User Tag List

Sayfa 4/13 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
229 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Motosiklet sürücüsü olarak başıma gelenler >

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1- 2 yanlis 1 dogru etmez. Sen motorla hatali hareketler yapiyorsun, etrafindaki araclarin bazilari da hatali davraniyor diye sen hatasiz olmuyorsun. Ikinizde hatali oluyorsunuz. Bu ikinci video icin yorumumdur.

Ilk video icin yorum yapmak cok daha kolay, tamamen sen hatalisin. Sol seritte giden aracla bariyer arasindan kanuni olarak gecemezsin, etik olarak da gecmemelisin. Sen bir motorlu tasitsin trafikte, nasil araclar kurallara uysun istiyorsan sen de kurallara uymakla baslamalisin birseyleri duzeltmeye. Kurali kanunu da gectim, akillica geliyor mu gercekten o aradan gecmeye calismak size?

Diyelim kanun cikti, sol seritten aracla bariyer arasindan gecebilir motorlar diye artik. Yine de gecilmez ki. Aracin soforu motoru gormese sola kaysa sinek gibi sikisir hatta can verirsiniz oradan gececegim derken. Eh ulkede kanun var, arac soforu hatali, siz haklisiniz da öldünüz. Umarim bu cumleden gereken mesaj alinmistir.

2- Motor kullanmadan konusmak kolay diyenler: Biz neden motorsiklet kullanmiyoruz sizce? Siz zahmet etmeyin dusunmeye, ben soyleyeyim. Bu ulke motorsikletle makul seviyede guvenlik icinde seyahat etmek icin uygun bir ulke degil, gorunen o ki uzunca bir sure de olmayacak. Sebebi bu motor kullanmamamizin, yoksa motorsiklet ehliyeti bende de var.

3- Motorsiklet kullanan ile otomobil kullanan farkli kisiler degil, ayni kisiler. Bunu anlamak lazim once. Ikisi de genel olarak kurallara uymuyor, problem de buradan cikiyor. Ben bu tartismalari iki kanunsuzun biribirine atifta bulunmasi olarak degerlendiriyorum. Cikan sonuc ikinizde haksizsiniz, anca birbirinizi yersiniz, bu ayrimci (motorcu vs arabaci) yaklasimla bir arpa boyu yol da ileri gidemezsiniz.

Onerim, bu ulkede motorsiklet kullanmamaniz cunku bu ulke ne kanun olarak buna hazir ne de insan olarak. Basiniza turlu bela gelmesini istemiyorsaniz budur yapilmasi gereken. Ha illa da kullanacagim diyorsaniz, siz bilirsiniz. Risk sizin riskiniz, kayiplarda sizin kayiplariniz olacak.
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iki videonuza da söylenecek çok şey var da mübarek gün kalp kırılmasın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adamların birbirine saygısı yok otomobillerden anlayış bekliyorlar 1.5 metrelik boşlukta birbirini geçmeye çalışıyorlar. Sağımdan geçene yol vereyim derken solumdan geçenden fırça yiyorum. Yol vereyim başım ağrımasın diyorum ne kadar kaçarsam o kadar yakın geçiyor bu motorcular ben duran trafikte niye strese giriyorum herkes önce kendini kollasın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 yıldan fazladır istanbul da aktif motosiklet kullanıyorum. yaz kıs 365 gun yagmur kar fırtına demeden. en son 2017 yılının şubat ayında 0 km aldıgım motorum suan 68.000 km de ve toplamda 100.000 lerce km yol yapmıslıgım vardır.

o kadar cok sey ile karsılastım ki istanbul trafiginde tecrubelerim max seviyede. Misal gecenlerde 4 leventte aniden tali yoldan ana yol daki ters yone U yapan hayvan oglu hayvan yuzunden bir motosilletci arkadsımızın hayatı karardı.

bunca yıllık surucu tecrubelerim ve o kadar km yapmıs olmama ragmen bunu ben bile ongoremezdim. orada hiç sucum yokken o hayvan oglu hayvan yuzunden olebilirdim.

demem o ki motor suruculeri genel olarak trafikte her an olumle burun burunalar kurallara uyanı yada uymaya boyle bir fark oldugunu kesinlikle dusunmuyorum.

artık bu tarz tartısmalardan da sıkıldım hiç ugrasmıyorum. genel olarak sakin ve kimseyi cok rahatsız etmeden kullanırım işten eve evden işe modeli. gerektigin de kornayıda surekli kullanırım sen arabanın icinde rahatsız olma diye canımı tehlikeye atmam geldiğimi sana gostermem gerek, senin dikkat seviyene hayatımı emanet etmem!

başka bir acıdan bakalım, avrupada insanlar arac kullanırken cok dikkatli davranıyorlar en azından almanyaya her yıl gittim de gordugum buydu. amma velakin oldu da istemeden bir hata yaptınız hos goru seviyesi 0 kufur korna kıyamet saldırıya geciyorlar direkt hatta polise ihbar ediliyormus direkt.

bir 2 defa basıma geldi cunku kiraladıgımız aracla yabancı oldugum bir trafikte alısma adaptasyon sırasında bi kac hatalı hareket yaptım ve cok siddetli tepkiler gordum. turkiye de adam arabadan iner silahı vardır ceker vurur flaan diye millet cok bir birine yardırmıyor heralde

simdi ben aracımla usul usul trafikte seridimde ilerliyorum. sırf eds kameraları yada polis yok diye o emniyet seridine atlayan servis minubusleri belediye otobusleri ve diğer uyanık arac suruculerinin harketleri hiç mi zorunuza gitmiyor ?

kameram bozulana kadar ben hepsini tek tek kayda alıp emniyete fotolu sekil de ihbar ediyordum. bugun kameram yok olsa yine yaparım. suan da ilerde polis varsa durup plakası ile beraber yaptıgı eylemi sozlu olarak ihbar ediyorum ayrı konu.

eger işlenen suc karsısında cezai yaptırım olmassa bunlar bu sekil de devam edecek. avrupa da cezalar coook agır adamın dotunden kan alıyorlarmıs. hadi girsin emniyete dotu yiyorsa bakalım.

10 gun boyunca her sabah mainz dan frankfurta otoyolda deli gibi trafikte seyr ediyordum dur kalk seklinde 1 tane emniyete, giren sapaga son anda dalan, milletin onune refujun dibinden salca olan adam gormedim.

motorcularla ugrasmayın trafikte asıl sorun arac suruculerinin yolları babalarının patates tarlası zannetmesi. ceza ve yaptırımların artması ve agırlasması gerek aksi taktdir de arpa boyu yol alamayız.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motoru da arabayi da kullanan ayni insan, sorunun temeli kuralsizlik. Videolar zaten ozetlemis durumu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 yıldan fazladır istanbul da aktif motosiklet kullanıyorum. yaz kıs 365 gun yagmur kar fırtına demeden. en son 2017 yılının şubat ayında 0 km aldıgım motorum suan 68.000 km de ve toplamda 100.000 lerce km yol yapmıslıgım vardır.

o kadar cok sey ile karsılastım ki istanbul trafiginde tecrubelerim max seviyede. Misal gecenlerde 4 leventte aniden tali yoldan ana yol daki ters yone U yapan hayvan oglu hayvan yuzunden bir motosilletci arkadsımızın hayatı karardı.

bunca yıllık surucu tecrubelerim ve o kadar km yapmıs olmama ragmen bunu ben bile ongoremezdim. orada hiç sucum yokken o hayvan oglu hayvan yuzunden olebilirdim.

demem o ki motor suruculeri genel olarak trafikte her an olumle burun burunalar kurallara uyanı yada uymaya boyle bir fark oldugunu kesinlikle dusunmuyorum.

artık bu tarz tartısmalardan da sıkıldım hiç ugrasmıyorum. genel olarak sakin ve kimseyi cok rahatsız etmeden kullanırım işten eve evden işe modeli. gerektigin de kornayıda surekli kullanırım sen arabanın icinde rahatsız olma diye canımı tehlikeye atmam geldiğimi sana gostermem gerek, senin dikkat seviyene hayatımı emanet etmem!

başka bir acıdan bakalım, avrupada insanlar arac kullanırken cok dikkatli davranıyorlar en azından almanyaya her yıl gittim de gordugum buydu. amma velakin oldu da istemeden bir hata yaptınız hos goru seviyesi 0 kufur korna kıyamet saldırıya geciyorlar direkt hatta polise ihbar ediliyormus direkt.

bir 2 defa basıma geldi cunku kiraladıgımız aracla yabancı oldugum bir trafikte alısma adaptasyon sırasında bi kac hatalı hareket yaptım ve cok siddetli tepkiler gordum. turkiye de adam arabadan iner silahı vardır ceker vurur flaan diye millet cok bir birine yardırmıyor heralde

simdi ben aracımla usul usul trafikte seridimde ilerliyorum. sırf eds kameraları yada polis yok diye o emniyet seridine atlayan servis minubusleri belediye otobusleri ve diğer uyanık arac suruculerinin harketleri hiç mi zorunuza gitmiyor ?

kameram bozulana kadar ben hepsini tek tek kayda alıp emniyete fotolu sekil de ihbar ediyordum. bugun kameram yok olsa yine yaparım. suan da ilerde polis varsa durup plakası ile beraber yaptıgı eylemi sozlu olarak ihbar ediyorum ayrı konu.

eger işlenen suc karsısında cezai yaptırım olmassa bunlar bu sekil de devam edecek. avrupa da cezalar coook agır adamın dotunden kan alıyorlarmıs. hadi girsin emniyete dotu yiyorsa bakalım.

10 gun boyunca her sabah mainz dan frankfurta otoyolda deli gibi trafikte seyr ediyordum dur kalk seklinde 1 tane emniyete, giren sapaga son anda dalan, milletin onune refujun dibinden salca olan adam gormedim.

motorcularla ugrasmayın trafikte asıl sorun arac suruculerinin yolları babalarının patates tarlası zannetmesi. ceza ve yaptırımların artması ve agırlasması gerek aksi taktdir de arpa boyu yol alamayız.
    Trafik kurallarının uygulanması, cezaların yükseltilip uygulanması hususlarındaki temennilerinin motorcular için de geçerli olduğunu düşünüyorum.
    Ne de olsa onlar da trafikte ve sütten çıkmış ak kaşık değiller.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otoparktan çıkarken solumdan gelen arabaların hepsi durdu yol verdi, aynı şekilde sağımdaki arabalarda yol verdi, bende ufaktan gaza bastım ve arabanın burnunu çıkartmamla motorun çarpması bir oldu,
    Bu kadar araba niye durmuş, bende mi kontrollü gitsem acaba diye düşünmeden sıfır algıya ile geldi çarptı,
    Arabadan inince hemen motorcu ile ilgilendim, arabama vs bakmadım bile, çok şükür hiç bir sıkıntı olmadı,
    Haklı olmama rağmen ne tutanak tuttum ne bir şey talep ettim hellalleştik.
    Daha kötüsüde olabilirdi, onun hatası yüzünden ben niye vicdan azabı çekmek zorunda kalıyorum.
    -ki trafikte çok dikkat ederim motorlara, uzaktan gelen motor varsa ön fren kitler kafadan kayar vs diye beklerim geçmesini,
    Memlekette saygı kalmamış, hala arabalar motorculara saygı duysun.
    İnsan insana saygı duysun önce gerisi gelir zaten.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gunes G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- 2 yanlis 1 dogru etmez. Sen motorla hatali hareketler yapiyorsun, etrafindaki araclarin bazilari da hatali davraniyor diye sen hatasiz olmuyorsun. Ikinizde hatali oluyorsunuz. Bu ikinci video icin yorumumdur.

Ilk video icin yorum yapmak cok daha kolay, tamamen sen hatalisin. Sol seritte giden aracla bariyer arasindan kanuni olarak gecemezsin, etik olarak da gecmemelisin. Sen bir motorlu tasitsin trafikte, nasil araclar kurallara uysun istiyorsan sen de kurallara uymakla baslamalisin birseyleri duzeltmeye. Kurali kanunu da gectim, akillica geliyor mu gercekten o aradan gecmeye calismak size?

Diyelim kanun cikti, sol seritten aracla bariyer arasindan gecebilir motorlar diye artik. Yine de gecilmez ki. Aracin soforu motoru gormese sola kaysa sinek gibi sikisir hatta can verirsiniz oradan gececegim derken. Eh ulkede kanun var, arac soforu hatali, siz haklisiniz da öldünüz. Umarim bu cumleden gereken mesaj alinmistir.

2- Motor kullanmadan konusmak kolay diyenler: Biz neden motorsiklet kullanmiyoruz sizce? Siz zahmet etmeyin dusunmeye, ben soyleyeyim. Bu ulke motorsikletle makul seviyede guvenlik icinde seyahat etmek icin uygun bir ulke degil, gorunen o ki uzunca bir sure de olmayacak. Sebebi bu motor kullanmamamizin, yoksa motorsiklet ehliyeti bende de var.

3- Motorsiklet kullanan ile otomobil kullanan farkli kisiler degil, ayni kisiler. Bunu anlamak lazim once. Ikisi de genel olarak kurallara uymuyor, problem de buradan cikiyor. Ben bu tartismalari iki kanunsuzun biribirine atifta bulunmasi olarak degerlendiriyorum. Cikan sonuc ikinizde haksizsiniz, anca birbirinizi yersiniz, bu ayrimci (motorcu vs arabaci) yaklasimla bir arpa boyu yol da ileri gidemezsiniz.

Onerim, bu ulkede motorsiklet kullanmamaniz cunku bu ulke ne kanun olarak buna hazir ne de insan olarak. Basiniza turlu bela gelmesini istemiyorsaniz budur yapilmasi gereken. Ha illa da kullanacagim diyorsaniz, siz bilirsiniz. Risk sizin riskiniz, kayiplarda sizin kayiplariniz olacak.
    Eyv risk bizim tabiki de.
    2. Video da van araç sağa doğru nizami geçiyor bende soldan devam ediyorum. Beyaz araç çok çok sonra üstüme dümdüz kırıyor aracı ve sinyalsiz kırıyor. Ve inatçı biri olsam bariyerle arasında sıkışırdım. Hala daha şu araç nasıl savunuluyor inanın hiç anlıyamıyorum. Yani adam bildiğin cinayete teşebbüs. Sanki ben adamın üstüne gitmişimde o bana yol vermiş gibi görülüyor heralde video. Çok garip.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yav tutturdun sinyal sinyal diye bir an baska ulkede yasadimi falan sandim. ulkenin %95i sinyal kullaniyorda benim mi haberim yok. Motora kiran arabayada kamyona neye denk gelirse artik kiriyor geciyor. Hatta dahada genellersek boyutu büyük olan küçüğün tepesine cikiyor senin sahsina munasir degil
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik kurallarının uygulanması, cezaların yükseltilip uygulanması hususlarındaki temennilerinin motorcular için de geçerli olduğunu düşünüyorum.
    Ne de olsa onlar da trafikte ve sütten çıkmış ak kaşık değiller.
    motorculara olan bu kin ve nefretinin ozel bi sebebi var mı ? aynanı falan mı kırıp kactılar ?
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motorculara olan bu kin ve nefretinin ozel bi sebebi var mı ? aynanı falan mı kırıp kactılar ?
    "eger işlenen suc karsısında cezai yaptırım olmassa bunlar bu sekil de devam edecek. avrupa da cezalar coook agır adamın dotunden kan alıyorlarmıs. hadi girsin emniyete dotu yiyorsa bakalım."

Motorcular arabalardan çok daha fazla emniyete giriyor. Hatta emniyetten çıkmıyorlar.
    Ben cezalar artacak veya uygulanacaksa motorcuları da kapsamalı, sen de buna katılıyor musun diye sordum?
    Senin motorcuların yaptıklarının alttan alınması, görmezden gelinmesi isteğinin özel bir sebebi var mı?
    Motorculara has bir nefret ve kinim yok. Sadece eşit davranılmasını istiyorum.
    Ama sen araç sürücülerine karşı bayağı kinlisin anlaşılan.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "eger işlenen suc karsısında cezai yaptırım olmassa bunlar bu sekil de devam edecek. avrupa da cezalar coook agır adamın dotunden kan alıyorlarmıs. hadi girsin emniyete dotu yiyorsa bakalım."

Motorcular arabalardan çok daha fazla emniyete giriyor. Hatta emniyetten çıkmıyorlar.
    Ben cezalar artacak veya uygulanacaksa motorcuları da kapsamalı, sen de buna katılıyor musun diye sordum?
    Senin motorcuların yaptıklarının alttan alınması, görmezden gelinmesi isteğinin özel bir sebebi var mı?
    devletin kolluk kuvvetleri ses etmiyor aksine onlar bile gerektiğinde yol veriyorken ''bi dolu sebebi var'' senin ne dusundugun cok onmeli değil. 4-6-10-20 tekerli araclarla motosikletleri aynı kefede değerlendirmeyin.

biz emniyet seridini emniyetli seyahat edebilmek icin kullanıyoruz. arac suruculeri ise çakallık olsun diye kullanıyor buradaki ince cizgiyi nasıl goz ardı edebiliyorsunuz anlasılır gibi değil.

istanbul gibi buyuk metropollerin trafik derdinin kurtulusu motosiklete yonelmekten baska birsey değil. sanada tavsiye ederim cok faydasını gorursun.

ben emniyette senin hakkını gasp eden aracların plakalarını alıp ihbar ediyorum. dunya yansın umrumda olmaz kafasındaysan o senin sorunun.

bende arac kullanıyorum, arac kullanırken gayet nizami trafik kurallarına uyan bir surucuyum ama motorsiklet kullanırken kurallara uymaya calısırsan olmessen sakat kalırsın istanbul gibi bir yerde o yuzden motor suruculeri olarak o beklentine karsılık veremiyoruz kusura bakma canımız daha kıymetli.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devletin kolluk kuvvetleri ses etmiyor aksine onlar bile gerektiğinde yol veriyorken ''bi dolu sebebi var'' senin ne dusundugun cok onmeli değil. 4-6-10-20 tekerli araclarla motosikletleri aynı kefede değerlendirmeyin.

biz emniyet seridini emniyetli seyahat edebilmek icin kullanıyoruz. arac suruculeri ise çakallık olsun diye kullanıyor buradaki ince cizgiyi nasıl goz ardı edebiliyorsunuz anlasılır gibi değil.

istanbul gibi buyuk metropollerin trafik derdinin kurtulusu motosiklete yonelmekten baska birsey değil. sanada tavsiye ederim cok faydasını gorursun.

ben emniyette senin hakkını gasp eden aracların plakalarını alıp ihbar ediyorum. dunya yansın umrumda olmaz kafasındaysan o senin sorunun.

bende arac kullanıyorum, arac kullanırken gayet nizami trafik kurallarına uyan bir surucuyum ama motorsiklet kullanırken kurallara uymaya calısırsan olmessen sakat kalırsın istanbul gibi bir yerde o yuzden motor suruculeri olarak o beklentine karsılık veremiyoruz kusura bakma canımız daha kıymetli.
    Bu da suç aslında. Görevi kötüye kullanma olabilir belki en basit haliyle.
    "Trafik kuralları" var memleketimde, "Araba kuralları" veya "Motorsiklet kuralları" diye kurallar yok.
    Veya trafik kurallarında motorculara has özel maddeler yok.
    Sana kazasız belasız yolculuklar dilerim.
    Okumadan imzalamam.....

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

- Avrupada lane splitting yasal ama insan gibi trafik kültürün varsa iş görür adamlar emniyete girme ihtiyacı duymuyor şerit aralarından gidiyor.
    - Şerit aralarından ben giderim madem avrupa modeli iyi diyorsunuz, benim için sorun yok şerit arasından giderken kaç acemi veya telefonuyla oynayan kişi beni son anda görüp direksiyonu kıracak ?
    - Emniyet şeridine girmemelerinin sebebi aynı şekilde zaten adam kendini güvende hissederek yolda sürebiliyor ( Biz süremiyoruz o yüzden emniyet şeridinden gidiyoruz. emniyet fantazimizin olduğundan değil )
    - Motosiklet ile emniyet şeridinden gidiyorsam kime ne zararım var ? Acil durumda ilgili araca yol verebildiğim için oradan gidiyorum.

Motorcu arabacı diye ayırmak istemiyorum tabi ama tavsiyemdir özellikle istanbulda motosiklet kullanın trafiğin gerçek yüzünü göreceksiniz.

not: pizza/lahmacun kuryelerini motorcu profili bu işte diyip örnek göstermeyin. ( Trafikte taksiciler böyle araba kullanıyo işte diyip tüm binek otomobil şöförlerini kastetmek gibi bişey bu )

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    34 BKS 839

Yağmur damlası azizliği olmasaydı üstüme nasıl geldiği daha net görülebilecekti.
    Dün Şenlikköy mezarlığına gidiyordum. Tek şeritli yolda adam üstüme sürdü.
    Su kanallarına girmemek için kendimi zor konumlandırdım. Gram yavaşlamadı eleman.

Su kanalları biz motorcular için %95 yere düşmekle sonuçlanabilecek yerlerdir.

Şimdi plakasıyla beraber attım bu videoyu.
    Bimden dakota çekirdeğimi colamı aldım bu adamı savunmanızı bekliyorum.

Saygılar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    34 BKS 839

Yağmur damlası azizliği olmasaydı üstüme nasıl geldiği daha net görülebilecekti.
    Dün Şenlikköy mezarlığına gidiyordum. Tek şeritli yolda adam üstüme sürdü.
    Su kanallarına girmemek için kendimi zor konumlandırdım. Gram yavaşlamadı eleman.

Su kanalları biz motorcular için %95 yere düşmekle sonuçlanabilecek yerlerdir.

Şimdi plakasıyla beraber attım bu videoyu.
    Bimden dakota çekirdeğimi colamı aldım bu adamı savunmanızı bekliyorum.

Saygılar.
    Videyu görebilseydik iyiydi............
    Sezarın hakkını sezera vermesini de biliriz.
    Okumadan imzalamam.....

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Size şöyle bir örnek vereyim belki daha anlaşılır olur; hatırlarsanız Shevchenko karşısında çaresiz kalan Servet Çetin en son gidip adamın formasını yırtıyordu burda Shevchenko motosiklet, Servet otomobil. Birisi hızlı ve çevik forvet, diğeri yavaş ve sert stoper. Yani Servet olayları algılayana kadar, Shevchenko golü çoktan atmış oluyor Servet'te topu kapmak istiyor ama karşısındaki adam o kadar çevik ki ya penaltı yapıyor ya forma yırtıyor

bilmem anlatabildim mi?

Motosiklet kullanmamış kimse bu konuyu algılayamaz, konuşmaya değmez. Çözüm olarak ise A sınıfı ehliyeti almadan B sınıfı ehliyeti verilmesin gibi gereksiz bi çözüm sunabilirim

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyv risk bizim tabiki de.
    2. Video da van araç sağa doğru nizami geçiyor bende soldan devam ediyorum. Beyaz araç çok çok sonra üstüme dümdüz kırıyor aracı ve sinyalsiz kırıyor. Ve inatçı biri olsam bariyerle arasında sıkışırdım. Hala daha şu araç nasıl savunuluyor inanın hiç anlıyamıyorum. Yani adam bildiğin cinayete teşebbüs. Sanki ben adamın üstüne gitmişimde o bana yol vermiş gibi görülüyor heralde video. Çok garip.
    Senin önce algılarını iyice açman lazım, beni yanlış anlama.
    Berkan’ın dediği gibi sinyal verenler % kaç oranda bu ülkede? Orda o egeanın sola geçeceğini ben daha sen minibüse yaklaşırken sezdim, sen motor üstünde bunu sezgileyemiyorsan motorlu taşıt kullanmamanı can güvenliğin için tavsiye ederim.
    Ayrıca tam minibüsü geçtiğin anda egeanın kör noktasındasın.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    trafikte en çok korktuğum taşıt motorlar. o yüzden mümkün mertebe uzak durmaya çalışıyorum yol veriyorum ki gitsin fakat, iki araç arasına girmek, araç ile bariyer arasına girmek, araçların sağlamak çok tehlikeli her hangi bir şöförün bir anlık dalgınlığına bakar bu hareketleri neye dayanarak yapıyor motorcu arkadaşlar hiç anlamıyorum varıcağınız yere bu kadarmı aceleniz var? En çokta kuryeler motorcuların adını lekeliyor mutlaka bunlara çözüm bulunmalı, kaldırımdan gider, aradan geçer, kırmızıda durmaz vsvs
    kurallara uyan arkadaşları ayrı tutaraktan, motorcuların asıl problemi kendileri trafikte saygı istiyorlar ama kendilerinin ne trafiğe, ne insana nede kendilerine saygıları yok..
    Romeo <3 Giulietta

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler