User Tag List

Sayfa 2/13 İlkİlk 123412 ... SonSon
229 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Motosiklet sürücüsü olarak başıma gelenler >

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yahu birisi bana motor ile seyir halindeyken, sinyalsiz şerit değiştiren sürücünün motorcu ile alakasını söyleyebilir mi? Araba ile giderken de sinyalsiz önümüze araba atlayabilir de bunu "Motosiklet sürücüsü olarak başıma gelenler >" diye başlık açıp burada paylaşarak demogoji yapmanın mantığını söylesin?
    Sonra bizim kaportamız bedenimiz, motorları farkedin diyorlar. Yahu kardeşim 130 km hız ile en sağ şeritten geliyosun sinyalsiz şerit değiştiren araba arkasında motorcu da olsa normal araba da olsa o şeridi değiştirecek bunu kişileştirmenin anlamı nedir?

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu birisi bana motor ile seyir halindeyken, sinyalsiz şerit değiştiren sürücünün motorcu ile alakasını söyleyebilir mi? Araba ile giderken de sinyalsiz önümüze araba atlayabilir de bunu "Motosiklet sürücüsü olarak başıma gelenler >" diye başlık açıp burada paylaşarak demogoji yapmanın mantığını söylesin?
    Sonra bizim kaportamız bedenimiz, motorları farkedin diyorlar. Yahu kardeşim 130 km hız ile en sağ şeritten geliyosun sinyalsiz şerit değiştiren araba arkasında motorcu da olsa normal araba da olsa o şeridi değiştirecek bunu kişileştirmenin anlamı nedir?

Benim bedenim benim kararım 1!1!1!!

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kubilay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorlu araçlarla ilgili paylaşım yapılan bi forumda insanlar neden motosiklet düşmanı olsun? Siyasi parti misiniz insanlar neden sizden nefret etsin aynı yolda giden insanlarsınız işte neden bu kadar kendinizi farklı kulvara koyup ezikliyorsunuz?
    Tek problem insanlar racing tarzı motosiklet gördüğü zaman direk yarışmak istercesine saçma sapan tavırlara bürünmesi. Yada kurye gördükleri zaman zaten güçsüz motor diyip sinek gibi ezmeye çalışmaları.

Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka süper espri yemin ediyorum sinyalsiz şerit değiştirdikleri için koyduğum video da sinyal vererek şerit değiştirmelerini amaçlaıdğım için linç yiyorum hahaha çok eğleniyorum şahsen.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Panelvan arabanın şerit değiştirmesini beklemeyeyim, bariyerin dibinden gideyim, arabaların kör noktasına gireyim ama şeridime girerse fren yapmayayım küfredeyim. Sağ şeritten 150 ile gideyim, 200 metre önümde adam şerit değiştirsin selektör atayım, korna çalayım, gaz açayım.

Benim de bi dünya motorcu arkadaşım var ve kaç kere artçı olarak binmişimdir. Başımıza hiç böyle olaylar gelmedi çünkü insan gibi kurallara uyarak gidiyoruz. Akan trafikte şekil yapmana gerek yok ak git şeridinde duran trafikte ise zaten çoğu araç sağ sol yer açıyor geçip gidin diye niye şova dönüştürüyorsunuz ki olayı.

Şu 2 videoda da gram haklı tarafın yok araç plakalarını da gereksiz yere reklam etmişsin yazık günah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafikte motor ve araba olayının ince çizgileri var aslında. Kısa süreli motor da kullandım düzenli olarak otomobil kullanıyorum istanbul'da. Motorculara çok dikkat ediyorum ve yl veririm, şeritte yanaşırım yanımdan geçsin diye. Ama yanyol ve şeritlerin üstü motorcuların yolu değil. Düz mantık 80-100-120 km olarak seyreden bir trafikte şerit üstü gitmeniz, yanyolda seyretmeniz ve makas atmanız saçma, bir otomobil gibi şeridinde gidebilirsin ve zaten akan yol da kimse seni sıkıştırmaz ( ha sıkıştıran manyaklar vardır, onlar arabalarıda darlıyor zaten) dur kalk trafikte ise aralardan gidebilirsiniz zaten yol durmuş şeritte bir otomobil gibi beklemek saçma motorun amacına aykırı. Ama 40- 50 km bandında akan trafikte işler karışıyor. Motorcuların şunu unutmaması lazım araçların kör noktolarında kalmaları çok normal, ve yolun üstünde ki her boşluk onlara ait değil.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hem arac hem motor surucusuyum.

Araç kullanırken motorcu kardeşlerime hep yardımcı olurum.

Kaza görsem dururum.Gecen gun taksici bir motorcu kardeşimizi sıkıştırdi tartışma vardi.

Arabadan 3 kişi idik indik motorcu kardeşimize destek olduk.

Ben motora motorcuya her zaman destek olurum.

Bu ülkede trafik kültürü olmayan bir yerde motor kullanarak canlarını hergun tehlikeye attıkları için.Bende geçiş üstünlükleri vardır.

Ben aynamda motorcu gorsem saga sola kaydiran yol veren tayfadanim.

Hepte öyle olacağım
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Gokmen Erbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hahah yine ayni teranenin konusu hem motorcuyum hem arabacı. hala motorları farkedemiyorum fildir fildir yardırıyorlar. mümkün de degil zaten. hırsız polis oynayacağız. sürekli kaçmak zorundayız ne yaparsanız yapın başka yolu yok bunun..

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir konuda yazılmıştı gerçekten de hoşuma gitmişti. "kaskına 5 dolarlık kamera takan trafik müfettişi oluyor"bakın çok net söyleyebilirim ben 45 yaşındayım.bizim motorları ya da arabaları yeni kullanmaya başladığımız zamanlarda yani 30 sene önce filan trafikte bu tip olaylar yoktu çünkü taşıt sayısı azdı,taşıt sayısı az olunca haliyle insanların stres düzeyi de azdı yada hiç yoktu.sen şimdi istanbul gibi 16 milyonluk bir şehirde ve bu kadar stresli bir trafikte motorla yaşamaya çalışırsan başına çok kez bela alırsın.motor kullanmaya uygun bir yer değil orası.
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çoğu kişi demiş kör nokta diye.. Onunda önüne geçeli çook uzun zaman oldu omuz kontrolü adında bi olayımız var yani. Ben burda aman ölücem aman fark edin şu bu diye birşey demedim. Motor üzerinde 3 ve ya 4 kaza tutanağım var hepsinde %100 haklılık payı verdi expertizler. İyi olmama rağmen Bana çarpanların yüzündeki suçluluk duygusu çok kötü, acıverici birşey. Egea sırf omuz kontrolu yapmadığı için bariyerle arasına sıkışıp bir uzvumu kaybetseydim hiç mi pişmanlık olmayacaktı? İsterse %100 haklı olsun hiçmi pişmanlık olmayacak. İstanbul gibi biyerde motora binmek intihar olduğunu bile bile bunun üstündeyim zaten..

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suçlu olduğun halde korna selektör yaparken dikkat et

Video yine aklıma geldi
    YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düzgün motor kullanan yok malesef.
    Yan yana giden 2 araba arasındaki 1.5 m yol sizin şeridiniz değildir.
    Sağ ve sol emniyet şeritleri sizin yolunuz değildir.
    Kaldırımlar sizin yolunuz değildir.
    Motorum, küçüğüm diyerek sokağa tersten girme hakkınız yoktur.
    Gerek kanunların belirlediği hız limiti, gerekse trafiğe göre yolun kendi hızı vardır. Ona uyacaksınız.
    Kamyonlar bile 100-120 yapıyor, küçük motorlar 80-90 anca yapıyor denmiş. Sen de sana uygun yolda gideceksin. TEM-E5 sana göre olmayabilir.
    Ben şahsen trafiğin akış hızında önümde giden motorcuya ne sellektör yapıyorum ve korna çalıyorum. Zaten trafiği aksatmadan gidebileceği kadar gidiyor motorcu.

Başından geçen kazalar ise kaza adı üstünde. Orada sarı ve kırmızı motorlar yerinde benim arabam da olabilirdi. Yapacak birşey yok.

Kaskına kamera takan her motorcu kendini birşey zannederse işimiz var demektir.

Siz de şeritte adam gibi, normal araç trafiği ile aynı hızda gidin, kimsecikler birşey yapmaz size.

Emniyet şeritleri sizlerin değil ama bir nebze de olsa duran trafikte oradan gitmenizi anlayabilirim. Ne de olsa trafiğe takılmamak için motor sürüyorsunuz.

Bu konu her zaman tartışılır. Motorcular da ak sütten çıkmış kaşık değil zaten.

Bizleri fark edin demekten ziyade, proaktif düşünüp öndeki araba ne yapabilir onu tahmin etmeye çalışın.
    Okumadan imzalamam.....

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çoğu kişi demiş kör nokta diye.. Onunda önüne geçeli çook uzun zaman oldu omuz kontrolü adında bi olayımız var yani. Ben burda aman ölücem aman fark edin şu bu diye birşey demedim. Motor üzerinde 3 ve ya 4 kaza tutanağım var hepsinde %100 haklılık payı verdi expertizler. İyi olmama rağmen Bana çarpanların yüzündeki suçluluk duygusu çok kötü, acıverici birşey. Egea sırf omuz kontrolu yapmadığı için bariyerle arasına sıkışıp bir uzvumu kaybetseydim hiç mi pişmanlık olmayacaktı? İsterse %100 haklı olsun hiçmi pişmanlık olmayacak. İstanbul gibi biyerde motora binmek intihar olduğunu bile bile bunun üstündeyim zaten..
    Adam aynadan minibusu goruyor ama sen yirtik dondan cikar gibi cikiyorsun sonra vicdandan bahsediyorsun
    Diyelimki Allah gostermesin sana bisey oldu. Adami iceri aldilar. Coluk couk sahibi biri olsa haberi bile olmadan bir yerden firladin diye sonra o adam bahsettigin omuz kontrolunu yapmadi diye sana carpmis olsa sen vicdan azabi pismanlik duymayacakmisin. Talihsiz bir konu olmus. Trafikte milyonlarca salak sofor var. Motor araba otubus olarak ayirt etmiyorum. Videolardan gordugum sen biraz yangina korukle gidiyorsun yapma
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam aynadan minibusu goruyor ama sen yirtik dondan cikar gibi cikiyorsun sonra vicdandan bahsediyorsun
    Diyelimki Allah gostermesin sana bisey oldu. Adami iceri aldilar. Coluk couk sahibi biri olsa haberi bile olmadan bir yerden firladin diye sonra o adam bahsettigin omuz kontrolunu yapmadi diye sana carpmis olsa sen vicdan azabi pismanlik duymayacakmisin. Talihsiz bir konu olmus. Trafikte milyonlarca salak sofor var. Motor araba otubus olarak ayirt etmiyorum. Videolardan gordugum sen biraz yangina korukle gidiyorsun yapma
    Motorcuyu değil sakat bırakmak öldürsen bile içeri almıyorlar abi.
    Kortejine katıldım bir cenaze ;
    İstanbul'da feci kaza! Motosiklet surucusu bariyere saplandı videosunu izle | Takvim TV

Motorcu dostumuz şeridinde gayet güzel giderken sapağı kaçıran bi herif tak diye üzerine kırdı ve bariyerlere saplanarak can verdi. Ve adamı %100 haksız olmasına rağmen salıverdiler. Olan motorcu dostumuza oldu.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor kullanirken en korktugum mevzu sapagi kaciran araba olayi zaten
    Simdi bu verdigin ornek gibi binlerce aracin yayaya yada motora carptigi, tassakli kisinin ceza almadan ciktigi binlerce haber bulunur. Sen milleti bosver kendine bak kendince korumalarini al. Bundan sonrasi nasip kismet isi bilinmez
    Buyuk sehirlerde yasayan herkesin seninkine benzer hikayeleri vardir. İlk degil sonda olmayacak. Sen ultra dikkatli ol. Motor kullaniyorsun pardonu yok.
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk videodaki araç benim gozumde hatalı fakat 2. videoda en sağ şeritten hızlı gittiğiniz için siz hatalısınız

hızlı ve 2 teker olmanız her şeritte yol hakkının sizin oluyor anlamına gelmez dun merterde sağ şeritte arızalan aracın sağından ve solundan geçerken emmiyetten yardıran motorlar yuzunden millet tedirginlik yaşadığından ekstra trafik sıkışmıştı 10 kere aynaya baktım geliyorlarmı diye

herkes duzgun motor kullansa kimse motorculara boyle yaklaşmaz

arada bende scooter kullanıyorum trafiğe çıkıyorum cevremde motorcuların yapıp rahatsız olduğum hiçbir davranısı sergilemiyorum

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir diğer konu motorsiklet sürücüleri diğer tüm sürücüler gibi alalade sıradan sürücülerdir. Trafik kanununlarının koyucusı ya da uygulayıcısı ve denetleyicisi değillerdir. Kafanızdaki kamera ile polislik yapmaya , kimseye kural öğretmeye kalkmayın. Kendi garajımızın önüne park ediyorum bir şey alıp çıkıcam yolda duran kadın , beyefendi garaj önü neden park ediyorsunuz diyor geçen. Motorcular da aynı , oraya park edilirmi bıradan dönülür mü ya sen bu ülkeye trafik sdabı öğretemezsin . Şikayetiniz var ise plakayı 155 e bildiriyorsunuz konu kapanıyor.

​trafik kanunu 6. Madde :

Trafik zabıtasının bulunmadığı veya yeterli olmadığı yerlerde polis; polisin ve trafik teşkilatının görev alanı dışında kalan yerlerde de jandarma, trafik eğitimi almış subay, astsubay ve uzman jandarmalar eliyle yönetmelikte belirtilen esas ve usullere uygun olarak trafiği düzenlemeye ve trafik suçlarına el koymaya görevli ve yetkilidir.
    Merhaba.

Geçen 147 ile giderken çakarları taktım. Plakaya da "PROTECTOR OF THE REALM" yazdırdım. Kim ne hata yaptıysa uyardım; korna, selektör, çakar her şeyi çalıştırarak cezalandırdım.

Yetkim olmadığını bilmiyordum. Bilgilendirme için tşk.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben İSTANBUL'da Hemde E5 de bisiklet kullanıyorum. Kimse beni sıkıstırmıyor. 50 60 ile akan trafikte (Avcıların düzlüğünde)Sol serit orta serit kullanarak gidiyorum (Sağdan katılımlar olduğu için sağ serittekiler ortaya geçmeye çalışıyor ) 2 teker kullanıyorsan kimin suçlu olduğunun zerre önemi yok. Zararı 2 teker kullanan görür. Defansif süreceksin. Zaten bir süre sonra kim kapısını açacak, kim aracın kafasını cıkartacak (Serit değiştirme girişimi) anlıyorsun.

Birde video paylaşmanın gram önemi yok. Ben bisikletli olarak farkındalığı yüksek birisiyim. Motora bisiklete dikkat ederim. Yeri geliyor Arkadan fişek gibi gelen motoru göremiyorum. Eeee ben şimdi duyarsız, kasap şöför müyüm?

Defansif sürüp hayatta kalacağız. Arabaya birşey olmaz. Kaporta yamulur, bir şekilde yerine konur. Senin benim iyi ihtimalle etimizde asfalt yanığı olur. En az 1 hafta acısını çekeriz.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şöyle bir şey okumuştum bulamadım da

Motorsikletle ölüm oranı hakkında trafiğin yoğun saatlerde çok düşük akıcı trafikte çok yüksek olduğunu belirtmişlerdi.

Bu motorcular emniyetten gidiyiii diyorsunuz ya kitaba göre haklısınızda İstanbul kitaba göre bir trafik mi var

İstanbulda tek kural var yol verilmez yol alınır.

Ölmemek içinde araba sürücü ön aracın önündeki araca bakıp kullanmalı

Motorcu için ise muska ,ayetel kürsi ve anne duası almalı. Dikkat etmesini geçtim yetişemiyorsun nereye bakayim diye.

Cep telefonu mahvetti istanbul u zaten becereksiz sürücülerle doluyudu telefonda üstüne tüy dikti.

Not: Kaza olur yeri gelir motorcular yeri gelir araçlar suçlu olur. Ama istisnalar kaideyi bozmaz. Experler motorcuları sevdikleri için genelde haklı çıkarmazlar beyler.

Objektif olalım empati kuralım. İnsanları uyaralım motorculara vatan haini muamelesi yapmayalım yolunuda istemiyor zaten kendi geçecek deliği istiyor senden.

Konuya benzer bir sürü konu açıldı hep aynı mevzu ...
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet konu uzar da uzar.
    Kendi geçeceği deliği ise benden istemeyecek. Trafik kuralları dahilinde bulduğunda o deliği kullanacak.
    Ona bakarsan "makasçı" tayfa da senden geçeceği deliği istiyor, sokuyor kafayı arkayı vs.
    Motorsiklette tafik kuralları dahilinde.
    Motorcular için ayrı kanunlar yok..........
    Okumadan imzalamam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler