koydunuz.otobanda tatlı bir yokuştan çıkıyorsunuz. hızı 105km/h da tutuyorsunuz(dip gaz falan değil hafif,hafif)araç git gide zorlanmaya başlıyor ve (hız kesinlikle sabit 105) devir 3100-3200-3300-3400 taki o yokuşu ,o ağırlıkla sabitleyeceği devire kadar yükseltiyor.sonundada 3700d/dk sabit 105 le gidiyor.bu benim bildiğim cvt

3-sizin söyleminize göre anladığım ise 3000d/dk da o yokuşu 105te sabit tutamıyorsa,direk bir alt vitese geçiyor.yani biranda 6. vitese düşüp artık 105 hangi aralıkta yakalıyorsa o deviremi düşüyor.buda sizin tarifiniz.

doğrumuyum.

ortada sabit bir dişli olmadığı için,cvt suni değişim yapıyor.şanzıman yazılımıyla oynayarak vites değişim aralıkları uzatılıp veya kısaltılamazmı o zaman.

buarada @STP nin açtığı farklı bir konu vardı.gazı dipleyince devir 6-7000 de sabit kalıp km.nin sürekli yükselmesi benim bildiğim diğer klasik cvt nin davranışıdır.
    Sorulariniza tek tek cevaplayayim.

1- civic sport ve civic rs te yapay olarak belirlenmis bir oran var. Aslinda buna oran demiyelim de tambur yada rotor konumu diyelim cvt icin.
    2- bilinen genel cvt davranisi tarif ettiginiz sekilde. ornek: cruise control ile hiz sabitleyip yokus yukari denk geldiginde cvt orani degistirip motor devrini yukseltmesi veya tam tersi olarak yokus asagiya inildiginde oran degistirip motor devrini dusurmesi. Bu sanziman; hiz, istenilen guc, yokus inis ve cikis verilerine gore davranan cvt sanziman.
    3- evet yapay olarak onceden belirlenen noktalarda tambur hareketsiz bekliyor. dogrusunuz.

sorunuz: ortada sabit bir dişli olmadığı için,cvt suni değişim yapıyor.şanzıman yazılımıyla oynayarak vites değişim aralıkları uzatılıp veya kısaltılamazmı o zaman.
    cevabim: kesinlikle ayni seyden bahsediyorum. 100-200 suresinin iyi olmasinin sebebi 2-3-4 oranlarinin cok yakin oldgundan sure cok iyi cikiyor. 0-100 neden iyi cikmiyor diye soru olabilir akillarda. 1. viteste 70-75 gibi bir hiz ile bitirdiginden diye dusunuyorum.

hatta cvt ayarlamalarinda yapilabilinir mi bilmiyorum torkun yada gucun en yuksek oldugu devirde sabitlenerek hizlanmasi yapilsa belki cogu cift kavramali sanzimandan dahi verimli hizlanma saglayacagi gorusundeyim. (kesin linc yerim bu yazdigimdan dolayi) sebebi ise formula 1 de cvt nin yasaklanmasi.

dipnot: klasik cvt evet "BILINEN" sportif surus karakteristigini gostermiyor. cok keyifsiz bir sportif surusu var kabul. buna itirazim yok. fakat gunumuzde elektrikli araclarin sessizligi icin kimse sportif surusten bahsetmiyor cunku cok acayip hizlaniyorlar ve ekonomikler. cvt de ayni sekilde ekonomik. klasik cvt nin genel amaci ekonomik olmasi yakit tuketiminin dusmesini saglamasi.
    Gökhan ÇAPRAZ

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    keyifli kullanim icin uzun yolda hep manuel kullaniyorum. ama en iyi hizlanma s modunda kulakciklara mudahale etmeden oluyor dip gazda surekli 5-6 devir arasini kullaniyor arac yani hep max torka yakin yerelerde. rs nin zaten 1. vitesi kotu cok uzun 70 den sonra ara hizlanmalari iyi. cvt ye alisinca sessizligi de alisiyor insan. d modunda sakin gidinde 1500-2300 arasinda vites atiyor. yani bir nevi elektrikli arac gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorulariniza tek tek cevaplayayim.

1- civic sport ve civic rs te yapay olarak belirlenmis bir oran var. Aslinda buna oran demiyelim de tambur yada rotor konumu diyelim cvt icin.
    2- bilinen genel cvt davranisi tarif ettiginiz sekilde. ornek: cruise control ile hiz sabitleyip yokus yukari denk geldiginde cvt orani degistirip motor devrini yukseltmesi veya tam tersi olarak yokus asagiya inildiginde oran degistirip motor devrini dusurmesi. Bu sanziman; hiz, istenilen guc, yokus inis ve cikis verilerine gore davranan cvt sanziman.
    3- evet yapay olarak onceden belirlenen noktalarda tambur hareketsiz bekliyor. dogrusunuz.

sorunuz: ortada sabit bir dişli olmadığı için,cvt suni değişim yapıyor.şanzıman yazılımıyla oynayarak vites değişim aralıkları uzatılıp veya kısaltılamazmı o zaman.
    cevabim: kesinlikle ayni seyden bahsediyorum. 100-200 suresinin iyi olmasinin sebebi 2-3-4 oranlarinin cok yakin oldgundan sure cok iyi cikiyor. 0-100 neden iyi cikmiyor diye soru olabilir akillarda. 1. viteste 70-75 gibi bir hiz ile bitirdiginden diye dusunuyorum.

hatta cvt ayarlamalarinda yapilabilinir mi bilmiyorum torkun yada gucun en yuksek oldugu devirde sabitlenerek hizlanmasi yapilsa belki cogu cift kavramali sanzimandan dahi verimli hizlanma saglayacagi gorusundeyim. (kesin linc yerim bu yazdigimdan dolayi) sebebi ise formula 1 de cvt nin yasaklanmasi.

dipnot: klasik cvt evet "BILINEN" sportif surus karakteristigini gostermiyor. cok keyifsiz bir sportif surusu var kabul. buna itirazim yok. fakat gunumuzde elektrikli araclarin sessizligi icin kimse sportif surusten bahsetmiyor cunku cok acayip hizlaniyorlar ve ekonomikler. cvt de ayni sekilde ekonomik. klasik cvt nin genel amaci ekonomik olmasi yakit tuketiminin dusmesini saglamasi.
    cvt ye ilgim çok eskilere dayanır.
    bunun sebebi 2000li senelerde başlıyan scooter sevdamdır.vartatör ağırlıklarını tornada hafifleterek sürekli üst devir yürümesini ve daha seri olmasını sağlardık.vti ile ışıktan ışığa yürüyen 2t runnet 180ler dönemiydi.

o zamanki ustam full yüklü nexus500i(maxi scooter) yapmıştı.600f ile 180e kadar kafaburun yürürdü.
    sıfırdan gazı açtığın an devir 7500e sabitlenir ve hız artardı.150-160da artık 7500yetmediğinde.hızla birlikte devirde artardı.180e kadar kesintisiz yürürdü.dijital kadranda son hız zaten 199km/h dı.cvt mod.lanmasa kesinlikle hayal edelibilcek hızlanmalardı bunlar.

bence honda 1. viteste çok sarmasın diye uzun yapmış.gayet mantıklı 7-7,5sn de 0-100 e kimse kötü diyemez.

iş ekonomi değilde zaman kasma olsaydı gücün en verimli olduğu devirde sabit kalıp hızın artması en mantıklısı olurdu.hem devir düşmez,hemde vites değişim aralığı ile zaman kaybı olmazdı.

yorumların için teşekkürler adaş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kadrandan ziyade GPS ölçümü yapılsa daha doğru olmaz mı?
    Muhtemelen 0-200 değilde 0-180, 0-185 süresi olabilir bu video.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadrandan ziyade GPS ölçümü yapılsa daha doğru olmaz mı?
    Muhtemelen 0-200 değilde 0-180, 0-185 süresi olabilir bu video.
    sehirici radar ekrani ile birebir ortusuyor kadrani, ozellikle sordum polis arkadasada dogruluk payini.

Ayrica neden bu kadar yakistiramama çabasi ? Butun kadran videosu koyanlara bu yorumu yapiyormusunuz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sehirici radar ekrani ile birebir ortusuyor kadrani, ozellikle sordum polis arkadasada dogruluk payini.

Ayrica neden bu kadar yakistiramama çabasi ? Butun kadran videosu koyanlara bu yorumu yapiyormusunuz ?
    Hepsine aynı şüphe ile yaklaşıyorum diyelim.

0-100'ü 8 saniye olan arabanın (x sn diyelim)
    100-200'ünün 16 saniye olması için (2x saniye diyelim)
    belli bir seviye üstünde gücü ve torku olması lazım.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1400 küsür kg. 200 hp. araç için çok başarılı. Şanzıman nasıl başarısız oluyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepsine aynı şüphe ile yaklaşıyorum diyelim.

0-100'ü 8 saniye olan arabanın (x sn diyelim)
    100-200'ünün 16 saniye olması için (2x saniye diyelim)
    belli bir seviye üstünde gücü ve torku olması lazım.
    0-100 un kotu olması sanzıman oranından olmasın ? satırlarca yazdı arkadaslar usttekı postlarda bı oku ıstersen

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler