User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: | BMW 3.20ied F30 | 40 Years Limited Edition | Top Speed Run |

brkkksln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

| BMW 3.20ied F30 | 40 Years Limited Edition | Top Speed Run |

Uzun zamandır paylaşım yapmıyorduk sizlere.
    Geçen hazır kameralar yanımızdayken, izleyicide böyle içerikler istiyor çeksek mi falan derken kendimizi çevre yolunda bulduk.
    Araç 3.20 f30 . 40.yıl. Bir kaç sefer limit görecekken gerek hava gerek trafik müsade etmedi.
    En son yapabildik.
    Eğer beğenilirse devamı gelecek.
    İyi seyirler.

Link: YouTube

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanın gerçek manada performansını ve dayanımını görmek için, ekranın bir köşesinde obd ekranı açıp, yağ sıcaklığı, su sıcaklığı, egzoz sıcaklığı, iat gibi değerleri de videoya eklerseniz faydalı bir içerik olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabanın gerçek manada performansını ve dayanımını görmek için, ekranın bir köşesinde obd ekranı açıp, yağ sıcaklığı, su sıcaklığı, egzoz sıcaklığı, iat gibi değerleri de videoya eklerseniz faydalı bir içerik olur.
    Abi ben sana söyleyeyim Yağ sıcaklığı 125 civarlarıdır, IAT hava serin gibi 40-45 civarındadır, su sıcaklığı inanmayacaksın 80 civarına kadar düşmüştür, BMW'nin öyle bir politikası var, EGT +-900 civarlarıdır. Bizim arkadaş uzun yolda 2 yere dipgaz gitti. Birinde genleşme kabı patladı, diğerinde termostat gümledi Sıcak motor, çok sıkmamak lazım.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8.30 dan sonra izlense yeterli gibi

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlış anlaşılmasın ama hanımın arabasının ne kadar yavaş olduğunu videoda da görmüş oldum, hiç bir canlılık yok arabada, haa 250 de yapar, 100km ye kadar atak gibi de görünür ama eski motorların yanına bile yaklaşamaz, tamamen ticari bir seri oldu F30 lar...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış anlaşılmasın ama hanımın arabasının ne kadar yavaş olduğunu videoda da görmüş oldum, hiç bir canlılık yok arabada, haa 250 de yapar, 100km ye kadar atak gibi de görünür ama eski motorların yanına bile yaklaşamaz, tamamen ticari bir seri oldu F30 lar...
    Yani canlılık yok demişsiniz de piyasada binek araçlar içinde 1.6 hacme kadar daha iyi performans alabilen başka bir marka yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani canlılık yok demişsiniz de piyasada binek araçlar içinde 1.6 hacme kadar daha iyi performans alabilen başka bir marka yok.
    Ayni araci ben sifir aldim esim 4 senedir kullaniyor, ben 1.6 motorun en iyi gideninden bahsetmiyorum, bmw nin 3.20 diye lanse ettigi modelin beni tatmin etmedigini soyluyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayni araci ben sifir aldim esim 4 senedir kullaniyor, ben 1.6 motorun en iyi gideninden bahsetmiyorum, bmw nin 3.20 diye lanse ettigi modelin beni tatmin etmedigini soyluyorum...
    Yani 320 çokta şey etmemek lazım, 320 sonuçta bu işin başlangıcı. Rakibi A4, C180, S60, Passat, Mondeo vs. gibi araçları düşününce gayet iyi performansı. Ha param var, performans istiyorum diyenler için 328i-330i gibi gerçekler var. O kadar param yok güç istiyorum diyenler için yazılımcılar var ki zaten bu araba kadar güç alınabilen başka downsizing motor yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani 320 çokta şey etmemek lazım, 320 sonuçta bu işin başlangıcı. Rakibi A4, C180, S60, Passat, Mondeo vs. gibi araçları düşününce gayet iyi performansı. Ha param var, performans istiyorum diyenler için 328i-330i gibi gerçekler var. O kadar param yok güç istiyorum diyenler için yazılımcılar var ki zaten bu araba kadar güç alınabilen başka downsizing motor yok
    Yanlis anlasilmasin derken bunu kastediyordum, 30 yildir bmw ciyim M dahil binmedigim ya da sahip olmadigim az modeli vardir, su anda esimin benim ve ailemin otoparkinda son seriden sadece 7 eksik, buna ragmen diyorum ki ben F30 dan zevk almiyorum ayrica gayet de yavas geliyor bana...

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağ sıcaklık ideali 120 derece olduğunu söylemişlerdi F30 için yanılmıyorsam. Enteresan durum duyunca çok şaşırmıştım ne kadar doğrudur bilmiyorum. Bende F30 alma arifesindeyim en azından düşünce olarak
    Leonla takas yapmak isteyen olursa arada ki farkı karşılarım satıp-alma trafiğiyle uğraşmak istemiyorum buradan duyrulur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlis anlasilmasin derken bunu kastediyordum, 30 yildir bmw ciyim M dahil binmedigim ya da sahip olmadigim az modeli vardir, su anda esimin benim ve ailemin otoparkinda son seriden sadece 7 eksik, buna ragmen diyorum ki ben F30 dan zevk almiyorum ayrica gayet de yavas geliyor bana...
    Elbette, yavaş gelebilir size, bana da yavaş geliyor açıkçası zaten bulunduğu konum olarak yavaş olmadığını belirtmek istedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde E90-E46 320i leri düşününce...

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi haklısın şöyle bir durum var biz alıştığınız için göz ardı ediyoruz bu araçlar efficient dynamics diye geçiyor normalde 320 ler zaten 2.0 motor olması lazım ama bizde değil
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    240ı geçememişsiniz galiba ben 3 köprü yolunda 260 ın üstüne kadar getirebilmiştim biryerden sonra gaz kesiyordu yada gitmiyordu diye hatırlıyorum ya 250 255 gibi
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    240ı geçememişsiniz galiba ben 3 köprü yolunda 260 ın üstüne kadar getirebilmiştim biryerden sonra gaz kesiyordu yada gitmiyordu diye hatırlıyorum ya 250 255 gibi
    arkadaşımın 3.18 255 te kesiliyor , bende bi 3 serisi kullanıcısı olarak aracı atik ama yavaş buluyorum özellikle yüksek hızlarda çok ağır geliyor.

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enes_srb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşımın 3.18 255 te kesiliyor , bende bi 3 serisi kullanıcısı olarak aracı atik ama yavaş buluyorum özellikle yüksek hızlarda çok ağır geliyor.
    aynen abi bmw pek top speed arabası değil gibi geliyor bana 316 var komşumuzda o 210da kesiliyor 318 gene iyi gidiyormuş
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

brkkksln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

yazılımla limit iptali yaparsan o süratleri görmen mümkün.
    fabrika 237 de limitlemiş aracı.

performans yönünden ben değerlendirecek olursam eğer, stg 2 polo gti kullanıcısı olarak araç bana 200+ sonrası pasif geldi. ama 200 lere kadar direksiyonu yeterli olmayan bir şöför için fazla gelebilir özellikle sport+ modunda.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler