User Tag List

Sayfa 1/13 12311 ... SonSon
229 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Motosiklet sürücüsü olarak başıma gelenler >

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Motosiklet sürücüsü olarak başıma gelenler >

Merhaba İstanbulun göbeğinde yaşayan bir motosiklet sürücüsü olarak başıma gelen saygısızlıkları bilerek sıkıştırmaları vs vs.
    hataları videolu ve plakalı birşekilde buradan paylaşmak istiyorum. Belki yanlışlıkla denk gelirlerde bilinçlenebilirler umuduyla.
    Küfür Hakaret Ayna kırma gibi saçma sapan şeyler yapmak yerine plakayı buraya yazdığımız taktirde google amca arkamızda
    duracağı için daha güzel bir hareket olacağını tahmin ediyorum. He izlenme kasmak için video atıyocular gelmeden söyleyeyim.
    Kanalım para kazanmaya kapalıdır.

34 RC 8885

34 EE 3170 , 34 SY 7899

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlıs anlasılmasın yapılanı savunmuyorum ama pek cok motor kullanan arkadasım seritlerin arasını sol seritle duvarın arasını sağ şeritte emniyet şeridini kendine ait sanıyor ve o bölgede kendisine otomobillerin kendisini görmemesi yada yol vermemesini hata olarak karsılıyor.
    kimse o bölgede motorcuya yol vermek zorunda görmek zorunda degildir cünkü yasal olarak o bölge yol degildir aracların gidebilecegi kısım zaten çizgilerle ceklmiş durumdadır.
    o bölgelere ama doğru ama yanlış kendi hayatının riskini alarak motorcu kendi girmeyi tercih ediyor. üstüne o bölgede sıkışınca hem otomobil hem motor sahipleri tarafından cekilmiş pek cok video hakaret kavga videosu görüyorum.
    Bence hem otomobil hem motor sürücülerinde çok fazla iki yüzlü ve kural tanımayan sürücü bulunuyor.
    Azalarak kökünün kuruması ve medeni bir ülke olabilmemiz umuduyla.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rockford Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlıs anlasılmasın yapılanı savunmuyorum ama pek cok motor kullanan arkadasım seritlerin arasını sol seritle duvarın arasını sağ şeritte emniyet şeridini kendine ait sanıyor ve o bölgede kendisine otomobillerin kendisini görmemesi yada yol vermemesini hata olarak karsılıyor.
    kimse o bölgede motorcuya yol vermek zorunda görmek zorunda degildir cünkü yasal olarak o bölge yol degildir aracların gidebilecegi kısım zaten çizgilerle ceklmiş durumdadır.
    o bölgelere ama doğru ama yanlış kendi hayatının riskini alarak motorcu kendi girmeyi tercih ediyor. üstüne o bölgede sıkışınca hem otomobil hem motor sahipleri tarafından cekilmiş pek cok video hakaret kavga videosu görüyorum.
    Bence hem otomobil hem motor sürücülerinde çok fazla iki yüzlü ve kural tanımayan sürücü bulunuyor.
    Son cümlenize amin diyorum ama şöyle bi durum var motosiklet şeritten gidince ki bu konuda haklısınız, sürekli korna sellektör ve sıkıştırma ya maruz kalıyo üzülerek söylüyorum emniyet şeridinden yada o bariyere yakın gitmek daha güvenli. Özellik le düşük cc motor kullanıyorsanız dediğimi anlarsınız çoğu kamyon 100+ üzeri hızlara rahat ulaşırken şeritten 70 80 90 gibi hızlarda gitmek büyük risk olur.

Eğitim şart aslında doğru olan şeritten gitmek, ama durum bu düşük cc motor kullanıyorsanız hak verirsiniz.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bizde tasitiz bizi Motorlari fark edin diyip aglanip sizlanip Bariyerle arama girme benim. girersende net yol vermem. Videolarindada gorulduhi üzere 130 140+ gidip millet serit değiştirebileceği bosluk mesafe varken biranda cikiyorsunuz nerden geldiği belli olmayacak sekilde seni fark edemez
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rockford Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonuna kadar haklısınız motosiklet sürücüsü olarak savunmaya geçersem birton şey yazarım ama üşendim
    Eğer vaktiniz var ise size şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Videodakiler tesadüf arkadaşım derseniz hiç üşenmeden gerçekten kurallara uyarak gittiğim bir video da çekebilirim.

Kurallara uyduğum sırada başıma gelen ilk olay ;

Taksi tali yoldan bam diye önüme atladı kaputun üstünden uçup bir martı edasıyla yere kondum. Ambulanslar vs.

2. Olay ;

Şeridimde Kırmızı ışıkta beklerken baaam diye arkadan yediğim bir tepikle adeta nos basmış gibi öne fırladım Fevkaledeydi !!

Araba kullanan insanlar motorcuları sinek gibi görüyor.
    Yolda motosiklet görüp ben bunu tokatlarım edasıyla araç kullanan gaza gelen sürücü acayip fazla.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kurallara uyun ya da uymayın, insanlarımız kendi kullandığı araba dışındaki yaya motosiklet ya da diğer arabalara karşı ciddi duyarsız, dikkatsiz. Bir harfiyat kamyonu ya da tırlara karşı dikkatli orada avcıyken av olabilir diye korkuyor olsa gerek.
    Instagram: mutusgarage

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen aralardan geç,trafik hız limitlerinin üzerinde seyret,sonra korna bas. Sen hayırdır derler adama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba İstanbulun göbeğinde yaşayan bir motosiklet sürücüsü olarak başıma gelen saygısızlıkları bilerek sıkıştırmaları vs vs.
    hataları videolu ve plakalı birşekilde buradan paylaşmak istiyorum. Belki yanlışlıkla denk gelirlerde bilinçlenebilirler umuduyla.
    Küfür Hakaret Ayna kırma gibi saçma sapan şeyler yapmak yerine plakayı buraya yazdığımız taktirde google amca arkamızda
    duracağı için daha güzel bir hareket olacağını tahmin ediyorum. He izlenme kasmak için video atıyocular gelmeden söyleyeyim.
    Kanalım para kazanmaya kapalıdır.

34 RC 8885

34 EE 3170 , 34 SY 7899
    İlk video da egea'nın kör noktasında kalmışsın gibi geldi ama ikinci video da sinyal vermeden şerit değiştiren iki tane araba görüyorum ve bunu motorlu olman ile bağdaştıramıyorum.
    Araba ile de seyir halinde olsak o iki videoda ki kişiler bize de denk gelecekti.
    İkinci video tamamiyle motorcu abartması en sağ şeritte 130 ile gidiyorsun araba önüne atlayınca motorcuları farkedin. Araba ile de en sağ şeritten 130 ile gitsek arabaları farkedin demek gibi saçma birşey.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada bana karşı olan abilerimi, kardeşlerimi artçım olarak beylikdüzü kadıköy seferi yaptırmak isterim. Araç sürücüsü olarak bu tarz cevaplar vermek inanın çok kolay size kızmıyorum 2 sene öncesine kadar motosiklet nedir bilmezdim hep abartı derdim. Ama üstüne çıkınca haklıymışsınız be kardeşim diyorsunuz. Nedemek istediğimi en iyi motorcu kardeşlerim anlar diyerek sizi video ile başbaşa bırakmak istiyorum.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağ şerit sollama ya da makas atma şeridi değildir. 130 la sağ şeritten gidemessin arkadaşım , sağ şeride geçen adama selektörler de yağdıramassın.

Kurallara uygun şekilde sol şeritten gelip yol isteyen tüm motorlara yol veririm ivedilikle. Ki genelde bunlar Enduro grubu oluyor. Scooter cı ve racing ci arkadaşların bir kısmı babasının yolu gibi davrandığı için senin gibi kural 88 km/h sast olan yollarda sağdan 130 la gidip artislik yapıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Lütfen sayın sürücüler Jaguarları farkedin
    Şansa yaşıyorum valla

YouTube

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk videoda sen cok net hatalisin
    Diger videolar icin arkadaslarin yorumlarina katiliyorum.
    Cok klise olacak ama saygi gormek istiyorsan saygi gostermelisin. Yeri geliyor ben motorcuyum diyerek olmayan dar yerleri serit yapiyoruz (ben dahil) yeri geliyor bizi sıkıstırıyorlar diyoruz.
    Artik herkesin elinde tlf var motor surucusu olarak x5 kat daha dikkatli olmamiz gerekir
    Bence sen gordugunde korna sellektor yerine once frene bas. Motorun kaportasi yok unutma. Kazasiz surusler
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

BAT9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul'da motosiklet kullanmak zor, kullanan herkese kolay gelsin. Egea için çok talihsiz yerde kalmışsınız sanki hem arkasındaki araba büyük ona güvenerek sola çıkıyor gibi hem de kör noktada kalıyor gibisiniz. Aynı şekil Megane sağa çıkarken de siz orta şerittesiniz yine görünmeyen yerde kalmışsınız gibime geldi. Eminim sağ şeride doğru çıkarken baktı yol boş çıkmaya karar verdi birden arkasında siz belirdiniz. Hatasızlar demiyorum daha dikkatli olup sürekli kontrol edip kendi şeritlerine girebilirlerdi. Olmaması gereken fakat İstanbul trafiğinde olan şeyler. Son araba hariç bariz veya kasti bir şey göremedim şahsen ben.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir diğer konu motorsiklet sürücüleri diğer tüm sürücüler gibi alalade sıradan sürücülerdir. Trafik kanununlarının koyucusı ya da uygulayıcısı ve denetleyicisi değillerdir. Kafanızdaki kamera ile polislik yapmaya , kimseye kural öğretmeye kalkmayın. Kendi garajımızın önüne park ediyorum bir şey alıp çıkıcam yolda duran kadın , beyefendi garaj önü neden park ediyorsunuz diyor geçen. Motorcular da aynı , oraya park edilirmi bıradan dönülür mü ya sen bu ülkeye trafik sdabı öğretemezsin . Şikayetiniz var ise plakayı 155 e bildiriyorsunuz konu kapanıyor.

​trafik kanunu 6. Madde :

Trafik zabıtasının bulunmadığı veya yeterli olmadığı yerlerde polis; polisin ve trafik teşkilatının görev alanı dışında kalan yerlerde de jandarma, trafik eğitimi almış subay, astsubay ve uzman jandarmalar eliyle yönetmelikte belirtilen esas ve usullere uygun olarak trafiği düzenlemeye ve trafik suçlarına el koymaya görevli ve yetkilidir.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videoların hiç birinde araçlar kusurlu değil bence. Sen şehir içi hız sınırı 80 90 olan yerlerde 120 130 gibi hızlarla makas atarak şerit değiştiriyorsun ve farkedilmeyi bekliyorsun da imkanı yok. Ufak kazalarla bugüne gelebildiğin için şanslısın bence ayrıca selektör ve kornalarla da araçları taciz ediyorsun gereksiz yere.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sağ şeritte tapagaz gidip önüme atladı diyorsun ,

solda adamın dibine girip sıyrılıp geçmeye çalışıyorsun

kusura bakmada bende bu motorcu milletinden bıktım , yola mı bakıcaz size mi dikkat edicez yanımdan ışınlanarak geçeni, aynamın dibinden geçeni ışıklarda arabama sürte sürte en öne geçen ve bunu motor olduğu için hak gören hayvan oğlu hayvanlardan , hepsinden bıktım.

tekrar yazıyorum trafikte herkes önüne bakmayı bırakıp sürekli etrafını kollayamaz aman motorcu kardeşimiz geçer mi diye.

Bu tarz şikayet ve söylemler demogojiden öteye geçmez, herkes önce kendini bir eleştirsin. 2 tarafta birbirinden beter bu konuda.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorcu demogojisi mi.... sıktı be usta. Hem hatalı olup hemde üste çıkmakta üzerinize yok ne yazık ki kafasına go pro takan kendini yolların sefiri zannediyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harika bir konu oldu bu bence. Araç sürücülerinin içlerinde olan motosiklet düşmanlığı yazılarak ortaya çıkıyor. Biride çıkıp demiyorki megane sola sinyal verip sağa geçiyor yetinmeyip sağ şerit sollama şeridi değildir diye. Veya kadjar sinyalsiz önüne kırıyor diye. Harika gerçekten trafik kurallarında mesela ben hiç bilmem hangi şeritte ne yapılacağını anlatan şeyleri.
    Sağ şerit yavaş araçlar için
    Orta şerit orta hızlı araçlar için
    Sol şerit hızlı araçlar için
    Diye bi kural ne gördüm ne işittim.

Kubilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorlu araçlarla ilgili paylaşım yapılan bi forumda insanlar neden motosiklet düşmanı olsun? Siyasi parti misiniz insanlar neden sizden nefret etsin aynı yolda giden insanlarsınız işte neden bu kadar kendinizi farklı kulvara koyup ezikliyorsunuz?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler