User Tag List

Sayfa 3/13 İlkİlk 12345 ... SonSon
229 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Motosiklet sürücüsü olarak başıma gelenler >

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet konu uzar da uzar.
    Kendi geçeceği deliği ise benden istemeyecek. Trafik kuralları dahilinde bulduğunda o deliği kullanacak.
    Ona bakarsan "makasçı" tayfa da senden geçeceği deliği istiyor, sokuyor kafayı arkayı vs.
    Motorsiklette tafik kuralları dahilinde.
    Motorcular için ayrı kanunlar yok..........
    Bence bu mesajdan sonra konuya kilit gelsin

Makascilarla motorcular bir oldu.

Helal
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kullanmayan adam ne güzel atıp tutuyor ya. "kurallara uyacaksın, arabaların arasından geçmeyeceksin, emniyet şeridi sana da yasssah!" diye.. sanki ülkedeki tüm arabalar trafikte mükemmel kullanıyor, kimse sapağa 50 metre kala sağa geçmiyor, araya kaynamıyor, sola geniş alıyor, dönel kavşakta içerdekine yol veriyor di mi? bi tek motorcular kurallara uymuyor a. q.

buyurun sizi alalım ozaman motor tepesine. 60'la akan trafikte şeridi ortalayıp sizde 60'la gidin bakalım dakikalarca.. hadi bakalım he? 3 dakika içinde biri üstüne kırmaz, selektör yapmaz, sıkıştırmaz, ipinelik olsun diye yanından silme geçmezse şerefsizim. sizin gibi adamların içinde türkiyede motor kullanırken kuralları değil önce can güvenliğimizi düşünüyoruz.. rahmetli barkın abi ne güzel söylemişti. "haklı ama ölü olma." diye.. mıtırcılır için ıyrı kırıllır yok zaten. farkındayız..

hatta siz de farkındasınız ama insanoğlu kıskançtır işte.. senin şeyin motora binmeye yemiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bu mesajdan sonra konuya kilit gelsin

Makascilarla motorcular bir oldu.

Helal
    Evet, yırtık dondan çıkar gibi sağdan soldan fırlarsa, aynama teğet geçerse, sonra arabaya dönüp "neden beni görmedin" diye atar yaparsa makasçı ile aynı kefededir.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kullanmayan adam ne güzel atıp tutuyor ya. "kurallara uyacaksın, arabaların arasından geçmeyeceksin, emniyet şeridi sana da yasssah!" diye.. sanki ülkedeki tüm arabalar trafikte mükemmel kullanıyor, kimse sapağa 50 metre kala sağa geçmiyor, araya kaynamıyor, sola geniş alıyor, dönel kavşakta içerdekine yol veriyor di mi? bi tek motorcular kurallara uymuyor a. q.

buyurun sizi alalım ozaman motor tepesine. 60'la akan trafikte şeridi ortalayıp sizde 60'la gidin bakalım dakikalarca.. hadi bakalım he? 3 dakika içinde biri üstüne kırmaz, selektör yapmaz, sıkıştırmaz, ipinelik olsun diye yanından silme geçmezse şerefsizim. sizin gibi adamların içinde türkiyede motor kullanırken kuralları değil önce can güvenliğimizi düşünüyoruz.. rahmetli barkın abi ne güzel söylemişti. "haklı ama ölü olma." diye.. mıtırcılır için ıyrı kırıllır yok zaten. farkındayız..

hatta siz de farkındasınız ama insanoğlu kıskançtır işte.. senin şeyin motora binmeye yemiyor
    Sen ben ne kadar dikkat etsekte , memleketimim trafiği-sürücü kalitesi belli.
    Malesef can güvenliğini düşünecek motorcular.
    Şartları değiştiremiyorsan, sen şartlara uyum sağlayacaksın.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Evet, yırtık dondan çıkar gibi sağdan soldan fırlarsa, aynama teğet geçerse, sonra arabaya dönüp "neden beni görmedin" diye atar yaparsa makasçı ile aynı kefededir.
    Sana bir yaşanmış hikaye anlatayım.

Bir arkadaşım motorculara cok agir laflar kullanırdı.

Bir gun kaza yaptı ona yardim edenler sadece 2 tane motorcu kardesimizdi.

Bu arkadaşım sonra fikri değişti allah o motorculardan razı olsun der ne zaman konusu açılsa.

Başınıza 1,2 hadise geldi diye motorculara kin gutmeyin

Kuryeciler sacma sapan gider mesela sevmem o tarz sürücüleri.Bir gun kuryeci bir arkadaş anlattı.Uzuldum gerçekten kelle koltukta para kazanmak için yirtinmaya deger mi ama hayat şartları dedi.

Olay şu senden 60 cm lik hadi 100 cm olsun bir boşluk istiyor diye adamı sikistirmanin kimseye bir yararı yok.

Arabanın makası ile motorun aradan geçişi aynı şey değil.

Ben her iki taraftayim.Suan faal motorda kullanmiyorum.

Trafikte iken ah ula o pcx satmamam gerekiyordu derim hala.

Bence bir tane ufak motor alın biraz takılın İstanbul da anlayacaksiniz mevzuyu
    Dr.ECU

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen ben ne kadar dikkat etsekte , memleketimim trafiği-sürücü kalitesi belli.
    Malesef can güvenliğini düşünecek motorcular.
    Şartları değiştiremiyorsan, sen şartlara uyum sağlayacaksın.
    e tamam biz napıyoruz? kurallardan feragat edip şartlara uyum sağlıyoruz. aradan geçiyoruz, kaçıyoruz, trafikten %5-%10 daha hızlı gidiyoruz, ışıkta araya giriyoruz. daha napalım? hem kurallara uy, hem şartlara uy olmuyo öyle..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e tamam biz napıyoruz? kurallardan feragat edip şartlara uyum sağlıyoruz. aradan geçiyoruz, kaçıyoruz, trafikten %5-%10 daha hızlı gidiyoruz, ışıkta araya giriyoruz. daha napalım? hem kurallara uy, hem şartlara uy olmuyo öyle..
    Sen bilinçli, dikkatli olabilirsin ama bence çoğunluk öyle değil.
    En azından adam gibi tam kask takan motorcu görmüyorum ben. Polis kaçıran denilen, tas şeklinde şey takıp çıkıyorlar yola.
    Dizlik, dirseklik, ceket vs saymıyorum bile.
    Duran trafikte geç aradan, önümden. Ama iyi kötü akan trafikte dikkat et.
    Sırf bu etkenlerden motora binmedim memleketimde.
    Sana kazasız, belasız yolculuklar dilerim.
    Okumadan imzalamam.....

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harika bir konu oldu bu bence. Araç sürücülerinin içlerinde olan motosiklet düşmanlığı yazılarak ortaya çıkıyor. Biride çıkıp demiyorki megane sola sinyal verip sağa geçiyor yetinmeyip sağ şerit sollama şeridi değildir diye. Veya kadjar sinyalsiz önüne kırıyor diye. Harika gerçekten trafik kurallarında mesela ben hiç bilmem hangi şeritte ne yapılacağını anlatan şeyleri.
    Sağ şerit yavaş araçlar için
    Orta şerit orta hızlı araçlar için
    Sol şerit hızlı araçlar için
    Diye bi kural ne gördüm ne işittim.
    Peki niye düşmanlar düşündün mü hiç?
    Her araya girmeye çalış, kerhane ışığı gibi döşe çakarları ledleri elin kornada milleti darla, bir akıllı senmişsin gibi plakanı kapa kafaya kamerayı takıp polisçilik oyna sonra araç sürücüleri bize düşman de.

3 senedir yaz kış motora biniyorum mümkün olduğunca araba kullanmamaya çalışıyorum, yaşadıklarının bir çoğunu ben de yaşıyorumdur pek uslu sakin de kullanmıyorum emniyete aralara elbette giriyorum ama motoru kullanırken de kendimi diğer araçlardan üstün görmeden paşa paşa beklemem gereken yerde de bekliyorum kimseyi taciz etmeden. Emniyet şeridinde aralarda motorun hiçbir geçiş üstünlüğü yok güzel kardeşim. İnsanlar yol vermek zorunda değiller, bize müsamaha gösteriyorlar da gidebiliyorsun. Yol verilince et teşekkürünü devam et, milletle kavga ederek atarlanarak sana saygı duymalarını mı bekliyorsun ? Bir işe yaramaz söyleyeyim anca daha fazla düşman olurlar

Araba motor ayrımı yok valla trafikte çok saygısız kullanıyoruz özellikle İstanbulda.
    Haklı olmanın da öldükten sakat kaldıktan sonra bir faydası yok.
    YouTube
    DR.ECU

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şahsen söylüyorum düşman olunacak çok şey var memlekette, bir motorcu düşmanlığımız kalmıştı , hiç öyle bir düşüncem yok açıkçası.

ailemde bir sürü motorcu var, çok sağlam da garajları var, marka model saymayacağım. çok yakın akrabağlarım.

benim görüşüm istanbul motor kullanılacak bir şehir değil, yukarıda arkadaş yazmış yemiyor bir tarafınız diye, aynen gerçekten yemiyor. canımı yolda bulmadım açıkçası , istanbulda arabayla bile gayet stresli ve tehlikeli trafik. He yalnız senin yiyor diye hiç kendini supermen kahraman falan sanma, o zihniyetle gerçekten gençliğine yazık olur. Yam yam kaynıyor şehir.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yekta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki niye düşmanlar düşündün mü hiç?
    Her araya girmeye çalış, kerhane ışığı gibi döşe çakarları ledleri elin kornada milleti darla, bir akıllı senmişsin gibi plakanı kapa kafaya kamerayı takıp polisçilik oyna sonra araç sürücüleri bize düşman de.

3 senedir yaz kış motora biniyorum mümkün olduğunca araba kullanmamaya çalışıyorum, yaşadıklarının bir çoğunu ben de yaşıyorumdur pek uslu sakin de kullanmıyorum emniyete aralara elbette giriyorum ama motoru kullanırken de kendimi diğer araçlardan üstün görmeden paşa paşa beklemem gereken yerde de bekliyorum kimseyi taciz etmeden. Emniyet şeridinde aralarda motorun hiçbir geçiş üstünlüğü yok güzel kardeşim. İnsanlar yol vermek zorunda değiller, bize müsamaha gösteriyorlar da gidebiliyorsun. Yol verilince et teşekkürünü devam et, milletle kavga ederek atarlanarak sana saygı duymalarını mı bekliyorsun ? Bir işe yaramaz söyleyeyim anca daha fazla düşman olurlar

Araba motor ayrımı yok valla trafikte çok saygısız kullanıyoruz özellikle İstanbulda.
    Haklı olmanın da öldükten sakat kaldıktan sonra bir faydası yok.
    İşte motor kullanırken ışıklar,yaya geçitleri hariç önünde bir motorcu yoksa bekleyeceğin hiç biryer bulunmuyor.
    Benim attığım videolarda bana yol vermeyenlere mi korna çalmışım mesela. Veya şeridinde giden bir arabayı zorla taciz ederek şeridindemi çıkarmışım ?
    Emniyet şeridinde giderken önüme atlayan arabayı mı şikayet etmişim ?

Veya şöyle giderken önüme kıran bir arabayımı şikayet etmişim ?
    Arkadaş tek dediğim şey şerit değiştirirken sinyal verilmediği için yaşadığım bir tehlike. Sinyal verme hiç umrumda değil en azından aynaya baksan beni göreceksin zaten.
    Eşşek gibi aydınlatan ışık var aynada. Işığı görmedin egzoz sesi var.
    Şu basit şey bile irdelenemiyor ne yazık ki.

Siz diyorsunuzki hiç bitmeyen motorcu demogojisi. Düşünün neden hiç bitmedi. Çünkü hep tehlike altındayız.
    Emniyet şeridinde giden ilk defa bir motorcumu görüyorsunuz neden inatla emniyet şeridini daraltıyorsunuz. Biraz sola çıksanız akıp gidicez zaten.
    Biz motor kullananlar trafiği sevmediğimiz için motor kullanıyoruz. Siz trafik seviyorsunuz kalın orada açın müziğinizi. Boşluklardan akıp gidelim.
    Yukarıda bir kişi demiş inatla yol vermiyorum diye. 1 saniye 2 saniye yol vermezsin. İllaki bir yol açılacaktır. Neyin inadıdır bu mesela.
    Bana yol vermediğin zaman trafik sorununu mu çözeceksin.

Ama Nur içinde yatsın Barkın abi öldükten sonra televizyonlara bir çok güvenli sürüş videoları çıktı. ve araç sürücüleri şu son 1 yılda çok fazla saygı göstermeye başladı.

Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba.

Geçen 147 ile giderken çakarları taktım. Plakaya da "PROTECTOR OF THE REALM" yazdırdım. Kim ne hata yaptıysa uyardım; korna, selektör, çakar her şeyi çalıştırarak cezalandırdım.

Yetkim olmadığını bilmiyordum. Bilgilendirme için tşk.
    Kanka bende sipariş verdim benim plakada da "KASKINI TAK, HİKAYEN YARIM KALMASIN" yazıcak.
    Saygılar bizden efendim.

Aykut106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıkısık trafikte motorcuların araba gibi beklemesi tabiki mantıksız.ozellikle yazın o motor kıyafetleriyle ızdırap olur ama duran trafiktede 850 km hızlada silme gecmeyin bence. ozelliklede trafikte motor geliyosa seritte yer acarım usenmem. Sonuc olarak aynı hobiyi paylasıyoruz. bunu motorlular ve arabalılar olarak ayırmak yerine ikisi ıcınde okuzler ve suruculer olarak ayırmak daha mantıklı bence.

İlk videodaki adam yol birlesiminden dolayıda seni gormemıs olabilir. Hayatınızda hıc gorup tanımadıgınız insanları 10 saniyelik bir hatasından dolayı kufur yagmurana tutmak bide ustunede yanında kesiciye sokamanın da anlamı yok.itici ve tahrik edici bir hareket.

istanbul da yol verilmez alınır demek buyuk sacmalık. aynı sekilede motorcu makascı bir oldu falan anlamsız gerilim dolu laflar @Yigit-Y
    T r u t h i n e n g i n e e r i n g

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece araba kullan birine motorcuları fark edin dersen bi ton laf yersin bu bir gerçek. 15 yıldır araba 20 yıldırda motor kullanıyorum hep trafikte yanlış yapacak olanı önceden hissetmişimdir. Mesala ara yoldan çıkacak olan adama daaat diye korna basmak yerine elim frende giderim atlarsa hafif frene basar yavaşlarım geçer giderim birazda söverim olur biter aynı şeyi arabadada yaparım yani ben sağdan gidiyordum önüme atladı birden demek yerine o karşıdakinin bi mallık yapacağını varsayarak sürerim hep altımdaki motor olsun araba olsun ne kadarda video çekseniz üstünüze fosforlu yelekte giyseniz sizi görmeyenler illaki çıkacak bu bir gerçek. Ha bu anlattıklarıma bakarsan hiç hata yapmamam gerek demek yanlış olur. Hiç belli olmaz işte hata yaptığım gün kaza yapmış olurum. Ben karşıdakinin hata yapmasıyla kaza yaparım modunda araç sürersem sıçtık demektir karşıdaki değilde kendim hata yapmamaya çalışırım. İnternette izlediğim tüm kaza videolarında çoğunlukla adam motorla öyle bi gidiyorki yol benim önüme kırarsa çarparım düşüncesi yok sanki araba önüne kırıyor ve çarpıyor olanda kendine oluyor. Trafikte herşeyi önceden tahmin edip dikkat edeceksin trafik kazalarında 2 yarafada yüzde olarak pay veriliyor sen istediğin kadar haklı ol yani herzaman kaza yapacakmış gibi kullanacaksın ki dikkatin dahada artsın elin kornada değilde frende gidersen yaşama şansını artırmış olursun. Not; Kimse ölümsüz değil
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Aykut106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıkısık trafikte motorcuların araba gibi beklemesi tabiki mantıksız.ozellikle yazın o motor kıyafetleriyle ızdırap olur ama duran trafiktede 850 km hızlada silme gecmeyin bence. ozelliklede trafikte motor geliyosa seritte yer acarım usenmem. Sonuc olarak aynı hobiyi paylasıyoruz. bunu motorlular ve arabalılar olarak ayırmak yerine ikisi ıcınde okuzler ve suruculer olarak ayırmak daha mantıklı bence.

İlk videodaki adam yol birlesiminden dolayıda seni gormemıs olabilir. Hayatınızda hıc gorup tanımadıgınız insanları 10 saniyelik bir hatasından dolayı kufur yagmurana tutmak bide ustunede yanında kesiciye sokamanın da anlamı yok.itici ve tahrik edici bir hareket.

istanbul da yol verilmez alınır demek buyuk sacmalık. aynı sekilede motorcu makascı bir oldu falan anlamsız gerilim dolu laflar @Yigit-Y
    Ben şuan İstanbul dayım.Kimse yol vermiyor yol almaya çalışıyorum sürekli
    Dr.ECU

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte motor kullanırken ışıklar,yaya geçitleri hariç önünde bir motorcu yoksa bekleyeceğin hiç biryer bulunmuyor.
    Benim attığım videolarda bana yol vermeyenlere mi korna çalmışım mesela. Veya şeridinde giden bir arabayı zorla taciz ederek şeridindemi çıkarmışım ?
    Emniyet şeridinde giderken önüme atlayan arabayı mı şikayet etmişim ?

Veya şöyle giderken önüme kıran bir arabayımı şikayet etmişim ?
    Arkadaş tek dediğim şey şerit değiştirirken sinyal verilmediği için yaşadığım bir tehlike. Sinyal verme hiç umrumda değil en azından aynaya baksan beni göreceksin zaten.
    Eşşek gibi aydınlatan ışık var aynada. Işığı görmedin egzoz sesi var.
    Şu basit şey bile irdelenemiyor ne yazık ki.

Siz diyorsunuzki hiç bitmeyen motorcu demogojisi. Düşünün neden hiç bitmedi. Çünkü hep tehlike altındayız.
    Emniyet şeridinde giden ilk defa bir motorcumu görüyorsunuz neden inatla emniyet şeridini daraltıyorsunuz. Biraz sola çıksanız akıp gidicez zaten.
    Biz motor kullananlar trafiği sevmediğimiz için motor kullanıyoruz. Siz trafik seviyorsunuz kalın orada açın müziğinizi. Boşluklardan akıp gidelim.
    Yukarıda bir kişi demiş inatla yol vermiyorum diye. 1 saniye 2 saniye yol vermezsin. İllaki bir yol açılacaktır. Neyin inadıdır bu mesela.
    Bana yol vermediğin zaman trafik sorununu mu çözeceksin.

Ama Nur içinde yatsın Barkın abi öldükten sonra televizyonlara bir çok güvenli sürüş videoları çıktı. ve araç sürücüleri şu son 1 yılda çok fazla saygı göstermeye başladı.

Kanka bende sipariş verdim benim plakada da "KASKINI TAK, HİKAYEN YARIM KALMASIN" yazıcak.
    Saygılar bizden efendim.
    Arkadaşım senin de anlamak istemediğin nokta şu; bu videolar veya anlattığın hikayeler araba şoförlerinin de başına geliyor, memleket bu, malzeme bu, yapacak bir şey yok

Motorcusun diye başına gelmiyor yani bunlar Ben de motor kullanıyordum şu an ailevi sebeplerden bırakmak zorunda kaldım ama çok şükür başıma hiç iş gelmedi. O attığın bir videodaki bariyere saplanan arkadaş gibi mevzular denk geldi ama araba kullanırken 4 gözsek motor kullanırken 8 göz kullanmak sayesinde darbesiz atlattım bugune kadar, binlerce kez şükür olsun

Sen de selektör ve kornayı son çare olarak düşünüp sakin sakin kullanmaya bak bence, anneanne spec iyidir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım senin de anlamak istemediğin nokta şu; bu videolar veya anlattığın hikayeler araba şoförlerinin de başına geliyor, memleket bu, malzeme bu, yapacak bir şey yok

Motorcusun diye başına gelmiyor yani bunlar Ben de motor kullanıyordum şu an ailevi sebeplerden bırakmak zorunda kaldım ama çok şükür başıma hiç iş gelmedi. O attığın bir videodaki bariyere saplanan arkadaş gibi mevzular denk geldi ama araba kullanırken 4 gözsek motor kullanırken 8 göz kullanmak sayesinde darbesiz atlattım bugune kadar, binlerce kez şükür olsun

Sen de selektör ve kornayı son çare olarak düşünüp sakin sakin kullanmaya bak bence, anneanne spec iyidir
    İşte amaçlanan şeyde bu. Aslında motorlar ince yapılı olduğu için aynaya baksa bile hızını tahmin edemiyor. Yavaştır o diyip geçiveriyorlar. Herkesin başına geldiği gayet doğru. Bu tür şikayetleri video olduğu halde turkiye.Gov.Tr üzerinden paylaşsak bile "trafik polisi olmadığı için işlem yapılamaz" diye güzel bi cevap geliyor. Bunu yapmak yerine videolu şekilde internet ortamına atsak en azından herkes araba almadan önce plakayı internete yazdığı için bi reklam olmuş olur. Ve dikkatlik artar bence.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harika gerçekten trafik kurallarında mesela ben hiç bilmem hangi şeritte ne yapılacağını anlatan şeyleri.
    Sağ şerit yavaş araçlar için
    Orta şerit orta hızlı araçlar için
    Sol şerit hızlı araçlar için
    Diye bi kural ne gördüm ne işittim.
    Ben şu mesajdan sonrasını okumadım.

Harika gerçekten

Bence diğer üyelerin kendisini yormasına pek gerek yok

Diğer yandan konuyla ilgili 1-2 karalayayım;

Motosikletlere genelde dikkat ederim ama E-5'te sol şerit ile bariyer arasında gitme "mallığı" nedir. Emniyeti de geçtim...

Emniyette gidip, üzerine atlayan "mal"a laf ederken kendimiz neredeyiz? Efendim motosikletleri kimse görmezmiş de, trafikle birlikte aynı hızla gidersek bilmemne olurmuş da... Bunların hepsi laf-ı güzaf. Bahane... O zaman binmeyeceksin.

Motosiklet, otomobile göre bambaşka bi konsantrasyon ve kullanım stili gerektiriyor. Ancak gözlemlediğim, özellikle de kask kamerası moduna girenlerin çoğu ekstra bi saçmalıyor.

Çok gördüm mesela, YouTube'a koymuş adam, sağdan yardırmış tam kavşak çıkışında Doblo'nun biriyle kafa kafaya geliyorlar, solunda kaçacak yeri de var, düüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü üüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüt diye abanıp Doblo'daki dümbükle ağız dalaşına giriyor. E arkadaş, başta haksız olan sensin.

Arkadaş yazmış mesela, selektör yapacağına frene bas diye.
    En nefret ettiğim malca hareketlerden biridir. Adam arabayla 4 yola tam gaz yaklaşır, o arada selektörleri patlatır. Arkadaş, o kadar korkuyorsan o selektörler seni kurtaramaz. Dalar birisi göbekten, görürsün ebeni. Bu bahsettiğim arabayla yaşananlar bir de yani.

Kaportamız yok, şoförler şöyle böyle derken, bu mallara güvenip daha büyük mallıklar yapmak da bizdeki motorculara özgü maalesef.

Örneğin arkadan hızlı geliyor, sonra efendim bizi niye görmedin. Motor kullananların ilk öğrendikleri şeylerden biridir. Yeniler hiç öğrenmiyor galiba ama... Hızın şu kadar oldukça, diğerlerinin seni fark etme süresi uzar diye.

Aynadan hız fark edilmez genelde. Motosikletin ne kadar hızlanabileceği de genelde araç sürücüleri tarafından tahayyül edilemez genelde.

Ya çok aptal, çok standart bir otomobil sürücüsü şu hatayı bile yapıyorken, düşünün, motosikleti fark etmeleri çok daha uzun, sen daha hızlı giderek iyice fark edilme süresini uzatıyorsun;

Malın birini sollayacaksın, adam 10sn'de bir yerine, 1dk'da bir dikiz aynasına bakıyor, adam en son seni arkasında görmüş, sen de müsait ortamı buldun, baktın adam sollamayacak, basıp tam çıkacaksın, bizim beyinsiz nasıl olsa arkamdaki bekliyor, çıkmadı diyor, aynaya ikinci defa bakmadan, birden sollama kararı veriyor.

E düşün, sen bunu yapmaktan aciz adamın bir de 40'la giden trafikte 100'le arkasına geldiğinde seni görmesini bekliyorsun. Adam aynaya bakıp, önüne dönüp, hamleyi yapana kadar sen oraya gelmiş oluyorsun. Senin farını, seni görse bile hızını anlamıyor ki, o daha uzakta nasıl olsa diyor.

Motosikletliler kendilerinin fark edilmesini sağlamak için önce kendilerinin de neler yaptıklarını veya yapması gerektiğini fark etmeleri gerek. Tek taraflı olmaz bu iş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şu mesajdan sonrasını okumadım.

Harika gerçekten

Bence diğer üyelerin kendisini yormasına pek gerek yok

Diğer yandan konuyla ilgili 1-2 karalayayım;

Motosikletlere genelde dikkat ederim ama E-5'te sol şerit ile bariyer arasında gitme "mallığı" nedir. Emniyeti de geçtim...

Emniyette gidip, üzerine atlayan "mal"a laf ederken kendimiz neredeyiz? Efendim motosikletleri kimse görmezmiş de, trafikle birlikte aynı hızla gidersek bilmemne olurmuş da... Bunların hepsi laf-ı güzaf. Bahane... O zaman binmeyeceksin.

Motosiklet, otomobile göre bambaşka bi konsantrasyon ve kullanım stili gerektiriyor. Ancak gözlemlediğim, özellikle de kask kamerası moduna girenlerin çoğu ekstra bi saçmalıyor.

Çok gördüm mesela, YouTube'a koymuş adam, sağdan yardırmış tam kavşak çıkışında Doblo'nun biriyle kafa kafaya geliyorlar, solunda kaçacak yeri de var, düüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü üüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüt diye abanıp Doblo'daki dümbükle ağız dalaşına giriyor. E arkadaş, başta haksız olan sensin.

Arkadaş yazmış mesela, selektör yapacağına frene bas diye.
    En nefret ettiğim malca hareketlerden biridir. Adam arabayla 4 yola tam gaz yaklaşır, o arada selektörleri patlatır. Arkadaş, o kadar korkuyorsan o selektörler seni kurtaramaz. Dalar birisi göbekten, görürsün ebeni. Bu bahsettiğim arabayla yaşananlar bir de yani.

Kaportamız yok, şoförler şöyle böyle derken, bu mallara güvenip daha büyük mallıklar yapmak da bizdeki motorculara özgü maalesef.

Örneğin arkadan hızlı geliyor, sonra efendim bizi niye görmedin. Motor kullananların ilk öğrendikleri şeylerden biridir. Yeniler hiç öğrenmiyor galiba ama... Hızın şu kadar oldukça, diğerlerinin seni fark etme süresi uzar diye.

Aynadan hız fark edilmez genelde. Motosikletin ne kadar hızlanabileceği de genelde araç sürücüleri tarafından tahayyül edilemez genelde.

Ya çok aptal, çok standart bir otomobil sürücüsü şu hatayı bile yapıyorken, düşünün, motosikleti fark etmeleri çok daha uzun, sen daha hızlı giderek iyice fark edilme süresini uzatıyorsun;

Malın birini sollayacaksın, adam 10sn'de bir yerine, 1dk'da bir dikiz aynasına bakıyor, adam en son seni arkasında görmüş, sen de müsait ortamı buldun, baktın adam sollamayacak, basıp tam çıkacaksın, bizim beyinsiz nasıl olsa arkamdaki bekliyor, çıkmadı diyor, aynaya ikinci defa bakmadan, birden sollama kararı veriyor.

E düşün, sen bunu yapmaktan aciz adamın bir de 40'la giden trafikte 100'le arkasına geldiğinde seni görmesini bekliyorsun. Adam aynaya bakıp, önüne dönüp, hamleyi yapana kadar sen oraya gelmiş oluyorsun. Senin farını, seni görse bile hızını anlamıyor ki, o daha uzakta nasıl olsa diyor.

Motosikletliler kendilerinin fark edilmesini sağlamak için önce kendilerinin de neler yaptıklarını veya yapması gerektiğini fark etmeleri gerek. Tek taraflı olmaz bu iş.
    Güzel abim kendine yazık etmişsin. Bir üst postta yazdıklarını özet olarak yazdım halbuki. Keşke okumadım demek yerine okusaydın hiç yorulmadan sayfayı kapatırdın. Değerli fikirlerin için yinede sağol

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değerli arkadaşlar ,

Ülkede ne doğru ki bu doğru olsun.

Motorcu arkadaşlar da bence kesinlikle aşağıdaki eğitimi almalılar.

“Trafikte tehlikeleri tanımlama eğitimi “ trafikte başınıza gelebilecek tehlikeleri öngörmeye ve korna yerine frene basmaya yönlendiren bir eğitim.

http://gusem.com/tr-TR/defansif-suru...000000000.html

Her eğitim alan doğru düzgün kullanıyor mu peki ? Tabisi hayır. Ben bu eğitimleri 5 er defa falan aldım ama ben de kurallara uymuyorum. Hatta her ay bir kaç tane ceza ödeyerek ülkeme katkıda bulunuyorum.

metin_1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vallaha hocam sana hak veriyorum ama biz trafikte makas atanlardan şikayetciyken sizinde onlardan aşağı kalır yanınız yok yırtık dondan cıkar gibi cıkıyorsunuz sabit bir yer belirleyin kendinize ordan geciceğinizi bilelim sağ taraftan gidenlere herzaman yol veriyorum ama iki araç arasına girene kimse kusura bakmasın yol vermem. izlediğim videolardan sende de hata var hocam iğneyi başkasına çuvaldızı kendimize herkez üstüne düşeni yapmalı.
    ASTRA GSİ16V

CORSA GSİ16V

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler