User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Fiat Punto 1.4 T-JET 250 Beygir Test Ettik / Büyük Turbo / Ateş ediyor

asit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Fiat Punto 1.4 T-JET 250 Beygir Test Ettik / Büyük Turbo / Ateş ediyor

Herkese Merhabalar,

Bu bölümde Arkadaşım Şerif ile Fiat Grande Punto 1.4 T-JET'i inceledik. Araç Stage 3 olup şu an pompa yakıt ile 250 Beygir güç üretmektedir.

Motor içi stock olsa da eksantrik ve orjinalinden daha büyük bir turbo ile oldukça keyifli bir hale gelmiştir.

Ben ilk defa bu kadar güçlü bir Punto gördüm ve oldukça şaşırmıştım çekim sırasında Özellikle Egzozdan çıkan sesler Puntodan sanki çıkmıyor heheh

Sizin araç hakkında düşünceler nasıl ?

Teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline sağlık kardeşim, umarım en kısa sürede hakettiğin en yüksek yere gelirsin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkede cok yapılmayan bir proje. Farkindaligindan ötürü oldukca takdir edilesi

Ertug_T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracda video da gayet guzel olmus gercekten. Gunumuzde cok daha yapilmasi mumkun islemler 7 sene once tjet motora benzer projeleri yapmak bizi gercekten yormustu. Heleki Revlimit ile uzaktan calismak buyuk sikintiydi. Ama sonuc gayet iyi super yuruyor arac tebrikler. Bu arada 180 lik orjinal abarth turbosuyla guc alinamadigi malesef dogru degil. Turbo islenmeden bile 210-220hp bandina rahat ulasiliyor ama hibrid yapilip 260-270hp lerde yuruyen araclar cok burada. Yanlis bilgilendirme olmasin diye ufak aciklama yapaiyim istedim. Tekrar emeklerinize saglik.
    (2008 GP T-Jet sport-2005 Golf V GTI-2012 Leon TSI-2009 GP T-jet sport)-Abarth 595c competizione- ????

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ertuğ bu konuda haklı fakat GT1446 o gücü peak olarak verebilir. Sürekliliği olmuyor maalesef. 5500-6000 RPM arası o güç gelir ama 6500 RPM'de bakıldığında güç çoktan 200 HP altına düşmüş olur. Ülkemizdeki yakıtı da hesaba katınca GT1446 ile 220 HP güçler hayal kalıyor Bu araç çok samimi bir arkadaşımın ve şu an üzerindeki turbo (TF035HM-13T-4) ısrarım üzerine alınmış ve hibritlenmiş bir turbo. Şu an için Türkiye'de T-JET&MAir Turbo makinalar arasında gerçekten pompa benzini ve 1.4 bar sabit basınç ile 249.2 BHP çıkaran, klavyeden değil kranktan gelen beygir gücüne sahip ve o güçle yürüyen tek araçtır diyebilirim. Eski setup'ında GT1446 ile C&B Road Max eksantrikleri ile birlikte kullanmaktaydı. Benim T-JET'te ise standart TF035HM-13T-4 ve oem eksantrik var. Kafa burun ölçüsüyle ya da belki de bir ön çamurluk önüne çıkabilecek durumdaydım. Tekerde 195 WHP gücü o Road Max'ler sayesinde almıştık Standart GT1446 ve N/A eksantrikleri bulunan bir T-JET ile de aramda 4-5 boy arası fark oluyordu. Sonuç olarak T-JET ufak görüntüsünden kat kat fazla işler çıkarabilir. Tabi doğru ellerde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araçla 4 yıldır uğraşıyorum, td04 18 t ve Revlimit yazılımla kullanıyorum şu an. Çok değişik set-up ve yazılımcıyla çalıştım. Remaps Ümit Doğan sayesinde sorunlara çözüm bulmuştum ve araçımı 240 HP. civarı yürüdü. Revlimit Türkiye ye gelince yazılım eklentileri cezbedici geldi ve bu firmaya geçtim.Yurt dışı sayısız örnekleri olan, fanları olan bir motor . Maalesef bu ülkede gerekli değeri görmedi.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel, samimi, bizim gibi minnak turbolu (vl36) t-jet kullanıcılarına yol gösterici bir video.

Cevat'a da, Şerif'e de teşekkürler video için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok çok harika bir çalışma, verilen emeğin karşılığı.
    @rahmitanir'a katılıyorum şerif ve cevatın eline sağlık

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinize sağlık, italyan'lara değer veren arkadaşlarımızı görmek güzel. merak ettiğim aracın 0-100 ve 100-200 değerleri, kıyaslama yapabilmek için yol gösterici olur.

asit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elinize sağlık, italyan'lara değer veren arkadaşlarımızı görmek güzel. merak ettiğim aracın 0-100 ve 100-200 değerleri, kıyaslama yapabilmek için yol gösterici olur.
    100-200 Videoda mevcut fakat dbn ile ölcüm yok malesef

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    stock motor olarak çok başarılı olmuş. ecu da sanırım std?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet ECU standart. BOSCH Motronic ME7.9.10.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu da Bursa temsilcisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı omrfrkbyrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ECU standart. BOSCH Motronic ME7.9.10.
    çok başarılı keyifli gazlamalar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ertuğ bu konuda haklı fakat GT1446 o gücü peak olarak verebilir. Sürekliliği olmuyor maalesef. 5500-6000 RPM arası o güç gelir ama 6500 RPM'de bakıldığında güç çoktan 200 HP altına düşmüş olur. Ülkemizdeki yakıtı da hesaba katınca GT1446 ile 220 HP güçler hayal kalıyor Bu araç çok samimi bir arkadaşımın ve şu an üzerindeki turbo (TF035HM-13T-4) ısrarım üzerine alınmış ve hibritlenmiş bir turbo. Şu an için Türkiye'de T-JET&MAir Turbo makinalar arasında gerçekten pompa benzini ve 1.4 bar sabit basınç ile 249.2 BHP çıkaran, klavyeden değil kranktan gelen beygir gücüne sahip ve o güçle yürüyen tek araçtır diyebilirim. Eski setup'ında GT1446 ile C&B Road Max eksantrikleri ile birlikte kullanmaktaydı. Benim T-JET'te ise standart TF035HM-13T-4 ve oem eksantrik var. Kafa burun ölçüsüyle ya da belki de bir ön çamurluk önüne çıkabilecek durumdaydım. Tekerde 195 WHP gücü o Road Max'ler sayesinde almıştık Standart GT1446 ve N/A eksantrikleri bulunan bir T-JET ile de aramda 4-5 boy arası fark oluyordu. Sonuç olarak T-JET ufak görüntüsünden kat kat fazla işler çıkarabilir. Tabi doğru ellerde
    Bende hybrid yapilmadikca cok verimli olmadigini dusunuyorum zaten gt14 un ayni sekilde. Guc bi sekide aliniyor 220hp civarlarina kadar ondada sorun yok ama kullanim keyfi bence cokda iyi degil. Bizim arabalarda kilit dif. oldugu halde ani tork ve basinc hissiyati disinda cokda stabil bi continious guc almak zor en kotusude yola aktaramamak. O yuzden hybrid yada baska turbolu setuplar cok daha profesyonel. En azindan yapilan emege degiyor arkadasin aracinda gordugumux gibi. Setup da yuruyusude cok basarili. Bu arada Ben eskiden gt14 setupda starjet 1.4 95hp egzantrikleri denemistim fakat sonuc epey keyifsizdi. Rolantisi calismasi vs berbatti gercekten. Emimim C&B max ler cok daha uyumlu ve basarili sonuc cikarmistir. Bu arada kesici uzadigindan top speed nerelerde ortalama su an ?
    (2008 GP T-Jet sport-2005 Golf V GTI-2012 Leon TSI-2009 GP T-jet sport)-Abarth 595c competizione- ????

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hibritlendiği zaman BW-KP35 (1.3 MJET Turbosu) bile değişik işler yapabiliyor Evolution Turbo isimli İtalyan atölyesinin dediğin gibi 260 HP frame GT1446'ları mevcut Bu arada bizim araçların diferansiyelini bizzat gördüm herhangi bir mekanik kilit yoktu Elektronik kontrollü frenleme ile yaptığından mı bahsediyorsun Son hız hesaplarımıza göre 205/45/17 jant ile 7000 RPM 265 km/h kağıt üstünde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline sağlık. Yine çok güzel bir video olmuş. Bitmeseydi dedirtti.
    Araç sahibi de mütevazi ve bilgili. Evelemeden gevelemeden bildiğini aktarmaya çalışmış. Seviyoruz böyle bilinçli, aklı başında araç sahiplerini.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hibritlendiği zaman BW-KP35 (1.3 MJET Turbosu) bile değişik işler yapabiliyor Evolution Turbo isimli İtalyan atölyesinin dediğin gibi 260 HP frame GT1446'ları mevcut Bu arada bizim araçların diferansiyelini bizzat gördüm herhangi bir mekanik kilit yoktu Elektronik kontrollü frenleme ile yaptığından mı bahsediyorsun Son hız hesaplarımıza göre 205/45/17 jant ile 7000 RPM 265 km/h kağıt üstünde
    265 baya guzel son hiz. 6 vites e gerek bile yok. Yada uzun 5. Vites dislisi. Kilit sadece bizim abarth 595 competizione lerde opsiyon olarak alinabiliyor. Ama Prometheus firmasininda urettigi tjetler icin modeli var.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler