User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
57 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Pick Up'ların Chuck Norris'i Amarok vs USA

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sacmaligin daniskasi...

Otomobil tarihinden arastirip secip 'lan bunlari yaristirirsak, digerine mok atariz, bizde hava atariz yendik diye' tarzinda yapilmis sacma bir video...

Pick up yaristirmak ne Allah askina. Arazi olsa, yuk cekme kapasitesi vs olsa tamamda...

abi sorma ya,

asıl saçmalalık bu bahsi geçen araçların yarışması gereken koşullarda seninde dediğin gibi yarıştırılmaması (arazi)

allah aşkına:

Senaryo Raptor: zıpla, atla,düş,tırman aracı yıka git evine

Senaryo Amarok: 2 çizik 1 Amblem düştü 6bin tl, Şanzıman ısındı dsg arıza 12bin tl, cicim yaz lastikleri balon yaptı 8bin tl vs vs

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ulen ne volkswagen övüldü yine be. hısım akrabanızdan çok seviyosunuz

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amarok DSG degil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    harbi vw hastası bir ırk bizimkiler amerikada lexus bu ilgili görmüyordur eminim

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu niye takildiniz o kadar
    Adamlarin video tarzi genel olarak bu ben begeniyorum zevkli oluyor
    Arada boyle seylerde yapiyorlar her telden misali

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    harbi vw hastası bir ırk bizimkiler amerikada lexus bu ilgili görmüyordur eminim
    Hayır sanki Türkler veya forumdan birileri yaptı da ona takıldınız...

Bence siz de ekstra VW takıntısı var.

Carwow'un birlikte denemedi araba kalmadı zaten @Eworen in koyduğu gibi farklı telden arabaları alakalı alakasız deniyorlar. Adamlar Rubicon'u soyup drag yaptı...
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Carwow'un birlikte denemedi araba kalmadı zaten @Eworen in koyduğu gibi farklı telden arabaları alakalı alakasız deniyorlar. Adamlar Rubicon'u soyup drag yaptı...

evet ya abartmışım pardon beyler

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Olur mu ama oyle sey , drag yarisinda da Amarokun (dsg degil) sanzumani pit isindim kalabilirdi Tek kursunluk bunlar Bende 50 kez deneyip, amarokun bozulmadan kalktigi tek videoyu koymuslar

Yolun bazi kisimlarida duzgun degil gibi pit lastik balonda yapmis olabilir

Videonun sonunda teleronu acip” Merhaba vw 7:24 acil mi, logom dustude gelir misiniz?” Diyip 500£ luk olmuslardir kesin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olur mu ama oyle sey , drag yarisinda da Amarokun (dsg degil) sanzumani pit isindim kalabilirdi Tek kursunluk bunlar Bende 50 kez deneyip, amarokun bozulmadan kalktigi tek videoyu koymuslar

Yolun bazi kisimlarida duzgun degil gibi pit lastik balonda yapmis olabilir

Videonun sonunda teleronu acip” Merhaba vw 7:24 acil mi, logom dustude gelir misiniz?” Diyip 500£ luk olmuslardir kesin

Mehmetim bana fazla oynuyorsun gibi geldi

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özellikle Amarok alkışlamak için böyle bir video çekeceklerine pek inanasım gelmese de;

Yarbay abinin değindiği noktalar videoyu amaçsızlaştırıyor.

Birinde Yol lastiği - Birinde arazi

4 araç kalkış yapıyor birinde kapalı kasa var neden ?
    -Fırat

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amarok yazılımlıymıs
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yau burada sadece hızlanma denemısler ve Amarok gecmıs.
    Buyutulecek ne var kı?
    Arazı yetenegı,tasıma kapasıtesı vs gıbı komlıke test yapılmamıs.
    Ama su bır gercek,Amerıkan daıma alman karsısında alt sırada olmaya yıllardır mahkum,bır cok sınıfta bu boyle.
    Motor gucu denenmıs,sonuc dogal.... Amarok 3.0 fena yuruyor.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amerikanlar ile Avrupalilari karsilastirmak bazen yanlis olabiliyor...

f150 ABD de en cok satan model ve Kuzey Amerika disi Ford'un pek umrunda degil...

Avrupa birim hacimden en verimli ne cikartabilirim uzerinde yogunlasiyor. Daha az yakit daha fazla guc vs vs derdinde... Cunku vergi-yakit fiyatlari-cevre vs vs bir suru dertleri var...

ABD'de ise durum farkli... Her aracin yillik vergi ve muayenesi 100 dolar... 1 litre de olsa 7 litre motorda olsa... Yakit ucuz... Araba ucuz... kim takar virgullerle elde edilen guc yakit ekonomisini falan...

Ben Pickup cennetinde yasiyorum... Tum markalar ozel versiyonlar uretiyor Lonestar, texas vs edition diye texasa has.

Pickuplarin cogu yukseltilmis ve modifiyeli..Yanliz Hosuton'da yokus, dag tepe arazi yok

4 ceker bulmak zor Ama arabalar devasa. Gorsenin arazi canavari sanirsiniz!

Yani Avrupayi takdir etmekle beraber, koy hacimi koy silindiri mantiginda ki Amerikan pazarinin oyle kusuratli motorlarla falan ilgilendigi yok...

Yanlis anlasilmasin, bende genelde Avrupa arac tercih ediyorum burada (Mercedes volvo saab vs vs) En son biraz meraktan gittim s550 aldim...

iki araci pek tercih etmiyorum yanliz Sozum meclisten disari... TR'de ki bazi hondacilar yuzunden Honda'dan sogudum resmen... Halbuki cok guzel araclari var burada... Sanki alir ve ozel bir seyler yaparsam, onlardan biri olurum diye korkuyorum bilinc altinda

Ikincisi WV grubu... Sanzimanlari gercekten bas agritici...

Sevinenler olur diye yazayim... WV burada sevilmeyen ve tu kaka denen bir arac... Turkiye ve avrupada ise top... Pazara gore degisen algilar diyelim biz buna...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaynagından yazmanız guzel olmuş.
    F150 nın toplam satısında kı avrupa payı emınım %1 falandır. Ne fordun nede sahıplerının umurlarında olmaz.
    Alıskanlık farklı bırsey. Orada ne kadar buyuk.şişik o kadar ıyı kavramı var. Kımsenın ıscılık kalıtesı,emısyon yada motor verımlılıgı umurunda degıl. Buyuzden amerıkan aracları cok hızlı gelısemıyor.
    Musterının ısteklerı ve ıhtıyacları aslında pazarı ve markaların stratejılerını belirliyor....
    Ben olsam amarok 3.0 alırdım,verımsız V8 almazdım. Ama aılla V8 arazı aracı alıcaksam G serısı yada Japon tercoh ederdım.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaynagından yazmanız guzel olmuş.
    F150 nın toplam satısında kı avrupa payı emınım %1 falandır. Ne fordun nede sahıplerının umurlarında olmaz.
    Alıskanlık farklı bırsey. Orada ne kadar buyuk.şişik o kadar ıyı kavramı var. Kımsenın ıscılık kalıtesı,emısyon yada motor verımlılıgı umurunda degıl. Buyuzden amerıkan aracları cok hızlı gelısemıyor.
    Musterının ısteklerı ve ıhtıyacları aslında pazarı ve markaların stratejılerını belirliyor....
    Ben olsam amarok 3.0 alırdım,verımsız V8 almazdım. Ama aılla V8 arazı aracı alıcaksam G serısı yada Japon tercoh ederdım.
    Son donemlerde amerikanlar motor gamlarini azalttilar ve verimli motorlar yapmaya basladilar ama 2000lerden kalanlar japon rakiplerine gore genelde verimsiz...

BUraya gelince Turkiye'de malin ne kadar kiymetli oldugunu ve ne kadar detaylarla ugrastigimizi anladim... 3-5 beygirler, isikli makyaj aynalari, kapidan cikac cat pat sesleri vs vs

Allah belasini versin insanlari sacma sapan vergiler altinda ezip 'arac' olmasi gereken arabalari mal mulk statu belirler hale getirenlere...

Burada da arac statu demek ama Turkiye ile makas oyle acik ki...

Ah ah... Mazda 6 v6 icin neler vermezdim Turkiye de?

Hele ki galeriye koydugum s550... BUrada ise zenci isi

Yanliz yeni Amerikanlar gercekten cok kaliteli... Rakiplerinden asagi kalmiyorlar genellikle... Fakat Chrysler ve Dodge grubu bir bunalim yasamis 2000lerden sonra... zaten satildi gitti FIAT grubuna...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amerıkalılaron suan en guvendıgı sınıf bıle,alman rakıplerının mutlaka gerısınde kalıcaktır. Son 5 yıldır baya teknolojı hamlesı yapıyorlar. Mecburlarda. Amerıkan otomobıl endustrısı cıddı ılerıdeydı. Fakat 80 lerden sonra yattılar,90 lar ıse kayıp yıldı ve 2000 lerde battılılar...
    Bu kadar hazırdan yemek,mırası tuketmek hos olmadı....
    Benımde amerıkan tecrubelerım oldu. Hepsıde sınıfının ıddıalı hatta gozbebegı ıdı ama onlar bıle nafile idi.
    Neyse bakalım,pıck up alıcak olsam,kesın amarok alırdım. Konforu,yol tutusu,kalıtesı ve fren guvenlıgı yenı model olmasına rakıpsız. Adamlar daha kısa zaman once bu sınıfa gırdıler. Her hangı bır pıckup ı kopyalamadılar mercedes,reno yada baska markalar gıbı. Ve cıddı basarılı bır urun ortaya cıkardılar...
    Not:85 den berı ıyı bır pıck up kullanıcısıyız.

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerıkalılaron suan en guvendıgı sınıf bıle,alman rakıplerının mutlaka gerısınde kalıcaktır. Son 5 yıldır baya teknolojı hamlesı yapıyorlar. Mecburlarda. Amerıkan otomobıl endustrısı cıddı ılerıdeydı. Fakat 80 lerden sonra yattılar,90 lar ıse kayıp yıldı ve 2000 lerde battılılar...
    Bu kadar hazırdan yemek,mırası tuketmek hos olmadı....
    Benımde amerıkan tecrubelerım oldu. Hepsıde sınıfının ıddıalı hatta gozbebegı ıdı ama onlar bıle nafile idi.
    Neyse bakalım,pıck up alıcak olsam,kesın amarok alırdım. Konforu,yol tutusu,kalıtesı ve fren guvenlıgı yenı model olmasına rakıpsız. Adamlar daha kısa zaman once bu sınıfa gırdıler. Her hangı bır pıckup ı kopyalamadılar mercedes,reno yada baska markalar gıbı. Ve cıddı basarılı bır urun ortaya cıkardılar...
    Not:85 den berı ıyı bır pıck up kullanıcısıyız.
    Dünya genelinde bakarsak en iyi pikaplar yine Amerikalıların yaptıkları, örneğin önceki sayfada testini koyduğum F150 3.5 Ecoboost V6 450 hp gücünde ve şu testteki bütün araçlardan hatta çoğu alman sportif sedanından bile daha hızlı. Zaten adamlar yılda sadece Kuzey Amerika pazarında 800 bin den fazla F serisi pikap satıyor, buna dünya genelinde satılan Ranger adetlerini de eklerseniz milyonlarca pikap satıyorlar. O yüzden ben genelleme yapılmasını doğru bulmuyorum bu kadar geniş pazar ve modelleri içeren konularda.

Amarok'un çok iyi dediğiniz frenleri 10 yıl önce üretilen eski model Ford Transit frenleri mesela, arkalarda da disk yerine kampana(V6 modelinde disk sunuluyor) koymuşlar üstelik. Sonrasında bu aracın off road için gerekli 4Lo, diff kilitleri ve buna dayanabilecek şanzımanı da yok. Buna ek olarak kullandığı şanzıman ve motorun römork çekmek için de uygun olduğunu sanmıyorum. Sadece bunlara bakarak bile diğerlerinden daha üstün demenin mümkün olmadığını görebiliriz. Kaldı ki önceden de yazdığım gibi VW kimseden kopyalamadan ürettiği bu platformu terketti.

Bu arada diğer bir konu aslında insanlar Ranger Raptor için 2.0 dizel değil de F150 de kullanılan 3.0 V6 240hp dizel motorun ya da 2.3 Ecoboost 300hp civarında bir motorun kullanılması gerektiğini düşünüyorlar bence de haklılar belki de ilerde eklenir. Adamların motor ve şanzıman teknolojisini de hafife almamak lazım örneğin F serilerinde kullanılan bazı motor seçeneklerini ekliyorum:

-2.7 Ecoboost 325hp
    -3.5 Ecoboost 370hp
    -3.5 Ecoboost 450hp
    -3.0 V6 Powerstroke dizel 240hp
    -5.0 Coyote(Mustang deki 460hp motorun gücü düşürülmüş hali)
    -6.7 Powerstroke dizel 475hp 1450Nm
    -7.3 V8 430hp(bu hacimde kompakt olması için uzun zamandır ilk bloktan eksantrikli motoru ürettiler)
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eklemeyi unutmuşum, bu arada Amerikan araçları için asıl çöküş 74(ve bikaç yıl öncesi) yılındaki petrol krizidir. Bu yıllardan sonraki Amerikan araçları her anlamda dibi görmüştür, önceki dizaynlardan ve teknolojiden eser kalmamıştır. 350hp üreten motorlar ertesi yıl 100 110 hp civarına çekilmiştir mesela

Adamlar 60'lı yıllarda sıralı yanan stop lambalarını kullanıyordu Thunderbird'lerde, 40-45 yıl sonra Mustang'de Avrupa'da da 50-55 yıl sonra Audi gibi üreticiler anca yeniden kullanmaya başladı
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece pick up uzerınde benım yazıma cevap vermen dogru degıl kı.
    Anlatmaya calıstıgım,suan en guvendıgı sedan modelı alalım,Bır alma rakıbıyle karsılastıralım?
    Petrol krızı ayrı,o satısları etkıledı.
    Amerıkanlar 60-80 yılı arasında kazanfdıgı ılerı teknolojı ve saglamlıgın mırasını yemeye basladı. Bana 80-90 yılları arasında uetılmıs,sorunu olmayan,pıyasada cok satmıs yada pazar belırleyıcı bır model yazarmısın?
    Yada 90-2000 yıllarında basarı saglamıs?Amerıkan otomotıv endustrısı neden battı? Bırcok marka vardı,tarıh oldu...
    Devlet cok buyuk yardımlar yaptı,buyuk kredıler saglandı.
    Japon modellere kota ve ek vergıler uygulandı. Daha bır cok onlem alındı ama olmadı,kapandı cok fırma.
    Son 5 yılda evet cok teknolojı atılımı yaptılar.
    Sımdı 3.5 turbo 400hp dedın mısalolarak. Aynı sınıf baska alman spor otomobılıyle kıyaslıyalım ford yada baska uretım. Ne cıkar sonuc?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler